Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
1. dec 2011

@pifina diky. Hladam, hladam, neviem najst. Som nejaka osprostela dnes, stary ma nakazil.

@denisocka kolko toho treba? ty urcite vies.

elbe
1. dec 2011

ahojte, pridávam sa k fanúšikom kokosového oleja - kupujem 100% bio kokosový za studena lisovaný a objednávam cez saloos.sk. Majú tam aj iné super olejčeky, veľký výber. Ešte ma napadlo - aj môj syn mal suché červené fliačky na lakťoch a zabral nám balzam z bambuckého masla atopikderm.

evkalacko
1. dec 2011

Kokosový olej majú aj v dm-ke (za studena lisovaný na rôzne použitie). Stojí nejakých 7 - 8 €. Je dobrý, ale mne vadí ten pach.

peti19
1. dec 2011

@manof ja by som tiež 1 ks zobrala, ak to bude možné

evkalacko
1. dec 2011

@peti19 Napíš mu na mfillo@gmail.com
1. množstvo toho vitamínu D.
2. adresu, kam to má poslať
3. Tvoju prezývku, nech si Ťa vie priradiť
Lebo od dnešného dňa sa tu už veľmi vraj nezdržuje, tak aby Ti neušla objednávka, kým sem nakukne. 😀

moira19
1. dec 2011

zaujimava vec: http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...
Videla som minule dokument o GMO potravinach, kde hovorili, ze ti sprosti africania nechcu pomoc od USA (dali im niekolko ton GMO obilnin)...africania povedali, ze nie su ochotni ten kusok urodnej pody znicit tym sajrajtom, ze radsej budu hladovat. Europania sa mylia, ked si myslia, ze ujdu GMO potravinach, pretoze suroviny sa dovazaju z aj z inych krajin.
Plne suhlasim s africanmi.

didulka85
1. dec 2011

@moira19 Moj stary robil pre jednu firmu s obilninami katalogy. Skoro som sa zgrcala. Jeden mal na prednej stranevelkymi pismenami: NAJLEPSIA JE GENETIKA

prevenar
1. dec 2011

@moira19 GMO produkty su tak strasna vec pre zdravie zloveka,ze kto sa tym podrobnejsie nezaobera nema o tom nebezpeci ani ponatia.

moira19
1. dec 2011

@prevenar @didulka85 Viem, ze je to hnus. My sme si kupili zahradu, aby sme mali aspon z casti bezpecne potraviny. V dnesnej dobe sa neda nikomu verit.
V tom dokumente len 2 boli proti... vraj este aj amisi pestuju GMO (to som nechapala, lebo som si o nich myslela, ze ctia tradicne hodnoty a teda aj tradicne obilniny),

prevenar
1. dec 2011

kurnik ..cloveka tam ma byt :D ..ale uz sa to neda opravit.

prejne, neda verit nikomu a nicomu hlavne zo strany masovej produkcie. uplne najlepsie a najistejsie je pestovat si vsetko sam v co najvacsej moznej miere. na youtube sa daju najst aj videa ako mestovat v mestskych podmienkach. aj z takeho balkona sa vytrieskat celkom skusna uroda bio-potravin za zlomok ceny z obchodu.

prevenar
1. dec 2011

heh, "presne" .."sa" "pestovat" "slusna" ..proste uz neviem pisat, sorry lol

peti19
1. dec 2011

@evkalacko dakujem, uz som napisala 🙂

adriana7
1. dec 2011

@moira19 , no ja som nedávno videla dokument na čt2, ako afričania gmo semená nakúpili, smola bola, že boli upravené tak, aby sa zo semien urodila úroda, ktorá už neprodukovala žiadne ďalšej produkcie schopné semená. z toho vyplynulo, že jednotliví pestovatelia si boli nútení od výrobcov týchto semien každý rok kupovať gmo semená - dokola - dokola.riešili to až vlády a bol to riadny poprask, kvantá farmárov spáchalo samovraždu, zadĺžili rodiny...ešte aj postreky voči škodcom boli účinné len tie, ktoré ponúkala renomovaná americká firma so semenami 😠 (fakt tu ten grcajúci stále chýba)
@prevenar , hoď dajaké linky, ja som starý mičurin - teda v sezóne, mimo sezóny sa rada dovzdelám 😉

didulka85
1. dec 2011

Na ct2 som minule videla dokument o pestovani bananov na ostrovoch. Fr. vlada domorodcom dala postreky a oni znicili cely ostrov. Teraz tam mru ludia na rakovinu a maju znicenu podu, teda nemaju z coho zit. Otravena poda, voda. Fakt peklo.

