Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

johanda
20. mar 2009

m311, nevím o tom zhola nic, ony ty vakcíny prý občas nějakou nežádoucí příměs mají, ale je taky možné, že jde o nějaký marketingový tah GlaxoSmith, aby se očkovalo jejich priorixem, prostě řízená dezinformace. Na netu jsem o tom zatím nic nenašla a nemám ani moc času se v tom hrabat, jen mě to zajímá.

m311293
20. mar 2009

je fakt že v tom množství informací si nedokážeše vybrat to co je pravda, a jen doufáš že jakkoliv se rozhodneš, že to udělaš dobře

denisocka
20. mar 2009

no tak už aj ja mám to Cečko od JAmiens, za 199skk , vraj je to preto akcia za polovicu,lebo to expiruje v decembri , takže od zajtra ideme na to, 500mg denne

petot
21. mar 2009

valka: Samo osebe vydrží teplotu až do 190C, ale v ovocí a zelenine sú enzýmy, ktoré sa každým poškodením plodu aktivizujú a spôsobia rýchle zničenie vitamínom. Preto je pre C veľmi zlé strúhanie. Pri varení sa veľa stratí v prvej fáze varenia, kým teplota dosiahne cca 70C. Vtedy sa enzýmy zničia a prestanú ničiť vitamín C, takže teplotu treba zvýšiť rýchlo. Samozrejme, keď sa dlho varí alebo dusí, tak to tiež neprospieva. Okrem toho sa vitamín C vylúhuje do varovej vody. V prípade polievky nevadí, ale keď vylejeme vodu z varených zemiakov, tak sme vyliali veľkú časť vitamínu.

Veľmi poučne tam bolo opísané skladovanie.

Vychádza mi z toho, že najistejším zdrojom je asi naozaj kvasená kapusta, kde sa o vitamíny starajú kvasinky. Ovocie z dovozu je odležané v skladoch a zreté v hangároch, jablká sú na C tak či tak chudobné..

vanish1
21. mar 2009

petot, to céčko od Jamiesonu môžem dávať aj dcérke? Má 1,5 roka, napr. jednu polovicu rozpustiť vo vode a dať jej vypiť, lebo v dávkovaní je napísané od 18 rokov ... Aké dávaš deťom?

denisocka
21. mar 2009

vanish,hej toto davam aj ja,ved som to kvoli petot kupila . chuti to jak klasika celascon , len som zabudla-petot,mam nechjať usadiť,a tu usadeninu nedávať?

petot
21. mar 2009

vanish1: Nie som lekár. 18r je tam uvedené kvôli tomu, že tá dávka 1000mg je podľa oficiálnych odporúčaní vhodná pre dospelého. Ináč je zloženie rovnaké, ako pri 500mg tabletách, ktoré sú uvádzané ako od 12r. Preto si myslím, že tie vekové odporúčania súvisia len s dávkovaním.

Keď uvážime, že pre cca 70kg zdravého dospelého je oficiálne stanovené ako úplne bezpečné množstvo cca 2g (2000mg), aj to len preto, že cca od 3g vyššie začína u niektorých ľudí jediný plošne dokázaný vedľajší účinok - neškodná, veľmi mierna jednorázová hnačka na osmotickom princípe (laxatívny účinok..), tak pre deti by mala byť OFICIÁLNA bezpečná dávka prinajmenšom alikvótna k hmotnosti. Pri 15kg by to mohlo byť 400-650mg denne. Navyše, deti rastú a potrebujú viac než dospelí (v pomere k hmotnosti) a aj chemické lieky bývajú v pomere hmotnosti dávkované vyššie u detí než u dospelých.

Takže môj názor je, že by si mohla, ale nedával by som jej 500mg naraz, rozdelil by som to aspoň na 3x (po raňajkách, po obede a po večeri).

