Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
9. dec 2011

@moira19
@pifina a este k tomu cecku, davam tak ako ste pisali ze 100mg na kilo, aj ked troska menej musim, lebo mi ho prehnalo, ako nie strasne, len mal plnu plienku v neobvyklom case pre nas, 🙂, ale nebolo to ani riedke, ani neako inac cudne, ale bolo,,, no c chcem sa spytat potrebujem pri tychto davkach cecka davat aj neake ine doplnky, ako mineraly alebo nieco take?

pifina
9. dec 2011

@anicka1981 to sa opytaj @petot - a ... tusim o nejakom vapniku bola zmienka pri vysokych davkach, ale neviem posudit, ci toto je vysoka alebo normalna davka ...

gabika783
9. dec 2011

@moira19 čítam Váš príspevok.. nie je 500mg vitamínu C každú hodinu trocha veľa na detský organizmus? 😨

peti19
9. dec 2011

@anicka1981 je taký šalviový sprej, volá sa florsalmin, to sa strieka do hrdla, ale neviem či je to aj pre deti

saska.t
9. dec 2011

@peti19 ,
deti salviu nemozu, tak ako kojace a tehotne zeny 😉

danciacik
9. dec 2011

ahojte mi sme včera boli u našej detskej dala som očkovanie odložiť, lebo malá ma tie ekzémiky. Dnes mi volala moja mama že sa v novinách dočítala, že ak nedám zaočkovať tak aj dr. má pokutu a ak by sa dobudúcna nedajboh stalo, že by Nelka dostala napr. zápal mozgových blán a by zomrela tak mňa zavrú. Je to pravda, alebo ako by ste na to reagovali. Potrebujem si utriediť myšlienky. Som presvedčená neočkovať ale chcem byť informovaná čo najviac.

danciacik
9. dec 2011

inak mi včera dr. povedala, že ekzém nemá určite z očkovania, mám prestať jesť alergény a že Nellka má dispozície k tomu aby bola imunologicky chorá lebo aj Larka aj Paťko majú problémy s imunitou, a že ak už nebudem kojiť bude predpisovať HA mlieko a očkovať by chcela zvlášť hexu a zvlášť pneumokoky.
Len ja som na nervy z tej mojej mamy ked mi plakala do telefónu čo bude s deťmi ak mňa raz náhodou zavrú

pifina
9. dec 2011

@danciacik nikto ta nezavrie, neboj nic 🙂

ninan2
9. dec 2011

@danciacik Ahoj, no tak to je naozaj blbost, ak by nahodou aj Nelka ochorela, vobec nic proti Tebe nikto nemoze. Povedz mame nech Ta laskavo nestresuje kym si naozaj neoveri, ze ako to je.
Ja o odklade ockovania radsej ani nikomu nehovorim (hlavne teda manzelovej rodine), lebo presne tychto reci sa chcem usetrit, oni su moc mudri ohladne vsetkeho totiz.

prevenar
9. dec 2011

@danciacik
hmmm.. toto cele mi zavana trosku niecim takym, ako "jedna mama povedala".. podla mna ide o nepochopenu sprostredkovanu informaciu.

