Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vefi89
20. júl 2011

@tin007 ešte aby som nezabudla dodať, tak sa to astále stupňuje, horúčka, triaška, kŕče, hnačka, plač preukrutný...neviem čo mám robiť. 😢

tin007
20. júl 2011

@vefi89 tazko povedat, nie som lekar a nastastie mam zdrave dieta, takze s horuckami a ostatnymi priznakmi choroby sa vobec nestretavam. ako som pisala, urcite sa pokus davat malemu vela tekutin a daj mu vitamin C do pitia (dala by som tak 0,5 g kazde 3 hodiny, max 3 g denne - moj odhad), plus nepouzivaj paraleny, nurofeny a pod. na znizovanie teploty, aby telo efektivnejsie pri vyssej teplote bojovalo proti "skodcom"

halienka
20. júl 2011

@vefi89 ihneď k lekárovi alebo volaj pohotovosť, teplota, hnačka, kŕče, dieťa sa môže veľmi rýchlo dehydrovať takýmto spôsobom, neváhaj! Či to už je nežiadúci účinok alebo nie, treba ihneď pomáhať! Držím moc palčeky, nech ste rýchlo v poriadku 😉

vefi89
20. júl 2011

@halienka pred dvomi hodinami som sa odtíal vrátila!! vraj je to len angína...LEN..idem čakať do pol štvrtej a idem s ním na pohotovosť, dúfajúc, že stretnem iného mudrlanta ☹

tin007
20. júl 2011

@vefi89 ked pojdes na pohotovost, tak nehovor, ze iny dr. stanovil diagnozu angina, iba spomen, ze maly bol ockovany; mozno bude ta diagnoza uplne ina 😖

vefi89
20. júl 2011

@tin007 áno, aj to tak plánujem urobiť..len teraz váham, či mu mám dávať tie ATB čo nám predpísala fuchtla jedna

tin007
20. júl 2011

@vefi89 pockala by som s tymi atb po navsteve pohotovosti

moira19
20. júl 2011

@manof To mi je luto, ale dufam, ze sa to coskoro zmeni. Mna vsak hneva, ze platime neskutocne peniaze a ked raz za cas potrebujeme nieco (ochorieme, stratime pracu, atd.), akoby nejakym zazrakom nemame na to narok, musime vybavovat cez znamosti. A su tu elementy, kt. to zneuzivaju, do systemu neprispievaju, ani nikdy nebudu a predsalen maju vsetko (znama, kt. nikdy nepracovala a ani neplanuje, sla na MR aj bez znamosti).

halienka
20. júl 2011

@vefi89 ach bože aj s doktormi 😠 , no dúfam, že to nejako do tej pohotovosti vydržíte, ale určite choď ak sa to dovtedy nezlepší, mne to teda príde aj na angínu akýsi príliš kolapsový stav, nie som lekárka, ale príde mi to vcelku závažné, predsalen aj tie ATB kým zaberú to chvíľu trvá a to dovtedy má byť v takomto hroznom stave? Neviem aké má tie kŕče a či ti dosť pije tekutín...ja by som už asi nevydržala a dala aspoň ten nurofen, viem že by sa nemalo, ale na druhej strane 40-ky teploty a kŕče... ☹ ja som taký strachopud 😔

denduska
20. júl 2011

@vefi89 moje deti mali minuly tyzden anginu...vyzerali tak isto akurat bez toho placu.. 😖 😖 co mate napisane v sprave? pozerali mu hadam do hrdielka? CRP nerobili? Inac mojim zabrali antibiotika paradne, lenze ja som si bola ista ze to nemaju z ockovania kedze ockovane nie su.... moze byt ze uz ste boli v inkubacnej dobe a takto to dopadlo ☹ Ja tiez neviem kde sme to chytili, netusim.

prevenar
20. júl 2011

@denduska pozri , za poslednych 10 rokov mali oficialne na slovensku tetanus 3ja ludia , vypocitaj si sancu ,ze ty budes ta stvrta 🙂 skor umries v nejakej dopravnej nehode, neboj 😉

vefi89
20. júl 2011

@denduska hrdlo kukala, CRP sa v tomto okrese absolútne nepoužíva, darmo, že majú na dverách vyvesené, že ho majú..

