Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
2. aug 2011

@veroveronika
Správny postreh. Ale u hemofilov platí to isté, čo u pneumokokov a meningokokov:
Kopec ľudí (desiatky percent) ich má a nič sa nedeje, sú úplne v pohode. Problém teda nebude v nosení tých baktérií, ale v nejakom zásadnom oslabení imunity, lebo tých invazívnych ochorení hemofilových, pneumokokových i meningokokových je veľmi veľmi málo. Rádovo len desiatky ročne na Slovensku.

veroveronika
2. aug 2011

@manof ano, len ta pani tam pisala, v tom clanku, ze jej deti maju hemofila, vobec to nemusel byt ten typu B, to mohol byt kludne nejaky iny typ

usiko
2. aug 2011

@manof chcem to pre 9 mesacnu dceru....mozem ten od generiky, rozdelit na par dni jednu kapslu?

manof
2. aug 2011

@martinka1981
Na prvý pohľad to nevyzerá zle, ale neviem k tomu nájsť zloženie.

manof
2. aug 2011

@usiko
Nie, tých 400 IU je minimálna odporúčaná denná dávka pre dojča. Od októbra aj dve kapsule môžeš dávať.

manof
2. aug 2011

@veroveronika
áno, mohol to byť iný typ, proti ktorému nie je očkovanie vôbec nič platné.

Problém však nevidím v hemofilovi, ktorého pravdepodobne máš v sebe ako Ty, tak aj ja, ale skôr v oslabenej imunite, či už špatnou životosprávou, nedostatkom slnka (a teda vitamínu D3) či nedostatkom vitamínu C.

martinka1981
2. aug 2011

@manof skusim pohladať,tiež som ho tam nevidela 😖

manof
2. aug 2011

Je tu niekto z Partizánskeho alebo z blízkeho okolia?

simmi80
2. aug 2011

@manof kupila som re malu cibion, kvoli tej imunite ako ste spominali. Moze byt? lebo som si chcela kupit pre seba a v lekarni mi odporucili FEMIBION pre kojacie matky. Pytala som sa na5000 IU D3, ale asi take nemali.

manof
2. aug 2011

@simmi80
No však nemusí byť v jednej kapsuli hneď 5000 IU, môžeš dať viac kapsulí, aby Ti z toho vyšlo 5000.

Čo všetko obsahuje ten cibion? Napíš to sem, prosím Ťa, neviem to na nete nájsť.

brpt
2. aug 2011

Ahojte,
aj vdaka vam som sa rozhodla stopnut ockovanie u najmensieho, ma "len" TBC a prvu hexu. Ma rok a doteraz sa mi to darilo posuvat a rozhodla som sa definitivne, ze uz nedostane nic. Takze velke dakujem. Starsi syn ma povinne ockovania, dnes ma to uz strasne mrzi, ze som sa tym uz vtedy nezaoberala :(
Pokial ide o vitamin D, my pouzivame toto
http://www.benevita.sk/index.php/en/cod-liver-o...

moira19
2. aug 2011

@manof @simmi80 nie je to nahodou len preklep a tak ide o cebion: http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

simmi80
2. aug 2011

@manof ano je to cebion preklep 🙂
@moira19

simmi80
2. aug 2011

@manof 5000 IU - ja neviem co to znamena, ale prosim o radu prene kt. si mam kupit 🙂

manof
2. aug 2011

@simmi80
No ja som za to, aby to obsahovalo len rastlinný olej a vitamín D3. Túto podmienku zrejme spĺňa
http://www.docsimon.sk/tovar/vitamin-d3-400-i-u...
ak teda neprehltneš celú kapsulu, ale si len jej obsah vyleješ do úst. Na druhú stranu je to fest drahé v porovnaní s takým Vigantolom, kde za nižšiu cenu dostaneš 10x viac vitamínu D. A tých 5000 IU sa Ti určite bude lepšie kvapkať než 12 kapsuliek otvárať. Možno toto je dobrá náhrada Vigantolu:
http://www.jamiesonvitamins.sk/produkty/doplnky...
ale neviem, keď tam nie je nikde uvedené zloženie.

