Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
28. aug 2011

@ivanulienka81
@blovitc120
Myslím, že v prípade ťažkej reakcie na 2. dávku je úplne najlepším riešením nedávať 3. dávku vôbec, pretože riskuješ v lepšom prípade trvalé poškodenie zdravia dieťaťa a v horšom prípade smrť. Viď článok:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyse-100-mr...

manof
28. aug 2011

„Nanopatch je jakousi alternativou injekční stříkačky. Většina vakcín se aplikuje jehlou do svalu. Nicméně vědci přišli na to, že sval nemá mnoho buněk imunitního systému a vlastně zabraňuje správnému proniknutí vakcíny," uvedl Profesor Mark Kendall z Australského institutu pro bioinženýrství a nanotechnologii.

Náplast, která je menší než poštovní známka, je efektivnější, než injekční stříkačka: „Aplikujeme náplast na kůži, čímž narušíme naši tuhou vrstvu a dodáme vakcínu přímo do těch buněk imunitního systému, které jsou nejdůležitější," řekl profesor Kendall.

Hlavním průlomem této vakcíny je, že nepotřebuje být chlazena. To bude obrovskou výhodou obzvláště v rozvojových zemích: „Přibližně polovina vakcín, používaných v Africe nefunguje tak, jak by mělo, protože někde po cestě selhalo chlazení," zmínil profesor.

http://www.velkaepocha.sk/2011082517759/Bezbole...

Podotýkam, že
1. ako Prevenar/Synflorix, tak aj Infanrix Hexa sa aplikujú do svalu, kde podľa tohto profesora nie je veľa buniek imunitného systému a zabraňuje správnemu preniknutiu vakcíny.
2. UNICEF (modré tričká) zbiera peniaze na očividne neefektívne vakcíny pre Afriku.

ivanulienka81
28. aug 2011

@manof a teda tie vysoke teploty patria medzi tazke reakcie? 😢 uz to vidim, ze zase sa posekam s pedinou 😒

blovitc120
28. aug 2011

@manof však samozrejme, ale ona sa pýtala na Joalis

manof
28. aug 2011

@ivanulienka81
40-ky teploty jednoznačne nemožno chápať ako "ľahké reakcie" na očkovanie, to snáď nikto nechce tvrdiť.
Alebo áno?

manof
28. aug 2011

Komunisti a očkovanie:

"Soňa Marková (KSČM) potvrdila, že při projednávání norem na schůzi sněmovny zvolí komunističtí zákonodárci ke každému pozměňovacímu návrhu individuální přístup. S jejich podporou určitě může počítat návrh, aby dívkám ve věku 13-14 let hradily očkování proti rakovině děložního čípku zdravotní pojišťovny, či návrh na vypuštění zákazu poskytovat informace o platech a odměnách úředníků, který byl propašován do tzv. změnového zákona. »Návrhy, které by mohly aspoň trošku vylepšit tu hrůzu, kterou koalice připravila, samozřejmě podpoříme,« slíbila Marková.

S podporou KSČM ale nemůže počítat návrh, aby novorozenci dostali zdarma pouze tzv. hexavakcínu proti šesti dětským nemocem a za další vakcíny už museli jejich rodiče platit. Nesouhlasí ani se zrušením hrazení přeočkování proti tuberkulóze z veřejného zdravotního pojištění a s řadou dalších návrhů, na jejichž prostudování měli poslanci jen jeden den. »V mnoha případech jde o zásadní návrhy a už nyní se ukazuje, že v nich může být cokoli ukryto. Jsou tam např. návrhy, které mají utajit dohody mezi zdravotními pojišťovnami a výrobci inovativních léků, což znamená, že v podstatě nebudeme vědět, jak se zachází s veřejnými financemi. Určitě je tam i řada dalších věcí, které se nám za tak krátký čas ani nemohlo podařit odhalit,« uvedla Marková."

http://www.halonoviny.cz/articles/view/225794

manof
28. aug 2011

@petot
To by asi stálo za uvedenie aj na vašej stránke, že sa austrálsky profesor a vynálezca nového spôsobu aplikácie vakcíny vyjadril, že polovica vakcín v Afrike nefunguje tak, ako by mala, kvôli nedodržaniu chladiaceho reťazca...
Čo povieš?

manof
28. aug 2011

Očkovanie je nebezpečné, tvrdí vláda:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-j...

