Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaja73
20. sep 2011

@dankakk Možes si dat kupit v Rakusku-Oleovit,ale je na predpis,no da sa to ukecat ak niekto vie po nemecky.
My sme ho odtial kupovali ,ked bol ten problem s vigantolom.
D2 vitamin je daka umelina a D3 je ten co tvori aj slnko -aspon ja to tak viem,ale ci je to spravne?
Určiete by som nepodcenovala D vitamin.

manof
20. sep 2011

@kacenkaharris
V Česku je to so škôlkou o niečo tvrdšie než na Slovensku. Ale je to stále vecou dohody. S niektorými riaditeľkami sa dá dohodnúť - aj v štátnej škôlke. Viem o takých prípadoch. A vo waldorfských škôlkach by vôbec nemal byť problém (tie sú tiež štátne, len majú používajú iný pedagogický systém).

Kam konkrétne sa chcete presťahovať? Možno v tej oblasti budem niekoho poznať, kto bude vedieť poradiť.

manof
20. sep 2011

@blovitc120
@dankakk
Ak chceš kapsulky s vitamínom D3, tak si pýtaj "Generica Vitamín D3". Ale je to v prepočte na objem vitamínu D3 výrazne drahšie než Vigantol či v Rakúsku dostupný Oleovit.

Nuž ale môžeš skúsiť, možno je cena zodpovedajúca výrazne vyššej kvalite a teda možno po tomto nebude mať bábo problém. Odporúčam však kapsulku nedať celú prehltnúť, ale zlomiť a vyliať len jej obsah do pusy. Materiál, z ktorého je kapsulka zložená, totiž nemusí robiť dobrotu...

manof
20. sep 2011

@kaja73
D2 nemusí byť nutne umelina. Dá sa nájsť v niektorých hubách (najlepšie na slnku sušených) a v droždí.
Viď: http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D#Dietary_...

tean
20. sep 2011

@dankakk
materske mlieko a casty pobyt na vzduchu - slnku 😉

sirinka
20. sep 2011
dankakk
20. sep 2011

@tean ked sa budem pchat deckom ja, prejde to do mlieka?

tamoulik
20. sep 2011

@dankakk Pokial viem, tak ak budes uzivat extra D cko, tak ho v mlieku viac nebude, v materskom mlieku je ho presne tolko, kolko babatko potrebuje.

prsky
20. sep 2011

@tamoulik lenze ked ma mamina malo decka (co vraj vacsina populacie ma malo), tak toho decka v mliecku nebude tak akurat, ale menej, takze je fajn, ak aj mamina uziva (aj kvoli sebe)

tean
21. sep 2011

@dankakk podla Dr mendelsona ma materske mlieko vsetko co dieta potreebuje.mamina je vela ovocia a stale boli vonku.

didulka85
21. sep 2011

@dankakk my sme boli kupovat Oleovit v Rakusku a predali nam ho bez problemov. Ale aj tak sme ho nedavali. Po probleme s Vigantolom som si povedala, ze do dcery nebudem pchat denne nejaku chemiu a potom sa dozviem, ze je to rakovinotvorne. 😝
Myslim, ze ked rano strasime 2 hodiny v parku a 2-3 hodiny poobede, tak to uplne staci.

eaka
21. sep 2011

k tomu otváraniu ampuliek by som chcela len toľko, že pokiaľ ja viem, lieky sú v ampulkách práve preto, aby sa nevstrebávali už v ústach, ale aby vydržali až do žalúdka (príp.ďalej) a vstrebávali sa inde, proste že to má svoj význam a že vysýpanie/vylievanie obsahu ampuliek v ústach nie je vhodné... hm...

evkalacko
21. sep 2011

Ja keď som si o Vigantole prečítala toto, tak som mala dosť:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
Inak nedôverujem ani tomu Vigantolu ani Kanavitu. V podstate ja už neverím ničomu, čo sa medicíny a farmácie týka... 😒 Všetko sa mi zdá byť prinajmenšom podozrivé...

tin007
21. sep 2011

@sirinka to Dcko z nutri som si pred par dnami objednala, podla zlozenia je tam iba vit. D (ako olej z rybacej pecene) a calcium a jedna tabletka obsahuje odp. davku Dcka 400 IU

denduska
21. sep 2011

@evkalacko ked sme uz pri tom badatelovi, tak aj to o Vigantole sa mne zda podozrive 😅 hlavne kym som nasla ten prvy odkazovany clanok od Berny, Morawska..po prve nazov je uplne iny nez tam uvedeny a druha vec, na webe nie je ani abstrakt, a clanok je (za poplatok) dostupny len v polstine, a z citacie sa neda vycitat zhola nic.. Lebo som si ho chcela precitat, tak ak ho niekto ma, poslite mi ho, prosim.
Ja som Vigantol strasne flakala a nic nam nie je, ale tak my sme vela vonku.

