Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
28. apr 2009

Ja som tiež ČÍTAla, čakať nejaký čas po chorobe, až potom očkovať a keď sú chorí členovia domácnosti, neexistuje očkovať!

sisstin
28. apr 2009

no Dr. na mě čuměla jak na debila, co si to vůbec dovoluju..a že kdyby vadila rýma, tak některý děti nebudou naočkovaný asi nikdy..a tlemila se mi do ksichtu 🙄

no už hledám jinou, protože tohle mě fakt dorazilo 😖

diddi
28. apr 2009

myslim si,ze tie maminy,ktore nechcu dat ockovat svoje deti-povinnym ockovanim,by si mali dat deti do skolky,kde ani jedno dieta nie je ockovane....inde do skolky taketo deti bez ockovania nevezmu.....co je aj spravne!

sisstin
28. apr 2009

diddi: četlas tohle téma? To je úplně o něčem jiným..tady se chce hlavně to očkování posunout..a ne slepě očkovat vše a hned..např. malý má po očkování MMR v 15m(dolní hranice) sníženou imunitu, z některých dětí se stali autisti a bůh ví co..třeba si to téma trošku pročíst..a ne hned slepě házet soudy 😉

viviktorka
28. apr 2009

no podla mna je ockovanie vyborna vec (asi ma tu teraz odsudite 😀 ), ale treba zvazit, kedy a ktore deti ockovat. Urcite by som nedala ockovat syna, keby bol chory, aj keby mal len nadchu. Ale odmietnut ockovanie uplne a u vsetkych je podla mna dost velka trufalost, nechcem si ani predstavit, kolko deti by zomrelo potom na cierny kasel, na prave kiahne...

diddi
28. apr 2009

Citala som 2 strany,napisala som svoj nazor...nazov temy je v tom pripade zavadzajuci....ak sa posuva ockovanie,nech sa posunie aj skolska dochadzka....a myslim tym povinne ockovania a nie proti vsetkym blbostiam

sisstin
28. apr 2009

diddi: např. to MMR nemá horní hranici, má jenom tu dolní 15m..a jako co se stane, když to naočkujou ve 2letech? Nic..akorát dítě nemá takový strašný reakce a pod. 😉 ..a to TBC v porodnici je taky kravina..nakazit TBC se dá při dlouhodobém styku s nemocným, to nechytíš tak, že pojedeš MHD a někdo zakašle a máš to..takže těžko se tím nakazí několikadenní miminko... 😉

viviktorka
28. apr 2009

s posuvanim ockovania bysom bola tiez opatrna. Nebola by som nadsena, keby moj syn dostal niektory z chorob, a to vaznych, len kvoli tomu, ze sme posunuli ockovanie. Samozrejme nemyslim teraz posun pre nejaku chorobu alebo kvoli nejakemu zdravotnemu dovodu.

sisstin
28. apr 2009

vikviktorka: takže radši budeš mít dítě naočkované na MMR, ale autistu? 😉

diddi
28. apr 2009

sisstin,neviem ako funguje virus v tele,ale snad to lekari nerobia kvoli tomu,ze sa zle vyspia....asi vedia preco novorodene deti musia ockovat proti TBC....a neviem co je MMR

sisstin
28. apr 2009

diddi: doktoři nejsou bozi..žádný doktor ti neřekne zápory očkování, oni ti řeknou jen ty klady..a pak se tady holky diví, když jejich děti po MMR (zarděnky, spalničky..a to třetí nevim ted hned) přestaly mluvit, staly se autisty, zhoršila se jim imunita..a to jen proto, že se to muselo dát ted hned v 15m..jinak to TBC v porodnicích se konečně ruší 🙂

viviktorka
28. apr 2009

to som nepovedala, vies, bud autistu alebo postihnuteho obrnou, hm vyber si... autistom sa stane tak jedno dieta z x deti

susik77
28. apr 2009

siss: uz je to schvalene?ja som citala, ze v cr sa rusi len to preockov. v 11 rokoch...

viviktorka
28. apr 2009

a hovorim, ze ockovat individualne podla zdravotneho stavu dietata, nie bez rozmyslania vsetky deti hned

sisstin
28. apr 2009

vikvik: no a právě stačí jen to, dát to trošku dýl..spalničky atd, nejsou smrtelné nemoci 😉 já mu to taky dala v 15m..a hořce toho lituju 😒

susik: jj..tušim, že pokud dítě nenecháš naočkovat TBC v porodnici..tak je to pak myslím až nejdřív na roce 😉

diddi
28. apr 2009

no ten autismus urcite nie je dosledkom ockovania....on je totiz zakodovany davno v mozgu a nie je priamym nasledkom ockovania

viviktorka
28. apr 2009

ani autizmus nie je smrtelny, viem blba odpoved, ale aj po tych chorobach mozu ostat vazne nasledky

