Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
5. jan 2012

@halienka
Je veľmi pravdepodobné, že ak pneumokoka má teraz (hoci v kľude), tak že po očkovaní už v kľude nebude, viď článok:

Očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-o...

Inak ale myslela si dúfam DTaP (Infanrix), lebo DTP (napr. D.T.COQ) je hrozný grc. Teda nieže by DTaP nebol, ale DTP (alias DTwP) je ešte o triedu horší.

A očkuje sa cca v rovnakých odstupoch ako Hexa, to isté samotná tetanovka pri základnom očkovaní.

manof
5. jan 2012

@denduska
@heimdalls

Osýpky sú po nemecky Masern. Kebyže ešte niečo potrebujete, tu je slovníček:
http://www.slobodavockovani.sk/news/slovnicek-i...

Ak niekto chce doplniť ďalší jazyk, nech mi napíše na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Veľmi rád doplním.

Žiadalo by sa: španielčina, francúzština, maďarčina, ruština (prípadne aj ukrajinčina), taliančina

petot
6. jan 2012

Andrew Wakefield žaluje BMJ za ohováranie.

denduska
6. jan 2012

@lucula73 hej, chce ockovat, on by ockoval vsetko 😀 aj sme sa hasterili na tom dost ale uz ked som nemala sily som povedala - ber ju, je to tak isto tvoje dieta a chod s nou na ockovanie, pre mna za mna, aj na hexu ale na tvoju zodpovednost...tak uz nesiel 😅 😅 😅 ale na tom tetane a zaskrte trva, tak ale u nas je riziko tetanu omnoho vyssie nez niekde v meste, my byvame na echt valale...ked k tomu pripocitam ze on sam videl umriet cloveka na tetanus hoci daleko od nas, tak asi tazko by som mu to vyhovorila.

lucula73
6. jan 2012

@denduska 🙂 ,chápem,no vidíš,tvoj má aspoň dôvod protestovať 😀
a to sa chystám aj ja povedať mojmu,nech ide na očkovanie s malým on,na jeho triko...som zvedavá,ako zareaguje,máme na to mesiac 😝

prevenar
6. jan 2012

@lucula73 ten mesiac by som vyuzil na prezentovani co najviac informacii o ockovani a nasledkoch. mat doma dieta s atopickym ekzemom, celiakou ,cukrovkou, alergiou, autizmom..alebo niecim este horsim tiez nie je zrovna zabava.

prevenar
6. jan 2012

kto tuzi po DOKAZE tak tu je . neformanny rozhovor prominentneho vakcinologa spolocnosti Merck o tom ako vakciny obsahuju rakovinotvorne virusi, ako to testovali na rushoch a potom pouzili v usa. zartuje ,ze rusi boli v takej miere postihnnuty rakovinou ,ze lahko nad nimi vyhraju olympiadu. ^^

6minut / anglictina.

https://www.youtube.com/watch?v=H77ktqya8MU
prevenar
6. jan 2012

a este jedna "zaujimavost" prebiehajuci sudny spor s GlaxoSmithKline. V testovacom laboratoriu v Argentine zomrelo 14 babatok po testovani ockovacej latky na ludoch. Toto testovanie by bolo nemyslitelne v USA ..ale Argentiske babatka maju ovela mensiu ludsku hodnotu ..(asi ^^) Jednalo sa o NELEGALNE testovanie v rokoch 2007 - 2008. sudca Marcelo Anguinsky udelil spolocnosti pokutu 400 000 pesos . cize staci zaplatit a ide sa dalej.
ked sa rodicia zacali vracat do nemocnice s umierajucimi detickami, deticky boli presunute niekde inde a boli osetrovane specialnymi lekarmi z GSK. vsetko nelegalne a mimo kontroli statnych uradov nehovoriac ,ze je to cele mimo akehokolvek etickeho kodexu .