1) v akych novinach ? ten clanok by sa mal dat nast aj na nete , ked vysiel v novinach. rad by som si ho precital.
2) ..aj lekar dostane pokutu. ..na nieco taketo by musel byt prijaty novy zakon. v sucastnych zakonoch nieco taketo neexistuje. ..keby niekto dal takyto navrh , lekari by sa postavili na hlavu a asi by sa zblaznili, bolo by to kazdy den v spravach. velmi pochybujem o tom,ze o takomto niecom by sa neviedli slielene diskusie kazdy den. pride mi to ako skor ako nepochopenie napisanehe textu. lekar moze byt pokutovany.. mozno ak falsuje spravy, ze ockuje a v skutocnosti neockuje.. alebo nevyplna hlasenie pre RUVZ ,, tak si to viem predstavit v takychto pripadoch.
3) ak ti dieta zomrie na chorobu na ktoru je neockovane ..tak samozrejme do ziadneho vezenia nepojdes. to je uplny blud. ..za predpokladu,ze ked ochorie normalne ides lekarke a dieta putuje do nemocnice. ockovanie nie je liecenie danej choroby ..ide o "prevencne" opatrenie . este aj oficialne existuje cislo, ze na X% ludi ockovanie nema ziaden ucinok. ...ok ..a ked ti dieta zaockuju a ono dostane TBC , tak kto pojde do vezenia potom ? ty ? ..lebo si suhlasila s ockovanim ? lekar ? ..lebo ti to pichol ? statny uradnik ? ..lebo prijal taky zakon ? majitel koncernu ? ..lebo vyrobil tu vakcinu ? proste blud.

pifina
9. dec 2011

@danciacik
Čo mi hrozí ak odmietnem povinné očkovanie svojich detí?

Jediné, čo reálne hrozí, je pokuta v súhrnnej výške do 331,- € + trovy priestupkového konania 16,- €, spolu max. 347,- € (alternatívne bloková pokuta do 99,- €). Aj to je len podľa protiústavného zákona č. 355/2007 Z.z. a protiústavnej príslušnej vyhlášky č. 585/2008 Z.z. v znení vyhlášky 273/2010 Z.z. Ak by ste boli ochotní sa súdiť, pravdepodobne by ste súd nakoniec vyhrali, takže by ste ani tú pokutu nemuseli zaplatiť.

Čo Vám za odmietnutie povinného očkovania určite nehrozí:

väzenie
zápis do registra trestov (ide o priestupok, nie o trestný čin)
odobratie dieťaťa
obmedzenie rodičovských práv
násilné zaočkovanie dieťaťa proti vôli rodičov
neprijatie dieťaťa do škôlky (viď otázku č. 2)
zákaz výjazdu do cudziny (viď otázku č. 3)
odobratie sociálnych dávok (viď otázku č. 4)
súdny spor (viď otázku č. 5)

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...

prevenar
9. dec 2011

@danciacik este jedna vec.. ak uz teraz maju deticky problemi s imunitou, tak kazdym dalsim ockovanim sa to bude len zhorsovat, na to mozes zobrat jed.

anicka1981
9. dec 2011

@gabika783 co ja som pochopila, tak pokial male neprehana, tak je to dobra davka, ako jasne s nicim netreba prehanat, a ja davam tie vyssie davky, iba ked vydim, ze nieco na neho ide, nie dlhodobo, a preventivne davam odporucane mnozstvo,

petot
9. dec 2011

@pifina Šalviová tinktúra sa predáva ako Florsalmin.

eviku78
9. dec 2011

mam jednu otazku. aky je dovod, ze sa ockuju uz tak male deti. preco je problem pockat na priklad do 2 rokov veku dietata, ked uz ma aspon aku taku imunitu? je to preto, ze vacsinou do 2 rokov su niektore tie choroby smrtelne a potom uz nie?
som zvedava, kedy nam pride predvolanie, kedze som ockovanie odmietla a dr uz bola taka sikovna a nahlasila nas. 😠

zaockujte_aj_slnko
9. dec 2011

@danciacik
lenze exekutor pokial viem nemusi riesit vec zrazkou zo mzdy - ked to nejde.... , proste si pride zobrat veci k vam domov, oznaci ich a spise..... a potom ich v aukcii predaju za minimalne ceny - takze utries hubu 2 krat.......zoberie ti funkcne veci ktore si musis potom kupovat za n-krat viac....zobrat vam nemoze tusim len POSTEL, chladnicku a take tie veci na denny zivot.......televizor a pocitace by sli prve......

