Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

natashkaa
29. aug 2011

@kajulka1 nie nemame ani MMR zatial .....nahana prave ale vzdy ked sa malo schylovat k ocko tak zacne takto horuckovat potom sa niekolko tyzdnov z toho preliecuje....ako keby to niekto hore vzdy zabrzdil

ivanulienka81
30. aug 2011

@bebe87 to treba aj oficialne nejake tlacivo niekde odovzdat?

manof
30. aug 2011

@natashkaa
Aha... a začalo to krátko po tej druhej Hexe?

manof
30. aug 2011

@ivanulienka81
Ešte som nepočul o očkovaní Hexy na 2x, ale je možné, že by nežiaduce účinky neboli také husté... Ale ja osobne by som to neskúšal a ani nikomu neodporúčal. Bolo mnoho prípadov, kedy po prvej hexe nič, po druhej dosť náročné a po tretej hotová katastrofa. A pol katastrofy je stále ešte dosť na to, aby sa od toho očkovania upustilo.

Je to skrátka výrazná nežiaduca reakcia po 2. dávke, čo je kontraindikáciou tretej dávky. Bodka.

O odklad môžeš požiadať do kedy chceš, otázkou je, ako na to zareaguje druhá strana. Žiadne limity na odklady (nakoľko viem) v nijakom všeobecne záväznom právnom predpise nie sú stanovené. Je to teda v zásade len a len vec dohody.

Nežiaduce účinky môžeš hlásiť v ľubovoľnom časovom odstupe, i keď teda čím skôr, tým lepšie.

Ak nie sú v zdravotnej dokumentácii uvedené čísla šarží vakcín, lekár porušil právne predpisy a môžeš to oznámiť ÚDZS:
http://www.udzs.sk/e-formulare-tlaciva/e-formul...
(Podanie občana týkajúce sa poskytovania zdravotnej starostlivosti)

Osýpky sú veľmi zjednodušene povedané "náročnejšou verziou" ovčích kiahní. Sú to dva rôzne vírusy, aj keď niektoré príznaky majú podobné.

Rodičovský príspevok by Ti mohli zobrať jedine v prípade, že by si nechodila na preventívne zdravotné prehliadky. Viac tu:
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

manof
30. aug 2011

@bebe87
Oficiálne tlačivo na to nejestvuje, ale môžeš sa inšpirovať tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

manof
30. aug 2011

@ivanulienka81
Je to možné, ale nie nevyhnutné.
Preto zrejme žiadne oficiálne tlačivo na to ani nejestvuje.

natashkaa
31. aug 2011

@manof asi mesiac a nejake drobne preto mi nato lekarka len gula ocami ze ci som normalna ze to je dlho....lenze ta imunita s tym ocko zapasi nejaku dobu mozno aj pol roka koluje v krvi neviem....ved ocko moze imunitu posrat aj niekolko mesiacov po nielen na druhy den. Kazdopadne tentokrat to Dominik zvladol za 48hod lebo prvy krat som mu naordinovala mega davku C ako ste tu vsetci pisali a horucky same ustupili. PARADA! ani krce len bol pri tych 42 fialovy ale to je oproti jeho stavom nic. Boli sme vcera u Dr krv mal ako vzdy cistu len menej zeleza a hemoglobinu ale nic dramaticke vraj aj z tej horucky (mimochodom nieco dobre na tvorbu zeleza?) no takze zas to zavrsila "ASI VIRUS" ja ze no asi HEXA virus nie 😅 😅 som ju podpichla zas sa len zatvarila....ale hlavne ze je ok tento krat to trvalo len od Nedele do vcera co je uplna parada pretoze bezne ma plnych 42 celych 5 dni a to je vypluty ako hruska

martinka1981
31. aug 2011

@natashkaa maly máva horučky 42 ??? Ty kokso to som ešte ani nepočula že niekto mal 42 a nieto ešte dieťa 😔
Držte sa nech ste zdraví 😉

tin007
31. aug 2011

@manof v tej sprave o hexe, co je na stranke emea sa uvadza ako jedna z moznosti aj podanie hexy v dvoch davkach, t.j. bez boostera; nechce sa mi to hladat, ale tam je to potom nejako okolo pol roka 1.davka a o cca mesiac druha

ivanulienka81
31. aug 2011

@manof dakujem za odpovede, idem si dopodrobna nastudovat stranky www.slobodavockovani.sk a http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu... je tam kopec veci a rad. Teraz v septembri mame ist na ockovanie, zrejme najprv poziadam o odklad (aj keby som si mala nieco vymysliet) a tym padom sa mi vytvori priestor na dalsie studovanie problematiky. Neviem ako bude reagovat nasa pedina, teda viem, bude k nam hnusna, preto chcem byt pripravena na kazdu moznu situaciu... Rada by som sa toutou cestou aj zoznamila s maminkami z BA, a uplne najradsej by som bola, keby som natrafila na rodicov, ktori chodia k tej istej pedine ako my, a tiez toto riesili, ocenim kazdu radu.

manof
31. aug 2011

@natashkaa
No tak mesiac nie je zas tak dlho na to, aby to nemohlo byť z očkovania.
Treba to chápať tak, že hexa nalomila imunitu, ale ak zrovna nebol po ruke nijaký patogén, tak sa navonok nič nedialo (asi ako nezamknuté auto pri "nedostatku" zlodejov), ale akonáhle sa patogén objavil, začali problémy.

manof
31. aug 2011

@ivanulienka81
Však keď si z BA, tak zmeň pediatra a hotovo.
Ak nevieš za akého, tak napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