zacina to 8:38 / anglictina

https://www.youtube.com/watch?v=S3Cx_rnZ4Rs

tak ..vesele ockovanie v novom roku 2012 a vela stastia ^^

halienka
6. jan 2012

@manof ďakujem za odpoveď. To je mi jasné, že imunita ide dolu vodou s očkovaní, len ma zaujímalo, či sa to kapánek nevyvracia, že načo očkovanie prevenarom, keď už toho pneumokoka má...Viem, že možno nemá ten typ čo sa očkuje, ale aj tak...A či to okrem oslabenej iminity nemôže narobiť aj nejakú inú galibu, aj keď by bol typ pneumokoka ktorý má iný ako tie očkovacie, či to proste nemôže niečo horšie spôsobiť, chápeš...poprípade ak jej to niektorý z tých čo už má, tak to už fakt neviem, čo to môže spôsobiť. Je to asi komplikované a na toto sa asi moc nedá nájsť odpoveď, každopádne mi to príde vcelku dobrá lotéria - čo sa stane ak dieťa s pneumokokom zaočkujete proti pneumokokom? 😝

kalo
6. jan 2012

Vstoupím do diskuze, prosím o radu znalých, jestli nemáte zkušenost nebo nějaké doporučení na nějaké přípravky na detoxikaci dětského organismu po očkování (homeopatika, bylinné..) V těchto odkazech píší o Desimun aktiv nebo GUNA Matrix. Nebo homeopatikum Thuya 15 CH...Ani nevím s jakým odborníkem se poradit...? Děkuji za názory

kalo
6. jan 2012

Ještě ten odkaz, kde se píše o vhodnosti detoxu, když už dítě očkované je....
http://www.celostnimedicina.cz/otazniky-kolem-o...

zuzana76
6. jan 2012

@manof poslala som preklad chorob v spanielcine

prevenar
6. jan 2012

@kalo ahoj, v tomto pripade by som sa snazil vyhladat schopneho homeopata z tvojho okolia. skusat homeopatika len tak by sa nemuselo vyplatit. detoxikacia je pomerne komplexny proces a clovek pri nom berie viac druhov homeopatik a malo by to byt pod dohladom niekoho kto tomu rozumie.

kalo
6. jan 2012

@prevenar Děkuji. Určitě najdu odbornka, vím, že dávkování atd.je u homeopatik citlivé. Pozn.očkování nás teprve čeká, zatím oddalujeme a oddalujeme 🙂 Nechce se mi, ale mi, ale cestujeme a v mém okolí se také vyskytlo několik přípaků meningokoka u miminek, u jednoho znám i černý kašel ☹ Bohužel nás to asi nemine, tak chci alespoň zmírnit negativa...

manof
6. jan 2012

Dnes (6.I.2012) o 19:30 má byť na TV JOJ o tom prípade očkovania proti TBC bez vedomia matky v ružinovskej pôrodnici ešte aj na 2. deň po úplnom zrušení povinného očkovania proti TBC.

jerryjanka
6. jan 2012

@manof teda to je svinstvo ešte aj advokat dal za pravdu mamičke lebo vyhlaška to neupravuje. a oni že sa musia poradiť už hladaju ako sa vyhnuť problemo.

prsky
6. jan 2012

@jerryjanka nedal jej za pravdu, povedal, ze ked to neupravuje vyhlaska, tak sa riadi datumom narodenia (tak to bolo aj pri prevenare - moja mala je narodena v 2008 a nastastie ho este nemala povinny, deticky narodene od 1.1. 09 uz ho mali "na tvrdo" - len tam sa taketo nemohlo stat, kedze to nedavaju v porodke 😅 )
co je svinstvo je, ze to pichli jej synovi bez vedomia rodica (akoze naco davat na vedomie, ked je to povinne) ale zas nechapem, kde bola ona, hlavne ked o ruzinove sa toto davno vie, ze "unasaju" deti

jerryjanka
6. jan 2012

neviem teraz či som zle počula ale ja som tam počula že sa to riadi datumom očkovania nie narodenia

tamix
6. jan 2012

@manof To hádam ani nie je pravda!!! Poriadne svins...

tamix
6. jan 2012

@jerryjanka tvrdo,ale od srdca napísané. Plne súhlasím. Len máme smolu, že my sme taký národ, že si s nami môžu robiť čo chcú. Všetko každému prepáčime, odpustíme a to ešte s úsmevom a pokorou.

