Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
21. nov 2011

@asimon
To bolo kedysi, tuším 12 rokov to tak bolo. Ale od konca 80. rokov sú deti v Japonsku očkované počnúc 3. mesiacom života.

Nakoľko viem, je očkovanie v Japonsku nepovinné, ale keďže neviem po japonsky, neviem si to overiť.

Výrobcovia sú sčasti japonskí. Možno drvivá väčšina. Ale napr. Prevenar berú od Pfizeru.
A MMR tam nemajú.

janaluknisova
21. nov 2011

@irenkask presne som aj ja videla tu reportaz. Ty ale tak ma to nastvalo. Idu tam pomahat ako pomoct ked ma dieta krce,no nepovedia ako tomu predchadzat a z coho to vlastne vznika. Tyyyy 100 certov do mna 😠 😠 😠 😠 😠

manof
21. nov 2011

@saska.t
Lekári podstupujú výplach asi všade po svete +/- rovnaký. V tomto článku som sa dozvedel, že v USA to bude s výučbou očkovania na lekárskej fakulte asi rovnako biedne ako u nás:
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-udajnom-z...

A to, že niektorí lekári nacpú do svojich detí všetky dostupné očkovania, ešte neznamená, že sú tie očkovania bezpečné a účinné. V skutočnosti je to len známkou ich šokujúcej neinformovanosti (ak teda vynecháme pár úchylov, čo sú schopní ublížiť vlastným deťom).

asimon
21. nov 2011

@manof to ci to je povinne alebo dobrovolne ti zistim...mm tam akurat je a mame tam znameho,co vie super po japonsky...len som nechcela byt totalne neinformovana...😉

vefi89
21. nov 2011

@tin007 jééé, a vedela by si mi to poslať prosím? 🙂

irenkask
21. nov 2011

@janaluknisova Jednoducho neočkovať jedovatými vakcínami ani nedávať pichať injekcie s jedmi ani deťom ani sebe.

vavrenka
21. nov 2011

@manof pozajtra ideme na kobercek, mozu mi dat podpisat (blava) nieco tak sibnute ako v senici? a mam pravo povedat, ze si to najprv musi pozriet moj pravnik a az potom sa vyjadrim, ci podpisem?

manof
21. nov 2011

@vavrenka
Nakoľko viem, tak v BA nijakú podobnú hovadinu podpisovať nedávajú.

Samozrejme, nemusíš podpisovať nič, keď nechceš, kľudne aj s odvolávkou na právnika.

piacere
21. nov 2011

videli ste toho uja pediatra dnes v ženskom magazíne? 😎 😅 jeden z tých, čo by svojim deťom každý deň na raňajky naservíroval Prevenar.... musela som prepnúť, ináč by ma od jedu rozstrelilo....

manof
21. nov 2011

@piacere ako sa ten agent Pfizeru volá?

didulka85
21. nov 2011

Asi im vsetkym nejako prihorieva, alebo prudko stupa pocet neockovacov. Take intenzivne ockovacie promo tu este nebolo. Minuly tyzden minimalne v 4 relaciach ospevovali ockovanie, pomaly kazde druhe noviny maju aspon reklamu ked nie clanok s nejakym lekarom ospevujucim ockovanie.
Alebo si to len moc vsimam...

zaockujte_aj_slnko
21. nov 2011

@didulka85
ja u lekarky citam letak
citujem

"UPOZORNENIE PRE RODICOV!!"
"urad verejneho zdravotnicvta a slovenska pediatricka spolocnost SLS pri prilezitosti 4.rocnika Europskeho imunizacneho tyzdna ktory v roku 2010 pripada na 26 april az 1 maj spustili na internete webovu stranku s nazvom www.SPRIEVODCA OCKOVANIM.sk

Prostrednictvom sprievodcu chcu autori stranky - vyznamne autority v odbore detskeho lekarstva - vyvratit myty a famy o ockovani , vysvetlit rodicom ako jednotlive vakciny funguju, ako sa podavaju, ci ake mozu mat vedlajsie ucinky,
Sucastou stranky je aj BEZPLATNA PORADNA rodicia sa mozu opytat na vsetko co ich ohladne ockovania zaujima. Najdu tu aj uzitocne rady ako postupovat pred ockovanim a aktualny ockovaci kalendar." koniec citacie

😀 😀 😀.....mal som 100 chuti im tam pripisat www.slbodavockovani.sk a www.rizikaockovania.sk , ale nemal som liehovu fixku 😖

