Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
24. nov 2011

@kaktus80 ano to je novy zakon o lieku - vakciny na povinne ocko uz nebudu v lekarnach, ale objednava si ich lekar sam dopredu (za vlastne peniaze) (a je logicke ze nebude objednavat kazdy druhy den po 2 ks, ale aspon mesiac dopredu) a potom spatne ziada poistovnu o preplatenie vakciny + vykonu. Plati to od 1.12.

kaktus80
24. nov 2011

@denduska, OK.
Len nechapem preco potom tlacila na mna, ze bud teraz objedna lebo potom sa uz nebude dat (iked ju nepotrebujem ked ju nechcem)... a ked prislo na to, ze nebudeme ockovat tak rovno mi to podpiste ze odmietate 🙂

prevenar
24. nov 2011

@kaktus80 ja to chapem velmi dobre. chcela ta len odrbat.. odrbavanie maju nacvicene na jednotku. je to taka strategia,ze ti predostrie problem a jeho riesenie je jedine ockovanie. snazila sa navodit zdanie,ze sa to inak neda aj keby chcela. proste co mohla stratit ? nic,, skusila len dalsiu moznost ako ta zlomit. ked jej nevysiel aj tento ubohy pokus, tak bola patricne nasrdena 😎

prevenar
24. nov 2011

@tea333 do troch rokov aj zabudnes ,ze nejake ockovanie vobec existuju. zaroven zistis,ze ste velmi dobre prezili aj bez nich 😉

tea333
24. nov 2011

@prevenar dufam ze to tak bude 😉

luba41
24. nov 2011

@anicka1981 no nemyslela som to úplne vážne, ale niečo na tom je, aj to tu niekto spomínal v takomto zmysle. Ale deti chodievajú na kone, tak to asi budem musieť riešiť u tejto najmladšej. A trošku ešte mimo. Chodím veterinárke s "domácimi miláčikmi". Som tam za posledné mesiace bola dohromady viackrát ako so svojimi detmi za celý ich život u lekárky 😒 . Doktorka je mladá, má asi 33 r., ruky má stále doškriabané a dohryzené od zvierat, jazdí na koni a aj doma ich chová, tak som sa jej pýtala, že ako sa "chráni"proti chorobám-teda prevencia. Tak povedala, že nijako, že ešte aj tetanus očkovanie má už 5 rokov expirované. Maximálne nejaká dezinfekcia. 😉

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

@moira19
respiracne ochorenia ma najskor zo znizenej imunity zo stresu.... pravdepodobnost toho je mozno 999/1 voci tetanu 😀

prevenar
24. nov 2011

@luba41 drviva vacsina ludi nechape zakladny fakt o tom ako tenanus funguje. tetanus v podstate nie je choroba. spusti sa len za velmi specifickych podmienok. nie je mozne aby niekto dostal tetanus z bezneho skrabnutia , hlavne ak si ranu vydezinfikuje. (najlepsie peroxid vodika) . tetanus je vlastne otrava jedom, ktory produkuju bakterie ktore sa dostali do hlbokej rany a nema do nej pristup kyslik. napriklad ak niekto stupi na vidli, klinec a pod. a toto teleso mu prepichne chodidlo, alebo sa zaryje velmi hlboko. ak je rana povrchova a ma k nej pristup vzduch , tak tieto bakterie nezacnu toxin produkovat. z povahy tohto fungovania je zaroven jasne,ze tetanus je neprenosny na ineho cloveka.

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

@anicka1981
ja som vyrastal v meste.......susedia okolo mali kraliky, sliepky.......casto som bol doskrabany, dobity, porezany....kadeco......babral som sa s mackami....casto som bol od nich doskrabany......... tetanovku mi dali ako 1rocnemu......cize musela mat tak 10 rokov vtedy uz...... dalsiu mi dali 14r a az 27rocnemu......medzitym nic.... nikdy mi nic coby sa podobalo na tetanus nebolo..... a ocividne mi uz ockovanie na tenanus prakticky ani nemohlo ucinkovat.....!!!

ozaj napr. ze som bol na TE ockovany ako 27r ani nemam v ockovacej tabulke! v zdravotnej karte! 🙂 ......ani nerozumiem z tej uzasnej dokumentacie ake to ockovanie mi vlastne dali.......je to tam neprehladne a nepochopitelne pre mna.....

peti19
24. nov 2011

@moira19 v pantha rhei je o trosicku lacnejsia
http://www.pantarhei.sk/knihy/bukovsky-igor/nav...

