Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
3. apr 2009

Ja som 76, ockovana len proti osypkam a nemala som ani jednu z tychto chorob, hoci v skolke boli epidemie, kde ochoreli takmer vsetky deti. Alebo som mala nejaku skrytu formu?

vanish1
3. apr 2009

majkeela, ak berie atb, určite neočkuj a myslím, že ani 2 týždne potom by sa nemalo, no nie som si istá
čo sa týka tbc, tak je preukázané, že vakcína je neúčinná, celoplošne sa očkuje už len u nás a v Česku, to, že nemá jazvu ma neprekvapuje, aj keby ju mala, nie je zaručené, že má protilátky
ak vás pozvú v tých 2 rokoch, tak jej pravdepodobne urobia test a ak nebude mať protilátky, tak ju budú chcieť znova zaočkovať (choré, nie?), jasné, že tou istou vakcínou
ja najviac zo všetkého ľutujem, že som sa o rizikách nedozvedela skôr a moja dcérka dostala tbc vakcínu
😒

včera sme boli na alergo ambulancii a dcérka má poruchu imunity, nasadil jej liečbu isoprinosanom a do správy napísal, že očkovať sa má až po dobratí lieku, keď som sa ho pýtala na názor, tak povedal očkovať! on mi iné ani nepovie (to som citovala), ale ja sa mám sama rozhodnúť
aspoň mi dá lekárka pokoj, lebo ma chcela nahlásiť, tak mám chvíľu kľud.....

vanish1
3. apr 2009

denduska, nevieš, čo to znamená, myslím tak laicky

IgG: 5,8, IgA: 0,27, IgM: 0,80, IgE celk. pod 15, CIK: 4
"v cytometrickom vyšetrení zníž. relat. počty CD8 T-lymfo. aktivované CD3 a CD4 T-lymfo, aj NK bunky"

petot
3. apr 2009

majkeela: Ja osobne by som nedal robit ani tuberkulinovy test. Je to takmer rovnako nebezpecne ako samotne ockovanie, aj ked lekari budu tvrdit, ze nie.

Ked Koch v 1890 vymyslal vakcinu proti TBC, tak vyvinul preparat, ktory obsahoval len tuberkulin (bez bakterii) a skusal ho na kravach, a dost znacna cast mu dochla. Experimenty na ludoch mu rychlo zatrhli, pretoze umrtnost bola katastrofalna, a vakcinu sa mu nepodarilo registrovat. Potom isiel skusat stastie tusim do Australie. Ale aj tam ho prekukli.

A potom dostal fantasticky napad: ked to nemoze byt vakcina, tak nech je to aspon test!

Precitajte si The Dream & Lie of Louis Pasteur
http://www.whale.to/a/b/pearson.html

petot
3. apr 2009

majkeela: Ci das ATB alebo nie, urcite daj vitamin C, aspon 3x denne, radsej viackrat. Ak dobre pije a nema problemy s oblickami (alebo raritnu poruchu metabolizmu zeleza a medi, napr. hemochromatozu, alebo tazky deficit G6PD alebo sideroblasticku anemiu), tak aj mnozstva 30mg/kg denne su oficialne bezpecne, neoficialne su bezpecne aj omnoho vyssie.

Mojim detom davam aj 170mg/kg, ked su chore, a keby to bolo nutne (vaznejsia choroba), tak by som dal aj viac. Liecebne davky pri vaznych chorobach su niekedy az 500-1200mg/kg 2-3krat denne (je to experimentalna liecba, nie oficialna).

Detaily tu uz boli rozoberane.

Nedavaj naraz vela, zacni s mensimi davkami, pomaly dvihaj a sleduj.

denduska
3. apr 2009

vanish - neviem v akych jednotkach mate tie vysledky, vyzera to na g/L, kedze su take malinke cisla...neviem ti povedat vela, imunolog nie som, ani sa nanho hrat nebudem 🙂 podla toho co som si nasla - je trochu nizsie IgG a IgA, IgM su uplne v norme, aj IgE. CIK su cirkulujuce imunokomplexy, ale to faknt nemam ani sajnu aka ma byt hodnota a na nete pisu ze k tomu treba este dalsie specialne vysetrenia na hodnotenie 😝
protilatky su tvorene B lymfocytmi, teda to hovori o ich funkcii. Ale ma aj znizene T lymfo ako tam pisu..tal co ja viem...asi to bude nejake lahsie oslabenie imunity... nespoliehaj sa na mna, to som len pospajala co si pamatam (a to bolo uz davno... 😅 )

