Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vefi89
2. sep 2011

Možno som opozdená, ale registrovali ste už? http://www.gorila.sk/product/320470

@manof bola som na dovolenke, ale už to mám preložené, dnes to skúsim ešte štylisticky upraviť 😉

paula_1
2. sep 2011

@bebe87 sice kus neskoro ale aj ja ti odporucam tu knihu -Ockovani pro a proti. sú tam popísané tie choroby co sa proti nim ockuje, ako sa nakazis, aky maju priebeh a tak. ja som sa na zaklade tej knihy rozhodla co a ako s ockovanim 😉

didulka85
2. sep 2011

@vefi89 prave ju mam rozcitanu...

vefi89
2. sep 2011

@didulka85 stojí za to? oplatí sa investovať? 😅

didulka85
2. sep 2011

Oplati... Dobre citanie...

moira19
2. sep 2011

@palculienka24 Odkial si? V ke viem o 2 takychto pripadoch. Ked som to hovorila ockovacej maniacke Urbancikovej, povedala: "neverim, neboli u mna, nemoze sa to stat, lebo ockovanie je uplne bezpecne".

hajanka
2. sep 2011

vsetkych co ste sa rozhodli ist proti ockovaniu obdivujem! ak sa raz podari druhe mimco, tak pojdem vo vasich slapajach 🙂
idem si prestudova aspon par stran dozadu, lebo tato problematika ma velmi zaujima

jamika
2. sep 2011

Mozete mi dat prosím telefónny kontakt do Bratislavy na RUVZ kam mam volat kvoly odkladu ockovania? Dakujem

manof
2. sep 2011

@eviku78
Jasné:
- bábätko (do 1. roka) 400-500 IU denne (v zimnom období, resp. aj v letnom, ak je dlhodobo zamračené alebo je problém dostať sa vo vhodnom čase aspoň na polhodinu na priame slnko)
- batoľa (nad 1 rok) 800-1000 IU denne za vyššie uvedených podmienok
- školák do puberty 1200-1500 IU denne za vyššie uvedených podmienok
- puberťák/adolescent 1600-2000 IU denne za vyššie uvedených podmienok
- bežný dospelý aspoň 2000 IU denne za vyššie uvedených podmienok
- tehotná žena aspoň 4000 IU denne za vyššie uvedených podmienok
- dojčiaca žena aspoň 5500 IU denne za vyššie uvedených podmienok

To sú, tak-povediac, bezpečné dávky, ktoré by nemali nikomu uškodiť. Údajne by väčšina ľudí mala zniesť bez problémov aj dvojnásobok, ale bol by som v tomto ohľade opatrnejší, keďže predávkovanie vitamínom D má (na rozdiel od vitamínu C) pomerne vážne následky. Príznaky predávkovania (pri ktorých treba znížiť dávku alebo načas vysadiť úplne) nájdeš v príbalovom letáku.

manof
2. sep 2011

@vefi89
Tá kniha od Virapena sa dá aj stiahnuť v PDF tuto:
http://truthbooks.blogspot.com/
pozri na spodku stránky.

manof
2. sep 2011

@palculienka24
Huh, to je smutné. Chcelo by sa Ti opísať svoj/váš príbeh, ktorý by sme mohli zverejniť tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

Myslím, že treba o tom čo najviac verejne hovoriť, nech si ľudia konečne uvedomia, že vakcíny nie sú neškodné ako lentilky (i keď teda aj o neškodnosti lentiliek by sa dalo polemizovať).

manof
2. sep 2011

@olifcek
A čítala si si zloženie?
CYCLOMETHICONE, ZINC OXIDE, WATER (AQUA), TITANIUM DIOXIDE, CYCLOPENTASILOXANE, POLYGLYCERYL-3 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE , DIMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, HINOKITIOL, TRIETHYL CITRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BHA.

Podčiarkujem toto:
ALUMINUM HYDROXIDE

Ja by som to teda na dieťa nedal ani omylom.

olifcek
2. sep 2011

@manof kurnik sopa ☹ prave nam dosla tuba, takze dalsiu nekupim.. ☹ ide ma porazit.. co odporucas teda kupit?

manof
2. sep 2011

@olifcek
Asi nič. Len neísť na prudké slnko zhurta, ale len tak po troške a pomaličky pridávať.
My sme deti ničím nenatierali a prežili leto bez problémov, bez spálenej pokožky a pod. Takže treba poznať mieru a to asi ako ochrana celkom postačuje.

Podotýkam, že s tým UV filtrom naozaj nehrozí nejaká tvorba vitamínu D, takže keď s ním vylezieš na slnko nemá to slnenie prakticky žiadny blahodarný efekt.

manof
2. sep 2011

@jamika
Myslím, že toto stačí dohodnúť s detskou lekárkou, netreba s tým hneď RÚVZ obťažovať. Nuž ale keď chceš, tak tu je kontakt na odbor epidemiológie, čo má RÚVZ BA na webe:

Peter Truska, MUDr. CSc.
Odbor epidemiológie
Telefón: +421 917 235 458
E-mail: ba.truska@uvzsr.sk

