Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
15. nov 2011

@manof
s tym samozrejme nemam ziaden probmem. otvorene priznavam,ze co hovoris je naozaj tak, lenze v uplne inom kontexte 😉 v kontexte v ktorom pisem ja , je kazdemu jasne, ze moja rada sa vztahuje na danu lekarku, respektive kazdeho kto je v rovnakej situacii ako Cysmile. ..a to,ze slusny clovek ma moralne zabrany vystupit a ziadat to na co ma pravo aj proti cloveku ktoremu nerobi problem ti zmrzacit dieta but a) vedome b) pohodlnym ignorovanim skutocnosti, kedze ignorovanie prinasa v tomto pripade neporovnatelne vacsi financny zisk. c) alebo obycajnym nezaujmom a ignorantstvom. hneva ma,ze slusny clovek ide za takymto clovekom s malou dusickou,ci nezacne kricat a vystrajat. mojim vyjadrenim nabadam aby ludia nemali malu dusicku voci niekomu komu na nich totalne nezalezi. v nasom pripade voci lekarovi/lekarke. teda zil som v omyle, ze to staci vyjadrit jednou vetou , ale nestacilo. dakujem,ze si ma na to upozornil a mohol som to napravit 😅

shakti9
15. nov 2011

@prevenar kto by tie statistiky robil 😉 ale napriklad mne povedala lekarka, ze je zvedava, co nam na "urade" povedia, ze nas je uz velmi vela...

crysmile
15. nov 2011

@manof tak mame poradnu za sebou.. privitala ma sestricka s tym, ze ci ideme ockovat, povedala som rovno nie, odkladame po roku.. potom vosla k doktorke a zaujimave, doktorka uz vedela o co ide.. tak rovno ze co s vami a tym ockovanim, hovorim ze chcem odlozit po roku.. a ona ma zacala samozrejme presviedcat, ze aky ona ma strach z cierneho kasla, ktori maju dospeli a ze mozu nakazit mojho maleho, ja som len kyvala hlavou, ze nech si hovori.. a vyzeralo to celkom dobre, ze sa teda z toho vyzujem.. lebo od jari planujem druhu doktorku v inom meste.. no a potom zacala o tom, ze ona chce byt kryta, ze ona si svoju "povinnost" chcela splnit, ze Urad ku nej chodi a pozera ci si plni povinnost.. a preto potrebuje podpis nas oboch zakonnych zastupcov na nejakom vlastnom vyhlaseni, ze aby ona bola kryta.. no a co teraz mam robit? som z toho zufala... viem ze si hovoril ze nepodpisovat, ale co teraz mam robit? ake ja mam stresy chodit tam kazdy mesiac na poradnu, ked toto na mna vyrukuje.. potom sme maleho v cakarni obliekali, manzel ho daval do sedacky a sestricka vykukla a hovori, pani.. tak doneste to vyhlasenie nabuduce ano? podpisane oboma..

crysmile
15. nov 2011

@prevenar chapem ako si to myslel a vazim si co si napisal.. v tej jednej vete to mohlo vyzniet inak, ale ja som ten kontext pochopila.. a jasne ze chapem co chcela aj @manof povedat.. hlavne ma kazdy zacat od seba.. ale teraz mam fakt malu dusicku, myslim ze bojovat za uplne prirodzenu vec, podobne ako za prirodzeny porod v dnesnych nemocniciach je neskutocne tazke... beriem tu silu len ked pozriem na maleho a vidim, ze je to zdrave krasne dieta a viem, ze to ockovanie nie je pre neho, ze je to jedno svinstvo a tymto vam dakujem ze tu o tom pisete a stale pomahate a vysvetlujete, otvarate tym oci nam, ktori sme boli slepi.. dakujem

prevenar
15. nov 2011

@shakti9 wow, to je uzasne 🙂 podla mna tie statistiky robia, len ich nezveejnia ani za nic. lebo by bolo vidiet,ze veta "ste u mna prvy kto odmietol" zacina byt k smiechu 😀

prevenar
15. nov 2011

@crysmile kazdy bol raz slepi a kazdy si presiel svoju cestu k pravde sam. stastnejsi vedeli o nestastiach inych a predisli tym svojim a vacsi smoliari sa najprv popalili a az potom zistili,ze niekaky problem vobec existuje. to bol aj nas pripad 😒 hlavne je okamzite to stopnut a nekumulovat poskodenie.