takze radsej sa s tym nezahravajte, tento stat a sudny exekutor si svoje vyberie.... ma na to zo zakona pravo, a este zaplatis viac.......cca 40-60% z dlznej ciasky je odmena exekutora 😉

radsej to rieste splatkami tej sumy.......tusim sa da dohnutnut na splatkach pokuty...... potom nezaplatis vobec nic naviac a nemusis to zaplatit hned.......

zaockujte_aj_slnko
9. dec 2011

Inak treba vydrzat......odkladat, zatajovat, uhybat sa... vyzera to ze po 31.12.2011 aj bezni (sukromni) lekari podaju vypovede poistovniam...... takze nie len ze nebudu ockovacie latky ale nebudu ordinovat (pre poistencov) vlastne vobec...... a uhradu v hotovosti za vysetrenie (a ockovanie) mozes proste legalne odmietnut 🙂...

proste bude to ne lekarov ze neockuju nie na rodicov ze odmietaju 🙂 ......... bolo to niekde v spravach dnes, ze lekarsky zvaz zvazuje vazne vypoved poistovniam zmluv, ze chcu aj oni svine nenazrane fixny plat 😀 ...... a to dostavaju 3 eura na poistenca vadeneho v kartoteke !!! .....ja dotujem tento stat a sam mam trt a oni chcu "fixny minimalny plat" :D neviem kolko tisic eur!!!

zaockujte_aj_slnko
9. dec 2011

@pifina
s tym sudenim........manof spominal ze neexistuje este sudne rozhodnutie vo veci pokuty za ocokovanie ale UVZ vraj vidi nejake vyhrate sudne konanie (pre stat) na krajskom sude v kosiciach...cislo konania 7S/29/2011-39 ale ci je to len vymysel bohvie........zda sa to byt vymysel UVZ, lebo v JASPI taketo rozhodnutie neexistuje navyse to ma divne cislovanie..... a manof o tom nic netusi tiez

ale ani by som sa tomu necudoval, kedze nase sudnictvo je v stave akom je, a oni neposudzuju ci ten zakon je alebo nie je ustavny, ale ci to v tom zakone alebo vyhlaske je uvedene 😀 ........ ako sa k tej vyhlaske dopracovali je sudom jedno....

navyse vsetko co vyslovene v zakone nie je ZAKAZANE......tak je PRE STAT POVOLENE..... aj keby to bolo nerozhodne, tak je to pre stat suhlas a pravo....... vsetko je na sudoch so statom v neprospech obcana.......bohuzial...

prevenar
9. dec 2011

@eviku78

pisal som o tom kusok vyssie. myslim,ze vacsina ockovani sa aplikuje do dvoch rokov koli tomu, ze dieta ma velmi nezrelu imunitu a vsetko sa len vyvyja ..v tomto obdobi sa extremne tazko dokazuje,ze poskodenie sposobilo prave ockovanie. samozrejme , este aj fakt ze u par mesacneho dietatka nezistis, ze je poskodene po ockovani, nema este dost prejavov na to. tiez rocne dieta toho moc "nenakeca" o tom ako sa citi,ze .. tym sa ziskava co najvaci priestor , aby sa co najlepsie zamedzilo spajaniu ockovani a poskodeni.. cim je casovy rozdiel vacsi, tym je lepsie spochybnitelne spajanie vakcinacie a poskodeni.

ak mate dost financii tak ju daj proste na sud , za poruzenie lekarskeho tajomstva a poskytnutia informacii zo zdravotneho zaznamu tvojho dietatka tretej strane na co nebola opravnena ziadnym existujucim zakonom. potom by som si rad pozrel, ako by koktala pred sudcom, ze " ale ved taaa pani co som jej telefonovala vravela ..." ta "sikovnost" by ju razom presla. 😝 ..toto by mal spravit kazdy (kto si to moze financne dovolit) a zmena pre vsetkych by sa dostavila velmi rychlo.

