Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

janaluknisova
20. nov 2011

Inak to ockovanie musi riadne upadat -> dnes rano bezala na markize reklama na ockovanie proti rotavirusovym hnackam 😀 a ten dramaticky nadych co z tej reklamy isiel... asi si idem okamzite dat objednat tu super vakcinu za 200 eur a dam ju co najskor pichnut mojmu malemu cervikovi. Hiii! aka skoda uz sme to presvihli,je to len pre deti zo 6mes.-uz sme to presvihli! Teraz nam umrie!!! 😀

nae
20. nov 2011

@janaluknisova Tato vakcina sa nepicha, ale dava sa ako roztok normalne cez usta, tak mozes objednat na Mikulasa 😀

luthien.k
20. nov 2011

@manof, prosím Tě, máš zkušenosti s tím, že po očkování mají děti dlouhodobě zvětšené uzliny?

manof
20. nov 2011

@luthien.k samozrejme. Najčastejšie po BCG, ale aj po iných môže byť. Tuším Prevenar aj Priorix majú lymfadenopatiu v príbalovom letáku medzi nežiaducimi účinkami.

luthien.k
20. nov 2011

@manof děkuji, zajímalo by mě, jak často se s tím setkáváš u dětí, jejich rodiče s Tebou očkování konzultují...

manof
20. nov 2011

@luthien.k párkrát za rok, ale ku mne sa rozhodne nedostanú všetky nežiaduce účinky očkovania. Povedal by som, že to je odhadom viac než 1 z 10.000 možno aj 1 z 1.000

luthien.k
20. nov 2011

@manof jasně, díky 🙂

didulka85
20. nov 2011

@luthien.k
@manof
u nas v parku je tiez take dieta, s ktorym behaju po lekaroch s lymfatickou uzlinou na krku. Ze ju spozorovali po ockovani Prevenar + Hexa a kazdym ockovanim je vacsia. No mamicke to nebranilo pichnut mu prednedavnom aj kiahne.

zaockujte_aj_slnko
20. nov 2011

pozritie si napr. co sa uvolnuje do napojov z PET flias - oxid antimonity sam o sebe oznaceny ako zdraviu skodlivy a uklada sa v organizme..... tiez "pekne" ..... v takejto dobe zijeme, nase tela su napchavane srackami... oznacenie "1" v recykladnom trojuholniku..... takze mineralny ze zdravie - prakticky antimon 🙂 ......antimon ma take iste ucinky ako arzen.....cim kyslejsi napoj v PET flasi tym viac vyluhovaneho antimonu 🙂 az 44 ug/l pricom EU limit je vraj 5ug/l.

PVC.....z tych sa luhuje do napojov a stiav ftalaty a bifenoly.... pouziaju sa aj v potravinarstve oznacenie "3" v recykladnom trojuholniku

tak v takejto "DOBE" zijeme......potom ockovanie je dost smiesne popri tom ze sa prakticky denne ludia KORPORACIAMI otravuju antimonom a ftalatmi a PCB..

vefi89
20. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko a presne toto keď som spomenula na dvore, som bola označená za obr .. akoby tí ľudia už vôbec nerozmýšlali 😒

irenkask
20. nov 2011

Teraz dávali na jojke že zomrelo v okolí Bratislavy 1 a pol ročné dievčatko na febrilné kŕče a že je u nás veľmi veľa úmrtí na túto diagnózu a veľakrát musí zasahovať záchranka. No čo je asi na príčine a kto by to mohol vysvetliť. Žeby zase tá nešťastná príčinná súvislosť. To budú hrozné vianoce pre rodinu dieťaťa.

anicka1981
20. nov 2011

@irenkask no ja som tiez zvadava, bavili sme sa tu o horucke,,, a ze nereba ju zbijat za kazdu cenu,, ze nebezpecna je az od cca 39,5 stupnov vyssie,, no musi to byt strasne,,

saska.t
20. nov 2011

@anicka1981 uff a ja som bola krkavcia matka ked som Dr. oznamila, ze som dala malej liek na zrazenie teploty, az ked mala 39 st. zevraj velmi neskoro, ze od 38 st. som mala zrazat a ked som povedala, ze ved teplotou sa telo brani zabija bakterie virus, pozeral na mna ako na idiota, ze kde som to pocula 😠

anicka1981
20. nov 2011

@saska.t hehe, skor by som sa ja jej opytala, ze kde bola ona pocas studii mediciny,ked o ona o tom nevie,,,no na prednaske asi nie 😝

dankakk
20. nov 2011

@irenkask u nás asi pred mesiacom zomrel 2,5 mesačný chlapček na sids :((( že ho mamicka ešte o tretej v noci nakojila a nad ranom uz bol mŕtvy... Bolo mi hrozne ked som sa to dozvedela:( ... Kto si toto vezme na zodpovednosť?!?!?

