Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
5. jan 2012

@lucula73 no na SR mozes delit max na DTP + Hib+ polio + hepB...teda 3 mono + jedna trojkombinacia. Ale inak hocijaka vakcina registrovana v EU (nemusi byt na SR) plati aj u nas, ak si ju zakupis v zahranici a dovezies, mozu ju podat podla letaku aj tu. Akurat ze DT (zaskrt tetanus) detska varianta obsahuje ortut 😝 😝 😝

lucula73
5. jan 2012

@denduska hm...keby bolo na mne,tak dám len tetanus a záškrt a dovidenia 😝
čiže keby som dala tú pentu,tak tiež tri krát,ak som dobre pochopila....
A stým nahlasovaním to je ako,neviete??

prevenar
5. jan 2012

@lucula73 musis ? uhh .. kompromis na sancu ,ze mozno znicis zdravie svojmu dietatu ? co je druha strana toho kompromisu? ^^

denduska
5. jan 2012

@lucula73 hej penta 3x..podla takej istej schemy ako hexa.

halienka
5. jan 2012

@denduska aj DTP samotná keby sa dávala sa musí dať 3x ? V tých časových odstupoch ako Hexa?
A ešte som sa chcela spýtať či niekto neviete, švagriná má 15. januára očkovať prvú Hexu a Prevenar - aj kvôli nej sa pýtam na to DTP ak by sa rozhodli aspoň niečo dať, to ešte neviem, ale ich malý ma pneumokoka, už bol pred mesiacom liečený , ale pneumokok zostal, vraj v je tam ale je "v kľude". Je toto možné nejako použiť aby nebol očkovaný Prevenarom? @manof @petot ďakujem za odpovede 🙂

anicka1981
5. jan 2012

@prevenar joj, ze india, uf, 😒 , no uz ma pohryzol ked som skusala prikladat,,, 😀 , my este brindzu nemozeme, musi podrast troska estevy ste kedy zalali s mliekom kravskym?, postupne pridavam lepok, varim domace kase, uz sa lepsim 😅 , chuti to aj muzovi uz :D,,,

lucula73
5. jan 2012

@prevenar musím nemusím............nič nemusím,ale ja som rada,že moj mm súhlasil aspoň s odkladom,horkoťažko mi to podpídsal,lebo nechcel robiť u doktorky cirkus.... 😝 😔
Už som to tu písala,keby som bola na to sama,tak nedám nič 😝 ,je to ťažké rozhodnutie....

anicka1981
5. jan 2012

@lucula73 ja som svojmu jednoducho oznamila, ze neockujeme a hotovo, niake dalsie debaty neboli, bol ochotny ist podpisat aj k lekarovi,ale po debate tuto na fore som podpisala iba ja,, zatial ziadne predvolanie nedoslo,,,, muz vie, ze by som malemu nikdy nedovola ublizit, a ze pre neho urobim maximum........a jednoducho sa mi nepaci myslienka, ze nieco musim dat, aby bol pokoj v rodine, to by som muzovi povedala, ze ked maly dostane nieco ako cukrovka,exem, a pod, ze to bude mat na svedomi on, a urcite by od ockovania upustil, ale ono,kazdy je iny, ja hazdem vsetky vakciny do jedneho vreca,,, ci ta penta, alebo hexa, jedna ublizi viac, druha menej, ale mozu ublizit obe,,, a naco by ti bol zaskrt, ten na sk nebol uz poriadne dlho... 😉

denduska
5. jan 2012

@halienka no uplne teoreticky vraj stacia 2 davky (ak je medzi nimi 6 az 8 tyzdnov) na 5 rokov...u nas je vsak prijata schema aka je (2+1), tak preto....este dobre ze nie 3+1 ako v CR 😒