U chorých je tolerancia k vitamínu C aj viac než 10-násobná, čo naznačuje zvýšenú potrebu. Moji drobci (4,5 a 3r) sa teraz doliečujú, takže im dávam zvýšené dávky - žuvacie/cmúľacie 500mg cca 5x denne, plus B-komplex. Je to najmä kvôli najstaršiemu, s ktorým som sa vrátil z nemocnice. Snažím sa, aby s každou dávkou vypili aspoň 2dl čaju alebo šťavy. Chcem, aby boli čo najskôr fit a nepodávali si tu bacily. Dúfam, že budú čím skôr zdraví. 🙂

Najmenší drobec (9,5kg) tiež začal kašľať a dostal v piatok antibiotiká. Takže ako podporu mu dávam cca 200-300mg každé 3-4h. Rozriedim mu vo vode práškové chemické C, ale to som si zohnal a nedá sa celkom bežne kúpiť. Keby som ho nemal, tak použijem toho neochuteného Jamiesona, lebo sa mi zdá, že z dostupných možností je to najlepšia voľba (ale kľudne sa môžem mýliť).

Keď sú zdraví, a ani nie sú nejaké rizikové okolnosti (choroba v blízkej rodine, sezóna v škôlke) tak teraz v zime dostávajú cca polovicu, a dojčený najmenší nič. Keď ho začneme prikrmovať, tak uvidíme, či mu dáme, povedzme 200-300mg denne. Keď bude viac slnka a prirodzených vitamínov, tak im budem dávať trochu menej.

petot
21. mar 2009

denisocka: usadenina je obycajna celuloza, nie je chutna, nemusis ju davat, ale ani neuskodi, ked ju das.

A akoze si ho kupovala kvoli mne? Hadam kvoli dietatu 🙂

vanish1
21. mar 2009

petot, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, skúsim jej rozpustiť 500 mg a rozdeliť na 3x, dúfam, že to vypije 😖

erikasadek
21. mar 2009

ahojte, .. vidim ze riesite , vitamin...C dobreeeeeee 🙂

baby len som vam chcel apovedat , jark ateb ato bude zaujimat..... 😉

prave som prisl as patom domov od homeopaticky... a dala nam toho ppezehnane, dve tasky.. 😀 homeopatik..

takze len som chcel apovedat, spominala som jej aj co sa tyka MMR ockovania a u nas anasledok u pata.. aona je sice lekarka; ale aj homeopatka.. dala mi za pravdu, ona mi veri a je to mozne.. takze mi dala a j specialnu lliecbu , na vycistenei, tela negativnych nasledkov tejto vakciny..
takze od teraz to bude brat kzde 10 dni... 😉

uvidime... dam vediet..

moem len povedat co s atyka josha, na jeho potravinovu alergiu , zaberaju homeopatika super.. naozaj nikdy by som tomu neverila.. odporucam..
to len na okraj..

valka est esom sa , k tomu stale nedostala... 😒 prepac ale urobim...

denisocka
21. mar 2009

petot,jasne že kvoli nemu,ale vdaka tvojemu vysvetleniu a dobremu typu
inač,neviem či to je možne,erike som to už dávno hovorila,aj ine-mne sa zda,že ked maly zje niečo,kde je kys.askorbova a nejake ečka,ma škarede líčka.ked zje niečo kyslejšie,teda jablko najčastejkšie,aj zadok ma cely červeny a take červene napuchnute štípance - ale aj tam,kde nie je kakanica,ale aj moč. No a ako som mu dala včera to cečko,tak dnes už ma ten zaddok horši,každym močom,kakanim to je des,tak neviem či toto to može byť,ale zda sa mi,že čím kyslejšie zje,tým to je horšie,ale to už je mimo temy

tina_
21. mar 2009

ahojte, dlhsie som tu nebola, riesila som ine veci...