denduska
20. júl 2011

@vefi89 to su teda...a maju ho tam? preco ho nemozu pouzit? by som ich joj😠 😠 😠 no som zvedava co vam povedia, ja neviem co by som robila, mm by urcite atb dal hned 😅

vefi89
20. júl 2011

@denduska a môžem sa opýtať, ako dlho vám tieto stavy trvali?
no ja som sa zmohla len na revanie nad ním, dala dom mu jeden čípok a podstivo chodíme do sprchy, aj keĎ sa mu to nepáči. ☹

denduska
20. júl 2011

@vefi89 u starsej asi den, ona super zabrala na tie atb... a u mladsej to bolo horsie...takmer dva dni...vlastne teraz si uvedomujem ze je v podstate v rovnakom veku ako tvoj a ona revala cely den, nechcela pit, a stale mala 39,6...som sa strasne bala ze skoncime v nemocke tak som jej dala o jednu davku atb viac..som to riskla..ale potom sice mala horucku ale sa ukludnila a hlavne si sama opytala vodicku striekackou...potom v noci mala tak 38,5..a na dalsi den uz len okolo 37..

denduska
20. júl 2011

@vefi89 hej a inac jej sprcha vobec nepomohla a panadol/nurofen max.na 2 hodky aj to len malo klesla horucka 😒

tean
20. júl 2011

uz ked tu spominate ten tetanus, ako by sa prejavil tetanus u ockovanych ludi ?

didulka85
20. júl 2011

Kedze vyrazky su stale rovnake a zacina ma to dost hnevat, tak som sa to rozhodla riesit. Na stranke Pfizer-u som nasla cislo, kam sa nahlasuju neziaduce ucinky ockovania. Mila pani ma odkazala na pediatra. Tak som sa jej opytala, kam mam ist, ked od toho pediater dava ruky prec. Navrhla pohotovost. Bola prekvapena, ze to moja pediatricka nechcela ohlasit. Najvtipnejsie na tom celom je, ze kedze sa ockovala 2 latkami, tak to jedny mozu zvalit na tych druhych... Co mi aj velmi opatrne naznacila... Naozaj vtipne.
Medzi tym sa dcere vyhodila 1 vyrazka aj na stehne aj ruke. Uz som dost znervoznela, tak manzel sadol do auta a leteli sme na kozne. Na koznom, klasika.... Povedala mi presne to iste, co tvrdi kazdemu rodicovi s vyrazkou po ockovani... Ze su to stipance. Citala som o tom na internete, ze to je ich caste vysvetlenie. Asi na to maju manual z Pfizeru. Mozno keby to niekam nahlasili, tak by pani doktorka prisla o dovolenku od Pfizeru.
Nie som odbornik, ale stipance takeho rozsahu a nesvrbia? Fakt cudne.... A verte mi, stipance to nie su. Mame sita na oknach, nikde sme v prirode neboli a ani ja ani manzel nie sme postipani.
Co bola naozaj najvacsia sila... Lezala som u nich tyzden. Po tyzdni ma pustili domov, ze vyrazky (uplne ine ako ma teraz) na bruchu ma z mojho mlieka. (Kedze v tom case bola este dojcena.) Podakovala som sa a odisla som. A teraz mi tvrdi, ze tieto vyrazky urcite nie su zo stravy, lebo to by nemala len po bruchu. Som mala chut rozbit jej tam stol.
Teraz akoze co? Kazdy od toho dava ruky prec? Kam s tym ist? Co robit?
Ockovat, na to by ich vsetkych bolo, ale ked urobia z dietata nebodaj mrzaka, tak to uz potom nikto nechce riesit....

didulka85
20. júl 2011

Este som doktorke povedala, ze preco nechce priznat, ze to je z ockovania, ked maju aj v pribalovom letaciku napisane ako neziaduce reakcie vyrazky, zihlavku atd atd. Na to mi povedala, ze to mate napisane na kazdom lieku... A????