moira19
9. dec 2011

@gabika783 Nemyslim si, jednak preto lebo vysoke davky berie kratkodobo. Kedze nepotrebne c-cko clovek rychlo vycika, tak ho potrebuje aj rychlo doplnit a obzvlast ak je chory. Dodnes berie 3 tisic mg denne a viac. Ak dostane menej, ekzem sa velmi zhorsi a rozsiruje. Teraz v zime to ani neplanujem znizit, mozno skusime niekedy v maji, kedy uz budeme mat prve vlastne ovocie. Neda sa porovnat jej minulorocny zdravotny stav s terajsim (naposledy bola v skolke vo februari 2 dni, potom vybrala 2 atb, mala 4 mesiace teplotu ... na petot-ovu radu sme skusili c-cko a konecne nieco zabralo).
Mala, rocna dcera pred 2 tyzdnami prekonala siestu chorobu. Mala vysoke teploty 39,4 a nicim to neslo pod 38. Myslim si, ze aj vdaka c-cku (caj s medom a c-ckom) ho zvladala lepsie ako svojho casu starsia (ked ochorela mala 1,5 roka). Len odvtedy odmieta mlieko, kasu jogurt, ale dufam, ze sa vrati do normalu.

manof
10. dec 2011

Vykonštruovaný podvod –
7. časť, v ktorej sa hlavný príklad údajného Wakefieldovho podvodu ukáže byť vyslovene krivým obvinením:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vykonstruov...

Príbeh zo života:
Rakovina (neuroblastóm) po očkovaní BCG (TBC) a Infanrix Hexa
http://www.slobodavockovani.sk/news/rakovina-ne...

Príbeh zo života:
Vážne zažívacie problémy po očkovaní Rotarix, hypotónia, zápaly priedušiek a močových ciest po očkovaní Infanrix Hexa a Prevenar
http://www.slobodavockovani.sk/news/vazne-zaziv...

Štúdia: Hliníková adjuvans ve vakcínách - jsou bezpečná?
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-hlin...
(ide o česko-slovenský preklad tohtoročnej štúdie Dr. Lucije Tomljenovic a prof. Dr. Chrisa Shawa
- veľmi chutné čítanie, i keď na pár miestach dosť náročné)

petot
10. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko Súkromní lekári majú problém s tým, že zatiaľčo kapitáciu od štátu, platby od pacientov atď. majú nadiktované štátom (čiže prakticky celý príjem), tak náklady stále rastú (energie, nájom, benzín,...) a okrem toho im poisťovňa obmedzuje výkony, takže ak napr. pošle už do 20. v mesiaci 20 pacientov na čojaviem sono, tak buď môže lekár odmietnuť poslať toho 21. (čo reálne nemôže), alebo to zaplatiť zo svojho.

Ak má lekár napr. svoju ambulanciu, a nemusí platiť nájom, tak je pravda, že môže slušne vyžiť, ale viem veľmi dobre, že ak je ambulancia v prenajatých priestoroch, tak po zaplatení všetkého môže lekárovi ostať aj menej ako minimálna mzda.

Celá deformácia teda spočíva v tom, že kým náklady sa správajú "trhovo", príjmy obmedzuje štát a poisťovňa. A tá už niekoľko rokov nezvýšila platby ani o toľko, ako stúpli reálne náklady.

Takže darmo súkromníci šomrú, že prečo by mali mať súkromní lekári niečo garantované štátom... je to preto, lebo štát im znemožňuje normálne podnikanie.

petot
10. dec 2011

@eviku78 Oficiálne preto, lebo niektoré choroby sú nebezpečné pre malé deti. Napr. čierny kašeľ, polio, hemofilus a pneumokoky. V reáli však napr. čierny kašeľ očkujeme aj tak neskoro, kedy už dieťaťu končí najzraniteľnejšie obdobie, a ostatné vakcíny dieťa v tomto veku vôbec nepotrebuje (je na dlhšiu debatu, či vôbec nejaké potrebuje).