petot
2. aug 2011

@simmi80 Cebion je nesmierne predražený. Obsahuje kyselinu askorbovú, glycerín a možno ešte nejaké neuvádzané veci. Oproti tomu obyčajná prášková kyselina askorbová z DM vychádza na obsah vitamínu cca 100x lacnejšie, hoci pre úplnosť treba povedať, že oficiálne nie je registrovaná pre malé deti (ale nevidím dôvod pre problém, je to čistý vitamín C bez prímesí).

manof
2. aug 2011

@simmi80
No ale nemali by sme si mýliť vitamín C (Cebion) s vitamínom D (Vigantol, Oleovit...)

iwonita
2. aug 2011

zajtra ideme ku nasej dr. odmietnut nadobro vsetky ockovania. tretia davka HEXA vakciny v 11.mesiaci uz nebola podana, dala nam cas na rozmyslenie do prvych narodenin. som zvedava na priebeh navstevy 🙂
mimochodom - sestra ma 8 dnove babatko a isla ku svojej pediatricke v BA a ta sa jej pytala ci uz su ockovani na TBC ... a ze ked nie, tak nech tam ani nechodia. vraj neodporuca 🙂 mile, nie ?

asimon
2. aug 2011

@manof ja som z Partizanskeho,preco...?
Ja sem sice velmi neprispievam ale velmi rada to tu citam...dost sa mi pri vas otvorili oci...

simmi80
2. aug 2011

@petot vdaka, uz sme to kupili, tak nevadi 🙂

simmi80
2. aug 2011

@manof ano to mi je jasne 🙂 len to som pisala ze som pre malu kupila CEBION - lebo tusim vyste mi pisali, ze na imunitu mam davat C. a potom som sa pytala ze ci som dobre kupila 🙂
a to 5000 IU D3 som chcela pre seba, a som sa pytala na konkretny liek, lebo v lekarni mi predali Femibion 400+DHA. Tak snad som dobre kupila 🙂

manof
2. aug 2011

@simmi80
Nechcem Ťa sklamať, ale Femibion podľa tohto popisu:
http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...
NEOBSAHUJE vitamín D. I keď teda je možné, že je dobrý, to ale závisí od pomocných látok, aké sú tam použité. Môžeš to sem napísať? Lebo na uvedenej stránke nie je o pomocných látkach vôbec reč, sú tam len účinné látky vymenované.

simmi80
2. aug 2011

@manof obsahuje C, niacin, E, B6, B2 B1 jod, kysélina pantotenova, biotin, B12, DHA. Ale dcerke davam Vigantol, tak to malo byt ok, nie? ja som si toto kupila lebo sa citim ako rozpadnuta, niekedy ma bolia klby, ta mala opica zo mna vsetko vycuca 🙂
takze dcerka dostava Vigantol. A teraz zacnem davat ten CEBION. Len prosim info, ci ten CEBION je ok na tu imunitu.

manof
2. aug 2011

@simmi80
V zásade áno. Ale Ty ako dojčiaca matka potrebuješ aj Vitamín D. Pokiaľ si dosť na slnku a nie si zahalená od hlavy po päty, tak nemusíš dodávať kvapkami, ale v zimnom období (október - marec) a ak je dlhodobo pod mrakom, tak by si mala aspoň 5.000 IU vitamínu D3 denne.

Tých 5.000 IU sa teda týkalo vitamínu D3, nie všetkých tých vitamínov, čo sú vo Femibione.
IU je international unit = medzinárodná jednotka. Viac v angličtine tu: http://en.wikipedia.org/wiki/International_unit

manof
2. aug 2011

@vefi89
viď mail

simmi80
2. aug 2011

@manof dakujem 🙂 dufam som velmi neotravovala mojimi otazkami. Ale som rada ze ste mi pomohli 🙂

kbeata
2. aug 2011

@simmi80 ahoj,citala som,ze si sa pytala na tie detske choroby,moj ma iba ocko proti tbc,ma cez 8 mesiacov,stretavame sa nejake mamicky co neockuju,a su to aj vyse rocne deticky,nemaj obavy 😉 aj ak by som dala maleho zaockovat proti niecomu,tak v takom malom veku nie 😉

simmi80
2. aug 2011

@kbeata dakujem 🙂

manof
2. aug 2011

@simmi80
Nie, neotravovala si.

Ja len toľko, že v lekárni sú asi trochu mešuge, keď si pýtaš vitamín D3 a dajú Ti multivitamín, čo obsahuje všetko možné, len nie vitamín D3. Hmmm...