Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

motylikova
21. júl 2011

zdravim vas. 26teho nas predvolali prvykrat na ruvz,kedze drahy odmietol dat dcerku zaockovat. Prosim vas pekne, kto si tym presiel, co nas tam caka, nech sa aspon trosku psychicky pripravim? Dakujem vam velmi pekne

manof
22. júl 2011

@motylikova
Ide o RÚVZ KE?

denduska
22. júl 2011

@manof @tean no pokial si dobre pamatam, tak do rany sa dostanu clostridie vo forme spor a az v tom prostredi, ktore je pre nu vyhodne sa zacne mnozit a produkovat toxiny..a cez krv sa dostava k nervovym zakonceniam... podla mna je nemozne aby sa dostali len rovno do nervu bez kontaktu s krvou.musel by byt obnazeny nerv a to bez krvacania nejde.
Inac zaujimave info som prave precitala v ucebnici - najlepsie tvoria protilatky po ockovani deti a mladi ludia, s vekom tato schopnost klesa, a nezanedbatelna cast starych ludi si po po ockovani protilatky nevytvori vobec.

didulka85
22. júl 2011

@motylikova mam v plane odmietmnut MMR. Ked si ma predvolaju, tak im poviem par milych slov.
Sa ich opytaj, co urobia, ak bude mat tvoje dieta trvale nasledky po ockovani. Ci od nich ty nieco dostanes.
Z vlastnej skusenosti viem, ze ked len spomenies, ze mas negativnu reakciu po ockovani, tak sa s tebou ani len bavit nechcu. Tolko odbornikov na kadeco mozne sme obvolali a nikto sa toho nechcel ujat. Si to pohadzovali ako horuci zemiak.

motylikova
22. júl 2011

@manof ano. @didulka85 u nas bola neg reakcia na tbc v rodine. .
A ta pokuta, 330eur, je nevyhnutna? Ak ano nemozeme si to bohuzial dovolit :(

didulka85
22. júl 2011

@motylikova co urobia, ked ju nezaplatis? Mozno by bolo dobre sa opytat nejakeho pravnika na to. Ak sa to stane mne, tak zazalujem stat. Nedavno bol v Cechach taky pripad. Ak sa nemylim...
To je uplne absurdne... Ked nedas zaockovat, daju ti pokutu. Ak das, lebo podla zakona musis a tvoje dieta ma nejaky nasledok, nikto ta nikto neodskodni a kazdy sa ti s prepacenim vy... na hlavu.

jolinka
22. júl 2011

ahojte na tej stranke slobodavockovani, neviem najst tlacivo na odklad {prip. odmietnutie} BCG vakciny, rodim uz coskoro, tak by som to rada mala.
alebo staci len ustne povedat ze pojdeme ockovat az na 6 tyzden aby nam dali pokoj? {co nepojdeme 😉 }
Rodit idem v Kosiciach na Rastislavke.

motylikova
22. júl 2011

@didulka85 no to je sice pekne,ale ja si nemozem dovolit sudne trovy. Mame teraz obdobie,nie sice nasou vinou,ale..sme radi ze mame (skoro vzdy) na plienky a nevyhnutne veci... Keby sa to tykalo mna ok,ale moje dieta musi jest a byt oblecene ☹ tak bude asi zaockovane,ked to dojde aj jej otcovi,ze my na vyber nemame

manof
22. júl 2011

@motylikova
@didulka85
Teoreticky by nezaplatenú pokutu mohli dať exekútorovi. Zatiaľ som ešte o takom prípade nepočul, tak neviem, či na to majú gule, ale vylúčiť sa to nedá. V prípade, že by sa toho ujal exekútor, bolo by to určite horšie, než keby ste tú pokutu zaplatili hneď.

Samozrejme, ak máš známosti vo vplyvných médiách, tak by to možno neprešlo a narobili by si na RÚVZ obrovské špatné renomé takýmito spôsobmi (a to teda naozaj nepotrebujú), ale to by si asi musela byť osoba formátu Andy Timkovej/Pavlíkovej.

Každopádne, na košickom RÚVZ sú podľa doterajších skúseností neskutoční šialenci, takže aj keby to možno napr. v BA schopní neboli v KE asi áno.

Ak sa chceš popýtať na skúsenosti a rady ohľadne RÚVZ KE, skoč za pani Andreou (vedúcou) sem:
http://biotrend.sk/?pg=8
Ideálne, keď sa vopred telefonicky dohodneš.

manof
22. júl 2011

@jolinka
To bude tým, že žiadne také tlačivo tam nemáme.
Kukni sem:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

manof
22. júl 2011

Murdoch a vakcíny: horší zločinec, než jste si mysleli
http://www.osud.cz/murdoch-vakciny-horsi-zlocin...

jolinka
22. júl 2011

@manof no si ma potesil... s tymi Kosicami, asi nebyvame v tom spravnom meste

manof
22. júl 2011

@jolinka
No tak môžeš napr. zmeniť detskú lekárku na takú čo nebonzuje, a tým pádom s touto vecou nemáš veľký problém. Jedine, že by na Teba došlo pri kontrole očkovania, to však možno už bude po vypršaní premlčacej lehoty.