petot
6. jan 2012

Skutočný problém je v tom, že (predpokladám, že dlhodobo) nerešpektujú základné ľudské práva dieťaťa. Každému zdravotnému úkonu musí predchádzať informovaný súhlas rodiča. Keby to nemocnica robila tak, ako to robiť má, tak by sa nič nestalo. Takto majú na krku prúser. Vyhláška je len vedľajší problém, a jej platnosť je jasne daná, dátum narodenia s tým nemá nič spoločné.

prevenar
6. jan 2012

@manof ja som zvedavy kto za to pojde do vazenia .. ved vzdy maju plnu hubu zodpovednosti a "zakonov" tak mohlo by to platit aj opacne ^^

prsky
6. jan 2012

@petot ten pravnik iba hovoril, ze ak nie je vo vyhlaske jasne napisane, od kedy to ma platnost, tak sa riadi datumom narodenia
a vrchni proockovaci stale tvrdia, ze jedno zo zakladnych prav dietata je ockovanie,nie?

prsky
6. jan 2012

@jerryjanka tak teraz neviem, ale mali tam aj napisane dole pocas celej reportaze, ze ockovanie sa riadi datumom narodenia (ci nieco v tom zmysle)

denduska
6. jan 2012

@petot tam kde som rodila ja sa ten súhlas podpisuje ešte pred pôrodom...všetko je tam vymenované na jednom papieri, aspoň čo si hmlisto pamätám, viem že je tam aj súhlas s rooming in 😀 neviem či konkrétne aj očkovanie ale ja som ešte pred pôrodom povedala sestričke že očkovať nechceme tak som to podpísala aj tak, ale ona tam hore keď sa malá narodila napísala že Neočkovať. neviem si predstaviť že by každej mamičke pred každým vyšetrením a sonom (hlávka, obličky, kĺbiky atď) nosili lajstro na podpis, veď by celé dni nerobili nič iné 😅 Podľa mňa dieťa očkovať nemali, veď očko je zrušené, ale nechápem prečo to mamina nepovedala hneď..ja som striehla ako sup 😕

petot
6. jan 2012

@prsky Lenže tak si to iba mesianisticky vykladajú. Základné práva sú definované v Ústave a v Dohovore o ľudských právach a biomedicíne, a tam je zakotvené právo na informovaný súhlas so zdravotnou starostlivosťou. O žiadnom práve na očkovanie sa tam (vďaka Bohu) nehovorí.

pran
6. jan 2012

@kalo Tak snad nekecam, ale proti meningokokom sa predsa neockuje! A cierny kasel, pokial ma tvoje dieta viac ako rok, tak uz nie je rizikova choroba. Da sa v pohode liecit. Smrtelna je myslim do polroka.

olivova
6. jan 2012

ja len ziiiiram, fakt. To mi pride, ako keby matka bola zbavena vsetkych prav o rozhodovani SVOJHO dietata..Zasa sa budem nad tym rozculovat dobre dlho, a co je najsmutnejsie, o chvilocku bude okolo toho ticho, vsetko bude ok a sme tam, kde sme boli...Ach jaj...
@petot - lenze nikomu to, ze nerespektuju zakladne ludske prava dietata "netrha zilami"...Kazdy je spokojny - a pise sa tu, ze je to o tejto nemocnici zname...Tak potom sa pytam, ked je to dlhodobo zname - Ako si to mozu dovolit??? ja to nechapem. Mozno som uplne naivna v tomto storoci, ale mna by to ani nenapadlo, ze niekto moze mojmu dietatu - a to hned po narodeni - nieco taketo vyparatit...Po tej sprave som ostala uuuuplne v soku...Uz len zaviest nevolnictvo ...Nemozem si pomoct, ale zacinam mat pocit, akoby SR a krajiny, kde je povinne ockovanie v takomto rozsahu - spadali do kategorie - pokusne kralilky ...

petot
6. jan 2012

@denduska Práve to je zvrátené, že musíš striehnuť ako sup. Oni nemajú čo robiť bez Tvojho vedomia a súhlasu žiadne lekárske úkony! Dieťa nie je majetok špitálu, ba ani súčiastka v pásovej výrobe! Je to ľudská bytosť ktorá má svoje ľudské práva!