@lucula73 presne viem o com pises 😅

petot
5. jan 2012

@moira19 @denduska @lucula73 V akom veku ste? Lebo ak blízko 1r a viac, tak čierny kašeľ nemá zmysel dávať, ochorenie už v tomto veku nie je natoľko závažné. Dá sa zvládnuť Cčkom, a je to jedna z najhorších vakcín vôbec.
Záškrt tu nebol 30 rokov, ale nech...
Tetanus, ak sa teda bojíte...
Polio zbytočné, nevyskytlo sa 50 rokov, a u mierne väčších detí je ochorenie ďaleko ľahšie než u dospelých a získa doživotnú imunitu, naproti tomu vakcína aj tak funguje len pár rokov, možno 1, možno 2, nikto nevie, ale rýchlo to vyprcháva, takže o pár rokov po očkovaní sú protilátky už tak či tak fuč. Pravdepodobnosť ochorieť v Európe na polio je okolo 1:miliarda, to už sa môžte viac obávať napr. malárie. Očkovať len na to, aby v najbližších možno 1-2 rokoch nedostalo obrnu, ktorá sa tu aj tak nevyskytuje, je úplne márne.

Hepatitída B - vakcína pre dieťa je holý nezmysel, je to predovšetkým sexuálne prenosné ochorenie.
Hemofilus B - ak započítame potravinové alergie a cukrovku, tak vakcína je väčším rizikom ako choroba.

To je z hexavakcíny asi tak všetko.

denduska
5. jan 2012

@petot vsak ja viem ☹ mala ma 20,5 mesiaca. a o ciernom kasli (teda vakcine) mi ani nevrav... mne mm povedal ze tetanus + zaskrt musi byt, ostatne sa aj uspokoji ak nebude, hoci polio by dal, ale s tym nie je problem zatial, na to je monovakcina, mozem zatial odsuvat...akurat DT detske je s ortutou a Td co je od 5.roku veku zas on nevydrzi este niekolko rokov cakat 😀 tak co mam robit 🙄

sissmiss
5. jan 2012

Dostavaju ockujuci lekari aj nejake bonusy? Lebo za nepovinne hej, to viem, len ci to aj s povinnym nebude take podobne....Naposledy ked som nechala maleho zaockovat povinnym, tak sme boli 5 tyzdnov v kuse chori...imunita uplne v kybli. Keby som vtedy mala dnesne informacie...napriklad aj to ze to mozem odmietnut. Druhe zrejme nedam vobec. Kamoska nedala, ma dvojrocne dieta ktore este nebralo ziadne lieky...este nepotrebovalo lieky....

prevenar
5. jan 2012

@lucula73 hmm, ked nemas podporu partnera tak to je zle. 😔 trebalo by ho trosku postuchnut pozriet si aj nieco ine ako reklamne letaky na chodbe ^^. skuste si spolu pozriet tieto relacie napriklad. http://rizikaockovania.sk/

to rozhodnutie je najtazsie pre cloveka bez akykolvek informacii .. cim toho niekto vie viac o ockovani tym je to jednoduchsie ..a ked vie toho fakt dost, tak potom to uz ide priam samo 😀

petot
5. jan 2012

@denduska Zohnat DT bez ortute.

prevenar
5. jan 2012

@anicka1981 tak tak india. dobre som si pamatal :-P to znie fakt zdravo 😀 heh, podla mna ked dieta nema znicenu imunitu ockvoaniami, tak moze jest vsetko zdrave ..aj brindzu ;) my sme jej davali bridzu na chlebicek od nejakych 7-8 mesiacov ? nepamatam si uz presne.

ehh potvora hryzava 🙂

no vidis, ze tie kase neboli problem 🙂 je to isto zdravsie ako tie instantne cuda :-P a najedia sa aj viaceri heh.

heimdalls
5. jan 2012

Zdravím, rád by som sa opýtal, ako získať, či je vôbec možná a či existuje jednozložková monovakcína LEN proti osýpkam namiesto MMR očkovania, samozrejme mimo Slovenska niekde najlepšie v maďarsku, alebo Rakúsku, vďaka.

prevenar
5. jan 2012

@heimdalls cafko, to bohuzial neviem, my neockujem nic. ..ale kym niekto odpovie, tak si cez net najdi nejaku lekaren v meste ktore mas najblizsie a zavolaj tam. to budes mat asi aj tak najlepsiu informaciu a ked je to pristupne, ale nemaju tak si to tam urcite budes moct objednat.

