Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anitab
5. sep 2011

@manof mne to nedalo, tak som im zavolala 🙂 nemaju tam chybu, uz ju vypredali (ja som ju este stihla kupit pred tymi 3t) a ze cakaju teraz na dotlac 14.9. + par dni na distribuciu - hned sa mi zdalo, ze ked som ju kupovala, tak tam mali "posielame obratom" 😉 na tej stranke ju predavaju za dobry peniaz, info pre zaujemcov 🙂

manof
5. sep 2011

@anitab
Moment... Oni ju vypredali už druhý krát? Lebo raz už vypredaná bola (2.000 ks). Potom robili dotlač (4.000 ks). Tak už aj to vypredali? To by teda bola fakt sila...

Inak fajn knižka, ak ide o očkovanie, hliník, antiperspiranty, opaľovacie krémy či deodoranty, ale v prípade mikrovlniek, génového inžinierstva a hormonálnej antikoncepcie s pani profesorkou nemôžem súhlasiť.

manof
5. sep 2011

Odhalenie: tajné väzby očkovacieho priemyslu a armády na Výskumný ústav lekársky v USA (Institute of Medicine):
http://www.slobodavockovani.sk/news/odhalenie-t...

Dlhý článok, ale nabitý pozoruhodnými informáciami.

Napr. Výskumný ústav, ktorý nedávno vydal štúdiu o nežiaducich účinkoch očkovania, je sponzorovaný (okrem iného) firmami ako GlaxoSmithKline, Merck, Novartis, Pfizer či Sanofi Pasteur, čiže výrobcami očkovacích látok.

zuziq8
5. sep 2011

@verka888 dakujem, no dufam ze nasa to bude brat ok. dnes ideme po papierik k ocnemu a poviem jej ze viac uz malu nedame ockovat.

natty53
5. sep 2011

@manof tak to plne chapem 🙂

manof
5. sep 2011

@zuziq8
tak daj vedieť, ako si dopadla

natty53
5. sep 2011

http://www.topky.sk/cl/11/1286112/Strasidelna-e...

tak kolko dni dame a mame tu vakcinu na novu epidemiu?

bebe87
5. sep 2011

@manof knizka dosla v pohode ;)

manof
5. sep 2011

@bebe87
vďaka za info.

anitab
5. sep 2011

@manof 😉 mne sa paci, ze autori su skor taki umierneni a nevnucuju svoje nazory ale nechavaju na citatelovi, aby si sam spravil nazor

zuziq8
5. sep 2011

@manof no tak nasa lekarka to brala nastastie v pohode... ale prisla som na nieco ine, ked som pytala od nej papierik na ocne tak mi povedala ze to preto, ze mala tam ma nalez... na poporodnom ked jej robili vysetrenie ociek mi povedali ze vsetko je ok, pediatricka ked si pozerala spravu mi povedala ze vsetko je ok... a ked ma mala 3 a pol mesiaca sa naahodou dozviem ze je kratkozraka!!! 😒

bebe87
5. sep 2011

@zuziq8 aj ja chcem ist na ocne, moj maly skuli... a tiez vsetko v poriadku na sprave z porodnice

zuziq8
5. sep 2011

@bebe87 ja som praveze az dnes vylustila na sprave ze je kratkozraka, ked lekarka povedala ze mala nalez v porodnici, ale tam mi praveze povedali ze vsetko je ok co sa ociek tyka... tak som zvedava co nam povedia na ocnom, inak vobec neskuli...

manof
5. sep 2011

@zuziq8
A to sa tak akože narodila, či to až po očkovaní?

manof
5. sep 2011

Keď sa @petot nepochváli sám, musí ho asi niekto iný:

"Aktuálne poznatky o hliníku v úlohe vakcínového adjuvantu":
http://rizikaockovania.sk/dok/Aktualne_poznatky...

manof
5. sep 2011

Šéf České vakcinologické společnosti Roman Prymula řekl Deníku:
"Přeočkování proti tuberkulóze má nulový účinek"
http://www.denik.cz/z_domova/ockovani-proti-rak...

Skvelé.
Len mi naozaj nejde do hlavy, prečo sa teda, pre-pána-Jána, desiatky rokov robilo, keď má nulový účinok???

martinba
5. sep 2011

@bebe87 vidim z tvojho profilu ze maly nema ani 4 mesiace, nasa mala skulila do 9 mesiacov a skoro kazde take malinke dieta z mojho okolia skuli. podla mna to je normalne, kvoli tomu nereba utekat na ocne.

verka888
5. sep 2011

@zuziq8 drzim palce!!!...my hladame zatial este noveho pediatra..

zuziq8
5. sep 2011

@manof to je sprava z poporodneho, cize sa tak asi narodila... mam tam napisane ze ma vrodenu myopiu, teda kratkozrakost... lenze mne na poporodnom po vysetreni ociek povedali ze vsetko je ok.

manof
5. sep 2011

@verka888
môj návrh Ti nevonia, keď stále hľadáš?