saska.t
20. nov 2011

@anicka1981 neuveris ale tu v Nemecku je to jeden z najuznavanejsich pediatrov v zemi a toto je jeho vyzitka a potom mu mam verit, ked som zahlasila ze ziadna hepatitida B sa ockovat nebude, povedal, ze nemam tolko citat internet, ze su tam väcsinou neoverene bludy 😠 a ked som odmietla MMR tak sa obratil na mojho muza, ze ci chceme malej ublizit a on sa ho spytal, ci podpise papier, ze mala nebude mat vedlajsie alebo dozivotne ucinky, uz nic nepovedal a odvtedy chodi s malou k Dr. len moj muz a uz je po probleme, esteze tu nie je ockovanie povinne, uz ma nebavi pozerat na ich vyraz tvareked nieco odmietam 😀

manof
20. nov 2011

@didulka85
krkavčia mať... inak sa to asi povedať nedá...

manof
20. nov 2011

@irenkask
Povedal by som, že na febrilné kŕče asi nezomrelo. To skôr na iný problém (tipujem to na MMR vakcínu, keď ide o 1,5-ročné dievčatko), pričom febrilné kŕče boli len sprievodným javom.

@saska.t
Panenko skákavá!
Aj takýto ľudia u nás vykonávajú lekárske povolanie, čo nemajú ani len najzákladnejšie poňatie o účele horúčky?

@dankakk
Stavím sa, že mal čerstvo za sebou prvú Hexu a Synflorix.

manof
20. nov 2011

Celosvetové spojenectvo pre očkovanie a imunizáciu (GAVI) financuje smrteľné vakcíny proti detskej obrne
http://www.slobodavockovani.sk/news/celosvetove...

Ozaj bombový článok - oplatí sa prečítať, a ani nie je dlhý.

Pošlite odkaz naň všetkým známym, čo kedy prispeli alebo boli v pokušení prispieť na UNICEF. To len aby vedeli, komu to vlastne nasypali peniaze a za čo vlastne.

zaockujte_aj_slnko
20. nov 2011

@manof
necital som to ale o UNICEF si myslim "svoje" uz od cias ked posielali poukazky na 20Sk s predvyplnenym menom a vydierali ma citovo s tym ze ak im neposlem 20 Sk tak nejaky african umrie!...

detto WHO...... myslia to dobre, ale ocividne su to idioti.....

zaockujte_aj_slnko
21. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
takze za svoju karieru som zabil asi 4 africke deti........ stalo ma to 80Sk... 😀

manof
21. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Však si prečítaj ten krátky článok. To je ozaj sila.

Najlepšie na tom je, že v zaostalom Pakistane si toto uvedomili na vládnej úrovni už teraz.
Ale keď v slovenskom parlamente chcela jedna poslankyňa slobodnú voľbu v očkovaní, tak ju nazvali vrahyňou malých detí.

Inak povedané: v pravdivom vnímaní očkovania je Slovensko ďaleko ďaleko za Pakistanom.

asimon
21. nov 2011

@manof mam na teba otazku....viem,ze v Japonsku su deti ockovane az po druhom roku veku...a potom? Je to povinne? Nevies nahodou,co vsetko a zlozenie vakcin je tam podobne ako u tych nasich? Aj vyrobcovia?Asi vela otazok ale ak by si nieco vedel,potesis ma 😉

denduska
21. nov 2011

@asimon podla toho co viem, po 2.roku sa ockovalo len docasne, odkedy je na trhu acelularna vakcina proti ciernemu kasli, ockuju podobne ako tu.... http://idsc.nih.go.jp/vaccine/dschedule/Imm11EN...
pozeram ze nemaju HIb, pneumokoky, HepB, ani mumps, naopak maju japonsku encefalitidu...

asimon
21. nov 2011

@denduska si zlata...dakujem za odpoved... 😉

anicka1981
21. nov 2011

@asimon co ja viem to uz neplati, uz ockuju podobne ak tu, ale za tych par rokov co sa ockovalo az od 2 rokov klesol syndrom nahleho umrtia dojcat dost vyznamne,,,, takze to je aj dokaz v praxi, skoda, ze to nikto neberie na vedomie,,, 😒

vefi89
21. nov 2011

@manof môžem vedieť, kto to bol? a kedy zhruba?? lebo si na to nejak nespomínam, a rada by som vedieť, kto mal konečne odvahu to presadiť 🙂

saska.t
21. nov 2011

@manof no nie sice na Slovensku, ale v Nemecku, v zasade to je jedno, kde ublizia tvojmu dietatu, ale je mi z toho smutno, lekarska tupost a uplatnost siaha daleko za hranice mojho chapania, najhorsie je, ze ako argument mi povedal "ved moje dieta ma tiez vsetky dostupne ockovania na trhu" tak to uz vobec nechapem ☹ ....

tin007
21. nov 2011

@vefi89 bola to poslankyna za HZDS Muskova, niekde mam aj ulozene to vystupenie, ked predkladala novelu zakona

asimon
21. nov 2011

@anicka1981 vidis a ja som bola stale v tom,ze az od dvoch rokov...:-\ nuz aj v Japonsku je to urcite velky biznis...