pifina
20. júl 2011

@didulka85 ze na kazdom lieku? 😠 takze podla nej to tam pisu, aby to lepsie na tom letaku vyzeralo, ale netreba to brat vazne? 😠 no nemam slov na taku reakciu ...

samiana
20. júl 2011

@didulka85

výborne, že to riešiš, veľmi si zvykli naši Dr. obhajovať vakcíny ako neškodné a sú pri tejto taktike zase chránení aj všetkým možným. Rodič, ty sa postav aj na hlavu, nič iné ti neostáva, len to vydrž a hotovo. Vraj všetky lieky majú vyrážka ako nežiaduci účinok, tak potom by bolo na čase si uvedomiť, že sa ľuďom nepodávajú "lieky" ale nejaké chemikálie neznámej toxicity, čo majú všetky možné "vedľajšie účinky". Len to vydrž až do konca s tým nahlasovaním nežiaduceho účinku, bude to poriadne dobrodružstvo 🙄 Lebo za niečo také ako poškodenie zdravia naozaj nechcú očkovači niesť nijakú zodpovednosť.

Ak ako absolventka kurzu domácej homeopatie môžem niečo odporučiť na stav maličkej, tak potom Siliceu 30CH, každé dve hodiny prvý deň , druhý deň každé tri hodiny, tretí to isté a na ďalšie dni podľa stavu a potreby.
Ale ani by som sa veľmi nesťažovala, že sa jej vyhodili vyrážky. Telo je veľmi múdre a snaží sa ten sajrajt vytlačiť zvnútra von a to je veľmi zdravý obranný mechanizmus - nechať kožou vyhnisať jedy z organizmu. Aj preto sú všetky detské vyrážkové ochorenia také potrebné(ovčie kiahne, rubeola, osýpky), lebo sa nimi organizmus zbaví nepotrebného a jedovatého , ale to je už na inú tému.

V obraze lieku Silicea je aj to všetko, čo si doteraz spomínala, teda aj ten pomerne pomalý nástup príznakov, tvrdé opuchy, no a nakoniec také zapálené vredy -vriedky, čo majú dookola také pomerne veľké ložisko, lebo organizmus akoby nemal dosť síl na rýchlejší proces a pomaly to vyhnisáva. Dokonca aj následky po "nečistom očkovaní", rozumej po znečistenej očkovacej látke, resp. nástroji, ktorým Silicea by mohla pomôcť, ale to Ti odporúčam len ako liek prvej voľby. Najlepšia by bola konštitučná liečba u klasického homeopata.

Inak, s tým Fenistilom si ma fakt pobavila, že Ti ho Dr. predpísala tak často, že by si z ním mohla aj obchodovať 🙂
Hnusný zvyk lekárov podávať lieky potlačujúce príznaky, na všetko, čo vás svrbí si džabte Fenistil, nebude svrbieť a my budeme mať pokoj. 😖 koniec koncov ju ani poriadne nezaujímalo, že to nesvrbí...

samiana
20. júl 2011

oprava a doplnenie : "resp. nástroji, ktorým sa očkovalo." 🙂 Toto mi tam chýba.

didulka85
20. júl 2011

@samiana uz som poslala manzela pre tu Siliceu. Uskodit to nemoze...
Som sa pytala na koznom ked sme tam lezali, preco dostava moja dcera fenistil. Povedali mi, aby bola kludna. Tak som im oponovala, ze ona je kludna aj bez toho... Nepomohlo. Malym detom davali fenistil, velkym Dithiaden. Mamicky velkych deti ho splachovali do zachoda. Bohuzial tym malym to podavali sestricky.