prevenar
15. nov 2011

@crysmile ved si to zvladla fantasticky 🙂 hmm..ci podpisat jeden , alebo dvaja.. myslim,ze neexistuje ziaden zakon ktory by vyzadoval podpis obovh rodicov..ale nejak som to nikdy neskumal, lebo my sme podpisali obaja. jednoduchu vetu do zdravotneho zaznamu "ze nesuhlasime s dalsim ockovanim" 2x podpis. ..ale teraz by sme to asi robili inak. Manof ma dobry navod na svojej stranke. Teraz by uz napisali doma to prehlasenie v zmysle. "ze odmietame dane konkretne vyrobky (a nie ockovanie ako take) koli neziaducim ucinkom , ktorych dokazom su samotne pribalove letaky danych vyrobcov" a zrejme by sme spisali opravnenie aby celu vec "zastupoval" len jeden rodic , lebo teoreticky maju moznost pokutovat kazdeho zvlast (aj ked to sa este nestalo) ..ved Manof urcite napise upresnenie.

eaka
15. nov 2011

zaujímavá farmaceutická téma v dnešnom "bez stopy" na markize ... 😉

crysmile
15. nov 2011

@prevenar zaujimave info, no musim si to vsetko vklude nechat prejst hlavou.. ale ze toto chce doktorka, tak to ma vytaca, nestaci ze to chcem akoze po roku, aby som mala pokoj... jasne ze ona chce byt kryta, ale preco chce podpis oboch, obaja sme zastupci.. ja nechcem ockovat ani po tom roku ale nacas by to ukludnilo vody, lebo ked mam k nej s malym chodit kazdy mesiac, tak ma to strasne irituje vkuse jej vysvetlovat, ze to proste nechcem..

luba41
15. nov 2011

@crysmile ved jej povedz, za nepodpisete nic ani jeden, nech si napise do karty, co chce. Odo mna nasa doktorka nechcela ziaden podpis. A ked ta bude chciet hned napr. telefonicky nahlasit, a ta predvolaju, myslim, ze by si uhrala odklad bez pokuty. Alebo jej pohroz, ze ked bude moc aktivna, tak od nej odchadzas . Ved niektori mali odlozene ockovanie az po 1.roku.

eaka
15. nov 2011

ahojte, neviem, či som sa už pýtala, ale na prehliadku a očkovanie ma má Dr. pozvať alebo si to mám "ustrážiť" sama? Blížia sa nám 6.narodeniny, tak si nie som istá, že či k Dr. utekať a hlásiť, že ďalšie očko nechcem, alebo byť rada, že na nás "zabudol" a ukázať sa tam najbližšie, až keď budeme chorí?

crysmile
15. nov 2011

@luba41 tam ide hlavne o nu, aby ona bola chranena ze som ja chcela ockovanie po roku.. proste napisat na papier nejaky blabol ze si prajem ockovanie odlozit po roku a podpisy.. a to zalozi do karty.. ja by som potrebovala vediet, ze ci sa s tym niekto stretol ze toto dr. chcela.. no ona vie ze my chceme odist, lebo sa stahujeme, o tom vie.. proste tymto ju nezazeniem nikde tam, kde chcem.. ale co ma ma hlasit, ked chcem odklad ockovania, nie odmietnutie (jasne ze to chcem oddialit)? ma na to pravo?

didulka85
15. nov 2011

@crysmile cele toto nahlasovanie je iniciativa lekara a vyslovene udavacstvo. Muzova sesternica je sestricka nasej pediatricky a povedala, ako to presne chodi. Raz za cas im niekto zavola, ako to je s ockovanim. Ona povie ze fajn, ma vela roboty, bla bla a polozi. Keby im nahodou raz prisla nejaka osobna kontrola a museli by zverejnit svoje dokumenty, tak by na nas prisli. Inak nie...

