Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Len keď Ti potom ten psychiater predpíše Prozac, tak neviem, či ho budeš velebiť.
😀 😀 😀

charlize
29. nov 2011

@manof @amarelka k tomu poslednemu, co pises o partizanoch... mojej pediatricke som priniesla vytlacene nejake veci o ockovani, a ona sa, na moje prekvapenie potesila a hned zacala citat... a na kazdom stretnuti s mamickami vzdy aspon raz pride tema na ockovanie, a postupne vidno vysledky, uz len v tom, ze sa ony pytaju svojich pediatrov na to...

Ja som ti velmi vdacna, za to, co robis, a vazim si to.

prevenar
29. nov 2011

@amarelka ludia zabudaju,ze plati stara pravda. "kazdy je strojcom svojho stastia " (alebo opacne) . niektori sa o tom presvedcia na osudoch inych a mnohi sa bohuzial potrebuju presvedcit sami na sebe resp. svojich detoch.

amarelka
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko tak viem o čom píšeš, mne je zle a vystihol si to, vôbec si za tým nemôžem stáť.......je mi hrozne a dookola mi v hlave behá len to......verím, že vdaka tomu pocitubudem vedieť doktorke jasne povedť nie...lepšie neskor ako nikdy, ale máš pravdu vo všetkom

amarelka
29. nov 2011

@prevenar áno, lepšie sa učí na druhých, len mne stále chýbal niekto konkrétny,,,,,,verím, že nie je neskoro a zase kolkokrát sa nám stane, že sme1 z 10 tisíc, mne sa už stalo, tak aj preto dúfam, že keď budem viac o tom čítať budem istejšia, že to nedám viac dieťaťu

amarelka
29. nov 2011

@manof áno, pridávam sa ako podpora

manof
29. nov 2011

@charlize
Áno, áno, treba sa pýtať detských lekárov dôležité otázky (príklady viď tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... ) a nenechať sa odbiť, vďaka čomu budú títo nútení pozrieť sa aj na odvrátenú stránku mince, ktorú im GlaxoSmithKline ani Pfizer (a nimi platení "odborníci") nebudú na vakcinologickom kongrese na Štrbskom Plese prezentovať.

Pýtaním sa takýchto otázok, ktoré idú priamo a tvrdo k jadru problému, výrazne zvyšujeme všeobecné povedomie detských lekárov o rizikách očkovania, čo je na prospech všetkých - či už očkovaných (tých budú očkovať opatrnejšie a šetrnejšie) ako aj neočkovaných (ktorých budú chápať, prečo neočkujú).

manof
29. nov 2011

@amarelka
Ak Ti chýba niekto konkrétny, tak choď na kávu s @usiko , aj ona je z KE a s očkovaním si už zažila svoje...

moira19
29. nov 2011

@amarelka Ty si z ke? Z kt. mč?

prevenar
29. nov 2011

@amarelka tato diskusia , je vyborny zdroj informacii ..ked si ju precitas budes vediet uplne vsetko. len si proste treba sadnut a citat. ja som zacal tym,ze som si ju precital celu od zaciatku ..vtedy mala 600 stran ..ale myslim,ze staci precitat poslednych 400 stran.

+ kvalitne stranky.

www.slobodavockovani.sk
www.ockovanie.org
www.rizikaockovania.sk

anicka1981
29. nov 2011

ja si myslim, ze chyba je v tom, ze ludia jednoducho nevedia niest zodpovednost za svoje rozhodnutia,a to uz 20 rokov mame demokraciu, ked viem, ze ockovanie moze mojmu dietatu ublizit, tak by som ho ockovat nenechala a to, ze sa bojim hadat s lekarom je len chaba vyhovorka.... ale beriem, kazdy sme iny, a zase nie kazde ockovanie musi skoncit katastrofalne, aj ked nikdy nevies ako to skoncit moze... ja som zila dlhu dobu vonku, a tam som sa naucila, ze clovek musi bojovat sam za seba a nikto mu nic zadarmo neda,,,bola som odkazana sama na seba, a zvladla som to, takze neaky doktor ma teraz nemoze vyviest z rovnovahy a idem si za tym co viem ze je pre mna a mojeho drobca dobre a spravne a ockovanie to urcite nie je.... 😉