Ad.Koch - nemyslim si ze chcel apriori ublizovat alebo vytazit peniaze...v tej dobe....? ked vsetky hrdinky romanov a opier umierali na suchoty..? 😅 smutne je akurat kam sme sa dostali, ale to uz nie je jeho chyba.... a Pasteur...nuz..mozno propagoval ockovanie....ale bez neho by sme este asi stale museli mat doma kravu ak sme chceli cerstve mlieko...hm..? vsetky mince maju dve strany...

majkeela
3. apr 2009

Díky všem za info.

Dnes jsme byli za mudrou a diskutovala jsem s ní o MMR očko. Dohodli jsme se, že to rozočkujeme do 2 let (budu natahovat i víc) a že si rozmyslím či trivivac nebo priorix. Ptala sjem se jí na možnost monovakcín, ale řekla, že to již neexistuje 😕 . Optimálně bych dala jen spalničky, rubeolu někdy v pubertě a příušnice vůbec. Já jsem překonala příušnice v těhotenství s dcerou (13 - 16tt) a přemýšlím, jestli nemůže mít protilátky z prenatálního období přeze mě??? Je to blbost????????? Je možné odmítnout některé složky MMR nebo je MMR povinné jako celek?????

petot - to céčko určo nasadím.... A chci se zeptat, jak rpobíhá tuberkulinový test??????

vanish1
3. apr 2009

denduska, vďaka, že si sa na to pozrela, ja som tiež hľadala na nete, ale veľa som toho nenašla....

petot
3. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

denduska
3. apr 2009

petot....prepac...ale toto moze hocikto vymysliet 😀 som sa celkom pobavila, aj Agatha Christie sa musi hanbit... dnes sa uz urcite nedozvieme o co im skutocne islo, kto komu kradol vyskum a podobne.... ale prepac, asi som citliva na to ze niekto len tak znevazuje pomaly vsetko, comu som venovala 6 rokov dost tvrdeho studia, len preto ze ocividne nema co robit (tym nemyslim teba, ale toho kto nieco take vypotil, lebo 100% nikto nemoze potvrdit ze to tak bolo)
Chcem jednoznacny dokaz ze ten a ten podvadzal.... 😎

samozrejme ze vsade sa klame a podvadza...ale je uuuuplne zbytocne mrhat energiu na citanie takychto veci, lebo jednak s tym nic neurobime, len to dvihne tlak, sposobi sklamanie alebo vyvola totalnu nedoveru...a nic z toho nie je dobre...tym myslim rypat sa vo veciach spred dvoch storoci..nie v terajsich.

Povedat nieco take ze Pasteur bol hajzel a pod....to si len kope vlastny hrob ten kto to povie..teda v dnesnej dobe a myslim ze este aj v casoch buducich urcite.

Ozaj, co je AZT? mna napadol len aztreonam ale to asi toto nie je..hm? 😕

vanish1
3. apr 2009

petot, máš pravdu, to isté vakcína proti hpv
"FDA neregistrovala vakcínu ako prevenciu rakoviny krčka maternice: FDA v skutočnosti neregistrovala Gardasil na základe predpokladu o prevencii rakoviny krčka maternice, ale kvôli prevencii prekanceróznych lézií. Aká je účinnosť vakcíny Gardasil v znižovaní počtu prípadov rakoviny krčka maternice? To nevie nikto, pretože táto otázka dodnes nebola zodpovedaná. Ku aprílu 2007 nebolo preukázané, že by skutočne znižoval výskyt rakoviny krčka maternice."
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/HPV_vakc...

petot
3. apr 2009

denduska: Jenner a Pasteur sa stali ikonami. Legendami. Myslis, ze kvoli svojej genialite? Ide cisto o marketingovy produkt firiem, ktore uz starocia zarabaju na niecom, co tito pani vymysleli pre svoje osobne obohatenie.