tean
5. sep 2011

prave som dopozeral dokumentarny film Tapped. Je to film o vode v plastovych flasiach, ktora sa predava v obchodoch.
Cely dej sa odohrava v USA a hovoria tam o necistote takychto vod, kedze ich FDA nekontroluje a hlavne o chemikaliach pochadzajucich zo samotneho plastoveho obalu.
Podla tohto filmu su tieto "ciste stolove vody" pekne sracky plne karcinogenov a inych bonusov.
Doporucuju pouzivat vodu z vodovodnych kohutkov, ktora je denno denne kontrolovana a je teda bezpecnejsia.
Tiez poukazali na pripady z minulosti, ked sa velakrat stahovala tato voda z pultov (miliony baleni), pretoze tam zistili velke mnozstva nepovolenych latok.
Cele to pripomina problem s ockovanim. Poukazali na naprostu neschopnost a nezaujem FDA o objektivne sledovanie kvality, inymi slovami, po pozreti tohto dokumentu budete v rovnakom rozpolozeni ako ked ste dopozerali video s Anitou Petek.
trailer

https://www.youtube.com/watch?v=72MCumz5lq4
manof
5. sep 2011

@tean
Skvelá U.S. fluoridovaná voda z vodovodu namiesto balenej vody?
To mi je teda výhra...

tean
5. sep 2011

@manof
radsej jednu sra*ku nez viacere 😉

manof
5. sep 2011

@tean
Naozaj nemusíš mať obavy, že v americkej fluoridovanej vode z vodovodu nie sú ďalšie sra*ky. Menujme napr. antibiotiká, psychofarmaká či hormonálnu antikoncepciu:
http://www.usatoday.com/news/nation/2008-03-10-...

Snáď len Pán Boh vie, ako je to s vodovodnou vodou na Slovensku, resp. v rôznych končinách Slovenska, lebo v tom určite budú výrazné odlišnosti. Tipoval by som, že napr. v BA to nebude ani zďaleka tak dobré ako trebárs v Čadci, Rajci či povedzme Spišskej Starej Vsi.

manof
5. sep 2011

"Z údajov prof. Dluholuckého a z EPISu vyplýva, že očkovanie proti osýpkam, príušniciam a ružienke je vyše 30x nebezpečnejšie než samotné choroby":
http://www.slobodavockovani.sk/news/z-udajov-pr...

tean
6. sep 2011

@manof
poviem to inak. Cely dokument je o tom, ze velki vyrobcovia kradnu vlastne tu istu vodu co pijeme a zarabaju na nej.
Cize pouziju tu istu vodu s antibiotikami, psychofarmakami ci hormonalnou antikoncepciou a balia to do PET flias.
Z tychto sa uvolnuju potom dalsie bonusy do samotnej vody, ktora je vydavana za 'cistu pramenistu vodu'.
Dalej poukazali na obrovske znecistenie riek, jazier, mori a oceanov. Tieto flase sa roztriestia na male kusky, ktore potom jedia aj samotne ryby atd.
V USA existuju len 3-4 staty, kde pri predaji PET flase musia zakaznici zaplatit zalohu za flase. To ich nuti, flase vratit do obchodu. Recyklovatelnost-navratnost- je nad 90%.
V ostatnych statoch USA je to pod 20% s klesajucim trendom.
A dalsie zaujimave info tam boli

tean
6. sep 2011

este ma napadla jedna suvislost.
Dnes je zvykom kupovat kojenecke flase bez bisfenolu A.
Lenze ked je dieta na umelom mlieku, zvykneme zalievat toto mlieko vodou z umelych flias 'cistej pramenistej vody'. Lenze tieto flase nie su BPA free.

didulka85
6. sep 2011

Tak aku vodu pouzivat napriklad pri priprave detskej stravy?
Mozeme mat super perfektnu vodu, ale tie rozvody ktorymi sa k nam dostava su v havarijnom stave. Ked si napustim do pohara, vidim, co vsetko je na spodku. A to je len to, co oko vidi... Dalsia vec su dusicnany. Jedna mamicka si dala tu namahu a poslala ruzinovsku vodu na rozbor. V nasich vodovodoch tecie voda, v ktorej su dusicnany nad normu. Tak teda co davat detom?
Nam kupujem mineralku v skle, ale bohuzial ziadna detska voda nie je v skle.

manof
6. sep 2011

@tean to je nepochybne zaujímavé, ale situácia v USA nás až tak veľmi trápiť nemusí. A nehovor mi, že voda napr. z Rajca (vlastne z Rajeckej Lesnej, hoci sa volá Rajec) obsahuje všetky tie gebuziny. Kde by sa tam nabrali? Samozrejme, ak PET fľaša nie je BPA-free, tak to je problém. Ale na kieho ďasa by kto dával BPA do PET fľaše, to teda neviem. Samozrejme, blbé je, keď je PET fľaša na priamom slnku (vídam napr. v Lidli). Ale inak by za normálnych okolností nemal byť problém. BPA je zmäkčovadlo, ale PET fľaše mäkčené nie sú. Zálohovanie by bolo skvelé. Funguje napr. v Nemecku. Žiaľ, u nás sa to - napriek snahe ekológov - zatiaľ nepodarilo zaviesť.

denduska
6. sep 2011

@tean @manof ked ste uz pri tej balenej vode, napadol mi akurat uvod filmu Tuxedo 😀 😀 kuknite to, je to hned na zaciatku 😅 dufam si dobre pamatam film, je tam taka jelenica v lese 😀

inac tuna na Turci aspon nam tecie fantasticka voda...neda sa porovnat s tou naozaj sra.kou co tecie nasim v centre KE na ktorej som ja vyrastla 😖