sisstin
28. apr 2009

diddi: právě, že MMR je jedním ze spouštěcích faktorů 😉 😒 já bych dřív taky dala naočkovat vše..vůbec jsem nad tím nepřemýšlela..ale od tý doby, co se o to zajímám, jsem teda hodně hodně změnila názor 😉

susik77
28. apr 2009

siss: skusim to najst na nete. nemas odkaz?ja by som to brala, malu blbo zaockovali, 3x jej museli prepichovat ten hnis 😢

martina46
28. apr 2009
sisstin
28. apr 2009

susik: no my byli 2x na řezání toho ramínka po TBC..takže vím, o čem mluvíš 😒 ten odkaz tu někde byl..o tohle jsem se zas tak nezajímala zatím, bo už mám větší dítě 😉

sisstin
28. apr 2009

holky...a vám třeba není divné, že i po naočkování proti neštovicím( planým) to dítě stejně může dostat..a v mnohem horší formě? A tak je to u víc očkování 😉 já samozřejmě dát všechna povinná..ale ten očkovací kalendář by se měl natáhnout... 😉

martina46
28. apr 2009

k autizmu - odporucam precitat tento clanok. myslim, ze hovori za vsetko:

http://www.ockovanie.org/autizmus.html

aj toto:

http://www.ockovanie.org/mmr-vakcina-autizmus.html

sisstin
28. apr 2009

ještě by mě zajímalo, která z vás je pro všechna očkování co nejdřív..četla jste si některá složení těch vakcín? 😉

susik77
28. apr 2009

hm, aj ja si myslim, ze by sa malo ockovat neskor a malo by sa prihliadat k zdr. stavu deti prp. k rodinnej anamneze.

martina46
28. apr 2009

niekde som citala, ze v japonsku zacinaju ockovat az v dvoch rokoch. ale neviem, ci si dobre pamatam 🤐

bobulle
28. apr 2009

vanish děkuju, a prosím Tě, na tu imunologii a alergologii vás poslala pediatrička a nebo jste si tam zašli sami? A jak to prosím probíhá? Stejně jako u dospělých že se pýhají alergeny pod kůži? 😕

bobulle
28. apr 2009

Tak jsem teď dočetla ....
Diddi: existuje více druhů autismu, mj. i získaný autismus... 😉
No a k tomu že autismus není smrtelná chroba, to tak k tomu Ti řeknu je to, že nevím jak by jsi se cítila, kdyby Ti Tvé dítě už NIKDY neřeklo mami, nedívalo se Ti do očí a do smrti by bylo odkázáno na Tvou a nebo ústavní péči a to jen kvůli jedné vakcině....(s autisty mám řadu osobních zkušeností) 😒
No a co mě hodně žere je to, že se jedná o běžné dětské nemoci (zarděnky, přiušnice a dět. neštovice) a oni nás nutí děti přeočkovat. Jsem velce zvědavá co mi řekne zítra neuroložka... 😔

martina46
28. apr 2009

bobulle, drzim palce!

valka
28. apr 2009

hm...dididdi, viviktorka, aj ja som bola zastancom ockovania...a teraz sa na to pozeram triezvejsie... ono je vela veci bububu...ale kto zacne hladat, vela toho najde...ja som napriklad v oficialnom neurologickom casopise nasla vysvetlenie autizmu ako autoimunneho ochorenia sposobeneho ockovanim na osypky...a ked su vase deti ockovane, coho sa bojite, ked ockovanie predsa chrani od ochorenia? 🤐

co sa tyka tbc, napr. v rakusku je uz zakazane, pretoze nie je dokazane, ze naozaj pomaha a pre deti je to zbytocna zataz...
a mmr - mumps, rubeola, osypky...nejdem sa rozpisovat, kedy je ktore ochorenie nebezpecne, ale nevidim dovod, preco by mali byt deti v 1,5 roku ockovane proti niecomu, co ich moze potencialne ohrozit najskor v puberte...

martina, no proste som jej povedala, ze ockovat mmr chcem az neskor a ona, ze dobre( po tom, ako mi dohovorila, ze som nezodpovedna), ze dobre, podpiseme odklad..uz teraz mam dovod - dieta nemoze byt v inkubacnej dobe a tiez by nemalo byt nejak s narusenym zdravim...no lucke sa postupne deru zuby a kazdy zub znamena u nas tyzden kasel a nadchu...a kedze prejavy po ocko su na 8-12 den, ja neviem zarucit, ze to nepadne prave na rezanie dalsieho zuba..takze kym nebude mat plny mliecny chrup, tak neockujeme...

niekto hovoril o tom plateni...sa chystam zavolat do poistovne a zistit co a ako, --no vakcina stoji okolo 6eur a vykon asi tolko isto...takze za tu sumu mi to stoji, ze mala bude zaockovana az podstatne neskor, ked to bude lepsie zvladat...