prevenar
29. nov 2011

@anicka1981 😲 "ked viem, ze ockovanie moze mojmu dietatu ublizit, tak by som ho ockovat nenechala a to, ze sa bojim hadat s lekarom je len chaba vyhovorka." ..ciste zlato, sam by som to lepsie nepovedal 😀 😎

amarelka
29. nov 2011

@prevenar áno chodím na tie stránky, ako mi čas dovolí, vačšinou , ked malú úspávam, tak cez mobil nejaký článok , dva stihnem a potom niečo večer, nemám velôa času, ale ak je, tak čítam len to...
dioskusiu som povodne chcela tiež prejsť od začiatku, došla som po 40 stranu...lenže kým som ich prečítala, pribudlo dalších 20..takže som prešla potom od nejakej 900...je toho vela, času málo..

amarelka
29. nov 2011

@moira19 zo severu

amarelka
29. nov 2011

@manof dakujem, skúsim sa s nou spojiť

moira19
29. nov 2011

@manof Na dezifnekciu funguje iba peroxid? My pouzivame Dettol. Pri Zofke by som peroxid pouzila prvy aj poslednykrat 😖

moira19
29. nov 2011

My z kvp, ale obcas sa prejdeme aj do mesta 🙂 Tiez sme mali par neprijemnych zazitkov kvoli hexe a prevenaru.

prevenar
29. nov 2011

@amarelka ale, ved mne nemusis nic vysvetlovat. mas svoj zivot, svoje dieta a svoje problemi a robis co chces , ako ches a tak ako ti okolnosti dovoluju. ja len vravym,ze taketo chovanie je dost riskantne pre zdravie tvojho dietata ..ale zas, je to tvoje dieta (respektive "vase" ..kazde dieta ma zvycajne aj nejakeho otca, ktory by sa eventualne tiez mohol zaujimat o to co bude s jeho dietatom) . len sa snazim upozornit ta na miesta , kde sa daju ziskat informacie, to je vsetko. ak nemas cas tak je to uplne OK so mnou. vela zdraru s sily 🙂

amarelka
29. nov 2011

@prevenar ved ok, tak ja len že vdaka, stránky poznám 🙂

anicka1981
29. nov 2011

@amarelka 🙂 no tak, a ked si nie som ista, ci ano, alebo nie, a sa blizi ockovnaie, tak posuniem, aby som som sa vedela spravne rozhodnut, to je ako rychlo zjem pokazene maso, lebo nemam cas a som hladna, a potom budem cakat, ci mi nieco bude alebo nie.....

denduska
29. nov 2011

@manof ano je to od ockovanych...akurat teraz rozmyslam, ale mozno som uz neaktualna...my sme sa ucili este ze antitetanicke sa ziskava od darcov - ludi...a antidiftericke je konske..zeby boli uz obe konske..??

prevenar
29. nov 2011

@amarelka super, tesim sa 🙂 kazda informacia navyse a kazdy informovany clovek je len + pre seba a aj pre celu spolocnost.

manof
29. nov 2011

@moira19 aj iné prostriedky sa dajú použiť na dezinfekciu rany, ale peroxid je dobrý v tom, že zabíja dve muchy jednou ranou: aj čistí aj uvoľňuje kyslík, ktorý tetanové baktérie zabíja. Tým sa hocijaký dezinfekčný prostriedok pochváliť nemôže.

petot
29. nov 2011

@miliharmi No, to by som aj ja rád vedel, kedy to bude hotové 🙂 Teraz ma zamestnal Petráš so svojím pseudovedeckým článkom, na ktorý o chvíľu zverejním reakciu, ale už pomaličky zase rozbieham prácu na článku.
K druhej otázke, zatiaľ nikto nereagoval.