prevenar
1. dec 2011

@adriana7

heh, co ja viem ..su toho mraky, par ukazok, ale lahko si najdes aj sama ak ta to zaujima. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ugc71yhAfV0


https://www.youtube.com/watch?v=I1D25-HTmEo


https://www.youtube.com/watch?v=BLuja5JaTEw
adriana7
1. dec 2011

@prevenar ďakujem

anicka1981
1. dec 2011

to je as rovnake a tymi r-dna v ockovacich latkach, tiez same "dobre veci"a s tym rozdielom, ze toto dostaneme rovno do tela, akto vie co to moze urobit????? akcia vyvola reakciu a nikto vlastne nevie ko to dopadne,,, ale poniektori to tusia,,,, 😒

moira19
2. dec 2011

GMO su ako ockovanie, nik nevie ako sa to skonci, co to vsetko napacha. 😠

nika1987
2. dec 2011

Ahojte mamicky....potrebujem poradit....Mam 4-mesacneho synceka a uz mesiac aj nieco ma sopliky....takze sa nam ockovanie odklada a odklada...Dost vela som teraz o tom citala a zvazujem nedat zaockovat... Co si o tom myslite? Moze mat potom nejake problemy?... Prosim o rady lebo sa neviem rozhodnut....DAKUJEM VOPRED

shakti9
2. dec 2011

ahoj nika1987, chapem tvoju situaciu aj pocity, ale rozhodnut sa musis skutocne ty sama... co si myslia ludia v tomto fore je uplne zjavne, ked si precitas aspon zlomok predchadzajucich prispevkov... v tychto veciach sa podla mna musis spoliehat hlavne na seba, na to, co si sama zistis a nastudujes, co si sama obhajis. Taka je doba, lebo coraz viac musime celit totalite konzumu, masovemu oblbovaniu v snahe urcitych skupin po zisku. Vies, neda sa prenasat zodpovednost na inych, je to pohodlne, ale spokojna nebudes... ak by ti niekto radil ockuj - je tam riziko, ak ti niekto povie neockuj, tak pri najblizsej prilezitosti a najmensom probleme sa budes mozno nanho hnevat... musis si vybrat. Ja osobne radsej risknem napr. ze moja dcerka dostane v detstve ruzienku (aj ja som ju mala a som tu 🙂 ), nez to, ze by niesla trvale a chronicke nasledky po ockovani... ale to je moj nazor, ty mozes mat iny, mas moznost volby, aj ked je ockovanie tzv. "povinne"... vela stastia pri rozhodovani, drzim palce 🙂

peti19
2. dec 2011

dnes nam prislo upozornenie z ruvz, ze mame dat zaockovat. uplne som stratila doveru k nasej pediatricke, do oci nam klamala... .ked sme boli v oktobri odlozit ockovanie do 1. roka, tak nam povedala, ze uz to musi hlasit, ze uz je to dlho, a my ze nech robi ako musi, ale ona nas nahlasila uz 19.7.! a to bolo v den, ked som u nej bola pre lekarske spravy od diabetologa, lebo sme isli na imunolgicke vysetrenie a este nevedela ako to vysetrenie dopadne (samozrejme oslabena imunita) a ona nas v ten den napriek tomu nahlasila! a ked sme boli v novembri na poradni, tak prave niekto volal a sestricka hovori do telefonu, ze prave su tu, to volali z ruvz... si pravidelne o nas referuju, ci co? keby mam nejakeho ineho "rozumneho" lekara, tak v sekunde ju menim, ale neviem o takom pristupnom a co mi poslal manof, to je uplne mimo okresu a priatel tak daleko nechce chodit... som totalne nahnevana na nu 😠

tepka
2. dec 2011

mal niekdo nežiaduce učinky z očkovania??a ake??? 😒

prevenar
2. dec 2011

@nika1987

ahoj, nie som sice mamicka ..ale skusim 😕

v prvom rade si spravila velmi dobre, ze si prisla na toto forum. v druhom rade si polozila svoju otazku velmi zle a jej zodpovedanie by aj tak nic neznamenalo.