crysmile
15. nov 2011

@didulka85 mne je to jasne ze ta dr. je udavacka.. akym pravom hovori nieco co ma moje dieta v karte? porusuje tym lekarske tajomstvo..

verka888
15. nov 2011

@danciacik Ahoj..precitala som si tvoj prispevok...a co sa tyka lekarky..mala som podobnu..moja detska lekarka..ochotna, poradila..ale ako nahle prislo na ockovanie..bolo razne bud dame, alebo si mame hladat novu (tiez som sa neskor dozvedela, ze by ockovala vsetko a vsetkych), ani s odkladom nam nechcela vyhoviet...tak sme zvoli zmenu lekarky..a je to ok...
drzim palce, aby ste to vyriesili🙂

ninan2
15. nov 2011

@crysmile Ahoj, nasa pediatricka chce tiez nejaky papier a podpisy oboch, ze chceme odklad ockovania, tak musim nieco spisat... Najblizsie tam ideme nastastie az o mesiac. Inak tiez dost strasila tym ciernym kaslom...

crysmile
15. nov 2011

@ninan2 ahoj, tak aj vy to takto mate? mne je to tak proti srsti.. tak strasit si mozu tym ciernym kaslom, ale ja do svojho dietata vedome uz nenecham pichnut hnus.. podla mna je ta sanca ze chyti akurat tuto chorobu o mnoho mensia ako istota toho, ze mu pichneme do tela hlinik.. ja mam tiez strach ze sa mu moze nieco stat.. ale strach z toho, ze by sa mu mohlo stat z ockovania je vacsi..

luba41
15. nov 2011

@crysmile tak jej napíš prehlásenie, daj jeden podpis, nech má dušu na pokoji. Aj tak v hocijakých papieroch /v99%/, čo sa týkajú detí, žiadajú podpis zákonného zástupcu, teda len jedného. Podpisujeme deťom všelijaké prihlášky, prehlásenia, žiadosti a vždy len jeden sa podpisujeme. A s tým lekárskym tajomstvom, som čítala, že kto môže nazrieť do Tvojej karty. Zdravotná poistovna, sociálka, policajti, úrady, škôlka žiada potvrdenie, to vyzerá, že takmer hocikto si môže vyžiadať Tvoje zdr. údaje. Len tebe kartu nedajú do ruky. 🙂

crysmile
15. nov 2011

@luba41 no to potesi ze kolko ludi si len tak moze cumiet do tvojich zaznamov.. ja jej tam asi sibnem len moj podpis, ja nechcem aby tam figuroval aj manzel..

prevenar
15. nov 2011

@crysmile hmm.. stale to mozes spravit tak,ze jej to das s jednym podpisom a vysvetlenim,ze si sa v zbierke zakonov snazila najst zakon ktory by ta zavazoval dodat dva podpisi , ale kedze sa ti to nepodarilo popros ju nech ti doda kopiu konkretneho zakona ktory ta k tomu zavazuje. ked sa jej to podari, dodas dalsi podpis 😀 (pre vylepsenie efektu by si si mala pozriet a zapisat cisla zakonov ktore sa tymto zaoberaju , alebo este lepsie vytlacit si state ktore toto osetruju, ale jaksi 2 podpisi sa tam nepominaju)

crysmile
15. nov 2011

@prevenar fuh, to sa musim dat do studovania potom.. to aby clovek mal v hlave este aj zakony dokelu..

prevenar
15. nov 2011

@crysmile tak , musis bojovat spat proste rovnakymi zbranami, idealne lepsimi 😉 je to vzdy lepsie ako pripad ked dojdes niekam a nemas o nicom ani potuchy, takeho cloveka si patricne vychutnaju.

zaockujte_aj_slnko
15. nov 2011

mile vidiet kolko ludi nema stadovite myslenie a vedia aj rozmyslat vlastnou hlavou.