----

ked som tam na www.SPRIEVODCA OCKOVANIM.skpisal tak mi odpisal nejaky ocividne kreten Peter Jancarik toto

citujem
"Odpoveď:
Reálna odpoveď je, že pokiaľ sa chcete vyhnúť povinnému očkovaniu tak to povedzte obvodnému lekárovi Vášho dieťaťa (pozn. novorodenec je do 28 dní veku). Keďže povinnosť určitého očkovania vyplýva z našej legislatívy, rieši sa odmietnutie na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva. Čo je dôležité, je potrebné to riadne zdokumentovať do zdravotnej karty dieťaťa, ideálne podpísať nesúhlas s očkovaním oboma rodičmi, aby Vaše dieťa vedelo neskôr, prečo nie je zaočkované, ale aj lekári v budúcnosti, ak budú prípadne riešiť nejaké infekčné ochorenie, proti ktorému sa pravidelne očkuje. Jednak aby vedeli ako majú postupovať lege artis u neimunizovaného jedinca a zároveň, aby sa nehľadala iná zodpovedná osoba, ktorá rozhodla o neočkovaní dieťaťa. Ako rodič v tejto veci by ste mali byť aj informovaný, ako budete chrániť dieťa pred týmito infekciami a najmä ako sa bude pred nimi chrániť samé, keď vyrastie a už nebude žiť s Vami. Nemám žiadnu informáciu o tom, žeby novorodenci boli zabíjaní vakcínami skôr, ako môžu aj v dnešnej dobe zomrieť na komplikované infekčné ochorenie. S pozdravom."
koniec citacie

😀 😀.......

ercika
21. nov 2011

@janaluknisova Ďakujem krásne za odpoveď. 🙂

zaockujte_aj_slnko
21. nov 2011

inak ten clovek ocividne skorumpovany je z tejto ocividne "genialnej" agentury 😀
http://www.seesame.com/sk/agentura/nas_tim.php

janaluknisova
21. nov 2011

@piacere presne som to videla-ved sa ani vyjadrovat nevedel chudacik. Ocividne nemal ani sam sajnu o tom co tam drizdal. A sproste matere ho zrali...

janaluknisova
21. nov 2011

@didulka85 ja to vnimam presne tak ako ty 😉 dufam ze to coskoro vypukne a skonci sa ta nocna mora s nazvom ockovanie

piacere
21. nov 2011

@manof Pavol Šimurka, prednosta pediatrickej kliniky v Trenčíne.
http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-klub cca 14. minúta a 40. sekunda....

nellina
21. nov 2011

nove video o ockovani..neviem ci to tu uz bolo..
http://a.blip.tv/scripts/shoggplayer.html#file=...

nellina
21. nov 2011

ak vam link, nejde nacitat, skuste cez www.badatel.sk
Očkovanie – skrytá pravda – video

odporucam...

anicka1981
21. nov 2011

Existujú dve formy vakcíny záškrtu, detská
(D) a dospelácka (d) a podáva sa zvyčajne v kombinácii s tetanovým
toxoidom. Preto sa detská volá DT a dospelácka dT. Rozdiel spočíva v tom,
že DT forma obsahuje 8× viac toxoidu záškrtu než forma dT.
Je kontraindikované, dávať detskú vakcínu DT, dospelým alebo deťom
starším ako 7 rokov, pretože to predstavuje vyššiu pravdepodobnosť
vedľajších účinkov. Dojčatám sa dávajú 4 dávky DT formy (ako DTP alebo
DtaP) počas prvých 12 mesiacov života. Výsledkom je, že deti dostanú
32× väčšiu dávku toxínu záškrtu z formy DT, než by dostali z formy dT.
Dôvod, prečo je vyššia koncentrácia „bezpečná“ pre menšie, mladšie deti,
je neznámy. (Pozn.prekl: Alebo sa poškodenie prejavuje u detí inak, len to
nie je také zjavné.)
Tetanový imunoglobulín (TIG) je vakcína, ktorá obsahuje protilátky voči
tetanovému toxínu, ktoré sa derivujú z plazmy od darcov, ktorí boli pred­
tým očkovaní tetanovým toxoidom. Táto vakcína sa považuje za prostrie­
dok „pasívnej imunizácie“, čo znamená, že protilátky sa podajú v čase,
keď sú okamžite potrebné. Špička úrovne protilátok v krvi z tejto vakcíny
sa dosiahne približne 2 dni po injekcii a ostávajú v obehu počas približne
23 dní. TIG sa dá použiť po akútnom zranení u pacientov, ktorých
očkovací stav je neznámy alebo neúplný