je jedno co si kto mysli, ide o zdravie tvojho dietata a vsetky nasledky za vsetky kroky budes niest vzdy len ty (resp. vy) a nikto iny. na to aby si sa adekvatne rozhodla potrebujes informacie, vedomosti, prehlad na zaklade ktorech sa potom budes vediet spravne rozhodnut. to ti do hlavy v 3 vetach nikto nenaleje ..pochopitelne.

otazka je ,ci chces podstupit namahavu cestu poznania , na konci ktorej sice caka zdravie tvojho dietata ....ale aj hodiny stravene studiom, debatami ..natahovacky s uradmi, lekarkou, pokutovanie atd.

tato diskusia je nabita informaciami, linkami a pribehmi ludi ktori uz na ockovanie skaredo doplatili. je tu vsetko co potrebujes, len si to proste musis precitat. ..myslim,ze by mohlo postacovat poslednych 300-400 stran. da to prebehnut do 1 hodiny +/-.

vyborne stranky s informaciami a videami :
www.slobodavockovani.sk
www.ockovanie.org
www.rizikaockovania.sk

aktualne diskusie s roznymi nazormi :
http://najmama.aktuality.sk/clanok/228368/je-to...
http://najmama.aktuality.sk/diskusia/228361/je-...

...za mna ti viem povedat,ze ockovanie je nasilnym vstupom do rozvyjajucej sa imunity maleho dietatka. nasledky a to akym sposobom sa telicko s tymto faktom vyrovna (nevyrovna) su totalne nepredvidatelne. predpokladam,ze 99% ludi na tomto fore veri,ze ockovanie nesie v sebe daleko vacsie riziko ako neockovanie .

radi ta uvidime sa tu "motat" okolo 😀

prevenar
2. dec 2011

@tepka ekzem ..nastastie nie atopicky. ^^

luba41
2. dec 2011

@tepka tak ked si tu poprečituješ v tejto téme, tak zistíš, že tak 95% tu prispevajúcich sa stretlo s nežiaducimi účinkami u svojich detí ☹

didulka85
2. dec 2011

@tepka tu su pribehy niektorych z nas...
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

@prevenar vcera som kupila palmovy olej. Vola sa to Palmo, zlozenie: 96%palmovy olej, 4% palmojadrovy tuk, 100% bio. 250g, stal 2,75. Je ze na pecenie, tepelnu upravu atd. Nebol drahy. Na varenie staci aj taky, nie?

pifina
2. dec 2011

@didulka85 to nie je zla cena, kde si ho kupila? ja som hladala palmovy a nenasla som ... tak som potom kupila tento kokosovy: http://ezoshop.sk/4064-olej-kokosovy-1000ml-bar... tiez dobra cena a vonia uplne neutralne, da sa pouzit na vsetko ...

prevenar
2. dec 2011

@didulka85 jasne, na varenie bude urcite super. na dochutovanie si kup este aj panensky. aj my mame dva, lacnejsi na varenie , drahsi na dochutovanie krupicnych kasi a pod. v podstate na vsetko namiesto masla. panensky by bola skoka nicit nejakym vyraznym zahrievanim, ktore je samozrejme pri vareni nevyhnutne.

didulka85
2. dec 2011

@pifina u nas v bio-obchode. Bol v chladnicke pri bezlaktozovych veciach.

@prevenar aha, tak dobre. Mali aj panensky, len ten stal asi 10, tak najblizsie kupim aj ten. Kupila som aj ryzove mlieko, chcem Sare vymyslat nejake dobroty. Mali kadeco, zase som tam minula pekne peniaze. 😅