Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
4. nov 2011

@moira19 ak vie anglicky, nic lepsie nez tento film nemoze vidiet http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...
ale je pristupny len do 5.novembra

prevenar
4. nov 2011

@moira19 ockovat HPV. je ako dat vytesat meno dietata na nahrobny kamen. cca.

prevenar
4. nov 2011

@bobocka vies ako, verit mozes comukolvek. ludia si tisice rokov mysleli,ze hviezdy su dierky v ciernej latke ktora obopina zem. realitu nezaujima comu veris. kamosiek s takymto nazorom ma dost aj moja zena.. do doby ked chlapcovy jednej po ockovani ochnuli nohy ^^ .."nastastie" len na niekolko hodin. nieko potrebuje vacsie kopnutie, niekomu snaci aj mensie. tak vela stastia pri ockovani, budes ho potrebovat. ..a to je fakt.

moira19
4. nov 2011

@denduska Dakujem, poslem jej to.
@prevenar Ja to viem, ale potrebujem argumenty, fakty, ved to urcite poznas. Jej mladsia dcerka mala velke problemy kvoli pneumokokom, dostali sa do nemocnice, mala mala este len 4 mesiace, crp 89. Zistili, ze ma alergiu na mlieko (aj materske) a preto nezvladla boj s pneumokokmi, keby vraj nemala alergiu tak ani nevie o tych pneumokokoch. V tomto stave dostala prevenar. Takze ona je presvedcena, ze im pomohol a ze keby mali prevenar, tak by nemali ziadne problemy.

manof
4. nov 2011

@denduska
Zaujímavé. Tak som si zase raz rozšíril obzory ohľadne nežiaducich účinkov očkovania. Viem, že rotavírusové vakcíny môžu spôsobiť upchatie čriev, ale že Hexa a Prevenar, tak to som nevedel.

manof
4. nov 2011

@tean
No ale toto, my už od 1.XII.2011 budeme mať v účinnosti úplne nový zákon o liekoch? Tak to Ti veľmi ďakujem, že si ma na to (nepriamo) upozornil, bo by som žil v domnení, že stále bude platný ten starý, len možno trochu novelizovaný.

Zlou správou je, že odtiaľ vypadol paragraf o
1. uvádzaní hranice toxicity zložiek vakcín v prepočte na kg a deň (čo sa doteraz aj tak nerobilo, hoci sa muselo, ale teraz sa už nemusí)
2. tom, že lekár má bez vyzvania predložiť očkovanému pacientovi príbalový leták PRED očkovaním.

Skrátka: TO SÚ HNUSNÉ SVINE!!!

Porovnaj pôvodný § 25 ods. 10 a 11 s terajším § 62

denduska
4. nov 2011

@manof mne to vysvetlili tak ze 70% imunitneho systemu je v crevach, a kedze ma atopicke predispozicie, to ockovanie jej to narusilo a to bol "akutny" vysledok..tym padom sa narusilo travenie mlieka, neskor lepku, soje atd a prejavilo sa to na kozi ako ekzem... ako chronicky stav ...neviem ci je to pravda, ale znie to logicky. Ten rotarix tam je asi iny mechanizmus, to robi intususcepciu creva a to sa uz musi operovat, ako nahla brusna prihoda, tak to uz nie je vobec sranda 😝

denduska
4. nov 2011

@manof heh ale plati uz aj genericka preskripcia od 1.decembra to este len bude sranda v lekarni ked babicke co berie 15 druhov liekov vylozia dalsich 50 a vyberte si 😅 a za nou dalsie dve babicky

pifina
4. nov 2011

@manof to vazne vypustili povinnost predlozit pribalovy letak pred ockovanim? ved to je vysmech 😠

ninan2
4. nov 2011

@pifina Ahoj 🙂 No mne ho nedala doktorka aj tak uz teraz (predvcerom), ani podpisat nic nechcela atd... A neziaduce ucinky napisane v letaku (ktory som spomenula aspon ja) aj tak zlahcovala (ze ved nieco tam napisat musia, a ci som ja citala letak z acylpirinu, ze aj po nom mozem zomriet). Takze tak 😀 A ty teda nechces ockovat, nic?

manof
4. nov 2011
manof
4. nov 2011

@denduska
Ja mám pocit, že im to majú povinnosť zjednodušiť v tom zmysle, že im ponúknu sami od seba ten najlacnejší a len keby oni veľmi chceli, tak si za príplatok môžu drahší zobrať.

manof
4. nov 2011

@pifina
Vypustili povinnosť BEZ VYZVANIA ho predložiť pred očkovaním. Napíšem o tom článok. Chvíľku strpenia.

