Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sonica
13. aug 2011

@blovitc120 @halienka no to nehovorte me 😀 😀 ja len podavam dalej co som sa docitala tu
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/otazky-p...
16:09 😀 😀 😀

halienka
13. aug 2011

@sonica to som nemyslela ako že by som to chcela tebe vytýkať 😀 to len ako komentár presne k tomu ich vyjadreniu, že je to proste blbosť 😉 🙂

sonica
13. aug 2011

@halienka me to je jasne 😉 😀

manof
13. aug 2011

Tak som si dovolil okomentovať článok trnavskej epidemiologičky:

"Ad: Nákaze nebezpečnými chorobami sa dá zabrániť očkovaním"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-nakaze-n...

prevenar
13. aug 2011

@manof super, takze tymto som oficialne zaradeny do skodlivej antivakcinacnej skupiny :D ..tieto clanky, pouzivam namiesto behania, fantasticky mi zdvyhnu tep 🙂 super clanok.

tean
14. aug 2011

@manof
zaraza ma, ze ta doktorka pise, ze treba 30 minut po ockovani treba pockat v cakarni pediatra, keby doslo k problemom, ktore su v tomto casovom useku najproblemovejsie.
Preco teda ockuju infanrix hexa spolu s prevenarom.
Ved ak mam dva lieky u ktorych mozu nastat vazne problemy do 30 minut po uziti, tak by som ich podavanie rozdelil.
Predsa nebudem cpat do pacienta 2 problemove lieky, ked mozem predist problemu tym, ze ich podam napr. aj v iny den.
Je mi na grcanie z tychto ludi. Ked aj niekto pride so zaujimavym postrehom, tak v praxi to funguje samozrejme inak.

olifcek
14. aug 2011

@ani3012 ahoj. Olivke sme 8.8.vytiahli 3 kliestov (na krku, za uskom, na chrbatiku). Dva dni po sebe predtym dnom sa valala po travicke na sidlisku medzi panelakmi. Nikdy tu klieste neboli... Boli ale neskutocne mali a nenacicani. Ockovat proti kliestom ale isto nedam 😉

prevenar
14. aug 2011

NA KLIESTE.

zdravicko 🙂 ak mate problemi s vyberanim kliestov tak je tu jeden fantasticky vyrobok pomocou ktoreho na 100% vyberiete akehokolvek kliesta, nikdy sa nezatrhne hlavicka. je to dostat obchodoch pre zvierata 🙂 mam to rokmi odskusane na psovi aj rodine :D mozem, len doporucit. tieto haciky su pevnou sucastou kazdeho vyletu a su pre nas neocenitelne. kliesta mate vonku za 1.5 sekundy.

vyzera to nasledovne.

http://www.gundogstore.sk/index.php?main_page=p...

sorciera24
14. aug 2011

my vzdy klieste vyberame, pomocou mydlovej vody na tampon, alebo gazu a do par minut je von 😉 mame chatu v takkej oblasti, kde ich je vela.....kazde leto mame cela rodina par kliestov, aj maly mal toto leto 3......(v nasej oblasti by nemali byt infikovane...).....ale nad ockovanim som v ziadnom priapde neuvazovala! 😉

olifcek
14. aug 2011

@prevenar ja som s prvym a dovtedy zdanlivo jedinym kliestom bola na pohotovosti, nakolko sa to udajne mydlovou vodou robit nema, ani kremmom... ze kliest ma byt vytiahnuty zivy, ze sa s nim nema tocit, ze to mam robit pinzetou, podobrat ho a rozkyvat na strany, nasledne tak vytiahnut... aj som volala par ludom, dokonca dvaja lekari inak radili.. jeden, ze mydlo, druhy, ze podobrat...

no ja som sa podobrat bala, tak sme sli na pohotovost... olivka hajala v manduce, takze lekarka kukla, paq kukla este s okuliarmi, sla k umyvadlu, namocila gazu, ci co to bolo, namydlila a za dve sekundy bol kliest von. poznamenama, ze tak maleho este nemali, ze to je top. a ja, ze, vidite? mydlom som sa bala, lebo.... bla bla bla, a ona, ze net vela znesie, a robit to pinzetou, i original na to, je nebezpecne, ze hrozi utrhnutie hlavky.
takze nas prvy kliest stal 2 eura, hech, kedze pohotovost...

doma sme paq oliv okupkali a nasli este dvoch. od toho dna ju uz kazdy den obzerame...

olifcek
14. aug 2011

@prevenar udajne ale zvierata maju iny druh kliesta ako clovek.. pravda? nechce sa mi po tom patrat..

didulka85
14. aug 2011

Na klieste odporucam to, o com pise prevenar. Maju to v kazdych potrebach pre zvierata. Je to jednoduche a zarucene vyberiete celeho kliesta. Rodicia s tym vyberaju klieste psom aj sebe. Ja som to uz tiez kupila a nosim so sebou. Stoji to asi euro.

tin007
14. aug 2011

Na mna sa pricucol kliest asi pred 2 tyzdnami v Bratislave! asi na detskom ihrisku a sam odpadol (nacucany). tak som preventivne uzivala homeopatikum Ledum 30 CH.