Možno ešte lepšia by bola MUDr. Jarmila Pertinačová. Tá však nemá na webe uvedený kontakt, ale ak platí vyššie odpozorovaný vzorec, tak by mala mať e-mail:
ba.pertinacova@uvzsr.sk
No ale telefón netuším. Možno keby si zavolala na ústredňu a pýtala si si Dr. Pertinačovú:
+421 2 4333 8286

kaja73
2. sep 2011

@olifcek ja použivam toto http://www.zdravotnickepomocky.sk/sk/kozmetika/... maly je /bol ekzematik a toto mu nikdy problem nerobilo.teraz sme to mali aj pri mori a uplne stačil faktor 25.Tu 50 tku sme priniesli domov nepoužitu.Stači namazat raz za den a drži to aj po kupani sa v mori.Ale je to husty krem,tažšie sa rozotiera,tak aby ho nebolo vobec vidno,ale mne to hlavne pri mori vobec nevadi. A mimochodom na sk ho ani nenatieram-možno na kupku,ale tam sme ani neboli.

olifcek
2. sep 2011

@manof olivka ma chvalabohu pigmrnt po mm, cize nehrozi spalenie a ani cervena koza, rovno je hneda.. ale nechcem, aby sa opalila moc, nech jej nestarne slnkom pokozka.. 😉 vonku chodime kedykolvek, stane sa teda, ze i pocas obeda sme.. dakujem, ze si si pozrel, co pouzivame, a upozornil ma.. teraz mam vycitky, ze som si to nekukla, nechapem, a to pritom pozeram vsetko.. asi to bude tym, ze mi tento krem odporucil kamarat lekarnik...
@kaja73 dakujem, eucerin mam ja, desiatku kupenu, i dvadsiatku.. ale ja sa nenatieram takmer nikdy, len ramena, ked som vonku pocas obeda, lebo kedysi davno, pred rokmi, ked som bola prvykrat pri mori, sa mi spalili ramena i zadok, a odvtedy sa mi na ramenach robia pluzgiere uz z jarneho slnka.. ale tento rok je to nejak ok, ci co.. /zadok sa mi spalil, ked som sa hrala na nafukovacke, ziadna nahota s anekonala, chi/.

i ta bioderma je huisty krem... a ja som nenatierala viackrat za den, len raz vzdy, ani len voda nam ho nedala dole, teda voda na kupku, ci na jazere.. doma pekne zislo hubkou na umyvanie a detskou penou na kupkannie 🙂

halienka
2. sep 2011

@manof super link ten čo so dal, je tam viacero kníh čo by som si rada prečítala 🙂 ďakujem zaň 🙂 Vitalitu som práve kúpila, akonáhle malá zaspí čítam 😀 😵

manof
2. sep 2011

@kaja73
No, hliník tam síce neuvádzajú, ale fenoxyetanol ma zrovna nadšením nenapĺňa...

kaja73
2. sep 2011

@manof ideal nenajdes a lepsie to, ako spaleniny pri mori 🙂 ,mali sme 40 horucavy a maly pod slnecnikom neobsedi a obliekat ho nechcem.Ale bežne ho nenatieram ničim.

manof
2. sep 2011

@halienka
Samozrejme, ak chceš podporiť vydavateľa a autora, tak je dobre si knižku aj fyzicky kúpiť. Podotýkam tiež, že to je nie práve najkvalitnejšie zoskenované, takže je tam kopec "preklepov" (rozumej: počítačom zle rozpoznaných písmen), ktoré v originále nie sú. Miestami si teda treba intenzívne domýšľať.

Ja osobne inak radšej čítam tlačenú knihu, než na počítači PDF. Ale ak ide o referenčnú príručku či encyklopédiu, tak je dobré to mať v elektronickej forme, lebo sa to potom ľahko vyhľadáva. Alebo ak nevieš, či je kniha hodná svojej ceny, tak na urobenie si obrázka o nej to nie je zlé.

Každopádne vás všetkých v záujme autorov i vydavateľov, ktorí nie sú z vydania týchto knižiek zrovna milionármi, prosím, ak je to vo vašich finančných možnostiach, aby ste si tie knihy aj kúpili, ak sa vám pozdávajú. Tie očkovacie nájdete tu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...
(okrem "Problémy s očkováním", ktorá je už vypredaná).

manof
2. sep 2011

Tak nám zase raz napísal e-mail niekto silne pro-očkovací.

Samotný e-mail i moju odpoveď naň nájdete tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-zasnem-n...

ercika
2. sep 2011

@olifcek ja som kúpila toto - To pre prípad ,že sa už nedá vyhnúť prudkému slnku.. http://www.bio-market.sk/detske-kremy/baby-krem...

manof
2. sep 2011

1.725 úmrtí v klinických skúškach liekov (vrátane vakcíny proti HPV) v Indii za posledné 4 roky:
http://www.slobodavockovani.sk/news/a1-725-umrt...

manof
2. sep 2011

@ercika
To vyzerá zatiaľ najlepšie zo všetkých tu prezentovaných opaľovacích krémov.

olifcek
2. sep 2011

@ercika dakujem... 🙂

moira19
2. sep 2011

@manof Pekna odpoved 🙂

svetielkoand
2. sep 2011

@manof tiez ocenujem slusnu odpoved plnu logickych argumentov, rada by som si precitala aj naslednu reakciu dotycnej pani na tvoju odpoved (aj ked pochybujem ze nejaka bude, kedze pani namiesto argumentovania len utoci)

olifcek
2. sep 2011

@manof naozaj super odpoved... ta dotycna.. no comment

denduska
3. sep 2011

@manof obdivujem ta ze dokazes zachovat vzdy chladnu hlavu, ja tam nemozem nic napisat lebo by si ma musel vymazat 😀 nic slusne sa mi nederie na jazyk.