Ak niekto povie krive slovo na vakciny, tak v nasej vymytej popkulture sa to berie ako nejaka forma psychozy alebo anarchie. Autority sa mozu opriet o starostlivo vypestovane zbozstene ikony. Ved cele to ockovanie bol jeden uzasn uspech mediciny, nepoculi ste este o geniovi Jennerovi a Pasteurovi, zachrancoch sveta?

Je to v podstate taky mesiansky kult, kde hlavnymi bozstvami su uvedene osoby.

petot
3. apr 2009

denduska: Ak sa nebojis pozriet pravde do oci (lebo spoznanim ineho nazoru sa ku pravde mozes posunut blizsie, nez len jednostrannou propagandou v priemyselne podchytenej vzdelavacej infrastrukture zdravotnictva), tak si precitaj clanky od niektorych spickovych vedcov svojej doby.

Napriklad tento prejav Hadvena, ak vies anglicky, tak sa cez slzy aj zasmejes:
http://www.whale.to/v/hadwen.html

Alebo Creightonova seriozna vedecka analyza pre Encyklopediu Britannica, co to vlastne Jenner mohol objavit, co v skutocnosti dokazal, a co v ziadnom pripade nemoze fungovat, aj ked sa to vseobecne prijimalo za fakt:
http://www.whale.to/a/creighton4.html

Su tu aj ine zaujimave zdroje o kiahnach a Jennerovi:
http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#mozTocId5...

Pasteura si vzali na musku ini, menovite Pearson:
http://www.whale.to/a/b/pearson.html

Toto je trochu zo sirsia:
http://www.newmediaexplorer.org/emma_holister/2...

Pokial ide o skutocne priciny AIDS, nieco je otvorene tu:
http://www.whale.to/a/obomsawin_b1.html
kapitola: AN HISTORIC OVERVIEW OF THE BACTERIAL/VIRALTHEORY OF DISEASE CAUSATION

petot
3. apr 2009

Haha, toto je dobre. Nasiel som to v knihe The blood poisoners.
http://www.whale.to/v/dole.html

V tejto pasazi pisu tam, ako Pasteur "zachranil" hodvabny priemysel. 😉

In the meantime, we have to put up with perpetual propaganda glorifying Jenner and Pasteur. It would be difficult for any child to pass an examination in general knowledge without having absorbed most of it. On the chapel wall by Pasteur’s tomb, for instance, we can read:

"1865: The Silkworm Diseases." What this means is that in that year Pasteur began trying to save the silkworm from the ravages of pebrine and flacherie. His triumph has to be taken for granted—on the radio, anyway. What is missing, however, is the official record of the output of sillk before and after Pasteur’s genius was brought to bear upon the problem. In the last broadcast we heard on this subject, the ending was abrupt: " . . . and so, Pasteur saved the silkworms." Just like that! Here are the figures, in kilogrammes of cocoons:

1850, when the industry was prospering: 30,000,000.
1866, when Pasteur had begun saving it: 15,000,000.
1873, when he had officially triumphed: 8,000,000.
1886, the output fell almost as low as: 2,000,000.

At the time of his triumph, Pasteur was awarded a pension of 12,000 frs. We imagine that this figure was well maintained.

petot
3. apr 2009

Tak toto som dlho hladal, a teraz som to celkom necakane nasiel! Tato cast knihy pojednava o "protilatkach", ktore podla beznej pop-propagandy zarucuju ochranu pred ochorenim. Cast z toho mytu je vysvetlena aj v clanku Iniciativy "Tetanus - ako ho nepozname". Ale tento priklad z The blood poisoners je fakt dobry, precitajte si kapitolu 4 - DO ANTIBODIES REALLY PROTECT?

