Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
29. nov 2011

@prsky viem... Ja som po ockovani mojej dcery citala horsie slova.

prsky
29. nov 2011

@didulka85 moze byt, ale aj tak to ide prezentovat aj jemnejsie a hlavne nie tak definitivne .. nikto nie je neomylny

anicka1981
29. nov 2011

@manof a kolko % ma byt na cistenie ran ? asi 3-4 % ?

lowike
29. nov 2011

@manof @zaockujte_aj_slnko Ďakujem 🙂

prevenar
29. nov 2011

@prsky nemyslim si, ze by som niekho sudil ^^ pipustam,ze na to moze mat kazdy svoj subjektivny pohlad, co je ok ..hlavne som sa snazil vyjadrit svoj nazor,ze kazdy je strojcom svojho stastia. to je cisty fakt a poskytol som linky na miesta kde sa daju zohnat potrebne informacie. toto povazujem za gro a merito mojho odkazu. samozrejme, kazdy nech si robi co chce, kedy chce a ako chce. zaroven kazdy kto zverejni na fore nejake osobne informacie, skutky ,alebo postoje zrejme pocita s tym,ze na ne dostane nejake reakcie , ze . aspon by mal..

informacie ktore som povazoval za potrebne odovzdat som odovzdal, tym je to pre mna uzavrete. paa 🙂

hanca82
29. nov 2011

a este v prezentacii na spominanu knihu pisu (autori su dvaja: R. Gava a E. Serravalle):
mozno nie vsetci vedia, ze:
-tetanovy bacil zije ako neskodny spolocnik v traviacom trakte mnohych zvierat a aj cloveka. ktorykolvek zdravy clovek moze hostit tet. bacila v crevach.
- tetanove spory prezivaju v nasom tele mesiace aj roky bez toho aby vzklicili: ich prezitie, klicenie a vylucenie zavisi od sily nasho imunitneho systemu
- tet. bakteria nie je sama osebe nebezpecna, nebezpecny je toxin, ktory produkuje, a kt. sa netvori v pritomnosti kyslika
...
- vedecka literatura poskytuje mnohe udaje o pritomnosti prirodnej imunity voci tetynu, tj. vela jedincov, aj male deti vykazuju pritomnost protilatok v hodnote dostatocnej na ochranu proti tetanu, napriek tomu ze neboli ockovani- predtym, nez podstupite ockovaniu proti tetanu, aby sa predislo vaznemu nebezpecenstvu hyperimunizacii, kt, je podnetom vyskytu velkeho mnozstva reakcii na tet. vakcinu, doporucujeme overit hodnotu plazmatickych protilatok proti tetanu

manof
29. nov 2011

@hanca82
Tak to je veľmi zaujímavé. Bol by som Ti veľmi vďačný, keby si pre www.slobodaVockovani.sk preložila celý článok resp. kapitolu o tom. Budeš taká zlatá?

manof
29. nov 2011

@didulka85
No ja sa snažím dávať si pozor a k rodičom-laikom sa správať maximálne nápomocne, chápavo a s rešpektom pre ich slobodné rozhodnutie.

