Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
18. dec 2011

@manof wow! gratulujem k uspechu 🙂 bohuzial , ani som netusil,ze nejake hlasovanie prebiehalo 😲 na buduce musis upozornit do predu aby sme hlasovali 😝

prevenar
18. dec 2011

@shakti9 ..aj mnohi fasisti sa zdali ako mili a zabavni ludia ..pri pive ^^ nic v zlom, ale na to by som sa moc nespoliehal. je jasne,ze si bude chranit v prvom rade svoju kozu a tvoj zaujem bude vzdy az na druhom mieste. na podpisovacky pozor !! asi vies, ze zo zakona neexistuju ziadne zavazky,ze musis podpisovat cokolvek, cize vsetko co podpisujes je 1)nad ramec zakona 2)bude pouzite proti tebe ak to bude nutne (lebo na beton to co podpises je nevyhodne pre teba a poskodzuje tvoj zaujem) ..nepodpisoval by som fakt nic na tvojom mieste.

nahlasovanie lekarom je mimo zakona, resp. porusenim lekarskeho tajomstva, resp. priestupok, ktory je pravne napadnutelny. o tejto skutocnosti by som na tvojom mieste lekarku informoval, ako som to spravil ja 🙂 a ak to "nepochopi" tak ked mas par koruniek navyse, podnikol by som aj pravne kroky v pripade prekrocenia kompetencii. zatial nie sme v cine (aj ked tam smerujeme) a je dobre, aby si to uvedomili aj nasi lekari ^^

prevenar
18. dec 2011

@shakti9 hmm.. moj skromny tip bol skor,ze to bol cigan ^^ ..ale tiez len taky pocit 🙂

zajaciq
18. dec 2011

hlasovanie za hromadnu pripomienku este trva, nie? do 20teho vratane 😎 536 hlasov juchuuuuu 😎

zajaciq
18. dec 2011

myslim,ze treba pridat k linku na zahlasovanie aj tento link http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&...

a upozornist na toho manazera v Pfizeri.. pre neznalych 😠

eaka
18. dec 2011

@zajaciq fakt už tam je 547, neverila som, že sa to podarí 🙂

resuada
18. dec 2011

@prevenar @denduska Dakujem. Tiez mi ako prve napadlo ist na krvny test, takze urcite pojdeme.. Krvny odber robi asi pediater, ci? Denduska - po akom case od uhryznutia je asi tak optimalna doba ist na test? A este otazka - ak chlapec, ktory mojho syna uhryzol (ten chlapec ma 19 mesiacov), bol ockovany proti hepatitide B, teoreticky by nemal byt nosicom, ci? Trosku ma upokojuje aj fakt, ze sa jedna o maleho chlapca, ktory nemal pohlavny styk, nie je narkoman, navyse chlapec je ockovany (viem, ze je moze dojst aj ku zlyhaniu ockovania..). A na este ktore virusy mam dat syna otestovat, ktore sa mohli teoreticky preniest uhryznutim do krvi? Dakujem za kazdu radu.

denduska
18. dec 2011

@resuada citam ze inkubcna doba je 50-180 dni..fuha to som ani ja nevedela...a tu ti skoprujem co vsetko sa da zistit (vsetko sa tyka hepB)

HBsAg lze v séru detekovat několik dní až týdnů před a několik týdnů až měsíců po začátku onemocnění. Jeho přetrvávání déle než 6 měsíců je klasifikováno jako stav chronického nosičství HBsAg, které může být asymptomatické nebo provázené známkami jaterního poškození (chronická hepatitida aktivní nebo perzistující, nověji chronická hepatitida B).
Protilátky anti-HBc se objevují při začátku onemocnění a přetrvávají různě dlouho. Pro diagnózu akutního onemocnění je průkazný nález anti-HBc IgM protilátek, které obvykle vymizí do 6 měsíců po začátku onemocnění. Jejich přetrvávání bývá známkou chronického postižení jater. Nález protilátek anti-HBc IgG je známkou prožitého onemocnění.
Pozitivní nález protilátek anti-HBs je důsledkem prožitého onemocnění nebo úspěšné aktivní imunizace. Tyto protilátky lze detekovat i po aplikaci hyperimunního globulinu proti virové hepatitidě B (HBIG), obvykle vymizí po 3 měsících od aplikace.
Přítomnost HBeAg je spojována s vysokou nakažlivostí, význam pozitivity protilátek anti-HBe je s ohledem na nakažlivost diskutabilní.

Zalezi aj od labaku ake maju sety, s akou citlivostou..