Pisu zaujimave veci, ale zacitujem len perlicku z jednej studie o rieseni besnoty, na zaver:
"Series C.—The five patients in this series received a course of vaccine but no serum, and none showed antibodies before the 19th day. However, three developed definite titres between the 21st and 25th days. Two of these three patients died. Two other patients failed to develop any demonstrable antibody during the period of observation. One of these died of rabies; the other survived. The two highest levels of antibody in this group were obtained from fatal cases shortly before death."

petot
3. apr 2009

denduska: Nieco o Pasteurovej vakcine: (ta ista kniha)

We need not deal at length with Pasteur’s rabies vaccines, made from allegedly rabid rabbits’ spinal cords. The manner in which Pasteur made rabbits "rabid" by boring holes in their skulls and inserting filth into their brains was not science but simply brutal quackery. Pasteur cannot be proved to have saved a single life with his vaccines, but it is quite certain that many people died from his treatment of them, even when the dogs that had bitten them remained perfectly well—like the ones that Dr. Lutaud kept as pets in his house for years to prove that they were not rabid. The reader who wants a fuller account of all this should read Lutaud’s Pasteur and Rabies, and other contemporary reports.

denduska
4. apr 2009

fuha, tak na to si budem musiet najst viac casu, ja ho tolko nemam aby som studovala vsetko, mam aj dieta a venujem mu vacsiu cast dna. Ale urcite si to aspon pre zabavu precitam. ale prosim si aj nejaky clanok napriklad cez elsevier 🙂

Inak co sa tyka besnoty - neviem ci ockovanie (u ludi) funguje alebo nie. Nas profesor internej mediciny nas ucil - virus besnoty je 100% smrtelny. A tuto vetu si pamatam naveky.

a ak by nebol pasteur a jenner a ostatni, nasiel by sa urcite niekto iny, len by mal ine meno, ale pre vas by to bol aj tak len nejaky idiot, lebo vy ste najmudrejsi na svete, za to ze mate cas citat a konspirovat a podozrievat. 🙄
este si prosim nejaku haluz o Flemingovi, Semmelweissovi, Domagkovi...viac mi aktualne nenapada... Ozaj Beschampa nepoznam, nemyslel si Deschampa? aj ked toho poznam ako chirurga, tak to mozno nebol on.

predstav si ze niektorym lekarom nejde len o vlastne sebaobohacovanie. Ale to by si musel otvorit poriadne oci a nedavat kazdem kto ma pred menom MUDr. okamzite aj nalepku "sibnuty".

inak AZT som si uz nasla, je to azidothymidin...v tom sa nevyznam takze na to nebudem reagovat
🙂

denduska
4. apr 2009

ozaj...este si ma inspiroval s tym "nahradnym vyuzitim".....talidomid, ktory sa nestastne preslavil tym ze ho matky uzivali na potlacenie nevolnosti v tehotenstve a narodili sa im deticky ktore mali rucky a nozky vyrastajuce priamo z trupu...co je samozrejme hrozne ☹ ..... zrazu ma ine vyuzitie. On totiz zastavuje novotvorbu ciev, preto vznikali tie znetvorenia. Ibaze tento efekt zacina byt velmi zaujimavy v liecbe rakoviny, kde zastavuje tvorbu ciev a tym rast zhubneho nadoru....

takze vzdy to takto bude, stale budu obete, bez obeti nieto objavov, ale nemalo by to takto byt aby ma niekto nutil pod hrozbou sa na objave zucastnovat a tak sa stat potencialnou obetou a aj preto som za zrusenie povinneho ockovania. Aby som sa dostala k nasej teme 😀

no svieti slniecko, tak ideme vonku 🙂

petot
4. apr 2009

denduska: Vysvetlila si si to zle. Nikde som nepovedal, ze vsetci doktori su motivovani hrabivostou. Vo vseobecnej rovine som pisal len o farmakopriemysle, ktory dobre zaraba na co najdlhsej a nie vzdy ucinnej liecbe.

Napisal som o troch konkretnych diletantoch a podvodnikoch, ktori maju na svedomi tisice obeti. Napokon, Jenner pred smrtou sam povedal "Obavam sa, ci som v skutocnosti nestvoril monstrum" a Pasteur, autor slavnej (a chybnej) teorie mikrobov, povedal "Bechamp mal pravdu. Mikroby su nic, poda je vsetkym".