sana15
29. aug 2011

uz dlhsie obdobie sa pokusam podrobne prestudovat kazdu stranku tejto pre mna velmi zaujimavej diskusie. Zial, nepodarilo sa mi preluskat tychto niekolko sto stran,i ked som zacala od zaciatku,potom od stredu,teraz docitavam od konca 😀 Som rada ze tu citam nazory mne podobne,nakolko v mojom okoli nepoznam ziadneho rodica, ktory by sa danej problematike trosku viac venoval,alebo nebodaj daval dokopy horsi zdravot.stav a komplikacie s ockovanim 😒 Ja sama som sa o ockovanie zacala zaujimat az ked bolo neskoro,ked uz prisli neziaduce ucinky a s kazdym dalsim ockovanim sa to stupnovalo ☹ ☹ ☹ Mrzi ma,ze som o tejto problematike nevedela davno predtym a nenastudovala a nezhanala infosky kym sa dalo a bol na to cas ☹ Teraz budeme mat druhe dietatko a chcem byt rozumnejsia. Som rozhodnuta odmietnut hned ockovanie proti TBC. Ockovat nebudu v porodnici,ale potom do tyzdna by sme mali prist na ockovanie. Nepojdeme tam,ale pediatricka hned zisti,ze ockovanie chyba. Vzhladom na to,ze je predpoklad,ze by sa ockovanie proti TBC mohlo od buduceho roku zrusit, mozem poziadat len o odklad ockovania a ak by sa ockovanie zrusilo tak tym sa vyhnut aj nahlaseniu na RUVZ a pokute? Citala som tu totiz,ze existuje akesi pravnicke "pravidlo" ktore umoznuje riadit sa novsimi zakonmi aj pri starsom priestupku,ak to je v prospech "obvineneho". T.j. Ze by nas v pripade toho zrusenia ockov. nemohli sankcionovat za to,ze sme cca 4.mesiace pred zrusenim nedali ockovat?

natashkaa
29. aug 2011

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ahojte je pravda, ze od buduceho roka ma byt na Slovensku ocovanie dobrovolne? zacula som nejaku takuto info vie niekto o tom nieco?

prsky
29. aug 2011

@natashkaa 😀 a kde si to citala - v utopistickom hlasnikovi? nie, od buduceho roka ma byt zrusena bcg vakcina z povinneho ockokalendara...skor sa da ocakavat, ze pridaju dalsie ocko do povinneho ockokalendara 😖 (hpv).

@sana15 tbc sa daposunut za vsetky ockovania, za odklad ta nikto nebude pokutovat.

manof
29. aug 2011

@sana15
Správny postreh. Ak novší zákon zruší nejakú povinnosť, tak starý priestupok voči tejto povinnosti je už netrestateľný.
Očkovanie proti TBC možno legálne vykonať po očkovaniach v prvom roku života, tzn. po Hexách a Prevenaroch.
Čiže ak staviaš na tom, že od 1.I.2012 bude očkovanie proti TBC zrušené, dá sa vyhnutie sa tomuto očkovaniu dosiahnuť úplne legálnou cestou.

Odkiaľ si? Možno Ťa s niekým neočkovacím z Tvojho okolia zoznámim. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com aj s uvedením prezývky, čo máš tu na koni.

sana15
29. aug 2011

@prsky 🙂 mala som namysli odklad na neurcito 😉 tj. NIKDY 😀 😀 😀 Len to najskor zahrat na odklad a ak to zrusia,co sa budem modlit aby zrusili,tak potom mame aspon o jeden veeeelky problem menej

sana15
29. aug 2011

@manof vdaka, snad nemozem byt iba ja "ina". Je mi luto ze ludia zatvaraju oci a nechcu vidiet skutocnost taka aka je, alebo ze sa nechaju uchlacholit recami typu ze jednoducho reakcie na ockovanie su naprosto "normalne a bezne" a nemaju snahu hladat za tym nieco viac 😒 Ja si do porodnice neberiem mamickovsky casopis, ale knihu Vakcina, ktoru mam rozcitanu 😀

moira19
29. aug 2011

@sana15 To poznam :( Moja svagrina o sebe tvrdi, ze je vedec (uci na vs) a tu nepresvedcili ani nase zle skusenosti, ani to, ze obe jej dcery maju ekzem po hexe. Citujem: "radsej zaockujem, nez sa budem musiet bat este aj nejakej epidemie" :( Do porodnice som brala knihu o zricaninach ;)

seva
29. aug 2011

@ivanulienka81 ja som niekde citala, ze aj homeopatika mozu pomoct, myslim, ze "bobocka" o tom niekde pisala, skus sa jej opytat.

seva
29. aug 2011

@ivanulienka81 inak aj moja dcerka mala po hexe dost skaredy ekzem, po celom telicku. lekarka nas vyprevadila s tym, ze je to istotne tym, ze ja, aj manzel sme alergici. a mala bude atopicka. nastastie po asi 2-3 mesiacoch ekzem zmizol.
teraz zatial synceka nedavam ockovat, a cuduj sa svete - ziadny ekzem, koza babatkovsky cistucka.
mam riadneho chrobaka v hlave, a stale viac som presvedcena, ze ockovanie odmietnem.

manof
29. aug 2011

@seva
čiastočne môžu pomôcť aj homeopatiká, ale na náhle úmrtie dojčaťa Ti nepomôže už ani svätená voda, nieže homeopatiká. MUDr. Vladimír Petroci, jeden z najuznávanejších slovenských homeopatov, sa vyjadril, že napriek všetkej snahe nemožno homeopatiká použiť ako účinnú prevenciu nežiaducich účinkov očkovania. Tie sa častokrát objavia napriek všetkej homeopatii, takže on očkovanie neodporúča ani keby si mala všemožnú homeopatiu po ruke.