A cim by ho teoreticky mohol nakazit..co ja viem hepC..ale take male dieta pochybujem

hanca82
18. dec 2011

hlasovanie 609 🙂

vavrenka
18. dec 2011

@hanca82 skoda, ze na -paci sa mi to- sa da kliknut iba raz 😵 😵 😵 😀 😀

prevenar
18. dec 2011

pekny vysledok 🙂 osobne som sice pochyboval,ze sa to vobec naplni, poznajuc slovensku mentalitu ..som vsak prijemne prekvapeny. mozno nie je vsetko uplne stratene 😉

prevenar
18. dec 2011

@resuada ..nerad radim vo veciach o ktorych sam nemam prehlad a dostatok vedomosti. tak by som sa stale priklonil k nazoru,ze zajtra nabehni k lekarke a popytaj sa jej ,ze co a ako . na druhej strane , som presvedceny,ze malemu na 99.9% nic nebude. je extremne nepravdepodobne,aby sa nakazil niecim od ineho maleho dietata zijuceho v standardnych socialnych podmienkach. urcite bude vsetko ok 🙂

petot
18. dec 2011

@resuada Myslím, že riziko, že sa Tvojmu dieťaťu niečo stane kvôli uhryznutiu, je veľmi, veľmi malé. Ak ho chceš ešte znížiť, dbaj na prísun vitamínu C 🙂

petot
18. dec 2011

@lucia78 Tvoj názor je legitímny, myslím, že v tomto našom boji neexistuje jediná správna pravda tak ako ju majú vakcinátori 😉 V Iniciatíve sme súčasné možnosti a trendy vyhodnotili ináč, a síce že sa teraz treba zastať ľudí ktorí uplatňujú slobodnú voľbu, a samozrejme lekárov, ktorí im túto slobodnú voľbu chcú dopriať. Ono, vzhľadom na to, ako je zrušenie BCG zaradené na poslednú chvíľu, by ma neprekvapilo, ak by toto očkovanie de facto skončilo aj v prípade zdržania tejto vyhlášky (napr. že už aj tak nedôjde k ďalším nákupom apod.) Rozhodne sa na Teba pre iný pohľad nehnevám 🙂 Až čas ukáže.

A už teraz veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí hromadnú pripomienku podporili.

tin007
18. dec 2011

@lucia78 Ja to napisem tak, ze respektujem Tvoj nazor, hoci s nim nesuhlasim. A bola by som extremne stastna, keby to takto vnimali aj "ockovaci" voci mne.

shakti9
18. dec 2011

@prevenar to hej, suhlasim, uz som tiez velka na oblbovanie peknymi recami a usmevmi a tak... ale tiez sa snazim hned nehnat veci do extremov (to si nechavam, ak uz vsetko ostatne zlyha 😉 ), snazim sa s ludmi vychadzat po dobrom, ak su ku mne slusni. Lekarka sa ma totiz nesnazila ani prehovarat , nemusela som sa obhajovat a v podstate respektovala nas postoj a preto som aj ja respektovala jej poziadavku podpisat to prehlasenie, v ktorom doslova slo len o vyjadrenie odmietnutia, a ze som bola poucena o rizikach infekcnych chorob. podla mna to aj formulovala dost neutralne. Ved napokon vsetko, co som podpisala bola pravda, inak by som to nepodpisala (t.j. ziadne blablabla o zodpovednosti , ohrozovani verejnosti a pod). Nechcem sa absolutne zastavat lekarov, ale tiez si viem predstavit natahovacky s uradmi - ak mam verit nasej lekarke, tak ich udajne kontroluju. A je preto jasne, ved si to aj presne napisal, ze si budu najprv kryt svoj chrbat. Tak nech si kryje, s tym umyslom a po dokladnom precitani som jej aj ten papier podpisala. Aj tak sa nemozem spoliehat len na to, ze by sa o nasom odmietnuti urad nedozvedel, ak sa chcu dozvediet, tak sa dozvedia...

manof
18. dec 2011

@shakti9
Počul som, že v NR to ide vybaviť za 50 €. Teda v prípade že Ti nejde o princíp až do tej miery, že by si ich bola ochotná žalovať na súde. To je samozrejme žiaduce, ale chápem, že nie každý má na to chuť (a niektorí ani prostriedky), obzvlášť pri tej povesti našich súdov, akú majú.

manof
18. dec 2011

@prevenar
človeče, ja som tiež netušil, že som vôbec bol nominovaný a vlastne som ani nevedel, že nejaká súťaž prebieha. Objavil som ten článok až v histórii preklikov na našu stránku v štatistikách web servera. 🙂

prevenar
18. dec 2011

@shakti9 jasne 🙂 ..len som ta chcel informovat o tvojich pravach a pripadnych moznostiach, kedze samozrejme netusim ktory uzivatel je do akej miery informovany . vidim, ze mas vo veciach jasno a to ma tesi 🙂 drzim palce 😎

prevenar
18. dec 2011

@manof huh 😎 to mi odlahlo, normalne som sa zlakol,ze ma uz nemas rad a nechces aby som za teba hlasoval 😀 ..co ja by som za teba hlasoval vzdy samozrejme 🙂

manof
18. dec 2011

@petot
No tak zatiaľ nikto nič nevyhral, to si treba ujasniť. Toto je nieže polovica úspechu ale ani tretina nie. Dôležité je to jednanie na MZ SR. Pozícia IURO je teraz možno o niečo lepšia, pretože cieľ je v zásade menej bombastický než minule a teda aj oveľa realistickejší, na druhej strane je ministerstvo, ktoré je slabé, pod paľbou, a ťažko ho vôbec možno označiť za legitímne.

