Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

usiko
16. aug 2011

@roo hej hej...preventivne asi nie.....len ak je alebo bol problem 🙂 jaj dufam, ze uz nebude...... 🙂

ercika
16. aug 2011

@usiko ahojko.. my sme nemali žiaden problém,akurát slintal ako o prietrh. Na nete som našla doslova "koreň fialky ". v bio obchode .Je cca za 16 €,Necháš aktivovať 2-3 sekundy vo vriacej vode ono to kúsok zmäkne.Potom už len pod dozorom nech si žužle asi 0,5 min.a je to. Malo by to umŕtviť dasienko. Ak ti nie je ľúto € ,tak skús. Ten Calgel som si vyskúšala na sebe a stačilo mi-fuj fuj.

manof
17. aug 2011

@emanka
Ja som sa rozprával snáď s tromi (ak nie viac), čo boli na RÚVZ TN, a všetci hovorili, že to bolo v pohode, resp. že čakali horšie. Nuž ale na druhej strane nie je zle byť pripravený na najhoršie, lebo potom Ťa nemôže nič nepríjemne zaskočiť.

Mimochodom: v súkromnej skupine neočkovačov z Trenčína a okolia ešte nie si, že nie?

usiko
17. aug 2011

@ercika dakujem, idem pohladat...

emanka
17. aug 2011

@manof už som v tej súkromnej téme, len som čakala na prijatie, ale ďakujem.

manof
17. aug 2011

Tak v tohto-týždňovom Novom čase pre ženy konečne vyšiel ten článok "Mamy rebelky", ale moje vyjadrenie mi tam bez autorizácie dramaticky zoškrtali, čo ma teda dosť naštvalo. Napísal som k tomu hneď komentár:
"Ad: Mamy rebelky"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mamy-reb...

kajulka1
17. aug 2011

@manof nemas nejake info o tom ze sa vyvijaju vakciny bez obsahu hlinnika? Je to hudba dalekej buducnosti ze hexavakcina bude bez hlinnika alebo su take vakciny coskoro tu. To som pocula od jednej doktorky,tak neviem ci pozera vela scifi,ale bolo by super keby na tom pracovali...a neviem ci @manof alebo @denduska bude lepsie vediet tak sa spytam ci vo vakcinach ktore sa pouzivaju na preockovanie dtp pre 5 rocnych ci je tam uz zredukovana zlozka zaskrtu a tetanu alebo nie. A keby chcem ockovat zredokovanou vakcinou ci je taka dostupna? Citala som clanok od dr. Petrasa ze by sa to malo zmenit a ockovat tou redukovanou ale to asi tiez potrva pokym toto odklepnu.... manof podla teba ak ma dieta 3 davky hexavakciny tak kedy staci preockovat? kedze sa u tetanu udava 15 rocny interval a decka sa ockuju po 3 hexach o 5 rokov co tam hrozi, ake neziaduce ucinky ved toho tetanoveho a zaskrtoveho toxinu maju v telach az prilis...

manof
17. aug 2011

@kajulka1
Neviem o tom, že by sa v blízkej budúcnosti plánovala náhrada hliníka za niečo iné.
Ale BCG a MMR sú bez hliníka už teraz. 😀 😀 😀

Problém je ešte v tom, že tetanový anatoxín je naviazaný na hliník, inak by tá vakcína vôbec nefungovala. Takže nejde len o adjuvant, ale aj o adsorbent v prípade tetanovej vakcíny. A s tým je problém. Samozrejme, dalo by sa uvažovať o naviazaní na niečo iné, ale kto by to menil, keď to tak skvelo funguje, že?