petot
5. jan 2012

@heimdalls A načo vlastne potrebuješ vakcínu proti osýpkam?

denduska
5. jan 2012

@petot ale kde? V Europe som nasla tri rozne druhy, vsetky s ortutou 😖

@heimdalls tuna naokoli bohuzial neviem, ale vo Francuzsku by mala byt. Netusim ako sa povedia osypky nemecky/madarsky, ak vies, skus tak hladat 😉 a podel sa potom o info, ak by si nasiel.

prevenar
5. jan 2012

@denduska no a ? co ti vadi na ortuti ..ved je to predsa schvalene nejakym mimisterstvom a vselijakymi dalsimi organmi ako vhodne na podanie malemu dietatku. ved lekar by ti to predsa nepichol ak by na tom bolo nieco zle, to by hned zakazali. podla mna ta ortut tvojmu dietatu len prospeje. 😀 snad ho nechces ohrozit svojim nezodpovednym pristupom ? este aj pani najurodzenejsia lekarka by sa hnevuskala ... tak sup s tym tam, nech je klud 😝

lucula73
5. jan 2012

@petot dík za názor,máš v veľa veciach pravdu,ale žiaľ bohu....náš malý je rizikový novorodenec,preto sme mali najprv odklad od neurologa,potom som našla túto temu,vďaka ktorej som aspoň posunula očkovanie....a navyše malý bol už dva razy v nemocnici kvoli respir. vírusom,čo sa dusil,nemohol dýchať,čiže toto o čiernom kašli na mojho mm vobec nezaberie,.... 😔

@prevenar ano,pozerali sme spolu niektoré relácie,aj rádio počúval v práci s tým neurologom,čo som ja ani nepočula...ale proste s ním nepohnem...

@denduska no som rada,že ma aspoň niekto chápe 😅 .a tvoj mm je lekár ak si dobre pamatám?on napriek tomu chce očkovať?lebo moj nie je a napriek tomu mi robí problémy 😝

asi ho pošlem samého na preventívku s drobcom,nech si to podpíše sám a budem mať ako tak čisté svedomie 😒

pran
5. jan 2012

Neviem, ci sa tu mozu davat odkazy na konkurencne weby, ale toto ma pobavilo, holky vynalezave 😀 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

prevenar
5. jan 2012

@lucula73 ..ked je maly rizikovy a uz teraz ma slabsiu imunitu tak ho ockovanim uplne totalne dorazite. (moj nazor)

prevenar
5. jan 2012

@petot hehe, mal som nutkanie spytat sa to iste ..ale odolal som lol ..aby som zas nemal zle, ze strasim ludi 😝

prevenar
5. jan 2012

@lucula73 este nieco .. prosim ta odkaz mu odomna, ze osobna skusenost pohne kazdym , garantovane. ^^

lucula73
5. jan 2012

@prevenar odkážem 😀
nemá slabšiu imunitu,celý rok nebol takmer chorý,toto bolo ešte vo veku 6 mesiacov a 10 mesiacov /teraz má 2 roky/....odvtedy máme pokoj,ale malý sa narodil predčasne a mal problémy s dýchaním pri narodení,dlho trvalo kým sa rozdýchal,bol v inkubátore,tak si myslím,že preto ho vtedy yhneď položili tie resp. vírusy 😕

ale ďakujem vám za odpovede...skúsim ešte mm dáko prehovoriť,lebo sa fakt toho bojím,ale nechcem aby sme sa kvoli tomu hádali,lebo ostanem na ulici a bez bez peňazí 😀 😝 😔

jerryjanka
5. jan 2012

tak ten link je uplne skvelý @pran chcelo by to založiť niečo také aj tu 😀 až nemusíme chodiť do zahraničia 😀

jerryjanka
5. jan 2012

ktovie ako dlho by trvalo kym by nám zamkli takúto tému založenú tu 🤐

prevenar
5. jan 2012

@lucula73 jasne 🙂 to uz je na vas.

prevenar
5. jan 2012

@pran hehe masaker 😀