Ak som na niekoho ozaj tvrdý, tak sú to:
a) Pfizerom či GlaxoSmithKline-om (GSK) platení propagátori očkovania.
b) lekári, čo o očkovaní houby vedia (a na besedu sa boja prísť, aby sa to neukázalo v plnej kráse aj na verejnosti), ale tvária sa bohorovne ako vševedkovia, hoci pri priamej konfrontácii so mnou by im veľmi rýchlo došiel dych. To im však nebráni za mojím chrbtom ma špinavo ohovárať alebo tvrdiť, že tomu vôbec nemôžem rozumieť, lebo nie som MUDr. ale "len" Ing. V skutočnosti mi však nie sú schopní vytknúť nič okrem toho, že nie som nositeľom titulu MUDr., ktorého nositeľom ani nikdy nemôžem byť, lebo nevyhnutným predpokladom k získaniu tohto titulu je očkovanie proti HepB, ktoré naozaj nemienim podstúpiť.
c) výrobcovia vakcín, ktorí zatajujú úplné zloženie vakcín a výrobné postupy, ktorí cielene vykonávajú vedecké podvody nafukujúce účinnosť a bagatelizujúce nežiaduce očkovania s cieľom predať čo najrýchlejšie čo najviac, aj keby to malo uškodiť miliónom bezbranných detí.
d) zákonodarcov, ktorí v skutočnosti nezastupujú svojich voličov, ale svojich sponzorov spomedzi farmaceutických molochov.
e) štátnych úradníkov, čo denno-denne porušujú zákony, Ústavu SR a medzinárodné zmluvy o ľudských právach a základných slobodách, ignorujú a zametajú pod koberec nežiaduce účinky očkovania, pokutujú zodpovedných rodičov za to, že sa zodpovedne zaujímajú o zdravie svojho dieťaťa.
f) členov Pracovnej skupiny pre imunizáciu (PSPI), ktorí si dovolia schváliť povinné očkovanie proti 7, 10 či 13 typom pneumokokov, bez toho, že by mali celoštátnu štatistiku o tom, ktoré typy pneumokokov u nás najčastejšie spôsobujú invazívne pneumokokové ochorenia. Detto s HPV.
g) ministra zdravotníctva, ktorému nevadí, že povinné očkovanie proti pneumokokom schválila PSPI zložená okrem iného aj z dvoch lekárov, ktorých priamo platí výrobca vakcíny proti pneumokokom.
h) predsedníčku vlády, ktorej nevadí, že ministrovi nevadia nad Slnko jasné konflikty záujmov pri schvaľovaní povinného očkovania.

manof
29. nov 2011

@anicka1981
Bežne sa 3% dáva.

hanca82
29. nov 2011

@manof Prelozim rada

anicka1981
29. nov 2011

@manof ja som s peroxidom bezne narabala z lekarne sme kupovali 31 % a riedili sme cca 10% aleto uz nesmelo prist do styku s pokozkou, a tak 9-6-3% v pohode, ( na vlasy v kadenictve 😅 )

miliharmi
29. nov 2011

@petot No toto je něco fakt podezřelého, že na argumenty proti očkování nikdo z provakcinačního tábora nereaguje jinak, než osobními narážkami o neodbornosti, proč, pokud očkování funguje, nenapíší, v tom a v tom se odpůrci mýlí a to z toho a z toho důvodu. Jediný argument většinou je, že někde prý polevili v očkování a hned tam mají zvýšený výskyt nemoci, což se ale mnohdy ukazuje jako velmi zkreslující, už nikdo nereaguje na to, jak je možné, že u nás se také zvýšil výskyt třeba černého kašle nebo příušnic, ačkoliv máme vysokou proočkovanost. Třeba jsem ještě nečetla (což neznamená, že to neexistuje 😉 ), že by někdo z podporovatelů očkování reagoval na to, že výskyt a závažnost dnes očkovaných nemocí se z největší části snížily před započetím očkování, místo vysvětlení jen dokola omýlaná věta, že očkování vymýtilo nemoci, ale čím podporují tuto teorii, když někdy až 90% poklesu úmrtnosti i výskytu nastalo před započetím očkování. Nebo to není pravda, že by nastal tento pokles už před očkováním? Pak bych ale předpokládala, že budou důrazně kontrovat těmto antivakcinačním prohlášením a nic. Krásně doložil tento přístup jistý lékař na nejmenovaném serveru, odborné argumenty neuvedl vůbec žádné, ale za to prohlásil, že prof. Strunecká jedná nemorálně a MUDr. Eleková tomu nerozumí a dovoluje si kritizovat vakcinologa Petráše.
Když je to jinak, než tvrdí odpůrci očkování, tak proč neargumentují a nevyvracejí, jen urážejí. Já prostě už nehodlám věřit jen proto, že oni jsou odborníci a ví všechno nejlíp, ačkoliv to je jejich nečastější argument, jako laik tomu nerozumíte a my vám nic vysvětlovat nebudeme, nechte to na nás. 😒

prevenar
29. nov 2011

@miliharmi co ja viem, mne to nepride podozrive ,ze vobec 🙂 .. ked proste argumenty neexistuju, tak potom mas uz len dve moznosti a) byt ticho ..co by nevyzeralo dobre b) pokusit sa aspon o osobny utok. co sice tiez nevyzera dobre , ale aspon nie je ticho 😀