Takto krasne vyzera moja dcerka den pred 1. narodkami. 😠
Najhorsie na tom celom je, ze je to moja chyba, lebo ja som to dovolila...

martinka1981
20. júl 2011

@didulka85 ked už pišeš o tom fenistile,mojej malej ho predpisali lebo mame AE a zo začiatku som jej ho davala ale potom začala byť z neho strašne nervozna a umrnčana tak som ho vysadila.
Je mi luto čo sa vam stalo ☹ dufam že bude malinka v poriadku.

vefi89
20. júl 2011

@didulka85 kam sa to dajú nahlásiť NÚ? idem aj ja obháňať 😅

samiana
20. júl 2011

@didulka85

dobre, tak užívajte tú Siliceu tak, ako som písala, prípadne sa ozvi, môžeš aj IP, aby sme tu
nepreberali podrobnosti liečby, ak bude dačo treba. Skúste aj toho klasického homeopata zohnať, napr. tu

http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...

lebo ten liek je iba na prvú pomoc pre organizmus po očkovaní a budete ho brať iba pár dní. Malo by to preliečiť aj tie hrče po vpichu.

Je to naozaj na zbláznenie, to s tým fenistilom a Dithiadenom, šak je to hnus. Aby boli deti kľudné, fuj. Ešteže mamky vedeli, čo je pre ich deti lepšie, ach Bože. A potom že zravotníctvo má málo peňazí, no takto naveky bude málo peňazí,keď sa predpisujú zbytočné a aj škodlivé lieky.

Inak, pre Tvoju informáciu, tú Siliceu využijete ešte aj na také stavy, keď je napr. trieska, alebo pichliač hlboko v rane a nejde von vybrať. Alebo keď sa zahryzne kliešť. Vtedy ale treba podávať po 15 min. až do uvoľnenia, resp. to vybratie cudzieho telesa pôjde oveľa ľahšie, Rovnako aj zapichnutá rybia kosť v hrdle alebo zaskočené jedlo, ale k tomu treba aj Aconitum 30CH na šok zo stavu.

musko
20. júl 2011

@didulka85 - ja by som na Tvojom mieste skúsila imunológiu, alebo iného kožiara
Ak chceš detoxikovať po očko, tak napíš odkiaľ si a skúsime nájsť kvalitného homeopata, čo to niekde blízko Vás robí
A teda ten Fenistill a Dithiaden - u detí to na ten kľud veľmi nie je, lebo skoro každá mama a aj dobrý pediater vie, že deti na tieto lieky reagujú úplne opačne - teda sú predráždené, nespavé a nepokojné.....
Tieto lieky majú v medicíne svoj zmysel - ale v tomto prípade bolo ich použitie nezmyslom.....

petot
20. júl 2011

@tean Tetanus u očkovaných.. by sa prejavil presne rovnako ako u neočkovaných 😅

petot
20. júl 2011

@didulka85 Ja klasicky odporučím vitamín C.. Veľa.. Pomáha v detoxikácii. Viac v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

@vefi89 Keby šlo o moje dieťa, tak dávam 500mg Cčka každú polhodinu (a keď by to zabralo, tak znížiť na 500mg každú hodinu resp. 1g každé 2h, ak sa budí, tak aj v noci, a znižovať až vtedy, keď nastane riedka stolica). Pozor, takéto vysoké dávky Cčka sa neodporúčajú pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Takže ak niečím z toho trpíte, tak max 500mg denne. Treba podľa možnosti piť.

Ten stav, ktorý opisuješ, môžu byť vakcinačné osýpky. Aj pri nich môže byť zápal hrdla, vysoká teplota. Ak sa dieťa čoskoro vysype, tak je to ono. Na klasické osýpky sa zvykla dávať megadávka vitamínu A (100000IU) takže by mohla pomôcť aj tu. Ak sú to vakcinačné osýpky, tak znižovanie teploty je ZLÝ nápad.

Všímaj si, či dieťa nemá nejaké pohybové poruchy, divné úškľaby, škúlenie, mykanie končatinami, výpadky apod. To by mohlo byť vážne, to by bolo na pohotovosť.

nellina
20. júl 2011

@musko uz som dala didulka 85 kontakt na homeopata..konkretne k tejto dr.chodi vela deti ktore mali problemy po ockovani..tak snad pomoze..