Boli sme vo stvrtok na poradni, lekarka mi dala sice cislo na tu Ambulanciu pre ockovanie rizik.deti v KE, ale "smahom ruky" mi dala aj podpisat, ze "matka napriek pouceniu odmieta zacat s ockovanim", vraj sa musi chranit....
Tak som jej povedala, ze ja neodmietam ockovanie, ale NIE TERAZ, ze chcem odklad. Ale podpisala som jej to, co uz.
Akurat ze teraz mi mala za mesiac nic nepribrala, tak v pondelok ideme na krvne testy,..A to ju uz 2 mesiace popri MM aj prikrmujeme... ☹
Takze teraz riesime vraj toto, potom sa uvidi, co neurolog, vraj aj ked zmenim neurologa, tak vraj kazdy mi bude odporucat ockovat, ze mala nema taku diagnozu....
A potom mi o 2 min.neskor povie, ze u predc.narod deti je to tak, ze mozog este nie je dovyvinuty...tak super,nie...ale ockovat to hej.

Chcem sa vas opytat, chcem napisat to prehlasenie doktorke (nech to ma aj pre hygienu,keby daco), kde chcem vysvetlit preco nechcem ockovat teraz, a preco ziadam odklad. Ale chcem tam uviest aj tie odkazy na vyhlasku, a ten medzinar. dohovor ohladom lud.prav, nemate niekto linky na tie pravne veci?...Treba mi to na pondelok, tak narychlo hladam...

petot
21. mar 2009

denisocka: aj moj najstarsi, ked mal len cca pol roka, ked sme mu dali Cebion, alebo len za lyzicu kapustnice, tak mu ocerveneli lica. A dnes (4,5r) v pohode stoleruje caj s citronom a 1g cecka.

Vitamin C sa vylucuje mocom a posobi jeho kyslu reakciu, mozno preto ma maly podrazdenu pokozku.

Skus prestat, a ked sa to vytrati, tak mu zacni davat velmi male davky a postupne zvysuj. Snad si postupne zvykne. Alebo ak kojis, skus jednoducho uzivat Ty viac (napr. 1-2g denne), aby dostaval viac cez mliecko. Moznoze v tej podobe ho to nebude natolko drazdit.

petot
21. mar 2009

😲 Ešte jedno DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE. Vitamín C zrýchľuje metabolizmus vápnika. Pri vysokých dávkach vitamínu C treba zabezpečiť aj zvýšený PRÍSUN VÁPNIKA v strave. Ináč keď sa vyčerpá vápnik, môže nastať zvýšená krvácavosť napr. z nosa, a pri dlhodobom nedostatku aj vážnejšie veci.

Moje deti pijú každé ráno kakao cca štvrť litra, poobede detto, a občas nejaký ten jogurt. Zdá sa, že popri tých max.1500mg vitamínu C denne im to stačí.

Ale to mi pripomína, mal by som byť dôslednejší s tým vápnikom, a keď vyzdravejú, znížim im C na cca 1000mg denne. Lebo teraz pijú akosi menej kakaa.

Treba si nájsť svoj vlastný optimálny režim. A zvyšovať dávky postupne.

erikasadek
21. mar 2009

petot j alen na okraj, ale vies ze synteticky , vitamin C telo skoro vobec neviaze? teda ide rovno do moca... 😉
oproti pravemu prirodnemu.. vitaminu c.... 🙂

petot
21. mar 2009

Doplnenie: Úbytok vápnika je výrazný najmä vtedy, keď sa skombinujú vysoké dávky syntetických vitamínov C a D. Vtedy sa tá zvýšená kapilárna krvácavosť naozaj môže prejaviť.

Pri dávkach vitamínu C v oficiálnom bezpečnom rozsahu (do 2g/70kg/deň = 28mg/kg) by nemali nastať problémy s vápnikom ani pri bežnej strave. Ale samozrejme nezaškodí na ten vápnik dbať tak či tak, deti ho potrebujú. Kombinácia dostatku vitamínu C a vápnika sa oplatí, v podobe zdravých kostí a zubov.