didulka85
14. aug 2011

@olifcek tymi kliestami som uz nie raz vyberala otcovi klieste a v pohode... Ani si neviem predstavit, ako by som ich vytacala. 😝

olifcek
14. aug 2011

@didulka85 ja bych sa bala tymi kliestami ☹ mozno na sebe skusim... 😉

olifcek
14. aug 2011

@didulka85 no, nevytacas,nie tak, ze ho chytis a ocis... ak myslis na tu gazu a mydlo... to len prilozis na kliesta, prejdes v protismere hod. ruciciek a za sekundu je von 😉 tak ale tiez neviem, ci bych sa to nebala robit uz s nacicanym kliestom.. ☹

jerryjanka
14. aug 2011

@manof ahoj prosim vieš mi povedať ake množstvo D3 je v prípravku Alpha D3 - 1,0 v porovnaní s napríklad vigantolom, uživa to otec 1x tyždenne - je dialyzovany.

alikaa
14. aug 2011

@olifcek tiez odporucam to co prevenar a didulka, je to velmi sikovne - http://www.ticktwister.com/ dole mas aj video ako to funguje

kajulka1
14. aug 2011

@manof precitala som si o tej kontaminacii vakcin xmrv retrovirusom,to je akoze ako stara vec? Co sa ohladne toho robi? A ktore vakciny su tym kontaminovane, mmr ci hexavakciny, tie co sa u nas ockuju? Normalne si ma vystrasil ☹

kajulka1
14. aug 2011

chcela by som sa opytat mamin co ste spominali ze vase deticky beru zelezo alebo ze vam bolo vysetrovane zelezo z krvi....moj syn ma rok a nasa dr mu este nebrala vobec krv tak neviem ci to ma v poriadku alebo nie, mala vasa dr na nieco podozrenie a preto brala krv,alebo ste o to ziadali?

alikaa
14. aug 2011

@kajulka1 ja mozem za seba povedat, ze nasa dr. tiez od narodenia este krv nebrala, maly ma 1.5 roka. Takze tiez neviem ci je maly uplne ok, ale chory nebyva a dopujem ho C-ckom, tak verim, ze je ok. Momentalne sa jej tak trochu vyhybame, resp. nepripominame sa jej nejakymi zbytocnymi navstevami, lebo ideme odmietnut MMR ockovanie a cim neskor si na nas spomenie, tym lepsie 😉

hanca82
14. aug 2011

@kajulka1 ahoj, nam sa napriklad spomalil rast, preto nas poslala detska na kr, ale ak nematè zìadny problem tak netreba, je to len zbytocna tortura pre dieta 😉

denduska
14. aug 2011

@kajulka1 nasa povodna dr to mala zauzivane ze kazdemu dietatku dala spravit krvny obraz z prsta..tusim do polroka..nepamatam uz. Nas terajsi dr, ktory po nej prebral ambulanciu to nerobi. Takze asi je to indivindi. Inak starsej dcere na to prisli v ramci odberov na imunologii to bolo az nejak v 16.mesiacoch.

roo
14. aug 2011

Dr. Mendelsohn v Knihe Jak pečovat o dítě navzdory vašemu lékaři hovorí, že treba zabrániť každému zbytočnému vyšetreniu , každej zbytočnej ihle...
Nasa pediatricka tiez neberie krv vsetkym detom na nejaku preventivnu kontrolu, ale viem, ze kamoskinmu dietatku brala, lebo sa jej zdalo bledé. Dostalo potom maltofer.

reisi
14. aug 2011

Viete mi poradit daval niekto ockovat miesto hexavakciny len monovakciny na vami vybrane ochorenia? 😝 Schvalili vam vynimku? Ako ste postupovali? Odkial ste zakupili monovakciny? Rakusko ci? Dakujem

jerryjanka
14. aug 2011

u nas sa mala zdala doktorke bleda - a tiež maltofer chce dať ale nehrozi 😀

kajulka1
14. aug 2011

maly vyzera v pohode aj energie ma za troch tak zbytocne nebudem navrhovat dr aby mu brala krv...dik za odpovede

kbeata
14. aug 2011

@kajulka1 ahoj,moj bude mat devat mesiacov,krv nebrala este,ale raz moc asi v maji,tot vsjo 🙂

jerryjanka
14. aug 2011

no poviem vam to branie z prsta je masaker - tak som malu nikdy plakať nepočula a ak k tomu nebude fest dobry dôvod tak jej to už neurobim 😢

fialllka
14. aug 2011

@jerryjanka chudatko Janulka, teda my sme mali to branie z prsta bez jednej slzicky, Klarka o tom ani nevedela, ked jej to kamaratka na hematologii pichla ... tiez som sa bala, ze aky cirkus tam bude robit, najma kvoli tomu, ze som tam bola s oboma, teda, ze to aj starsia Terezka uvidi, ale nastastie bez jednej slzicky, vazne o tom ani nevedela ... tak som bola rada, lebo takto aj Terezka vie, ze branie krvicky neboli a ked jej nahodou raz budu brat, tak bude statocna ... asi ste natrafili na zlu sestricku, to mi je luto 😢 najhorsie je, ze deticky si taketo zazitky uchovavaju v pamati aj ked su este malicke ...