pifina
4. nov 2011

@manof ok, v pohode 🙂
@ninan2 zatial som naklonena tomu, ze neockovat nic, este som nenasla vakcinu, o ktorej by som mala pocit, ze toto fakt treba dat, ale este sa uvidi ... ale kazdopadne urcite nic do roka ...

daisy77
4. nov 2011

Ahojte mamicky, ci buduce mamicky z Topolcian.
Neviem, ci ste sa niekedy zamyslali nad ockovanim svojich ratolesti, o zlozeni vakcin ci ich vedlajsich ucinkov. Dna 22.11.11 sa v Topolcanoch v Chico Caffe o 15tej hod. uskutocni stretnutie s p. Fillom (zakladatel peticie za Slobodnu volbu v ockovani), ucast prislubili i miestni pediatri. Rozoberat sa maju problemy mamiciek s ockovanim. Ak mate zaujem ste srdecne vitane 🙂

denisocka
4. nov 2011

@daisy77 😀

ninan2
4. nov 2011

@pifina nj, ja som dala len Prevenar, Hexu tiez urcite najskor po roku. Resp. DTP. A MMR asi vobec.

prevenar
4. nov 2011

budu ukrajovat stale viac a viac. je to taka bezbolestna strategia. trosku uberu , nechaju nech si ludia zvyknu, potom zas trosku uberu .. a tak stale dalej. teraz zmizla povinnost ukazat letak a a par rokov pride sestricka k vam domov za chrbtom bude mat 2 socialnych pracovnikov, ktori vam budu opravneni odobrat dieta v pripade zlej "spoluprace" a oni budu mat zas za chrbtom dvoch policajtov so samopalmi ..pre pripad,ze by ste skutocne chceli robit vaznejsie problemi.

dorinek
4. nov 2011

Dobrý den, mám dotaz na všechny, kteří odmítají povinné očkování a hledají všemožné způsoby, jak se mu zákonně vyhnout. Jde mi o to, že máme v rodině roztroušenou sklerózu a jelikož mezi možné příčiny vzniku se řadí např.:
- genetické dispozice
-autoimunitní onemocnění
-pomalá virová infekce (např. po očkování)
- nadměrné množství olova či rtuti v těle

.....tak mě napadlo, že bych toho mohla nějak využít a argumentovat tím při odmítání očkování. Mohla bych např. tvrdit, že očkování naruší imunitu mého dítěte a mohla by propuknout RS jelikož k tomu má genetické dispozice.... Podotýkám, že dědeček mojí dcery na ni zemřel (manželův otec)... Setkali jste se někdo s něčím podobným ?? Zkoušel toto někdo uplatnit, sehnat na to nějaký papír, nebo tak něco ?? Zatím máme naočkovanou Hexu a momentálně odkládáme MMR (doktor je z toho značně nervózní, ale až se dozví, že to nechci dát vůbec, tak bude mít infarkt...) děkuji za jakoukoliv odpověď 😉

moira19
4. nov 2011

@manof Dakujem.

prevenar
4. nov 2011

@moira19 to povazujem na 99.9999% za strateny pripad. ako vacsina. iniciativu informovat sa namas mat ty, ale v prvom rade ona. ty si ju upovedomila o nebezpecenstve, ze vsetko nie je len cierne a biele. lenze ju to vobec nezaujima a bude na teba pozerat ako na blazna. ..samozrejme do doby, ked zrazu po ockovani zisti,ze dietatko ma pod pazuchami vredy plne hnisu. potom sem dobehne okamzite. " ludia pomoc, dietatku sa stalo po ockovani to a hento , lekar povedal,ze to nie je z ockovania a kasle na mna. co mam robit ? poradte ! " videl som to tolko krat,ze je to uz skoro smiesne. respektive, vobec to nie je smiesne, je to desive ..ale bohuzial.

denduska
4. nov 2011

@manof ale moznost vymenit liek za lacnejsi (ak existuje adekvatna nahrada) tu bola uz pred tymto zakonom a stale je. Ale doplnim par detailov - Uhliarik vlastni dve linky na vyrobu generickych liekov v krajinach tretieho sveta, tretia linka sa stavia. Jeho manzelka vlastni firmu zaoberajucu sa distribuciou liekov. Tak si vytvoril zakon aby mu tento biznis vynasal 😀 Ale nebolo by to efektivne lebo tu stale zavadzaju nejaki repovia z velkych firiem. Tak je tam zakotvene aj to, ze farm.reprezentant nesmie navstevovat lekara pocas ordinacnych hodin (co nie je take zle) ani mu nesmie nic dat, ani pero. O sukromnych tu az tak nejde, ale ludia si neuvedomuju kolko veci v nemocniciach su vlastne "dary" farmaceutickych firiem (pera a ine kancelarske veci, obaly na chorobopisy, jednorazove papierove podlozky na vysetrovacie lozka, rozny odberovy material, ktory sa neminie napriklad v studii)..a som velmi zvedava za co taketo "idiotiny" bude nemocnica nakupovat. A najlepsie na tom je ze velke firmy budu vzdy ziskove - ale ak to nebudu moct utratit na Slovensku (aby aspon daco dobre z nich vzislo), tak to utratia v inej krajine. Cize zasa sme vyhrali.
A co sa tyka tych generik - ja proti nim vobec nic nemam. Ale nie je generikum ako generikum. Uz ked mam brat antibiotika, tak si radsej zaplatim original alebo europske kvalitne generikum a nie nieco z Bangladesa alebo kde co ide 2000 km sem len aby si Uhlo namastil vrecka - o tom je cely zakon o liekoch, O NOM. Len rozmyslam co je vlastne za tym ked on cely zivot robil pre velku farmaceuticku firmu a zle sa urco nemal...o co mu ide? Potom sa spakuje a tuna uz o nom nebudeme pocut.
Ale to uz sme mimo temy 😝

