Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaciatko81
4. okt 2011

@kaja73 dakujem, pozriem obe 🙂

manof
4. okt 2011

@miliharmi
Môžem uviesť Tvoje plné meno?

manof
4. okt 2011

Má už niekto novú (októbrovú) Vitalitu?

miliharmi
4. okt 2011

@manof Ano, nyní nevím, zda jsem ti ho už někdy sdělila. Když ne, tak napíšu do IP.

sonica
4. okt 2011

@asimon tak ta doktorka by aj mna zaujimala 😅 toto sa fakt casto nevidi, aj ked ja zatial tukam 😅

manof
4. okt 2011

Čo možno neviete o očkovaní - 1. časť (Vitalita 9/2011)
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

manof
4. okt 2011

@miliharmi
Tvoje meno a priezvisko mám. Ďakujem.

halienka
4. okt 2011

@manof ja som ju pozerala v tescu, ale ešte ju nemali...

manof
4. okt 2011

@halienka
Dajak meškajú. Každopádne 3. diel do novembrového čísla som už redakcii poslal.

asimon
4. okt 2011

@sonica v akom zmysle zaujimalo? Ako som spominala,s mm sme boli obaja v soku a na mne to urcite bolo aj vidiet... 😨

halienka
4. okt 2011

ja sa už neviem dočkať 🙂 švagriná tiež uvažuje o očkovaní, ale nerada sedí pri pc, takže toto bude super forma ako ju aspoň akotak zasvätiť do problematiky...minulé číslo som jej už posielala...ja to totiž neviem až tak dobre povysvetľovať 🙂

kajulka1
4. okt 2011

@sirinka dakujem za info, tak som rada ze neskoncila v kosi.....ale original mi asi nedaju ak si ho pridem vypytat, snad mi to aspon pozicaju na prefotenie, uz vidim ako na mna budu kukat ze naco mi to je..aj tak sranda lebo kamoska rodila v tej istej nemocke a jej knizku vratili, tak potom nechapem preco to niektorym vratia a ine sa archivuju...

prevenar
4. okt 2011

@kaciatko81 problem je, ze grafy ktore som videl su vacsinou sucastou nejakeho videa alebo tak .. a takych veci vidim denne vela 🙂 cize nakoniec sam neviem kde som to vlastne videl .. ale nieco som vyskriabal.

autizmus v usa: http://pregnancymomandbaby.com/wp-content/uploa...
a rakovina : http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-precoock...

ked sa posnazis, urcite nieco vygooglis aj sama :P

zuzkap2
4. okt 2011

@manof ja som oktobrovu Vitalitu dnes hladala a este ju u nas v stanku nemali

manof
4. okt 2011

@asimon
@sonica totiž nebýva zas tak strašne ďaleko od PE. 😉

manof
4. okt 2011

@halienka No ja tam píšem, čo mi zrovna príde na rozum, ale tak prvý diel bol jasné, lebo tam bolo treba vysvetliť základné pojmy.

V druhom bude reč o pavedeckom pokuse Edwarda Jennera a o vakcinacistickej pavede dneška.

V treťom príde na pretras homeopatia a očkovanie - čo majú spoločné a v čom sa zásadne líšia, a tiež si posvietime na Pasteurove podvody. Takže taký homeopaticko-historický exkurz, o ktorom som zatiaľ na žiadnej besede nehovoril (aspoň nie v takom rozsahu). To aby sa oplatilo čítať aj človeku čo už nejakú tú besedu absolvoval.

manof
4. okt 2011

@zuzkap2
Očividne ešte nevyšla. Tiež som si ju pýtal, ale mali len septembrovú.

manof
4. okt 2011

@miliharmi
Tak som sa zamýšľal nad tou vetou:
"zákon neumožňuje výjimku z očkování na základě předchozí špatné zkušenosti s očkováním"
a napadlo ma, že ak už nič iné, tak toto je jednoznačným a nespochybniteľným dôkazom, že ak ten zákon schvália, v Česku nastane tyrania. Nieže by sa nedali známky tyranie nájsť už teraz, ale toto bude úplne otvorené priznanie, že režim, vládnuci v Česku, je v pravom zmysle slova tyranským.

manof
4. okt 2011

Komentár
"Zamyšlení nad povinným očkováním":
http://www.slobodavockovani.sk/news/zamysleni-n...

