Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinba
9. sep 2011

@manof pekna debata na tom blogu. Ja ta obdivujem, ze mas tolko trpezlivosi a chuti dokazovat ludom nieco, co nikdy nepochopia, pretoze nechcu pochopit. Je to ale urcite zasluzna praca, pretoze vsetci ostatní, ktorí si iba nazor utvaraju tvoje argumenty urcite ovplyvnia.

manof
9. sep 2011

@martinba
Tak to aj beriem. Je mi jasné, že zaslepeným fanatikom nemá zmysel niečo vysvetľovať, ale toto je skôr prínos pre ľudí, čo ich sofistické (akože logické, ale v skutočnosti nelogické) argumenty čítajú a sú náchylní nechať sa nimi presvedčiť.

manof
9. sep 2011

@denduska
Máš na mysli "spasiteľský syndróm"?
Inak keď už máš Google účet, čo máš, tak registrácia spočíva len vo vyplnení mena, pod akým majú byť Tvoje príspevky zobrazované na blogu. Nič zložité. Môžeš to skúsiť.

manof
9. sep 2011

Čo namiesto očkovania? Samozrejme vitamín C. Pár ďalších jednoduchých a lacných prostriedkov nájdete v tomto článku:
"Nefarmaceutická kontrola prenosných ochorení":
http://www.slobodavockovani.sk/news/nefarmaceut...

jerryjanka
9. sep 2011

čitala som si ten blog - ani neviem čo mám povedať. normalne sa mi zda že tento dany človek je plateny nejakou Ffirmou.alebo je len fakt taky sfanatizovany. ja neviem. o vakcinach a lekaroch som si myslela tiež že su super a fajn pre nas, ale po NU a študovaní si to už nemyslim.

manof
9. sep 2011

@jerryjanka
No tí dvaja (lemuel a S.) sú fakt riadne uletení
http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/v...

jerryjanka
9. sep 2011

viac a viac sa divím 😀

jerryjanka
9. sep 2011

@manof vážim si ťa za tvoj prístup odpovedať do aleluja kretenom ktorí za to ani nestoja ale chapem o čo ti ide, aby takymto kretenom neuverili ludia čo si ešte len robia obrazok o tom či dať alebo nedať deti očkovať. no hold aj ja som šla s davom a slepo verila, neoplatilo sa to, som z toho smutna a hovorim si aka ja sprosta som naozaj musela byť, že za to musela trpieť moja doslova ťažko vydretá dcéra /tri roky snaženia, operacia, lieky, vyšetrenia po iných mestách, IUI.../ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

manof
9. sep 2011

@jerryjanka
No musím si asi dať limit max. 1 odpoveď denne, lebo potom nič iné nerobím, len odpovedám nejakým fanatikom, a to ozaj nie je zdravé.

jolinka
9. sep 2011

ahojte uz som tu dlho nebola... sa tu toho nazbieralo.

Nas posledny prirastok uz ma 5 tyzdnov a v nemocnici nam ho neockovali na TBC, jednak som dopredu odmietla a zapisali do papierov a jednak vraj uz bezne v tejto porodnici {Rastislavova Kosice} na 4ty den neockuju ale davaju termin.
Kalmetizacne stredisko je o poschodie nizsie ako novorodenecke a jedine ked sa zvysi vakcina si vyhliadnu obet a bachnu to do nejakeho novorodenata ☹ ☹ Nastastie sa v case ked sme tam boli ziadna vakcina "nezvysila" ale nepriamo som z toho vydedukovala, ze zrejme sa najdu ludia co nepridu ockovat a tak im ostane nepouzita vakcina, lebo urcite volaju na dany den presny pocet deti ako je balenie tusim po 10 ks ... 😉

Ide mi ale o tom ze nam sa termin blizi Pondelok 13. sept. a co mam teraz robit. Asi nebude dobre neprist vobec, mame tam dojst a doniest nejaky vlastny papier ze chceme odlozit ockovanie? {na dobu ked bude zrusene 😉 }

martinba
9. sep 2011

@jerryjanka nemusi byt plateny nikym, moze to byt mlady lekar (mozno este len medik) ktory si mysli ze vystudoval lekarsku fakultu a teraz ma strasne silnu potrebu o vsetkom mudrovat co sa tyka mediciny. Jedneho takeho som nasiel aj na blogu sme.sk - marianjanos.blog.sme.sk .

marianne
9. sep 2011

Ahojte,
pisali ste tu o imunite dietata. Dcere davam kazde rano sirup imunoglukan, je to s hlivou ustricovitou a zatial som spokojna, ziadna choroba. Co myslite?
Este ma napadlo, ze co tak odist z nemocnice na stvrty den po porode na vlastnu ziadost, ked sa dava vakcinacia TBC kvoli jej predidenu. Mozno to nie je najmudrejsie, ale poznam baby ktore pustili po troch dnoch pobytu a v niektorych statoch v zahranici pustaju skor tiez.

tean
9. sep 2011

@marianne
odist mozes kedy chces, staci podpisat papier

denduska
9. sep 2011

@manof napisala som im od srdca co si o nich myslim

manof
9. sep 2011

@marianne
Aj na druhý deň po pôrode sa dá odísť, aj deň po pôrode, dokonca aj v deň pôrodu. Nikto Ťa nemá právo držať v pôrodnici nasilu. Nie je to žiadna väznica. Ak by sa predsa len pokúšali, treba zavolať políciu a potom hneď sklapnú. Ide im totiž o prachy - každý lôžko-deň sa počíta.