moira19
4. nov 2011

@prevenar je to mozne. Ale ak viem pomoct co i len jednemu dietatku, alebo teda aspon sa pokusit mu pomoct, tak to povazujem za velky uspech. Keby som vedela o ockovanie to co viem dnes pred 4mi rokmi, tak urcite by som mnoho veci robila inak. No mna zial nemal kto upozornovat, nik ma nezavaloval informaciami :(
Inak tentokrat ona sama sa ma pytala, co viem o tomto ockovani. Pretoze citala status na fb "Judicial Watch, verejná záujmová skupina, nedávno odhalila FDA dokumenty, ktoré odhaľujú ďalších 26 úmrtí v súvislosti s vakcínou Gardasil Merck HPV. Okrem 26 úmrtí došlo od 1.septembra 2010 a 15 septembra 2011, k hláseniu nežiaducich účinkov vrátane kŕčov, ochrnutia, slepoty, pankreatitídy, problémy s rečou, krátkodobej straty pamäte a Guillain-Barrého syndróm."
Vzdy sa snazim uverejnovat sokujuce onfo, aby som tie mamicky nejak prebrala. Verim tomu, ze to nie je zbytocne. Mamicky na sidlisku u nas nie su uz az tak nadsene, je ich coraz viac co aspon pochybuju alebo aj odmietaju ockovania. Ja som idealisticka dusa 🙂

manof
4. nov 2011

@pifina
@denduska
@tean

Tu je komentár k tomu novému zákonu:
"Nový zákon o liekoch a zdravotníckych pomôckach zbavuje výrobcov vakcín a očkujúcich lekárov niektorých povinností"
http://www.slobodavockovani.sk/news/novy-zakon-...

Teda ale musím povedať, že ma teraz farmako-mafiáni fest nas...i
😠 😠 😠 😠 😠

pifina
4. nov 2011

@manof no tak to vyzera ruzovo teda 😝 teraz sa tie nase letaky budu od australskych lisit este ovela viac 😝 nie je nejaky nadradeny zakon v EU, ktoremu by taketo nieco odporovalo? Ved to je cisto proti ludom 😝

denduska
4. nov 2011

@pifina
@manof podla mna bude ockovanie cochvila dobrovolne - ale daju to do zakona ze skolky, skola a kadekto moze odmietnut dieta len kvoli neockovaniu alebo si vyzadovat nadstandardne ockovania a to bude hadam horsie nez to co mame teraz

pifina
4. nov 2011

@denduska zalozime sukromnu skolku 😵

takyja
4. nov 2011

Ahoj všichni, je tady prosím někdo, kdo se dobře vyzná v očkování hexavakcínou? Musím se poměrně rychle rozhodnout, co dál.... jde mi o to porovnat různá rozložená schémata očkování hexy (chybí nám 4. dávka), po silné reakci na MMR očko (MMR už neodstane, ale řešíme chybějící 4. hexu) mi nabídli mudři víc variant a já nejsem schopná se zorientovat. Napíšu víc, až se mi někdo ozvete / či doporučíte někoho. Děkuji moc!

tin007
4. nov 2011

Je mi na grc (z toho zakona), ak to takto pojde dalej, tak budem davat dieta do skoly (a pripadne dalsie deti do skolky a skoly) do rakuska. A mozno sa tam odstahujeme vsetci... a posledny zhasne. 😔

denduska
4. nov 2011

@tin007 esteze spominas, v Mama a ja najnovsom je hlaska ze v Rakusku ak nechces ockovat musis konzultovat so zdravotnou poistovnou? 😀 podla mna je to blbost. Hlavne nad tym je ze - Lekarka (v Rakusku) mi ponukala aj ocko proti kliestom, mumpsu.... mumpsu? no slovom zasa nejake dezinformacie 😝