seva
29. aug 2011

@manof urcite mas pravdu, ja som v tejto teme uplny zaciatocnik...
@ivanulienka81 prepac, az teraz som si znovu precitala tvoje dalsie prispevky, kde pises, ze dcerka mala 40-tky 😲 horucky po ockovani ... to by som uz s tretou davkou fakt neriskovala. skus to zahrat na odklad, a lekarke nakaz, nech to nahlasi ako neziaduci ucinok vakciny. snad ti nebude tvrdit, ze to s tym nesuvisi...

natashkaa
29. aug 2011

moj syn ma 42 kazde dva mesiace ferbrilne krce ATB nemoznica diazepam ......stal dookola

sana15
29. aug 2011

zaujimalo by ma,ako je to s hlasenim negat.ucinkov. Je to na dobrovolnosti pediatra? Preco sa nesleduje aj to, ci sa to nahlasilo? Hlavne ze treba odsledovat co sa nezaockovalo! 😠 Vcera som citala prispevok od didulka85 aj jej mail od Pfizer-u. Mame podobne skusenosti, takze ak vobec netusim,ci to nahlasoval pediater,tak to mam ohlasit priamo ja? ak ano,tak kde?

manof
29. aug 2011

Masívny očkovací útok proti podvýživeným deťom v Afrike:
http://www.slobodavockovani.sk/news/masivny-uto...

tin007
29. aug 2011

@sana15 mozes ich nahlasit aj ty na http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni... je tam tlacivo hlasenie nezvycajnych reakcii v suvislosti s ockovanim, no je mozne, ze na teba budu tlacit, aby to nahlasil pediater (to vies, treba odpinkat "otravakov" sorry, ale je to tak, ako aj odpoved didulke od pfizera)

manof
29. aug 2011

@natashkaa
no to je teda riadne hustééé...

A odkedy sa mu to deje?

natashkaa
29. aug 2011

asi rok od druhej hexy. A to som davala ockovat az v 13 mes prvu a nema ani Prevenar....

natashkaa
29. aug 2011

teda nie rok od druhej hexy ale ze deje sa mu to uz rok po tom ako sme pichli 2 hexu som to tak napisala ze vyzera ako ze myslim rok od druhej hexy :-P

petot
29. aug 2011

@hanca82 Prosim Ta, len originalnu linku, lebo takto je to zmrsene...

ivanulienka81
29. aug 2011

@seva moje deti nemaju ziadne problemy s exemami, ani nic ine som nespozorovala, syn dokonca nemal ani vedlajsie ucinky po ockovani, max. mal trocha zvysenu teplotu, po MMR nemal vobec nic, takze som to nemala za potreby riesit a brala som to ako samozrejmost, ze sa ockuje... ale teraz pri malej sa nam stalo toto a ups 40 teplota, musi to byt jedine z ockovania, vsak z coho ineho, vsak jej ta teplota vystupila par hodin po ockovani, na druhy den uz bolo vsetko v poriadku, vobec to nespajam ani so ziadnou virozou...
@manof ospravedlnujem sa, ak sa pytam hluposti, ale fakt len teraz zacinam sprtat v danej problematike... ale rozpravala som sa aj s kamoskou, ona mi poradila, ze mozem dat zaockovat 3. davku na dvakrat, co si ty o tom myslis? su v takomto pripade vedlajsie ucinky miernejsie?

teda baby ja to zhrniem:
- mozem odmietnut ockovanie
- mozem poziadat o odklad ockovania
- mozem podat hlasenie neziaduceho ucinku v suvislosti s ockovanim (dokument uz mam ztiahnuty)
- pedina ma moze nahlasit na RUVZ
A mam teda k tomuto kopec otazok: Do kedy mozem poziadat o odklad 3. davky? Ak chcem nahlasit neziaduce ucinky, nevadi to, ze sa to stalo v aprili a iba teraz o tom hovorim? A este, kukam v ockovacom preukaze, a nie su tam uvedene cisla sarze, co je potrebne uviest do tlaciva. Sranda je v tom, ze syn tie sarze ma uvedene (ockovala ho ina pedina) a dcera to nema.
O MMR vobec neuvazujem dat ockovat. Nechapem ani aky je rozdiel medzi osypkami a kiahnami a preco su osypky povinne a kiahne nie. O.i. kiahne sme si uz poctivo odkiahnovali a tesime sa z toho.
Mozu mi zobrat rodicovsky prispevok ak nedam dieta ockovat?

kajulka1
29. aug 2011

@natashkaa a 3 hexu uz nemate? Nenahana ta doktorka?

bebe87
29. aug 2011

ahojte.. viete mi poskytnut tlacivo na odmietnutie? IP dik,,,