Smola je, ze najvacsi darebaci sa obcas dostanu k moci, lebo slusni ludia nepouzivaju rovnako extremne metody ako oni, a preto ich nevedeli vcas zastavit. Napriklad taky Hitler, Napoleon, Lenin a dalsie monstra.

denduska
4. apr 2009

prepac ale myslim, ze ze vykrikovanie ako je vsetko zle, cely farma priemysel zly a vsetko a vsetko zle, je rovnako extremne ako toho opak, a teda ani tychto nemozem zaradit medzi slusnych ludi..je to taky isty extremizmus.. 😝 tak isto ako zarobi niekto na lieku, tak moze zarobit niekto kto zozbiera info aky je ten liek zly...staci byt sikovny... bohuzial nikto nehlada vysvetlenie ako -pre toho ano, ale pre toho nie...ved na tom by nikto nezarobil

okrem toho - ziadne lieky (ak neratam vakciny) ta nikto nenuti jest ak nechces...problem je ze uz ked ma niekto na male tak radsej laduje do seba aj lopaty piluliek..

moj muz prave robi na jednej studii..a narobi sa jak kon, mozem ti povedat..ze mu za to zaplatia? no a? nehanbim sa za to, ten liek je pre istu skupinu pacientov dost velky prevrat. A zda sa mi, ze tie peniaze dostane za ozaj nieco, co ma pre ludi vyznam, vyznam pre ich zdravie a komfort...a aj tak dostane menej ako je jedna odmena v Orange-i za montovanie fibernetu - nie je toto nahodou chore?... ale aspon na chvilku bude s nami doma, a nebude musiet robit 300 hodin mesacne.. 😝

petot
4. apr 2009

denduska: Uz chapem, preco to beries tak emotivne a dotknuto. Ja ale nehodnotim ani Tvoju, ani manzelovu pracu.

Nevidim nic zle na tom, ak firma vyvinie skutocne ucinny liek a potom na nom normalnym sposobom zarobi. Nevidim nic zle na tom, ze je Tvoj manzel zaplateny za svoju pracu.

Povazujem za velmi zle, ked firma namiesto feroveho prijatia neuspechu, hlada nemoralne, a pre pacienta v konecnom dosledku skodlive sekundarne riesenia, len za ucelom sanacie strat a/alebo generovania zisku.

Povazujem za zvratene, a hodne norimberskeho tribunalu, ak firma zamerne zataji alebo skresli alebo zamerne neskuma dolezite klinicke informacie, svedciace o riziku pre pacientov. V sucasnosti mam dojem, ze sa to robi bezne a stale, a vakciny su mozno len spickou ladovca, viditelnou preto, lebo su v mnohych statoch prelobovane ako povinne. Vedie ma to k skeptizmu -preco by firma, ktora zamerne sfusovala skusky bezpecnosti vakciny, mala byt zrazu celkom ina a zrazu moralna pri ostatnych svojich produktoch?

tina_
4. apr 2009

pardon, ze vam tu vstupim do "debaty" 😉
Napadla mi este jedna vec, neviem,mozno blbost...Nemohlo by sa napr. zozbierat x-podpisov- nieco ako peticia, v tom zmysle, či by "ste dali zaočkovať svoje dieťa, aj keby bolo očkovanie nepovinné"?
Proste dostať sa k čislu, ktore by bolo presvedčivé na to, aby "tam hore" uznali, že vačšina aj tak bude ďalej očkovať svoje deti a ľahšie by sa potom pretlačila "nepovinnosť" očkovania...Ak by vyšlo, že napr. 95 perc. z opytanych by dalo očkovať, tak všetci budú spokojní, prachy sa budú točiť ďalej 😒 , a koniec-koncov by to pomohlo nám, čo očkovať dať nechceme...

denduska
4. apr 2009

uz som chcela prave napisat ze halooo 😀

no, uz som sa zlakla, ze si aj ty trosku posadnuty, som rada ze nie si. 😅 😉 to co pises, sa urcite deje...ale nemyslim si ze je to az tak strasne caste...ja mam niekedy skor dojem ze niektore lieky praveze nerobia vobec nic, ani to co by oficialne mali 😝 A ak je to fakt velmi zle, vacsinou to skor ci neskor praskne. Mozno som fakt naivna, mozno je to preto ze ja pracujem s liekmi kde je efekt okamzity a a aj okamzity musi byt, inak by mi boli totalne nanic.