tak toto je sila,,, chudata deti, , fuj a ta pasivna forma ochrany sa mi nezda velmi dobra tiez,,, kto mi zaruci, ze darca nemal okno, a nedal si brat krv len koli tomu, ze chcel vediet, ci nema infekcnu chorobu, hep B, alebo aids, v dotaznokoch sa klame bezne, preto by som v zivote nechcela dostat transfuziu od ineho, ako neakeho clena mojej blizkej rodiny,,,,,

anicka1981
21. nov 2011

@piacere no nedalo sa to dopozerat, vydrzala som asi 1 minutu,,, vrazdiace pneumokoky, 😀 ca cudujem, co americania nenatocili naky horor o strasnej pneumokokovej epidemii, evakuovani prezidenta a tak

anicka1981
21. nov 2011

@nellina bolo, ale je dobre 😉

anicka1981
21. nov 2011

@asimon
@asimon lobisti lobuju vsade, aj tam maju chamtivcov,, inac aj ja som si myslela, ze tiez este stale neockuju,,, niekde som to citala,, az tu ma opravili 🙂

nellina
21. nov 2011

@anicka1981 nie je to petek..pozerala si? 🙂

anicka1981
21. nov 2011

@nellina hej pozerala, a nemhla som sa od toho odtrhnut,,, velmi zaujimave video, a vsetko davalo zmysel,,, mozno az prilis, nechapem preco to ti hore nevidia,,,, no aj si sama odpoviem, asi preto,lebo maju oci plne penazi....

anicka1981
21. nov 2011

Příbalový leták: 93001 TD-PUR INJ SUS 1X0.5ML/DAV CBG D R
59/380/01-C
Příbalová informace - Rp.
Informace pro použití, čtěte pozorně!
TD-PUR
(Anatoginum tetanicum et diphtheriae purificatum adsorbatum)
injekční suspenze
V: Chiron Behring GmbH and Co, P.O. Box 1630, D-35006 Marburg, SRN.
DR: Chiron Behring GmbH and Co, P.O. Box 1630, D-35006 Marburg, SRN.
S: 1 dávka (0,5 ml) obsahuje:
Anatoxinum tetanicum purificatum adsorbatum min. 20 IU,
Anatoxinum diphteriae purificatum adsorbatum min. 2 IU.
PL: Hydroxid hlinitý (adjuvans), Formaldehyd max. 0,001 mg, Chlorid sodný, Voda na injekci.
IS: Imunopreparát, vakcína proti tetanu a záškrtu.
CH: Adsorbovaná vakcína proti tetanu a záškrtu pro děti od 5 roku života včetně, pro dospívající i pro
dospělé.
Td-pur je bělavá zakalená suspenze obsahující purifikovaný tetanový a difterický anatoxin, hydroxid
hlinitý pro zesílení účinnosti imunizace.
Td-pur je bělavě zakalená suspenze pro intramuskulámí nebo podkožní aplikaci.
Vakcína je vyráběna a kontrolována podle testů předepsaných Evropským lékopisem a pravidel
Světové zdravotnické organizace.
Přeočkování dávkou vakcíny Td-pur u pacientů, kteří podstoupili kompletní základní imunizaci proti
diftérii a tetanu, vede k vytvoření dostatečného množství protilátek proti oběma chorobám, a to téměř
u všech pacientů.
Po očkování vakcínou Td-pur je očkovaný chráněn proti infekci tetanu i v případě poranění po dobu 5
let. HIadiny protilátek proti diftérii a tetanu postupně klesají. Dostatečné vysoká hladina protilátek -
hranice účinné koncentrace je přibližně 0,1 IU/ml - může být udržována pravidelným přeočkováním
prováděným každých 10 let.
I: a) Aktivní imunizace proti tetanu a záškrtu u dětí od věku 5 let včetně, u dospívajících a dospělých,
u kterých nebyla provedena základní imunizace.
b) Ochrana před onemocněním tetanem v případech poranění u dětí od věku 5 let včetně, u
dospívajících a dospělých, spojená s očkováním proti záškrtu.
KI: Podání přípravku je kontraindikováno v těchto případech:
- Osoby s akutním onemocněním, vyžadujícím léčbu, mohou být očkovány nejdříve za dva týdny po
úplném uzdravení (výjimkou je očkování po expozici nákaze).
- Očkování vakcínou Td-pur se neprovádí tehdy, pokud při dřívějším očkování proti záškrtu a/nebo
tetanu došlo k dočasné trombocytopenii nebo neurologickým komplikacím.
- Pokud se po očkování vakcínou objeví komplikace, je toto považováno za kontraindikace dalšího
podání následující dávky stejné vakcíny, dokud nejsou objasněny příčiny vzniklých komplikací.
- Při očkování v případě poranění je jen málo absolutních kontraindikací (těžké alergické reakce na
některou složku vakcíny, zvláště pokud se závažné nežádoucí účinky neomezují pouze na místo
očkování). Při nesnášenlivosti očkování proti tetanu nebo záškrtu a tetanu se použije pouze
imunoglobulin proti tetanu a to ve dvou dávkách po 250 IU v odstupu 4 týdnů.
NÚ: Po podání vakcíny byl hlášen výskyt následujících nežádoucích účinků:
- místní reakce (jako přechodné zčervenání, otok a bolestivost), výjimečně se může objevit i zduření
místních lymfatických uzlin. V ojedinělých případech může vzniknout granulom, v ojedinělých
případech s tendencí ke vzniku serómu.
Nežádoucí účinky, které se vyskytují vzácně: - celkové příznaky, připomínající chřipkové onemocnění (jako je bolest hlavy, reakce oběhového
systému, návaly pocení, zimnice, horečka,
dýchací obtíže, bolesti svalů a kloubů, zažívací potíže), alergické reakce, přechodná vyrážka.
Nežádoucí účinky, které se vyskytují v ojedinělých případech:
- po očkování proti záškrtu a tetanu mohou vzniknout onemocnění centrálního nebo periferního
nervového systému, včetně ascendentní paralýzy, v nejtěžších případech s paralýzou dýchacích svalů
(t.j. Guillian-Barré syndrom), zánět periferních nervových svazků, přechodný pokles hladiny krevních
destiček, poškození ledvin na alergickém podkladě, doprovázené přechodným výskytem bílkovin v
moči.
Nežádoucí účinky se vyskytují častěji u hyperimunizovaných osob.
IT: U nemocných, kteří jsou léčeni imunosupresivy, není výsledek očkování zaručen.
Časový interval, který musí být sledován vzhledem k jiné imunizaci:
Není nutné dodržovat žádné časové intervaly mezi očkováním jinými vakcínami.
TL: O bezpečnosti vakcíny v těhotenství nejsou dostatečné údaje.
V nezbytných případech by těhotné ženy s nedostatečnou imunizací proti diftérii mohly být očkovány
ve druhém nebo třetím měsíci trimestru.
Jde zejména o cestování do endemických oblastí nebo při podezření na možnou nákazu diftérií.
Kojení není kontraindikací očkování.
D: Dávka je stejná pro děti od věku 5 let včetně, pro dospívající i pro dospělé.
Základní očkování (u osob bez předchozí imunizace nebo u osob bez dokladů o předchozí imunizaci)
Podávají se celkem tři dávky, každá po 0,5 ml:
- první dávka: od věku 5 let včetně a více let 0,5 ml
- druhá dávka: za 6 týdnů po první dávce 0,5 ml
- třetí dávka: za 6 měsíců po druhé dávce 0,5 ml
Přeočkování:
Dávkou 0,5 ml v intervalech 10 let.
Očkování při zranění:
Očkování proti tetanu se provede při úrazech, poraněních a nehojících se ranách, u nichž je nebezpečí
onemocnění tetanem. Očkování se
provede podle schématu:
Imunoprofylaxe tetanu při poranění:
Skupina Anatoxin Hyperimunní lidský antitetanický imunoglobulin
Řádné očkování do 15 let věku - -
Řádné očkování nad 15 let věku
do 5 let po očkování - -
nad 5 let po očkování 0,5 ml -
Neúplné očkování
1 dávkou v době 3-6 týdnů
před poraněním 0,5 ml -
2 dávkami v době 3 týdnů
až 10 měsíců před poraněním 0,5 ml -
Neočkovaní nebo neúplně očkovaní 0,5 ml Dávka dle příbal. informace
s intervaly jinými než uvedenými
výše
Osoby od 60 let věku s dokladem
o očkování v posledních 10 letech 0,5 ml -
bez takového dokladu 0,5 ml* Dávka dle příbal. informace
*Pozn.: A dále se pokračuje v základním očkování.
Účinnost vakcíny může být nespolehlivá u osob s onemocněním imunitního systému nebo u osob, které
prodělávají imunosupresivní terapii.
V případě poranění u těchto osob je třeba současně podat antitetanický imunoglobulin.
ZP: Vakcína nesmí být aplikována do cévy.
Před použitím je třeba vakcínu řádně protřepat! Td-pur se aplikuje hluboko intramuskulárně. Je-li to nutné, může být aplikován také podkožně (např. u
pacientů s poruchou krevní srážlivosti).
UZ: Vakcína nesmí být aplikována do cévy.
Pokud dojde díky nepozornosti k aplikaci vakcíny do krevního řečiště, je zde riziko vzniku nežádoucích
reakcí, v nejtěžších případech až šoku.
Okamžitě musí být zahájeny léčebné postupy k zabránění rozvoje šoku.
U osob, o kterých je známo, že přichází do blízkého kontaktu s pacienty infikovauými záškrtem nebo s
nosiči tohoto onemocnění, by měly být zkontrolovány záznamy o očkování. Pokud jsou zaznamenány
méně než tři očkovací dávky, očkování by mělo být okamžitě zahájeno nebo dokončeno.
U dětí starších 5 let véku může být přeočkování provedeno současně s očkováním proti spalničkám,
příušnicím a zarděnkám.
Dávka pro přeočkování může být podána současně s perorální vakcínou proti poliomyelitidě u dětí ve
věku mezi 10 a 14 roky, současně s očkováním proti zarděnkám u všech dívek, a společně s
očkováním proti hepatitidě B u všech neočkovaných dospívajících.
Osoby, které plánují cestu do oblasti s endemickým výskytem diftérie, by měly odjet nejdříve po
aplikaci druhé dávky vakcíny.
Pacienti infikovaní HIV mohou být očkováni proti záškrtu a tetanu.
Všechny dávky očkovacích látek a imunoglobulínů musí být zaznamenány lékařem do očkovacího
průkazu, včetně čísla šarže a názvu přípravku (obchodní název). Pouze pokud je provedeno kompletní
očkování, je zajištěna optimální ochrana.
V určitých případech není vakcinace provedena, protože některé symptomy nebo okolnosti jsou mylně
považovány za kontraindikaci pro podání vakcíny. Jsou to například:
- banální infekce, i pokud jsou doprovázeny nízkými teplotami
- možný kontakt vakcinované osoby s pacientem s infekční chorobou
- výskyt křečí v rodinné anamnéze
- v minulosti výskyt křečí při vysoké teplotě u vakcinované osoby (protože reakce na vakcinaci zahrnují
horečku, která může vyvolat křeče, je třeba uvažovat o podání přípravků proti horečce u dětí s
náchylností ke vzniku křečí např. u inaktivovaných vakcín v době aplikace vakcíny, a dále po 4 a po 8
hodinách po vakcinaci)
- chronická onemocnění, včetně neprogresivních onemocnění centrálního nervového systému
- ekzém nebo jiné kožní onemocnění, lokální kožní infekce
- léčba antibiotiky nebo nízkými dávkami kortikosteroidů nebo lokální aplikace přípravku obsahujícího
steroidy
- vrozená nebo získaná imunitní nedostatečnost (v případě vrozené nebo získané imunitní
nedostatečnosti může být účinek vakcinace snížen nebo nejistý. Je doporučeno provést serologický
test.)
Vakcína nesmí být smísena s jiným přípravkem ve stejné injekční stříkačce. Pokud je v případě
poranění nezbytné současné podání imunoglobulinu proti tetanu, musí být podán do místa na opačné
straně straně těla.
Vliv na snížení pozornosti při řízení motorových vozidel a obsluze strojů nebyl prokázán.
U: Td-pur musí být uchováván při teplotě 2-8 st. C.
Nesmí zmrznout!
Vakcína, která zmrzla, nesmí být použita!
VA: Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyzaačené na vnějším i vnitřním
obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
BA: 1 předplněná injekční stříkačka bez injekční jehly o obsahu 0,5 ml suspenze.
10 předplněných injekčních stříkaček bez injekční jehly o obsahu 0,5 ml suspenze.
DZ: 21.11.2001 (č.j. 18165/96)
DA: 2001/11/21

moira19
21. nov 2011

Ahojte 🙂 Viete niekto dat overeny link na objednanie citricidalu? Dakujem.

anicka1981
21. nov 2011

@moira19 a to je co?, nepocula som o tom este, co to robi? 😉

moira19
21. nov 2011

@anicka1981 http://www1.avian.nl/pdf_files/product/Citricid... ... skoro vseliek 🙂 potrebujem ho na zlateho stafylokoka, lebo nechcem brat atb. http://detox.uforum.sk/topic/114/gse-citricidal/

anicka1981
21. nov 2011

@moira19 nemas niekoho v anglicku, tam tie grapfruit segment dostanes v kazdom mestecku v obchode s prirodnymi zdravymi surovinami, ci ako to prelozit...... ja som brala pepermintovy olej, som sa prekvasinkovala, asi 2 roky dozadu,,,, mala som dietu, schudla som na kost, ale zabrala 😉 , ale to nebolo na toho tvojho bacila,,,,