To len Urbančíková spomínala, že sa vyvíjajú adjuvanty bez hliníka, ale neviem, čo mala na mysli, lebo skvalén teda rozhodne žiadna výhra nie je...

denduska
18. aug 2011

@kajulka1 na preockovanie 5 rocnych sa pouziva tusim Infanrix Polio a tam su klasicke - detske - davky toxoidov..neviem preco a presne to iste by ma zaujimalo preco to trepu uz po piatich rokoch ale tusim @manof tu nedavno spominal ze preockovanie v 5.rokoch je najma kvoli ciernemu kaslu (a vlastne aj obrne) a kedze na ten monovakcina nie je, tak sa musi vsetko spolu 😒 ja sa bojim dat aj 16 mesacnej neockovanej detske davky, nieze este 5 rocnej 😅
DTP so zredukovanou zlozkou sa vola Boostrix, s obrnou Boostrix polio, su v SR registrovane aj dostupne, pokial viem vekove obmedzenie od 5.roku....redukovany zaskrt+tetanus je Imovax D.T. adult ten je vsak az od 10.rokov myslim.
A s tym hlinikom, @erikasadek spominala vakcinu DTpolio ktoru mali vo FR a bola bez hlinika - ako fungovala, neviem, ale kazdopadne teraz sa nevyraba. ak je to inak, tak hadam napise 🙂

denduska
18. aug 2011

@kajulka1 inac aj mne Dr.Petras pisal ze od 1. roka je uz dobra imunologicka odpoved aj na redukovane vakciny, bohuzial neexistuje oficialne odporucanie ani vakciny nie su registrovane na taketo podanie (len na booster a len u starsich deti a dospelych). Takze sa nemozu tak podavat.

kbeata
18. aug 2011

@denduska no s panom bohom 🙂 ziadna zlata stredna cesta,dat nieco zaockovat malemu ked bude vacsi , ulozim niekde hlboko v mojej hlave 😀

denduska
18. aug 2011

@kbeata ano presne ziadna stredna cesta..ale ja si myslim ze uz keby som tlacila na to, tak by mi v tom veku 5rokov uz museli povolit aj zakladne ockovanie redukovanou vakcinou...pretoze toto je len administrativny byrokraticky problem...ale zaockovat detskou vakcinou starsie deti sa nesmie najma z dovodu vysokeho rizika komplikacii.

ozaj este okrem toho Boostrixu je aj Adacel..a opravujem, su od 4.rokov

kbeata
18. aug 2011

@denduska ano,ja sa v tom tak nevyznam,ak niekedy ockovat,tak len na vasu radu v tomto fore 🙂 ale preco je riziko ockovat starsie deti detskou vakcinou?

pifina
18. aug 2011

@kbeata
@denduska toto aj mna zaujalo, ze starsie deti sa nesmu detskou vakcinou ockovat 😨

kbeata
18. aug 2011

neviem ci to tu aj bolo o tom nieco,ale uz davnejsie som sa chcela na to spytat,no v momente ma nenapadlo 😉

denduska
18. aug 2011

@pifina
@kbeata uplne presne vedecke dovody nepoznam, ale zjednodusene povedane detsky "babatkovsky" imunitny system je nezrely, preto ho treba viac bombardovat. U starsich deti a dospelych vsak na vyvolanie rovnakej protilatkovej odpovede staci mensie mnozstvo antigenov. A logicky s tym potom suvisi aj miera neziaducich ucinkov.

pifina
18. aug 2011

@denduska to je zaujimave vysvetlenie a tym padom je uplne jasne, preco babatka znasaju ockovanie tak, ako znasaju 😠 dik za ozrejmenie 😅

didulka85
18. aug 2011

@manof bola som dnes na kontrole u homeopatky, ktora riesi nase problemy po ockovani. Robi ti reklamu. Odporucila ma na tvoju stranku, dokonca povedala, ze mam kontaktovat Ing. Filla, ked budem nieco potrebovat alebo budem chciet nieco vediet. 🙂

romcovaklarka
19. aug 2011

Ahoj holky (a kluci), omlouvám se, že sem takhle lezu, ale vypadá to, že se v tom fakt vyzbáe, tak se chci zeptat: Včera po obědě malej dostal první hexu, do půl šesté byl v pohodě, pak pláč skoro k neutišení, jen z toho už únavou chvílema usínal, ale jak jsem ho dala k prsu, tak řev. Nakonec se teda najedl po deváté, v noci spal i papal pěkně - možná spavej až nezvykle, no a dneska ráno na dece se tvářil, že neumí pást koníky, jen ležel, pak dělal jako že chce zvednout hlavičku a nedaří se mu to - přitom už krásně pásl ☹ Myslíte si, že je to únavou z očka, nebo že to prostě nějak zapomněl? Jinak teplotu nemá, jen je spavější a mrzutější. Díky moc.