Alternatívne ešte môžeš zmeniť detskú lekárku na takú, čo spadá do pôsobnosti RÚVZ PO, a tam sú oveľa príjemnejší než v KE.

motylikova
22. júl 2011

@manof @didinka85 pri nasom stasti zoberu chlapovi aj stare auto,aj staru motorku..kedze nic ine nemame..takze my budeme asi ockovani. Drzte sa vsetci co mate odvahu a peniaze na boj s byrokraciou sr

jolinka
22. júl 2011

@manof no ja mam taku co presviedca ale len mierne a zatial ma nenahlasila co sme odmietli v januari synovi MMR... len zakazdym co ma stretne sa pyta ci sme si to nerozmysleli a ze zatial nas kryje ze chodime na kontroly na neurologiu {syn mal febrilne krce}

prsky
22. júl 2011

@veroveronika 😲 thumbup 🙂

tin007
22. júl 2011

Fiha, aka odvaha od Dr. Radovskej, podla titulu je to dr. farmacie

musko
22. júl 2011

@motylikova - a nedá sa dohodnúť na splátkovom kalendári? Veď aj pokuta sa tak dá zaplatiť, nie? Povedať, že zaplatíš, ale chceš splátkový kalendár - mať to všetko na papieri, že máš ochotu zaplatiť, alebo myslíte, že by to nešlo?
@didulka - ano u nás prebehol súd a pani vyhrala - čo je super precedens

@denduska má pravdu - priamo do NS bez iných poranení a krvácania to nejde
A čo sa týka tvorby protilátok po očkovaní proti tetanu - som sa dostala k takému článku - mám to niekde v mailoch, skúsim nájsť - je to štúdia o stúpaní protilátok - a je to presne ako píšeš - proste po tých preočkovávacích dávkach vobec nie je taký vzostup protilátok, ako sa predtým predpokladalo - viac-menej len minimálny

motylikova
22. júl 2011

@muska neviem,pravnik nam teraz poradil ze zakon nestanovuje hornu vekovu hranicu,ak sa prekroci casovy termin ocko. Kedze my mame 8mes a okrem tbc (co zaockovali proti mojej voli v case hospitalizacie malej s tazkou zltackou!) Mozno sa tomu vyhneme tak,ze ockovat dame,ale neskor, lebo ja jej v 2rokoch chcem dat tetanus napr. Neviem ci nam to prejde. Inak nasa dr je taka mudra-ze mi povedala ze ak raz odmietneme uz nam ju nikdy nicim nezaockuju 😅

musko
22. júl 2011

@motylikova - ako? Zaočkovali dieťa počas hospitalizácie so žltačkou bcg vakcínou? Ako staré dieťa? Pretože - ak je to tak - bol to postup non lege artis! A Vaša dr nemá pravdu......

musko
22. júl 2011
zuzana26
22. júl 2011

@manof - nevieš, ako postupujú v KE pri odklade očkovania? Možno by to pomohlo @motylikova. A ak nie, som ochotná prispieť na zaplatenie pokuty. Alebo na toho právnika, čo navrhol @prevenar.

moira19
22. júl 2011

@zuzana26 @manof @motylikova @prevenar Da sa zalozit nadacia pre podporu deti a ich rodicov (pravna poradna, prip. sluzby, financna pomoc pri zdravotnych problemoch, atd). Nieco, kde by sa dalo prispievat 2%mi.

zuzana26
22. júl 2011

@moira19 super nápad

pifina
22. júl 2011

@moira19 dobry napad 🙂

moira19
22. júl 2011

Cez vikend sme boli so sirsou rodinou a jeden hovoril, ze ked mal 2 roky, mal zaskrt. Teraz ma skoro 60r. Zidovsky lekar z Turne povedal, ze sa to da liecit kozym mliekom. Vraj mu babka nic ine nedavala, len kozie mlieko.Neviem, ci to skutocne zabera, ale faktom je, ze sa uzdravil.

olifcek
22. júl 2011

@motylikova neohroz dietatko kvoli prachom... ked, tak sa skus dohodnut na splatkach, hm?

olifcek
22. júl 2011

to je ale fakt na prd tie pokuty ☹ i kebyze sa chce clovek sudit, musi platit pravnika a ten stoji podla mna viac... ☹