Pri infúznej liečbe dospelých vitamínom C v dávkach rádovo 100 gramov (100 000mg) denne sa pridáva cca 1g vápnika. Podobne pri liečbe detí viacgramovými injekčnými dávkami C. To pre predstavu, aké sú proporcie veľkých dávok vitamínu C voči vápniku.

petot
21. mar 2009

erikasadek: Áno, využiteľnosť syntetického oproti prírodnému je len cca 10%. To síce neznamená, že ten vitamín nespraví nič, ale v rámci metabolizmu je menej efektívny.

Problém je, kde zohnať dostatok prírodného, a najmä v zime. Niekoľko mesiacov skladované ovocie, zberané ešte za zelena a dozreté pod etylénom v hangároch, je na tom s vitamínmi už dosť biedne.

U Jamiesona pridávajú tie extrakty zo šípok a malpígie a flavonoidy. V lekárni mi povedali, že tým sa využiteľnosť zvýši až okolo 40%.

Máš pravdu, malému budem musieť kúpiť neochutené, lebo tie žuvacie ešte nie sú pre neho, a rozpustené vo vode nechutia príliš dobre 🙂

vanish1
21. mar 2009

denisocka, moja dcérka má atopický ekzém a čítala som, že syntetický vit. c ho provokuje, ja keď som jej dala niekedy v minulosti Cebion, tak sa ekzém hneď zhoršil, ale žeby sa zhoršoval po prírodnom c.. nepočula som, ale asi je to možné... Uvidím, ako bude teraz reagovať na ten Jamieson

denisocka
21. mar 2009

No ja mam urcite overene,ze v dets.vyzive je kys.askorobova a E330 a asi 110,a urcite toto to zhorsi,tie licka.to iste je vo farebnych jogurtoch-trebars marhulovy smotanovy zvolensky,pritom marhulu zavaranu zje v poho.takze urcite nam tie licka provokuje nieco z Ecok

vikinka27
22. mar 2009

ad. prirodne C a ekzem: ja co som kupilla ten rakytnik, tak mam pocit, ze zase maly sa vyhadzuje po nom 😕
musim este overit....
Cebion mu problem nerobil....

denduska
22. mar 2009

no..mne sa mal zatial nevyhadzala po cebione..... ale minule som vypila grepovy dzus, aj to len nejaky 12%, a mozno 1 deci a z toho sa vyhadzala.... 😕 tak uvidime

mywiel
22. mar 2009

Ahojte, tak v piatok sme boli na prvom ockovani...tetanus, doktor nam hned aj predpisal homeo na odstranenie neziaducich ucinkov tochto ockovania Iso Tetanol p200K, mala sa ma super zatial nemala ani horucku. 😉

valka
22. mar 2009

tina, boli niekde vyssie..ale urcite su na stranke rizikaockovania....

citali ste? http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

petot
22. mar 2009

vikinka27: Rakytník je dosť aromatický a naozaj môže alergizovať. Celkom malým deťom by som ho nedával, až keď začnú tolerovať citrusy.

vanish1
22. mar 2009

mywiel, to je fajn, a ináč, zdá sa mi to, alebo ťa vidíme prvýkrát 😉

mywiel
22. mar 2009

Vanish nie nevidis ma prvy krat ak pozries par str. dozadu uz tu mam prispevky 😉 len som zmenila foto. 🙂

petot
22. mar 2009

Nechcem sem tahat politiku, ale EU pripravuje smernicu, ktora by znamenala drasticke obmedzenie dostupnosti vyzivovych doplnkov. Ak sa vam nepaci, ze by mal niekto diktovat, kolko vitaminov smiete uzivat, prosim podporte peticiu.

http://anhcampaign.org/news/breaking-news-anh-o...

denduska
22. mar 2009

vaniiiiiiish, take veci mi ani nedavaj citat ☹

valka
22. mar 2009

hm.....to su tie vysetrenia na alergicke reakcie, ktore sa robia pred ockovanim 😠 🙄

bolo to vysielanie na tvba? ja som to nemohla pozerat a este stale nie je nic v archive....