Dva podpisy?.....podla mna ide o to ze musia rozhodovat obaja rodicia. Na RUVZ sa v pripade jedneho rodica tazko rozhoduje, kedze moze povedat ze bol pod vplyvom toho druheho partnera napr. 🙂 A tym padom neexistuje ziaden dovod na pokutu a zacina sa odznova. Resp nazor rodicov na ockovanie by musel riesit az SUD. 🙂 Takze preto ziadaju podpisy oboch rodicov.

Ja som to vyriesil zatial tak, ze to co nam hodila pod nos lekarka, to vyhlasenie som ja podpisal s vyhradou ze som nebol informovany a bol vykonany na mna natlak. Druhy podpis tam je, ale keby sa chceli tym ohanat, tak lekarka sa dopustila priestupku (neinformacia, nalak) a druhy podpis partnerky je teda tiez neplatny 🙂

zaockujte_aj_slnko
15. nov 2011

Co sa mna tyka, na akykolvek dalsi natlak, alebo "vyzvy" RUVZ alebo kohokolvek..... reagujem trestnym oznamenim vo veci s tym ze ide o pokus trestneho cinu ublizenia na zdravi na mojom dietati neznamym pachatelom a pokus trestneho cinu obmedzovanie osobnej slobody!....

zaockujte_aj_slnko
15. nov 2011

Co sa vas tyka, doporucujem kazdemu z vas sa aj opakovena pytat Ministerstva zdravotnictva, v zmysle zakona o slobodnom pristupe k informaciam kedy konecne bude povinne ockovane zrusene a dane do zmyslu s ustavou a nebude obmedzovat osobnu slobodu!.. Pytajte si konkretny datum kedy sa tak stane. Znova a opakovane. Vsetci co ste tu.

pokial budete len sediet a cakat tak oni nepochopia ze tu nie je len skupinka ludi ale ze si s tym uz neporadia a "neprevalcuju" nas. POTOM pridu tie zmeny. skor nie.

zaockujte_aj_slnko
15. nov 2011

Inak od 1.12.2011 nemusi lekar informovat predom ukazanim letaku (pribavolovej informacie) bez poziadania. MUSITE SI LETAK PYTAT!...

dalsia vec ze na letakoch k tym srackam sa uz nemusia uvadzat karcinogenne ani mutagenne latky!

Neviem ktora je to vyhlaska, najdete to na slobodavockovani.sk

Je to vsetko svinstvo, zarabanie na poskodzovani zdravia deti farmafirmami..... a clovek s tym musi bojovat, ci chce ci nie.

moira19
16. nov 2011

@verka888 Ste spokojni?

asimon
16. nov 2011

Ahojte,nasa dr. nam hovorila,ze na RUVZ maju tolko vela neockujucich,ze uz vobec nestihaju rodicov predvolavat...

moira19
16. nov 2011

Studia porovnavajuca ockovane a neockovane deti (mozno ste uz aj citali) : http://healthfreedoms.org/2011/10/14/big-study-...

janaluknisova
16. nov 2011

@prevenar podla mna statistiky niesu-lebo niekto nechce aby boli... ako napr. ja-co som spominala,ze som odisla od detskeho doktora,tak ten mi v nasej hadke spominal,ze mu zatial (okrem mna) odmietla ockovanie len jedna nezodpovedna matka. Mam kamaratku kt.zije v zahranici a je tiez proti ockovaniu. Ked prisla na Slovensko(chodi tiez k DR.ku ktoremu aj ja) odmietol spravit jej detom prev.prehliadku,bez vsetkych ockovani,vyhrazal sa jej vazenim a velmi zaujimave-aj jej tvrdil ze on sa stretol len s jednym pripadom,kedy nezodpovedna matka nechcela dat ockovat dieta. Logicky zeda z toho vyplyva,ze z jednej su zrazu tri (a Pan Boh vie este kolko) kt.su proti ockovaniu. Pytam sa: je tento doktor normalny? Nie-preto som sa od neho pakovala-ale okamzite. Este by som chcela dat do pozornosti toto video-pre vsetkych ci uz ,,veriacich,, al. ,,neveriacich,, v ockovanie http://a.blip.tv/scripts/shoggplayer.html#file=... prosim ludkovia-uz si otvorme oci a rozpravajme o tom 😉