maggie2
19. aug 2011

@romcovaklarka po internete sa diagnózy robiť nedajú, ale hádam Ti dali príbalový leták, je tam uvedené aké nežiaduce účinky môžu nastať...ostáva len dúfať, že to nesúvisí, prípadne je to dočasné, ale vakcína môže mať vplyv na nervový systém, samozrejme.

didulka85
19. aug 2011

@romcovaklarka na tvojom mieste by som hned vyhladala homeopatku v tvojom okoli. Vcera som bola u tej mojej a bavili sme sa aj o tom neutisitelnom placi. Nebudem ta strasit, tak ti radsej ani nebudem pisat, co ten plac znamena. To, ze zabudol past konicky po tom placi je normalne. Drzim palce, aby to dobre dopadlo.
Nad dalsim ockovanim by som na tvojom mieste ani neuvazovala.

maggie2
19. aug 2011

@didulka85 je to všetko o tom, že deti nevedia rozprávať. A nás dospelých ani nenapadne, to, že by dieťa mohlo mať ukrutnú bolesť hlavy, napríklad.

manof
19. aug 2011

@didulka85
@romcovaklarka

Nie, to nie je normálne, že dieťa po očkovaní "zabudlo" niečo, čo už vedelo. To je len pomerne bežné. Ale rozhodne to nie je normálne.

Nie je totiž normálne, aby preventívny zdravotný úkon poškodil mozog dieťaťa, čo sa zrejme aj v tomto prípade stalo. Pri troche šťastia to časom dobehne, ale rozhodne by som už žiadnu hexu ani nič so zložkou proti čiernemu kašľu nedával. Toto sa totiž nazýva encefalopatia (bližšie nedefinované poškodenie mozgu - zrejme sa mu tam potrhali nejaké neurónové prepojenia, takže "zabudol" aj to, čo už vedel) po očkovaní, a tá je kontraindikáciou očkovania hexou.

samiana
19. aug 2011

@romcovaklarka
a k tomu, čo už je tu napísané, dodávam - ohlás to, čo sa dialo, aj detskému lekárovi, čo maličkého očkoval.

Upozorňujem Ťa na to, že ak lekár -lekárka bude mať pochopenie pre Tvoje hlásenie, tak máš jedno obrovské šťastie na neobyčajne vnímavého pediatra. A ak náhodou bude ešte aj uvažovať o tom, že dieťa má kontraindikáciu na ďalšie očkovanie hexou, tak potom sa toho lekára drž. Lepšieho sotva nájdeš.Skutočne má na mysli v prvom rade prospech dieťaťa.

Ale radšej sa priprav na to, že Ti lekár oznámi, že toto všetko, čo hovoríš, je úplne normálna a očakávaná reakcia na očkovanie. Že zbytočne máš obavy. Že za celú svoju prax nemal žiadne nežiaduce účinky po očkovaní. A podobne, minule tu ktosi hodil takú hitparádu výrokov pediatrov, ktoré zaznejú po ohlásení nejakých nežiaducich účinkov vakcín. Ak sa necháš opiť rožkom a uchlácholiť, tak len na vlastnú škodu a na škodu vlastného dieťaťa.

Inak povinnosťou pediatra bolo pred očkovaním Ťa oboznámiť s povahou očkovania a zo všetkými účinkami, ktoré môžete očakávať. V príbalovom letáku ku hexe sa píše aj o tom neutíšiteľnom plači a aj o tom, že ho spôsobuje zložka proti čiernemu kašľu. Ak sa takýto plač u dieťaťa objavil po očkovaní hexou, tak potom je u neho kontraindikovaná každá ďalšie očkovanie so zložkou čierneho kašľa, teda hexu nemožno ďalej pichnúť. Toľko je minimálne potrebné na ochranu zdravia Tvojho dieťaťa, aby bol očkovaný bez zložky čierneho kašľa.