evkalacko
21. sep 2011

@denduska Ja neviem posúdiť, či je tam písaná pravda alebo nie. Nemám doma ani laboratórium ani schopnosti na to, aby som to skúmala. Jedine vtedy by som mala stopercentnú istotu, keby som si to sama preskúmala. Čo sa týka odkazu, článok je z marca roku 2008, nie je to teda aktuálne, takže možno preto nefunguje ten odkaz. Ale skôr by som verila "prírode", ako nejakej umeline vo fľaštičke. A deti sú super cieľová skupina v biznise. Treba do nich narvať čo sa dá, aby boli "ZDRAVÉ". ☹

ani3012
21. sep 2011

dnes som bola u lekárky, odmietla som minulý rok očkovanie MMR a dnes mi dávala podpísať papier...teda papier bol už pripnutý aj so zdravotnou dokumentáciu pripravený na odoslanie na úrad.... .....nebolo tam nič písané,iba že matku poučila o rizikách neočkovania ale napriek tomu očkovanie odmieta z obáv nežiadúcich účinkov ...iné tam nebolo nič...nepodpisovala som to ešte,ale toto vyhlásenie podpísať môžem,že ?
idem tam v pondelok aj s mm to podpísať,že potrebuje súhlas oboch zákonných zástupcov...inak som rada,stále má ku mne prívetivý prístup,za čo si ju vážim

denduska
21. sep 2011

@evkalacko nemyslela som ten klikaci odkaz, ten funguje, ale prvy odkaz na clanok, ktory vlastne v takejto podobe neexistuje. Ja tiez nie som za umeliny a suhlasim ze teraz sa uz vsetko zameriava na deti, len uz ked idem kricat nieco do sveta - lebo tak vyzera cely ten clanok, tak nech su tam aspon skutocne informacie. Nie ze si zmenim nazov odborneho clanku ako mne sa paci. To je fakt hodnoverne 😝

tean
21. sep 2011

nas maly cez den odmietal spavat doma, preto travil vonku vela hodin v kociku.
Dnes uz spava cez den doma, ale vyzaduje stale pohyb na vzduchu.
Niekedy sa postavi ku dveram o pol siedmej rano a chce ist von. Denne je vonku 6-7 hodin.

denduska
21. sep 2011

@tean toto presne robila nasa starsia..prve slovo bolo Hon! akoze "von"...rano s tym vstala a ukazala na dvere 😀 ked prsi tak je to na nevydrzanie s nou vnutri 😅

tean
21. sep 2011

@denduska
u nas to iste. Postavi sa ku dveram, povie 'papa' a je problem ho ukecat, ze pojdeme neskor.
Ked mu povieme, ze ideme papa, tak si to predstavuje tak, ze ide hned ku dveram a chce ich otvorit. Tak mu vysvetlime, ze treba sa najprv obliect, obut, ale nejako to nechce pochopit, tak nastupuje nervozita.
Vcera bolo neskoro 😀

dankakk
21. sep 2011

Rodičia, a ako to robíte v takéto zamracene dni? Vytvára sa vit D aj ked je zamracene alebo jej je drobec naobliekany? Lebo cez leto sme boli často na slniecku, ale teraz ... Inak vďaka za vstky postrehy🙂

manof
21. sep 2011

@sirinka
To zloženie sa mi nepozdáva:
guarová guma, celulóza, stearát horečnatý, oxid kremičitý

pran
21. sep 2011

Ahojte, ja kupujem v DM tablety calcium+vit D3 (v 3 tabletkach je 5 mikrogramov D3, co by malo byt 100% odporucanej dennej davky). Ten vapnik beriem pri kojeni, lebo ma nejak rozboleli vsetky zuby. Myslite, ze je to vhodne brat?

kaja73
21. sep 2011

@dankakk http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... tu je niečo o to decku a aj o materskom mlieko-to ho ma velmi malo 😒 ,preto kojene deti -hlavne kojene-maju dostavat D vit.este zvlast.
V UM je ho ovela viac. ☹
Ono ho viac v tvojom mlieku žial nebude ani ked sa ty nim zasobis.

sirinka
21. sep 2011

@kaja73 a preco to je tak, ze sa hovori, ze priroda vytvorila materske mlieko tak, aby pokrylo uplne vsetky potreby babatiek, ze je dokonale a na vitamin D zabudla? ten musime davat umely.... 😠

kaja73
21. sep 2011

@sirinka Neviem 😒 Ale ja decko radsej podavam-aj z dovodu jeho vplyvu na imunitu.
No a kedysi boli ludia na slnku viac a ani sa nenatietali opalovacimi kremami-dnes ho natrieme na hrubo na babeno- aj 50 faktor-to potom može by na slnku koko chce a nič sa nevytvori.
A priroda zabudla aj na vitamin K aj ten treba zvlast doplnat prave kojenym detom.

roo
21. sep 2011

@sirinka vsak priroda ho vytvorila dokonale. ale asi neratala s tym, ze v buducnosti budu mamicky zit v prechemizovanom svete, ze sa budu ockovat, ze budu uzivat uz od detstva kadejake lieky, ze budu jedavat potraviny plne chemie, GMO plodiny (chtiac-nechtiac ich asi vsetci jeme, lebo su uz zamaskovane v kadecom...), to vsetko ma vplyv na nase zdravie, reprodukciu, a pod. Ja nechapem napr. ci aj davnejsie sa tak casto vyskytovala u tehtonych zien diagnoza "hypotroficky novorodenec"... Preco v dnesnej dobe tolko zien ma problem donosit do terminu dietatko, preco tak casto zacinaju babatka v bruskach stagnovat v raste?

kacenkaharris
21. sep 2011

@manof Vdaka. To mi odlahlo. este neviem, kam presne. Este sme nezacali hladat. Len som chcela vediet, ci sa to vobec da, zvazujem, ci je lepsie mat dieta v USA alebo v Cechach. Cechy zatial vitazia. Az na to ockovanie 😢

kacenkaharris
21. sep 2011

@dankakk Zeby aj u nas sa uz konecne zobudzalo vedenie? Kazdopadne nas informuj! Vdaka.