@miliharmi
Trochu som to doladil. Dúfam, že nevadí.

andrejka1974
5. okt 2011

inac po novom sa do prihlasky do skolky pyta ockovaci preukaz pozor mozete mat potom problem s prijatim dietata

denduska
5. okt 2011

@andrejka1974 po novom? akom novom? a ked som ziaden ani nedostala? ani pri starsej dcere ktora ockovanie ma...hehe tak co potom 😝 😝 😝

miliharmi
5. okt 2011

@manof Určitě ne, je to takto srozumitelnější. Co se týká té formulace, mě teda zasáhla strašně. pro mě to v podstatě znamená, že je státu jedno, že jsem už obětovala jedno dítě, klidně mě bude nutit obětovat další a ještě tomu říká ochrana. Poslankyně Kotalíková to vysvětlovala právě tak, že neexistuje, aby se rodiče vymlouvali na to, že očkování poškodilo sourozence, to není důvod k neočkování. Něco takového je prostě nemravné. Zdá se mi, že tohle by mělo snad pohnout už i jinak proočkovacími rodiči, přece si musí uvědomit, jak nebezpečné tohle pro jejich dítě může být.

sonica
5. okt 2011

@asimon
@manof no presne, teda zatial sme spokojne, tu v TO ale tak clovek nikdy nevie a partizanske je kusok, ja som ochotna cestovat aj dalej, keby bolo potreba 😅

denduska
5. okt 2011

@miliharmi prepac ale to je skor jedna Koko....alíková 🤐 🤐 🤐 sorry 😝 😝 😝

tin007
5. okt 2011

@andrejka1974 no neviem ako to myslis "po novom", do prihlasiek uvadzaju lekari informacie o ockovani zo zdrav. dokumentacie.

andrejka1974
5. okt 2011

u mna to teraz vyzadovali ked sme nastupili do novej skolky do skolky so zrakovym post

erikasadek
5. okt 2011

ahojte len na kratko dalsia nova bomba vo farmaceutickom priemysle vcera som si vsimla vsade v metre bolo vyvesene ako reklama vedeckeho casopisu ktory vychdza a teraz je to ako bomba vsade....http://www.20minutes.fr/sciences/796196-valium-...
preklade tieto lieky su podla vyskumu zodpovedne za vznik alzheimeru .....!! diazepan ine......!!!!!! takze dalsie info dam vediet neskor.. len na okraj . urcite vas to niektorych zaujme; ako info!!!! zoznamù liekov je v clanku.. 😉

tu je original ako som videla vsade v metre obrazok a nazov!!! http://www.sciencesetavenir.fr/actualite/sante/... je to vedecky mesacnik...

didulka85
5. okt 2011

@erikasadek Super... Moj stary do seba stale tlaci Myolastan.

manof
5. okt 2011

@andrejka1974 to je hovadina. Podľa zákona má potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti obsahovať údaj o povinnom očkovaní. Žiaden očkovací preukaz. To je blbosť.

halienka
5. okt 2011

@manof práve som prišla s tesca, októbrová Vitalita už v predaji, mám ju, len som ešte nestihla prečítať 😉 🙂 snáď sa poobede k nej dostanem 🙂
Je dobré ľuďom vysvetliť aj na akých základoch očkovanie vzniklo, že to tiež teda nebolo bohviečo a ani vtedy to nevykazovalo také úspechy ako sa teraz tomu prikladajú. Ľudia o tom nevedia nič, a potom im stačí, keď im pediater povie, že vďaka očkovaniu vymizli všetky tie choroby a je vybavené. Ak tam budeš mať pravidelný priestor - myslím vo Vitalite, tak by isto nebolo od veci podrobnejšie to prebrať, aj možno samotné tie ochorenia proti ktorým sa očkuje. Lebo v poslednej dobe už sú tie mamičky vyplašené fakt zo všetkého, už si myslia, že sú smrteľné aj také ochorenia ako mumps alebo rubeola. Ale viem že sa to nedá tam všetko obsiahnuť ale čím viac tým lepšie. 🙂