manof
29. nov 2011

@denduska tak neviem ako protizáškrtové ale protitetanové sérum určite bolo konské, ale prestali ho používať kvôli anafylaktickým šokom. Miesto toho radšej ľudské hoci je oveľa drahšie, ale po redukcii výskytu tetanu to asi až tak nevadilo.

prsky
29. nov 2011

@anicka1981 @prevenar sudit je lahke .. ja som tiez bola presvedcena, ze ockovat nechcem uz pri prvej dcerke a napriek tomu ma vsetko povinne, lebo som sa bala .. pre vas chaba vyhovorka, ale kazdy clovek ma svoju cestu, v inom case dospeje alebo nedospeje k nejakym rozhodnutiam, ktore ho privedu niekam .. syn ockovany nie je a ja som prekrocila vlastny tien - nakoniec som ani dokinu presviedcat nemusela, ale za to, ze som bola pripravena urobit tak som na seba hrda, posunulo ma to dalej.
ked chcete cloveku, ktory je na ceste za neockovanim pomoct, tak mu nenakladajte bohorovnymi vyhlaseniami, kazdy je omylny, kazdy ma svoje obavy a nikto z neba mudry nepadol .. aj vy robite chyby a pri spatnom pohlade urcite aj nie prave idealne rozhodnutia .. ci nie?

hanca82
29. nov 2011

@manof
@petot
zdroj tejto teorie je pre tal. mamy neockovanych deti Dr. Roberto Gava, (talianska obdoba Hirteho) kt. vydal viacero knih o ockovani, jednou z nich je "Ockovat proti tetanu?", ja som knihu necitala, ale v jednom rozhovore s nim na otazku ci existuje prirodna imunita proti tetanu uvadza: "vo vedeckej literature existuju nespocetne studie ktore skumaju rozsah specifickych protilatok proti tetanu na zhodnotenie ucinnosti vakcinacnych kampani. Naopak, existencia specifickej prirodnej imunity voci tejto chorobe nebola dostatocne studovana. Specifickou prirodnou imunitou sa ma na mysli pritomnost specifickych protilatok proti tetanu v krvi u jedincov, kt. neboli NIKDY ockovani. V nasej praxi sa coraz castejsie stretavame s detmi, kt, neboli nikdy ockovane, ale maju vhodny objem protitetanovych protilatok v krvi (tzn. v dostatocnom mnozstve na zabezpecenie imunitarnej ochrany voci tetanu)"
prepacte za preklad

evkalacko
29. nov 2011

@anicka1981 Ja som ani vonku nebola a u nás sa očkuje už iba cez moju mŕtvolu. Nie z osobnej skúsenosti, ale z presvedčenia a zo skúseností druhých. Minule sme boli na prehliadke, Maroš nezvykne revať, ale reval tam ako tur. Hneď som vedela prečo: cítil veľa vakcín pokope. 😀 😀 😀
Ale vážne, aj ja som na začiatku váhala, že predsa, aspoň to základné očkovanie, ale čím viac som sa tým zaoberala, tým viac som bola presvedčená, že takto je to správne. Nevedela som ani spávať kvôli tomu a teraz viem, že iní by mali zle spávať - tí v bielych plášťoch. A ešte jedna vec sa mi osvedčila: Kto sa nebojí, toho sa boja. 😉

didulka85
29. nov 2011

@prsky Cela ta manofova iniciativa sa vola SLOBODA v ockovani podla mna preto, ze chce dat pravo kazdemu rodicovi sa rozhodnut. Aspon takto to vnimam ja.
Niektore vyjadrenia su dost tvrde, ale ja som si zasluzila aj tvrde slova na moju adresu.

prsky
29. nov 2011

@didulka85 moja reakcia bola k slovam, co smerovali anicka a prevenar amarelke 😉