lemge
24. nov 2011

ahojte,prosim vas neporadite mi kontakt na nejaku dobru peditricku al.pediatra z bratislavy,ktory aspon trochu rozmysla,a chape nesuhlas s ockovanim 😉 dakujem
aj ked asi takeho tazko najdem 😖

moira19
24. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko Ona uz je na dochodku 5 rokov a stav sa nezmenil. Keby este stale chodila do prace tak beriem stres (vyse 30 rokov ucila na ucnovke).

anicka1981
24. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko ja som do 9 rokov na dedine a potom v meste, aj ked na dedinu sme chodiewvali stale,,,, , no brata ockovali aj po uraze, ked mal 8 rokov, aj atb bostal, a to bol normalne ockovany, takze no coment ohladom dokumentacie,,, a ja ani neviem, kedy posledny x som bola, asi este na ZS 😀

moira19
24. nov 2011

@peti19 Dakujem. Cez vikend sme boli v kamennom obchode a tam stala 34 eur. Mozno sa mi ju podari zohnat za vyrobnu sumu.

vavrenka
24. nov 2011

@tea333 ja ti normalne zavidiiiim.. poslem moju doki na staz k tvojej, asi.. 😉

vavrenka
24. nov 2011

@moira19 je mi zle.. z toho (New England Journal of Medicine zveřejnil studii)... preco sa silni zastancovia ockovania viac nepozru na niektore aspekty vakcin? preco nepripustia aspon nieco? ja tomu nerozumiem. fakt nerozumiem. a operovat tym, ze s vami sa nebavim - vy ste laik, nestudovali ste medicinu, tym padom prd o tom viete, je tak uzkoprse a namyslene a kratkoprse (btw - inak velmi zaujimave slovo- kratkoprsy), 😔

tea333
24. nov 2011

@vavrenka mozno aj tvoja takto nahle zmeni nazor. nebodaj ju osvieti 😀

tea333
24. nov 2011

@lemge my chodime sem vasalekarka.sk a prv sa hadala, ale potom skrotla, a hlavne nas nikam nenahlasila 😉

prsky
24. nov 2011

@tea333 LOL - sak chodite k verejne znamej proockovacke .. a inak ma aj v inych veciach trochu divne nazory, takze k nej by som nesla - leda tak prestrelit uska (co som u nej aj bola) 😉

zaockujte_aj_slnko
24. nov 2011

podla mna vacsie riziko pre deti hrozi z verejnych pieskovisk a kolektivov (jasle, skolky, skoly) ako z toho ze ti umrie na tetanus lebo sa samo zrani..... klince, hrzave, krive, trciace zospodu, zhora, zovsadial, kladiva, spinave naradie, privrznute prsty, odreniny, pady z bicykla...... rozmlatenie prstov kladivom 🙂.... popaleniny, poleptania..... to vsetko boli moje zranenia bezne aj takymito vecami ked som bol maly..... hlina zahrada....a ziaden tetanus.... ani ziadna ina hrozna v sucasnosti tak proklamovana "smrtelna" choroba...... 😀

zato v jasliach, skolke a v skolach som bol chory stale... v jednom kuse..... a jednu infekcnu chorobu chytal za druhou, sustavne chripky, anginy, mumps, kiahne atd. atd...... to vsetko z kolektivov deti, nie zo zivota bezne!!!......

takze z mojej osobnej skusenosti zo zivota, ak clovek dieta chrani pred (ajtak nezmyselnymi) kolektivmi a "verejnymi" priestranstvami, tak sa moze clovek na akekolvek ockovania vyprdnut.....

vefi89
24. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko páči sa mi, čo si teraz napísal, a plne s tým súhlasím, ja som bola úplne stejná, asi až do dvanástich rokov...a potom so mnou akoby uťalo a bývam chorá raz za dva roky 😀😀
a posledné očkovanie na tetanus mám v 13-tich rokoch, bežne, ale ozaj bežne, 1x mesačne skočím na klinec, alebo sa porežem špinavým, hnusným nožom, aj karbobrúskou som si zapílila, aj auto mi na prst na nohe padlo, a neni mi vôbec nič...

tea333
24. nov 2011

@prsky ja som nevedela ze je proockovacia, resp som si pred porodom myslela, ze su len taki lekari.Potom mi to samozrejme docvaklo, pricom som ju videla aj v telke na tuto temu. o to ale nejde- ide o to, ze ma nenahlasila, a na poslednej poradni uplne ticho a v klude prijala, ze neockujeme.a to je fajn.
o tych inych nazoroch - viem o com hovoris, ale napriklad ja dam v tomto na zdravy rozum, a nie na dr. Ona totiz radi odstavit dieta v roku a prikrmovat dojcene deti od 5 mes a podobne 🙄
my sa chceme stahovat, tak som si povedala, ze tie 3 posledne poradne sa preziju, a potom pojdeme inam..