miliharmi
29. nov 2011

@prevenar Já to tak myslela, že mám podezření, že prostě ty protiargumenty neexistují, ale pak je trestuhodné udržovat ty mýty o nezbytnosti očkování a ještě se navážet do odpůrců. 😠 Podezřelé by to mělo být hlavně nám běžným rodičům, my třeba neumíme přesně posoudit pravdivost a potvrzenost argumentů, ale když vidím, že nějaký argument má protiargument, tak mi to nepřijde tak podezřelé, jako když mě někdo vnucuje nějaké tvrzení (např.očkování je nutné, bez něj by se šířily očkováním již potlačené choroby) a přitom nereaguje nějakým přijatelným vysvětlením na fakt tak usvědčující, jakože 90% poklesu výskytu a závažnosti nemoci nastalo před zavedením očkování.

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@manof
u psychiatra mozes liecbu farmakami odmietnut 😀 ale neviem, nastastie taku skusenost nemam 🙂 ....co sa tyka ale makkej psychologie urcite ta nikto nebude presviedcat ze to co vidis ty a ako to vidis ty, je blbost ako to robia prakticke lekarky a decarky...

manof
29. nov 2011

@hanca82
skvelé. Tak potom Ťa poprosím poslať s uvedením zdroja aj s menom ctenej prekladateľky (vrátane titulov, ak nejaké máš) na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Vopred srdečne ďakujem.

manof
29. nov 2011

@anicka1981
Na dezinfekciu je 3%.

manof
29. nov 2011

@miliharmi
Treba si zapamätať jednu vec:

Na urážky a osobné výpady príde rad spravidla až keď sa vyčerpali logické argumenty.

Opakujem:

Na urážky a osobné výpady príde rad spravidla až keď sa vyčerpali logické argumenty.

Inak by nebolo od veci sa opýtať, ako je možné, že aj bez očkovania klesla úmrtnosť na šarlach (spálu) na nulu a výskyt na smiešnych pár desiatok ročne. To isté týfus, mor a cholera. Toto je taký, povedal by som, killer-argument. Podobne ešte aj to, že v USA nikdy plošne neočkovali proti TBC, v Kanade áno, ale v oboch štátoch klesla úmrtnosť i chorobnosť na TBC približne rovnako.

miliharmi
29. nov 2011

@manof JJ to jsou ale killer-argumenty z naší strany, odpověděl Ti někdy někdo z odborníků, jak si to vysvětluje? Třeba na těch besedách nebo v nějaké diskusi, četl jsi někdy nějaký smysluplný protiargument, byť si ho třeba nepřijal, ale aspoň pokus to nějak vysvětlit ze strany proočkujících?

anicka1981
29. nov 2011

normalne po dnesnych spravach mam depku, do peknej kase nas dostali, a este lepsie je, ze zase budu poziaciavat peniaze(aby mali na svoje mega platy), a obycajni ludia nech ziji z 350e na mesiac, a ze volby, a koho volit, ked celych 20rokov stale ti isti len prezliekaju kabaty a je cim dalej tym horsie,,,,, a uz chyba aby zacali strajkovat policajti a hasici a mozeme to tu zabalit uplne, dufam, ze sa tejto noci aspon troska vyspim, a zobudim sa v lepsej nalade 😒

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@manof
ja som o tebe od pediatry pocul ze si arogantny 😀 samozrejme "si len Ing.".... 😀......... a ze si na nejakej prednaske chodil s niecim za opaskom co vyzeeralo ako zbran a pani dotkorka sa bala ze ich tam vsetky vystrielas 😀 😀 😀....

no a potom spoznala mna a zase sa len bala ze ju zabijem ked dieta dostane horucku po ockovani 🙂

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@anicka1981
mozes volit 99% stranu....... 😀 len si zisti predom ze co je to zac ten Ivan Weiss........ja som nasiel toto.......cize komunista z "novej SDL" a navyse dost zazobany a teda ide mu len o jedno....... 🙂.....$$$$$$$$$
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Weiss&ME...

anicka1981
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko no vyborne, vravim, ze vsetci len prezliekli kabaty....., a maju dost tvrdu kampan uz teraz a nie su este ani registrovani, a ked si zoberies kolko penazi do toho uz dali, neviem, mali sme zalozit stranu neockovancov my, a ist do toho 😀 , aj ked pohybujem, ze by sme dostali daleko, lebo ludia su zabedneny , boja sa rozmyslat, a boja sa vsetkeho noveho-ineho, a robia veci len preto, ze sa tak robia vzdy, a tu je vysledok, ato nemyslim len politiku, ale celkovo situacie v beznom zivote,,,,