Zo svojej vlastnej skúsenosti však viem, že takúto reakciu, ako mal Tvoj synček, môže mať dieťa nie len zo zložky čierneho kašľa, ale z hociktorej vakcíny.

Tak, ako písala didulka, potrebuješ liečiť to, čo sa stalo po očkovaní hexou. A Ty by si potrebovala sa dovzdelávať o tom, čo je to očkovanie, a čo všetko obnáša. Bez urážky, veľká väčšina z nás sa veľmi trpko musela presvedčiť na vlastnej koži o tom, čo môže "obyčajné" očkovanie vystrojiť so zdravím našich detí.

miliharmi
19. aug 2011

@romcovaklarka Věřím, že se z toho malý dostane a zase se srovná, ale brala bych to jako varovný příznak před pokračováním v dalším očkování. Minimálně bych další očko výrazně posunula a dala jen podle tebe nezbytné nemoci, ne celou hexu ale třeba jen tetanus, záškrt. Hlavně bych vynechala pertussovou složku (černý kašel), ta je velmi riziková. Např. @denduska má zkušenost. Lékař tě bude velmi pravděpodobně přesvědčovat, e je ta reakce běžná a není důvod k přerušení, posunutí dalšího očkování. Tohle je podle mě jedna z nejhorších vecí, co se kolem očkování děje, že se k očkování nepřistupuje jako ke svaté nedotknutelné krávě. Kdyby se poctivě braly v úvahu všechny varovné příznaky po očkování a v případě jejich výskytu se dál neočkovalo, mohlo to mnoho dětí ochránit před poškozením zdraví a např. mojí dcerušce zachránit život. Mmch. také měla na první a druhou hexu reakci, že odmítala s křikem prso, ačkoliv byla plně kojená a kojila se do té doby bez problémů, na 3. dávku už měla docela těžkou reakci, vysokou horečku provázená hypotonií ( naprostá hadrová panenka), po které nejen následovala zvýšená nemocnost, ale také zastavení ve vývoji,( v 6 měsících se malá plazila po bříšku, svižně se takto pohybovala po celé místnosti, po té reakci na očkování zůstala v tomto stádiu další 4 měsíce, do desátého měsíce nezačala lézt ani sedět, teprve po zahájení rehabilitace pomocí Vojtovy metody se stav začal zlepšovat), ovšem nikdo mě neupozornil lékař už vůbec ne, že to všechno může souviset s očkováním a že dál není vhodné očkovat. Nakonec ji lékař naočkoval dalším povinným očkováním mmr vakcínou, po které malá dostala zánět mozku a mozkových blan a umřela. Netvrdím, že to vždycky dopadne tak hrozně, ale poškozených po očkování je dost a nemuselo k tomu dojít, kdyby se k očkování přistupovalo jinak. Úplně mě teda vytáčí, že se tyto věci možná přehlíží vědomě a záměrně pro dosažení co nejvyšší proočkovanosti. Že kontraindikace jsou příliš úzce stanovené a ačkoliv je mezi nimi i špatná reakce na předchozí očkování, tak se pro jistotu zdravotní potíže po očkování prohlásí za nesouvisející s očkováním, jen aby se mohlo očkovat dál.

miliharmi
19. aug 2011

Omlouvám se, má tam být přistupuje jako ke svaté krávě. 😉

miliharmi
19. aug 2011

@romcovaklarka Než jsem to sepsala, tak koukám, že už @samiana @manof odpověděli ve stejném duchu. 😉 No tak jsem aspoň přidala reálnou zkušenost.

didulka85
19. aug 2011

@manof ja som to myslela tak, ze sa tomu necudujem a ze sa proste stava, ze po tom placi sa dieta vrati spat vo vyvoji alebo sa vyvoj zastavi. Slovo normalne som pouzila zle 😅

denduska
19. aug 2011

@romcovaklarka starsia takto zacala plakat o 17.20 pricom ockovana bola na obed.doteraz si pamatam ako som sa divala na hodiny v kuchyni....o 21.00 uz bolo tisko.... 😖 ako pise mili, nech vas doockuju minimalne bez cierneho kasla..viem ze v Prahe v Motole mate ockocentrum, tak sa to da, inak asi nie.

didulka85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz