Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nellina
21. nov 2011

@moira19 ja ho objednavam z tejto stranky..
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/citricidal...

no postovne je dost drahe..niekto spominal, ze nieco podobne maju aj u nas v lekarni, no nie tak koncentrovane..nazov by mal byt podobny

moira19
22. nov 2011

@nellina Dakujem 🙂

manof
22. nov 2011

@piacere Pavol Šimurka je známy pneumokok-pozitív, platený Pfizerom, jeden z troch "Sprievodcov očkovaním"

piacere
22. nov 2011

@manof tak preto sa nedal počúvať 😉 .... apropo, ak ste to niekto pozerali alebo v archíve stv... tak niekto sa tam cez mail pýtal, či môže mať cukrovka jeho dieťaťa súvis s týmto očkovaním. Odpoveď bola samozrejme, že v žiadnom prípade... a pani Malachovská to tak zdôraznila, že "nie, počuli ste? NIE", až ma striaslo... takto sa klame neinformovaný národ.... 😖

manof
22. nov 2011

@piacere tá Malachovská je teda riadna ťava. Keby som mal "argumentovať" osobným útokom, ako to oni s obľubou robia, tak by som povedal, že Šimurka nie je diabetológ, tak nech nekecá do niečoho, čomu nerozumie.

kilecko
22. nov 2011

@mimirinko ahoj, dostali sme presne taky isty papier /RUVZ Trnava/cca pred 3 tyzdnami, nepodpisali sme ho a uplne odignorovali, lebo nesuhlasime s danym obsahom. Cakame s cim sa ozvu dalej....Vy im posielate nejaku odpoved?

mimirinko
22. nov 2011

@kilecko papier sme dostali priamo od dr. a tiez ho nepodpisem, lebo nesuhlasim.

@manof
@prevenar
@zaockujte_aj_slnko z poistovne nam volali ohladom preplacania liecby, aj ked mala nebude zaockovana, a vraj by ju mali preplatit. co je v podstate pisane aj na stranke slobodavockovani.

zaockujte_aj_slnko
22. nov 2011

@mimirinko
cize by mala Dovera preplatiti ochorenie aj ked nie je dieta zaockovane?
Rozmyslam do akej poistovne totiz dieta zapisem, a este mam cas.

mimirinko
22. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko ano, v Dovere by mala byt liecba preplacana. Vcera nam volala pani, co nam to zistovala. Ved to by bolo, aby to nepreplatili. Ja som bola vo VSZP, od tohto roku mam Doveru.

zaockujte_aj_slnko
22. nov 2011

@mimirinko
no tak to sa ja teda skusim opytat vo VSZP na preplacanie liecby.... ale tusim to je niekde v nejakom zakone, ze pokial clovek odmietne vsetko "dostupne" aby predisiel liecbe tak nema narok na preplacanie liecby..... to by mohol vediet manof..... ak je to v zakone Dovera moze tvrdit co len chce, v pripade platby ajtak pojdu podla zakona a platit budes.....

anicka1981
22. nov 2011

liecbu musia preplatit, ved ju preplacaju aj detom co su ockovane, nie?, a podla toho, ked uz im poistovna zaplatila ockovanie, ked dostanu napr osypky, tak by uz poistovna platit nemaal, lebo male jednoducho uz dostalo zaplatene za vakcinu - tak nech to platia rodicia za dalsiu liecbu, a moje vakcinu nedostalo, tak v poistovni by mali liecbu preplatit, nie? aj tak by sa dalo spekulovat,, a zase, keby sa to bralo tak, poistovne by nemali potom preplacat liecby alkoholikom, narkomanom, fajciarom, a podvizivenym modelkam, a obeznym tiez, ani zenam, co beru antikoncepciu, lebo ta je zodpovedna, za vela komplikacii zdravotneho stavu, a bezdomovcom, a tiez sportovcom, krori su nachylni na urazi a dopuju sa steroidmi, to sa takto neda brat,,,, jednoducho zdravotna starostlivost je zarucena ustavou pre vsetkych rovnako,,, a hotovo,,,, 😉

mimirinko
22. nov 2011

@anicka1981 moja rec, len co ked tu na slovensku je vsetko mozne.

zaockujte_aj_slnko
22. nov 2011

nova pediatra, novy pribeh....... sice akoze pristupna tomu ze ockovat sa nebude "ja s tym problem nemam, ale problem bude mat TO DIETA!" 😀 ale sucasne nasledovalo pozvanie na rozhovor......... ktory sme po par vetach odmietli, lebo pani MUDr. nevadilo ze dieta place odusu, hlavne bolo masirovat nam hlavy!!! 😀

ale ajtak vyzera byt lepsia lekarka ako ta prva...

manof
22. nov 2011

@mimirinko všetky poisťovne musia preplatiť liečbu, nielen Dôvera.

flossie
22. nov 2011

@manof zdravim...vie mi niekto napisat, ci je mozne kvoli znizenej imunite alebo alergii odmietnut ockovanie? myslim odmietnutie "legalne" 🙂 vdaka

mimirinko
22. nov 2011

@manof no ja som pisala o Dovere, lebo do tej patrim, ine ma nezaujimaju 🙂

peti19
22. nov 2011

@flossie ak to určí imunológ ako kontraindikáciu, tak asi áno... náš malý má zníženú imunitu, ale imunológ odporučil aj tak očkovať, lebo to vraj nie je vážny imunodeficit 😒

z.u.z.k.a.
22. nov 2011

@flossie my mame odklad kvoli znizenemu IgA , takze urcite je to kontraindikacia 😉

dankakk
22. nov 2011

Teraz som náhodou narazila na toto http://www.fler.cz/unicef ... Trosku sa mi aj rozum pozastavil... Ach jaj... Jednou babikou zachranite jedno dieťa v Afrike, stačí ho zaočkovať proti 6tim smrtelnym chorobám :(((

zaockujte_aj_slnko
22. nov 2011

4-11% lekarov sa dalo ockovat proti pandemickej chripke minuly rok...
a nam tlacia do hlav ake je to esencialne a nutne pre nas a nase deti!
http://www.zzz.sk/?clanok=7629

jerryjanka
22. nov 2011

ja som bola včera tatinovi davať predpisať lieky a som sa doktorky pytala či už tam mava vela chrípok a ona že zatial nie lebo vela ludí sa dalo zaočkovať 🙄 tak som jej nadhodila či sa dala očkovať aj ona a ona že NIE 😀 😀

prevenar
23. nov 2011

@peti19 samozrejme ,ze odporucil dalej ockovat. este nejake zbytky imunity ostali ..a ta musi ist na nulu. koli biznisu v buducnosti. takze treba na tom este "zapracovat" ^^

prevenar
23. nov 2011

@charlize nahoda , co ine ..do komy by urcitene upadla aj bez ockovania. proste sedis doma, citas si knizku a zrazu si v kome. to ockovanie malo len "smolu" ,ze sa podalo zrovna pred tym "upadnutim ". nahodicka, ako pecena vevericka . 😠

manof
23. nov 2011

@flossie legálne len v prípade, že Ti imunológ alebo alergológ dá papier, že očkovanie neodporúča

eaka
23. nov 2011

Ahojte,
na stránke sprievodca očkovaním píšu, citujem: "na slovensku je asi 0,7% nosičov vírusu.". Článok sa týka hepatitídyB. Okrem toho, že táto veta je nezmysel ako taký, čo tým myslia, 0,7% zo všetkých nosičov na svete alebo 0,7% obyvateľov SK je nositeľom? Je takéto "množstvo" ľudí fakt dôvodom na plošné očkovanie všetkých dojčiat??? Teda, ak by sa tých 0,7% vzťahovalo k počtu nakazených na celom svete, nemám predstavu, koľko ich je, ale mohlo by to byť asi celkom vysoké číslo, ale predpokladám, že pravým zmyslom tej vety je tá druhá možnosť, že 0,7% obyvateľstva SK je nositeľom vírusu (veľká väčšina je asi sústredená v určitých "oblastiach"), teda to mi nepríde ako taká strašná hrozba (ešte prihliadnuc k forme prenosu ochorenia...)

eaka
23. nov 2011

Na tetanus a pertussis už mám načítané celkom veľa, ale mohla by som poprosiť o názor na očko proti záškrtu a IPV v šiestom roku života?
DÍK

prevenar
23. nov 2011

@eaka myslim,ze myslia 😀 0.7% obyvatelov SR . samozrejme,ze taketo mnozstvo nemoze byt dovodom na plosne ockovanie . na druhej strane urcite tvrdia,ze to percento je take nizke koli ockovaniu ..ak by sa neockovalo tak urcite by bolo nositelom 99% obyvatelstva 😎 ..na strane tretej , teba fakt trapi co pisu na sprievodcovi ockovanim ? 😀 su to vsetko nezmysli, ani to necitaj. respektive, niektore prispevky sa mozu zaradit do kategorie "groteska" takze maju istu umelecku hodnotu 😝

skolara
23. nov 2011

@manof co si myslis o reklame na ockovanie proti hep A a este rotavirusove ockovanie to bolo asi proste na nastenke 2 reklamy v SKOLKE v satni. Ma to nastvalo nenormalne. A to asi pred 2 tyzdnami sme dostali anonymne papiere s otazkami o ci je alebo nie je nase dieta ockovane hep A a ci verime v ockovanie, a co si o tom myslime a preco nie je poockovane dieta Hep A ked nie je a pod. Samo ze som nevyplnila.TO co ma byt uz aj reklamy na skolkach !!!!!!! uff ale som nahnevana.