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@anicka1981
http://www.topky.sk/cl/100535/1292462/Kampan-in...

ja nemozem ist do politiky, ja by som tam vsetko vystrielal... 🙂 ....take blbosti ako som vcera pocul od premierky a pana uhliarika na TA3 to sa fakt neda.... napr. slubovali tam lekarom ze budu brat v nudzovom stave plnu mzdu a nikomu sa nic nestane ked nepride do prace a podobne blbosti.....samozrejme klamstvo nad klamstvo....

manof
29. nov 2011

@miliharmi
No veď v tom to je, že mi na to nikto neodpovedal.
Napr. sa tu straší tým, že keď prestaneme očkovať proti osýpkam (spalničkám), tak sa vrátia v tej miere, v akej boli pred očkovaním (1969). Podľa tejto istej logiky by sa ale aj šarlach (spála) - v mnohých ohľadoch podobná choroba, i keď bakteriálna - musel vrátiť do úrovne spred roka 1969, hoci sa proti nemu nikdy neočkovalo a ani tak skoro nebude, lebo doteraz nebola schválená žiadna vakcína proti šarlachu.

To je ale úplný non-sense, na ktorý mi nijaký "odborník" doteraz neodpovedal a asi ani tak skoro neodpovie. Ale schválne, spýtaj sa nemenovaného doktora na nemenovanej diskusii, že keď je taký MÚDr.y, tak ako by vysvetlil pokles šarlachu približne v krivke poklesu osýpok, napriek tomu, že žiadna vakcína proti šarlachu nie je.

manof
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Ktorá že je Tvoja detská lekárka?
To sa bála verejne priznať, že bola na besede?
Za opaskom mám normálny nožík do lesa, taký trochu väčší, ale zase menší než mačeta. 🙂
Alebo keď videla "zbraň", tak radšej bola ticho?

Normálne nechápem. Ľudia bežne mávajú v kabelke aspiríny, ibalginy, hormonálnu antikoncepciu, prozacy, zolofty a neviem aký ešte bio-hazard, ale keď vidia človeku za opaskom blbý nožík, tak je hneď terorista.

manof
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Nepomýlil si si to s Petrom Weissom? Ten bol istý čas predsedom SDĽ.

prevenar
29. nov 2011

co sa volieb tyka, som si to uplne zjednodusil. po tom co som videl ako sdku, kdh, most kludne zahlasovali so smerom lol za "euroval" je mi jasne,ze su vsetci predani ,alebo uplne hlupi...alebo oboje. zaroven fakt,ze to priali na DRUHY krat (cize hlasuje sa do vtedy do kedy nie je vysledok aky si zela brusel = bankove megakorporacie) a nikomu to akosi nevadilo zas napoveda,ze tato cesta vedie ku koncu demokracie a ludkych slobod. jediny relevatny subjekt kto bol proti az do konca bolo SAS. no a preto ich budem volit. to ze hlasovali ako hlasovali znamena bud ,ze nie su predani , alebo hlupi, alebo oboje. euroval a chystana pomoc zo strany usa = cesta do nekonecneho dlhu , hyperinflacie , premiestnovania moci z parlamentov na nevolenych uradnikov = a v konecnom dosledku strata vsetkeho co sme poznali doteraz.

ak nechete skoncit v krajine ktora nema nic, je ovladana bankovymi uradnikmi pod nutenou spravou a nebudete mat ziadne ludske prava tak vam odporucam aby ste rozmyslali podobne ..ak nie rovno uplne rovnako lol este musim podotknut , ze som cely zivot volil sdku, ak by to niekoho zaujimalo 😎

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@manof nie.... o weissovi som cital niekde ze je to z "novej SDL" a nie je peter

zaockujte_aj_slnko
29. nov 2011

@prevenar
ja som volil AJ sdku proti meciarovi..... potom aj ine somariny 🙂 .......teraz uz x rokov nevolim vobec nic.... odkonca ani vstup do EU som odignoroval v tom plebiscite......proste som (ne)poriadny obcan - sklamany a nestastny 😀