No a keď už sme pri tom, ani screeningové vyšetrenia na fenylketonúriu a podobné haluze NIE SÚ POVINNÉ. My sme na nich neboli a nestalo sa nám absolútne nič. Nikto to nenaháňal a nebol s tým vôbec žiadny problém.

kaja73
9. sep 2011

@denduska ty si sa teda nasrala-super. 🙂

manof
9. sep 2011

@denduska
jéj, Ty si im to tam poriadne natrela

denduska
9. sep 2011

@kaja73
@manof presne pre tu moju povahovu crtu mi mm rovno povedal ze mna na RUVZ 100% neberie 😅

ale akoze uz ma nasrali...prirovnavat vakciny k semaforom to uz bola fakt prdel 🙄

blovitc120
9. sep 2011

@denduska ze teba na RUVZ neberie 😀. Aky nadherny zakaz 😀. Ale napisala si to super, ja som tu diskusiu radsej necitala, len preletela, lebo by ma porazilo, akurat teba ako posledny prispevok som precitala 😉

denduska
9. sep 2011

ale citajte co napisal . som nesmierne zaujimavy!!! tak tym vsetko vysvetlil 😀 😀

jerryjanka
9. sep 2011

musím vám tlieskať. Obom 😵

denduska
9. sep 2011

ja som sa uz vyřádila 😝 ..idem radsej tulkat deti, nie stracat cas s psychopatom 😠 dlho sa neozval, myslim ze sa mozeme tesit na dalsie perly ducha.

petot
9. sep 2011

@manof Áno, mám to v pláne.

petot
9. sep 2011

@denduska To sú ľudia typu jedného nášho obľúbeného GP, ľudovo aj "polievkárom" zvaného. Oni pojedli múdrosť najväčšími lyžicami. Niektorí nám dokonca otvorene vynadajú a označia nás za odpad a keby mohli, tak by nám aj zakázali mať deti. Presne tento typ ľudí, ktorí "najlepšie vedia, čo je pre ostatných dobré", sa "v mene väčšieho dobra" dopúšťajú potláčania základných ľudských práv a neľudského zaobchádzania. Eugenici v USA a nacisti v Nemecku by mali byť varovným príkladom a mali by byť základom predmetu "etika v medicíne" na každej lekárskej fakulte. Súčasťou výkladu by mali byť fotky "pacientov" z koncentračných táborov, aby si medici zapamätali, kam takéto choré myslenie vedie.

jerryjanka
9. sep 2011

tak ma napadlo po prečítaní článkov ktoré tu manof dal - ja sa začínam báť že po prijatí zákona v ČR - ohladom toho že budu deti nasilu očkovať - že to tí kreténi budú chcieť urobiť aj u nás 😠

denduska
9. sep 2011

@petot co je eugenika viem len okrajovo, priznam sa, ale nahana mi to cele strach ☹ v akom svete budu vyrastat nase deti?? hadam existuje aspon jedna krajina na svete kde budu moct slobodne zit a hadam budu mat viac odvahy nez ja a odidu tam. Inak neviem.

manof
9. sep 2011

@denduska
Ja by som radšej namiesto vzájomného strašenia sa šíril osvetu všetkými dostupnými prostriedkami, lebo akonáhle počet odporcov povinného očkovania prekročí určitú kritickú hranicu (čo ja viem, 10%, 20% či 30%?), už si neškrtnú.

Takýmto tlačením na pílu vyvolávajú len čoraz väčší protitlak.

Mimochodom, v CZ im podľa mňa Klaus taký zákon nepodpíše, v ktorom by bolo dovolené lekárovi beztrestne si robiť s pacientom čokoľvek bez pacientovho súhlasu. A okrem toho je to celkom jasne proti dohodám o ľudských právach, takže verím tomu, že by sa to veľmi rýchlo ocitlo pred ústavným súdom, či Európskym súdom pre ľudské práva.

jolinka
9. sep 2011

@denduska
@manof

ten navrh zakona v Cechach to je priserne, ze vobec vznikne taky navrh uz nahana strach... 😠
Len ste mi nik neodpovedali na otazku co s terminom na ocko BCG co nam napisali do prepustacej spravy|? Obavam sa ze ak vobec nedojdeme, automaticky to nahlasia na RUVZ, tak by som to mala radsej kryte odkladom do zrusenia. Len neviem ci ziadost o odklad dat pediatricke ci pondelok na kalmetizacne odd.

denduska
9. sep 2011

@jolinka nam tiez dali taky termin. a pravdupovediac som na to uplne zabudla, a to vobec nie naschval, ale obe deti mi v tom case dostali prisernu nadchu, aj malicka a ta bola na tom strasne, bala som sa ze sa zadusi...a potom, neviem kedy ale urcite aj dva tyzdne po tom termine volali z porodnice nasmu dr ze co sme neboli..mi to prislo strasne trapne, ze jeho chudaka volali, vsak mali na mna kontakt, mohli zavolat mne ze sme chori... 😒 Nehlasili to teda nikde, volali len jemu ze co... ale tak neviem ake tam maju zvyky.. neverim ze kvoli bcg by vas hned hlasili..ci hej..?

petot
9. sep 2011

@jolinka Zavolaj na kalmetizacne stredisko a povedz, ze ockovat nebudes. Myslim, ze za BCG Ta nikto nahanat nebude, aj tak sa uz otvorene hovori o jej zruseni.