neviem...mne sa tie velke studie zdaju tak hrozne podrobne ked to tak vidim zoci voci, take vselijake somariny sa tam vyplnuju, ze ja by som na to asi nervy nemala 😝 (tie malinke su niekedy take plus minus) tak neviem kde je pravda, urcite nevravim ze firmy su ciste, hojoj, to ani zdaleka, ale nemozeme byt taki podozrievavi, ved by nas z toho porazilo na mieste. Mozeme byt radi ze si vieme najst info a rozhodovat sa aspon sami pre seba, lebo ostatny svet tazko spasime 😒

tina, ved neskaces, som rozmyslala ze kde ste vsetci, ci sa vyhrievate na slniecku ako ja 🙂 no, to znie ako dobry napad, len ja si myslim ze minimalne by zaockovanost urcite poklesla na nejaky cas....a neviem ci by sa to pacilo kompetentnym 😠

tina_
4. apr 2009

viete, ešte mi tak napadlo, každý sa- ked sa spomenie, že by malo byť očko dobrovoľné -oháňa cigánmi, ale zoberte si, koľko je napr. v Nemeckku či Francuzsku cudzincov, máte tam kopec Turkov, Arabov, a neviem, koho ešte, a tam sa ľudia neboja...Keby to bolo u nás, tak neviem, čo by paranoidní slováci ešte vymysleli...

denduska
4. apr 2009

ale ved presne to som vravela, tu o slovensku recnia ako keby to bol pupok sveta ze kazdy sa sem stahuje..kto uz by len sem siel natrvalo ked si zisti ako to tu chodi

petot
6. apr 2009

tina: ciganmi sa len ohanaju, pretoze podla Inf.o pln.Nar.Im.Prog je prakticky nemozne ich k ockovaniu donutit, napriek povinnosti. Uradnici konstatuju, ze riesit ich v spravnom konani je utopia.

Takze su dobri iba ako "argument" pre tvrdsie represie, ale v skutocnosti keby islo len o nich, tak by ockovanie kludne mohlo byt aj dobrovolne, nic by sa nezmenilo. Aj tak je problem s ich zakladnou evidenciou, nikto nevie, kolko ich je a koho su ktore deti. Ako potom mozu hodnotit zaockovanost?

"Povinne ockovanie" je len bububu na "poslusnych obcanov statu", aby sa zachovala uroven zaockovanosti za kazdu cenu.

denduska
6. apr 2009

prosim vas, dnes bezala taka info v rannom magazine ze je europsky imunizacny tyzden...to je co? hlavne ake aktivity/opatrenia to obnasa? co chcu este viac, nez hrozit pokutami ale vazenim alebo uz neviem cim..?

barborka08
6. apr 2009

denduska, kazdy rok pisu skoro to iste, tak je to aktualne, aj ked je to z 2007 http://www.uvzsr.sk/priloha.html/592274/1/priho...

denisocka
6. apr 2009

ahojte,ani neviem či som už pisala aj tu,ak hej tak sorry,ak nie tak idem na to

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... mam dojem,že sme to zaktivovali po 3. inf.hexa - november 2008,dovtedy sme sice boli anemicky a mali sme lymfocyty 80% ale po tretom očkovani začalo - červene hrdlo,uzliny,každe 2týž. horučky do 40.stC, 4x antibiotiká ktore nemali žiaden efekt .... tak odbery na imunitku,ktora bola v našom labaku skoro nijaka,tak som zaloťžila temu o ťažkej poruche imunity,nato sme dostali obojstranny zapal str.ucha,nato som bezradne dala maleho zaočkovať Prevenarom...a nakoniwec sme sa dostali na liečenie,kde imunita bola ukažkova,a bum - CMV v aktivnej faze,teda prebudenie virusu max. 6-8mes dozadu. teraz berieme ISOPRINOSINE na podporu imunity, - a neviem čo dalej,čo by som ešte mohla voči virusom a podporu imunity urobiť.Potešia ma rady hlavne PETOTa, ale aj vaše. dočítala som sa,že na imunitu je dobre selen a zinok,teda na virusy,len neviem kolko a aký. A či je dobre ešte dalej brať imunoglukan .... kto chce,može aj IP,vdaka

denisocka
6. apr 2009

a ešte, možem odmietnuť očkovanie MMR alebo ako najviac ho možem oddialiť