A mamičiek z BA tu je kopec, napr. tuto hneď:
@martinka1981
@tin007
@natashkaa
a množstvo ďalších.

manof
31. aug 2011

"Trápne výhovorky prof. Dluholuckého ako obhajoba pavedeckej vakcinológie":
http://www.slobodavockovani.sk/news/trapne-vyho...

didulka85
31. aug 2011

@ivanulienka81 z ktorej mestskej casti si?

danabel
31. aug 2011

Ahojte, som tu v tejto problematike nováčik, ale snažím sa všetko naštudovať a zorientovať, ako sa len dá. Chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť ohľadom možnej kontraindikácie očko. - GER, moja dcérka má reflux od narodenia, najskôr to bol skrytý reflux - 4 mesiace, potom 2 mesiace bol pokoj, od6. mesiaca asi do 8,5-9 znova reflux, ale dosť masívny, lebo sa začala plaziť a neskôr loziť. Od 9. mesiaca sme mali pokoja teraz 11,5 mesiaca to začalo znova ☹ ...myslím, že s tým bude mať dlhodobejšie problémy a teraz sa to zhoršilo aj kvôli rastu zúbkov, hnačkám, horúčkam a stále má len 1 zub.

manof
31. aug 2011

@danabel
Obávam sa, že Ti reflux ako kontraindikáciu nikto neuzná, hoci by v zásade mohol (ale aj nemusel) byť následkom očkovania.

danabel
31. aug 2011

@manof viem, že to nie je neurologické ochorenie, ale ja sa obávam aj následkov refluxu - astma - sťažené dýchanie, zápaly pažeráka a sliznice vedúce k vredom a pozápalovýcm zrastom...je toho viac
Očkovať sa majú len zdravé deti a to moje nie je evidentne v poriadku...no moju doktorku to nejak nezaujíma...že aj bez očkovania mám čo robiť, aby som s ňou fungovala, tak ako iné mamičky so svojimi deťmi,ktoré to nemajú...

didulka85
31. aug 2011

@danabel tak to jednoducho odmietni. Ak z toho mas zly pocit, tak to urob. Ja som mala tiez zly pocit a mala som pocuvat svoj vnutorny hlas. Je to tvoje dieta, mas na to pravo.

danabel
31. aug 2011

@didulka85 odmietnem, len som sa o tom rozprávala so známou, čo je v tomto oveľa viac doma ako ja a tiež mi vravela, že rázne odmietnuť a nediskutovať...len niekde som čítala, že je dôležité ujasniť si dôvod neočkovania
... tak toto je môj hlavný dôvod a ďalší, že v manželovej rodine, nie úplne blízkej , ale predsa, sa vyskytol prípad chlapčeka, ktorý ostal po očkovaní imobilný...dnes už našťastie chodí do školy, ale prežili si svoje po rôznych liečeniach a nastúpil pozdejšie...

alikaa
31. aug 2011

Ahojte, prave mi volala sestricka nasej pediatricky, ze v aprili mal byt maly ockovany, ale bol vtedy chory (to som si vtedy vymyslela) a ze ci mi moze dat termin na ockovanie Priorixom. Tak som povedala, ze chcem toto ockovanie odmietnut. A sestricka ze dobre, zapise si to do karty. A este som sa spytala ci to je vsetko, ci netreba nieco podpisovat. Tak len povedala, ze ked sa najblizsie ukazeme, tak sa v karte podpisem pod to, ze som odmietla. Vyzera, ze s tymto uz maju skusenosti a beru to v pohode. Tak som cela stastna, ze nemusim menit doktorku 🙂 Takze @ivanulienka81 ak chces mozem ti kludne odporucit aj moju, napis do IP ak chces 😉

manof
31. aug 2011

@danabel
Však ja s Tebou úplne súhlasím, ja len vyjadrujem svoje pochybnosti o ochote druhej strany uznať to ako kontraindikáciu.

manof
31. aug 2011

@alikaa
No, jaxa vraví - nevrav hop, kým nepreskočíš. Ešte sa len časom ukáže, či Ťa Tvoja lekárka nebonzla... Ale ak ani po roku nebude RÚVZ otravovať, tak asi nebonzla.

veroveronika
31. aug 2011

necital niekto septembrovu vitalitu? mal by tam byt clanok o ockovani...

paula_1
31. aug 2011

@ivanulienka81 a ku komu chodíte?

manof
31. aug 2011

@veroveronika
Nielen by mal byť, ale vo Vitalite 9/2011 aj skutočne je článok o očkovaní.
Dnes som ju držal v ruke v samoške a môžem to dosvedčiť.
Ale nekúpil som si ju, lebo dúfam, že mi vydavateľ pošle autorský výtlačok.
😀 😀 😀

veroveronika
31. aug 2011

@manof ano super, lebo vecer mi ju ma mm doniest,,tak reku ci som dobre videla,,alebo ci to uz katarakta... 😕

manof
31. aug 2011

@veroveronika
Videla si dobre a ak bude platiť, na čom sme sa s redakciou dohodli, tak to bude seriál článkov na najmenej rok. Takže od č. 9/2011 bude vo Vitalite každý mesiac (až do odvolania 😀 ) dvojstránka o očkovaní. 2. diel do októbrového čísla som už redakcii poslal.

halienka
31. aug 2011

@manof hurá, teším sa, Vitalitu si kupujem stále 🙂 bodaj by časť z toho išla tebe, zaslúžil by si si to 😉 🙂

veroveronika
31. aug 2011

@manof mozno by bolo dobre to aj trosku spropagovat..na stranke sloboda v ockovani...nech ludia vedia, ze sa docitaju o ockovani vo Vitalite...