Prakticky si však myslím, že sú tu 3 dôvody:
1, Ak by aj dieťa tie 3 spomínané vakcíny potrebovalo v tak nízkom veku (podľa môjho názoru viac škodia než by vôbec mohli prospieť), tak tie ostatné dostane z pohodlnosti -vyrába sa jedna resp. dve vakcíny "všetko naraz", administratívne je to jednoduchšie než riešiť viacero oddelených očkovaní.

V prospech tejto možnosti hovorí aj fakt, že z rovnakej pohodlnosti sa deti očkujú rovnakou dávkou vakcíny vo veku 2,5 mesiaca aj 12 mesiacov, nikoho netrápi, že pri prvej dávke má dieťa polovičnú, možno tretinovú hmotnosť, čiže dostane relatívne 2- až 3-násobnú dávku.

2, V prvom roku života je dieťa "najlepšie dosiahnuteľné". Rodičia sú ešte vystrašení z každého prdíku, takže ochotne prídu k doktorovi. Tak šup ho, pichnime všetko čo to dá, lebo vo vyššom veku by sme ich už nemuseli na očkovanie dostať, alebo by mohli zaváhať, či naozaj potrebuje vakcínu proti osýpkam, ktoré už dieťa prekonalo (samozrejme že nepotrebuje), apod.

3, U malého dieťaťa si nikto nemusí všimnúť ani ťažké poškodenie očkovaním. Zreteľné začne byť najskôr vo veku rok, rok a pol, kedy už je jasné, že dieťa nedosahuje vývojové míľniky. No ale to už nikto nepripustí súvislosť, že to spôsobila vakcína napr. v 5 mesiacoch. Okrem toho, malé dieťa nevie povedať, ako sa cíti. Len plače. Bolia ho kĺby? Bolí ho hlava? Má halucinácie? Má zdvojené videnie? Prečo vlastne plače? Nikto nevie. Rodičia povedia "dieťa po očkovaní plakalo", lekár povie "to je v poriadku" a nežiaduce účinky na papieri neexistujú!

zaockujte_aj_slnko
10. dec 2011

@petot
a mne ako stat umoznuje podnikanie?........musim platit odvody, nikoho nezaujima ci mam akykolvek prijem!...... stat si neplni ani povinnosti ktore voci mne ma, nekontroluje co kontrolovat ma, nevyzaduje co zo zakona! vyzadovat ma...... zdiera ma a nedava mi prilezitosti a prakticky vypalnicky zdiera!....... mam aj ja teda vyhlasit strajk a nepracovat?......no smola, ja nemam ziadnych klientov - chorych ludi ktorych by som tym vystavil do rizika smrti

verka888
10. dec 2011

@danciacik Ahoj..neboj..ja som na nervy z mojej rodiny zase..dookola pocuvam, ze to je nezodpovedne, co bude ak daco sa stane..a tak..takze tiez uz nikomu nic nehovorim ohldaom toho, ze mame "iba" odklad ockovania🙂..drzim palce

vavrenka
10. dec 2011

@petot plis, ako je to s ciernym kaslom a kiahnami? vsetci ma nim strasia. dokonca som pocula o jednej 3 rocnej babulke, ktora sa udusila. a jedno dievcatko zaomrelo na kiahne - kamaratkina dcerka - neviem uplne podrobnosti, len, ze ked jej nesli dole horucky opat sli k pediatricek, ta povedala, ze je to normalne, nech pridu obden na kontrolu.
no a v ted vecer zaala zvracat, teploty, ci horucky neklesli a umrela im, skor nez stihli zavolat zachranku 😅

sana15
10. dec 2011

Zaujimalo by ma nasledovne: v tlacive "Hlásenie nežiaduceho účinku v súvislosti s očkovaním" na stranke SUKL je potrebne vyplnit okrem ineho aj "Meno lekára, ktorý očkovanie vykonal". Co v pripade ked ockovaciu latku podavala sestricka? Môze vobec ockovat zdravot.sestra,nemal by to robit priamo lekar?