prsky
24. nov 2011

@tea333 suhlasim .. a sak hlavne, ze nenahlasuje, len je to o nej zname (tusim to aj v telke povedala), takze ju mozno hygiena castejsie kontroluje 🤐 ... horsie je, ze je kazdu chvilu v TV a tie svoje nazory prezentuje 😒

tea333
24. nov 2011

@prsky ja som sa tiez nas.ala, ked som ju prvykrat videla v telke.A je hrozne, aky ma pristup k ockovaniu, ale mozno sa nieco zmenilo, inak si neviem vysvetlit tu zmenu spravania.
Ja inak nie som typ co uteka od zlej tety doktorky 😀 pred tym nez odidem, jej este niekolkokrat dam pocitit,
aky mam na veci nazor. ja som jej predkladala argumenty, moju vlastnu skusenost aj skusenosti mamiciek co poznam.pretoze ak kazda mamicka len bez slova odide, bude mat dr pocit, ze ma pravdu, a nejaka jedna posetila mamicka sa tam s nou hada o uplne jasnej veci.
Ovela viac ako to ze je proockovacia ma ale vytaca, ze mamickam radi odstavit. viem si predstavit, kolke ju posluchnu 😒

prsky
24. nov 2011

@tea333 presne tak, pises mi z duse

anicka1981
24. nov 2011

@vavrenka no asi preto, lebo, keby priznali len nieco, by museli potom priznat vsetko, a to uz by nebolo len tak..... vela lidi by prisli o teple miestocka, vlastne by padla medicina cela, a si predstav tych ludi, co ostali neako poskodeni, ved ti by ich zlincovali.....

manof
24. nov 2011

@moira19
Aha, tak "respirační symptomy související s alergiemi" beriem. Ide o to, že hliník, ktorého je v tetanovke najviac zo všetkých samostatných vakcín, v podstate priamo spôsobuje alergie akéhokoľvek druhu.

Ale že by tetanovka spôsobovala respiračné ochorenia nealergického rázu, tak o tom teda neviem. To skôr pneumokoková vakcína má také tendencie.

A odkiaľ si skopírovala tento - mimochodom veľmi zaujímavý - text?

O znížení hladiny lymfocytov už máme jeden článok, ktorý zrejme pojednáva o jednej zo zmieňovaných štúdií:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-o...
Ale toto, čo si sem dala, je podstatne obšírnejšie, zahŕňa viac vecí...

manof
24. nov 2011

@molka
No závisí od toho, o akú dedinu ide. Taká Ivánka pri Dunaji je už v podstate ako mesto, ale taká Sihla, Brdárka či Príkra sú stále dediny dedinovaté.

Ale faktom je, že taký echt dedinský spôsob života celkovo vzaté ustupuje. Je síce pár meštiakov, čo majú po krk mesta a snažia žiť na dedine ozaj po dedinsky, ale opačný trend je asi ešte stále o dosť silnejší.

manof
24. nov 2011

@zuzhim
RÚVZ chodí za KAŽDÝM lekárom a kontroly sú spravidla NÁMATKOVÉ, tzn. vyberú si niekoľko zdravotných záznamov z celkovo okolo 1000, čo taký pediater môže mať.

Môže sa ale stať, že keď príde kontrola, pediater iniciatívne nahlási všetkých neočkujúcich. Tak potom je to jasné, že ako ľudí odhalia. Cez zdravotnú poisťovňu vôbec nie. Zdravotka rieši len čo sa má preplatiť a vôbec netuší, či dieťa, čo nemá preplatené očkovanie, bolo len v čase očkovania zrovna choré s chrípkou, alebo to rodičia odmietli.

Takže buď lekár sám iniciatívne hlási (či už dopredu alebo až pri kontrole), alebo má človek smolu a odhalí ho námatková kontrola z RÚVZ, ktorá sa robí RAZ ROČNE, zato u VŠETKÝCH pediatrov.

manof
24. nov 2011

@kaktus80
Tak toto keby Ti dala na papieri, tak má riadny průser. Ona je totiž POVINNÁ hlásiť nežiaduce účinky.

To, či to má alebo nemá zaplatené, je druhá vec, ktorá Teba ale nemusí vôbec zaujímať. Nech sa lekári sťažujú a vydobyjú si nejakú odmenu za každý poslaný nežiaduci účinok alebo čo... Ich problém, nie Tvoj.