Podčiarkol by som ale fakt, že problematické časti novely dodal ÚVZ SR, čiže Šimko a Mikas, nie Uhliarik. Konkrétne v tomto prípade teda Uhliarik nie je našim protivníkom, ale sú nimi NEVOLENÍ štátni úradníci, ktorí sa so zmenou vlády nezmenia.

V prípade, že by ste stáli o moju účasť na jednaní s MZ SR, rád prídem. Ak nie, ostáva mi len popriať vyjednávateľom z IURO veľa skutočnej Múdrosti, šťastia, strategického rozumu a v prvom rade Božieho požehnania, aby sa dobrá vec podarila.

manof
18. dec 2011

825 podpisov.

Z toho najmenej 7x MUDr.

petot
18. dec 2011

@manof Máš pravdu, je to len druhý krok.

Už to, že sa za 2 dni podarilo, aj vďaka Tebe, a samorejme vďaka všetkým ostatným, zhromaždiť toľko podpisov petície, je fantastické. Ako už povedal zaockujte_aj_slnko, je to aj určité memento, že už je dúfam definitívne koniec časom, keď si mohli úrady robiť úplne čo sa im zachcelo a bez verejnej kontroly. Mali by si zvykať na to, že svoje rozhodnutia musia vážiť. Snáď sa dožijeme aj času, keď budú o svojich zámeroch (skutočne a poctivo) najprv s nami diskutovať.

A pre nás čo sme tu je to aj dôkazom a povzbudením, že keď sa spojíme v jednej veci, máme už nejakú silu aspoň symbolicky ovplyvňovať veci. To tu ešte pred cca 5 rokmi nebolo! Pre tých, na ktorých pleciach bude rokovanie s ministerstvom, je zase veľmi dobré, že sa už môžu oprieť aj o nejakú podporu.

Rozporové konanie bude samozrejme dôležité.

Pokiaľ ide o úlohu ministra, tak on snáď musel ten návrh podpísať. Ale máš pravdu, že dôležitejšiu úlohu tam majú ľudia, ktorí sa politicky nemenia. Práve preto to ide tak pomaly, lebo iba niektorí sú schopní rozumne dávať i prijímať argumenty.

prevenar
18. dec 2011

@petot ..este nezabudajme na hlavnu crtu vacsiny takychto ludi .."co z toho budem mat, ak prijimem vase argumenty" ^^

zaockujte_aj_slnko
18. dec 2011

@petot
mna by zaujimalo preco mate (mame) take nizke poziadavky, preco rovno nedate do hromadnej pripomienky ze ockovanie nie je povinne!!! cize zrusit v celej vyhlaske slovo "povinne" vo VSETKYCH VYZNAMOCH A GRAMATICKYCH TVAROCH a nahradit ho slovom "dobrovolne" 🙂

neda sa to tam do tej poziadavky este doplnit? resp. este je cas aby ludia "podpisali" aj novu poziadavku kde bude vyslovene pripomienka k vyhlaske a NEPOVINNOSTI ockovania...... tych 500 podpisov sa tam nazbiera za 1-2 dni....!!! ESTE JE CAS...

potom budu musiet o tom rokovat ......vsak zautocte co sa seriete s nimi, idu volby a toto je sila..... volici/nevolici 🙂 dalsie 4 roky sa uz skoro nic nestane...

zaockujte_aj_slnko
18. dec 2011

preco sa len branite?..... ved je tu jasna poziadavka aby ockovanie nebolo povinne. Nie len branit sa proti tomu aby sa neockovalo len proti tomu co nam podhodia...

manof
19. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko
To tu bolo pred vyše rokom v marci, ale neprešlo to ani omylom. Bol to skrátka privysoký cieľ v danej dobe.
Teraz tie ciele vyzerajú byť oveľa reálnejšie.

Teda ako prvý krok.

manof
19. dec 2011

1003 podpisov, z toho najmenej 8 MUDr.

zajaciq
19. dec 2011

1008 🙂 kazde tri minutky novy podpis 😵

manof
19. dec 2011

@zajaciq
1022

Už to je skoro jeden za minútu.