andreajakubska
11. dec 2011

@sana15 podľa zákona o vykonávaní očkovania môže. "očkovanie vykonáva lekár alebo ním poverená sestra"

samiana
11. dec 2011

@saska.t
@peti19
@anicka1981

známy bylinár Josef A. Zentrich vo svojej knihe Třetí cesta ke zdraví píše o šalvii, voľne odcitujem:
už starí Rimania používali príslovie: Ako môže zomierať človek, ktorému na záhradke rastie šalvia?
V súčasnosti je šalvia veľmi podceňovaná a to ku škode nás všetkých.
Zohriata šťava z čerstvej šalvie lieči zastaralý kašeľ, zvlášť, ak je pitá spolu s tiež ohriatym bielym vínom.Šalvia je výborným prostriedkom na prípravu kloktadla, ale najlepšou formou kloktadla je čaj (zo šalvie), do ktorého sa pridá lyžička šalviovej tinktúry, pretože niektoré dôležité protizápalové látky zo šalvie sa rozpúšťajú iba v alkohole, nie sú rozpustné vo vode.

No a o bolestiach v hrdle píše, že príčinou týchto bolestí je neraz aj zanesené hrubé črevo - poznatok z akupunktúry-a jednou z foriem čistenia organizmu je aj zápal v hrdle (vzťah čriev a imunity je dnes dobre známou vecou)
Takže okrem pitia šalviového čaju a kloktania roztoku čaj+tinktúra, odporúča aj klystír očistný po ktorom sa aplikuje do čreva 150-200 ml šalviového čaju s niekoľkými kvapkami tinktúry.

Toľko Zentich a jeho šalvia v stati o chorobách dýchacej sústavy, ďalšie pojednanie o šalvii je v stati o gynekologických problémoch.
To podávanie šalvie deťom, tehotným a dojčiacim ženám. šalvia vie ovplyvniť aj hormonálnu úroveň organizmu, ale rozhodne nie tak, ako syntetické hormóny. Ona skôr ukľudňuje rozbúrenú hladinu hormónov, preto je veľmi vhodná pre mladé dievčatá, čo majú problémy hormonálne v puberte a zrelé ženy, čo sú v prechode. V tehotenstve sú hormonálne zmeny tiež značné, ale pri krátkodobom ! použití na vyliečenie hrdla nevidím problém.
U dojčiacich žien ale môže šalviový čaj znížiť produkciu mlieka, takže vtedy radšej nie, hlavne ak je dieťa odkázané iba na materské mlieko. Naopak, aj dieťa už odstavuje, je šalviový čaj výborný na pomoc v tomto procese.
A deti, nuž tam naozaj "najväčšie nebezpečenstvo" šalvie pri tinktúre je to, že obsahuje alkohol. Ale porovnajte pôsobenie šalvie, šalviovej tinktúry na organizmus s takými dobrými antibiotikami. Šalvia dokáže liečiť aj črevá a čo robia ATB s črevami, to myslím netreba podrobne vysvetľovať.

Homeopatia používa šalviu tiež vo forme materskej tinktúry, teda nie potencovanú, a používa ju hlavne pri problémoch s potením a tiež na galaktoreu, teda na stavy, keď sa tvorí mlieko vtedy, keď sa "nemá".

okrem toho je na liečbu akejkoľvek choroby dýchacích ciest výborná tinktúra z Echinacei, stačí naozaj pár kvapiek pre dieťa a nechať alkohol na lyžičke trochu odpariť, alebo aj pridať do trošky vody.
Iné známe byliny účinné hlavne ako tintkúra sú Vrbovka malokvetá a Kapucínka väčšia.

Takže smelo do užívania šalvie, je sranda vo svetle toho, čo vieme o chemických liekoch a vakcínach, ako sa prepiato a nemiestne preháňa "s nežiaducimi účinkami" bylinných liečiv.