Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
10. jan 2012

@shakti9 "všetko v súlade so zákonom" znamená v reči nášho kmeňa "nič"... pretože podľa zákona nič nemusia.. 😠

atana
10. jan 2012

@prevenar , boli sme viaceri adepti, aj manof 😉 , ale toho sa zlakli pre uspesnu protikampan, vtedy zacinal so strankami a este jedna priatelka, ale tej nakoniec napisali, ze predsa len mala pravdu, ze uplynuli viac ako dva roky od spachania priestupku.
A tak som ostala ja. Ale ti spominani ma podporuju. A je ich ovela viac, napr. tu chodiaci petot, samiana a co ja viem kto kazdy tu ma svoj nick, podla ktoreho ho nepoznam 😉
Kedysi som na tieto stranky chodievala casto.
Velmi mi pomohli prispevky od sikovnych ludi tu na tomto fore.
Vobec sa mi do toho natahovania nechcelo, ako inym.
Miestami som bola "dokopana" argumentami a uvahami od priatelky a potom som uz isla ako na zotrvacniku. S kazdou novou zasielkou od RUVZ, ci UVZ som mala chut sa na to vykaslat, su neskutocni ako vedia trepat sprostosti a trvat na nich. Hlavne im dobre ide zastrasovanie.
Okrem toho, na pojednavani som mala len pravnicky, takze sme sa nemali o com bavit, lebo trvali na tom, ze to budeme riesit iba v pravnej rovine, nedovolili mi predlozit vedecke poznatky a kadeco ine, lekar s neunuval.
Keby som to mohla vratit, vezmem si manofa... 😀, s nim by sme to roztocili, chi chi.
idem varit obed

jitka90
10. jan 2012

@manof Děkuji za odkazy, člověku je z toho na... ale dám to přečíst i manželovi. U nás totiž o očkování nerozhoduji jen já, jak psal @prevenar, ale i můj manžel, a ten je pro očkování. Slyší alespoň na odložení na pozdější dobu. Musím mít ale rozumné argumenty, zákonné doby na odložení, atd. V čemž se silně ztrácím. Opravdu stačí říct, že prostě nechci očkovat? Jenže doktorka potvrzuje papír do školky, pokud vím, a když nebude očkovaná, tak mi ji nevezmou. Tady se to, co jsem slyšela, dost hlídá. Nejsem tak radikální, abych dokázala jít proti celému očkování, jen bych chtěla zvolit co nejméně ohrožující variantu očkování. Nedávám žádné nepovinné očkování.
@moira19 pro nás je nereálné Dr. vyměnit, není za koho.
Každopádně všem děkuji za informace 🙂

prevenar
10. jan 2012

@jitka90 teda ,, samozrejme v ramci rodiny rozhodujete dvaja 🙂 ..to ze rozhodujes "len ty" bolo vo vztahu k lekarke. cize medzi tebou a lekarkou rozhodujes len ty .. v ramci rodiny samozrejme aj manzel ..tak som to myslel , sorry za nepresnost 🙂

prevenar
10. jan 2012

@jitka90 pozrite si par relacii na temu ockovanie , je to zaujimave pozeranie. http://rizikaockovania.sk/index.html

prevenar
10. jan 2012

@atana ved sa tu obcas zastav a podel sa so skusenostami 🙂 to nikdy nezaskodi. inak, to , ze to riesili len z pravnej stranky sa mi celkom lubi , tak si to viac menej predstavujem. ja som sa z medicinskej stranky nechcel s nikym aj tak o nim bavyt. zatial sme neboli predvolany, tak sa uvidi 🙂

co varis ? 😀

verinka100
10. jan 2012

@manof Dakujem za odpoved 🙂

verinka100
10. jan 2012

@prsky aj ja si prosim info na takeho lekara v BA, ked tak IP 🙂

zuzana76
10. jan 2012

ahojte, surne, potrebujem najst pribalovy letak k vakcine MMR, normalne bol dostupny a teraz mi to nejde, nemate to niekto? alebo neviete, kde by sa dal najst? dakujem

tean
10. jan 2012

@atana
ahoj,
zaujimalo by ma, ci si do zapisnice(na priestupkovom konani) uviedla nejake medicinske fakty a ci sa ti k nim vyjadrili.
Alebo sa vyjadrili vo svojom rozhodnuti iba v oblasti prava-zakonov ?

zuzana76
10. jan 2012

@molka dakujem

manof
10. jan 2012

@verinka100
poradíme. Napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Neodporúčam posielať kontakty ani v IP, lebo IP si môžu pozrieť aj admini, ktorí sú silne naklonení očkovaniu, čo by nemuselo dopadnúť dobre. Obzvlášť keď zvážime pravidelný sponzoring/reklamu GlaxoSmithKline na tejto stránke.

janka79
10. jan 2012

dieta sa mi narodilo 31.12.2011, v nemocnici ho proti TBC neockovali, detsky lekar ho vsak zaockovat chce...spada dieta este do minulorocneho ockovacieho kalendara alebo sa ho uz toto ockovanie netyka?...dakujem

eaka
10. jan 2012

@janka79 A to už prečo na tom trvá? Keby sa dieťa narodilo o 12hodín neskôr, tak už je proti tbc chránené aj bez vakcíny? O škodlivosti a neúčinnosti tejto vakcíny vedia aj lekári už veľmi dlho, ale veľmi dlho trval boj s byrokraciou a veternými mlynmi a kooopec detičiek už bolo zaočkovaných úúúúplne zbytočne...
No a podľa info tu na stránke malo dieťa 4dni - 6 týždňov v roku 2012, takže by sa naňho očko vzťahovať nemalo...

eaka
10. jan 2012

Thálium radíme medzi najjedovatejšie prvky chemickej sústavy, ortuť a olovo... (citát z krimi seriálu, práve im tam kapú ľudia ako muchy kvôli takému malému pliešku - rádioaktívnemu tháliu)... Ja viem, na ruvz by také citáty asi nezabrali.. 😉

tean
10. jan 2012

@janka79
bolo to v spravach. RUVZ tvrdilo, ze sa na neho vztahuje vyhlaska podla datumu narodenia (teda ockovat)
Pravnik, ktoreho si televizia zohnala, sa vyjadril, ze dieta nema byt ockovane, pretoze v tomto roku nie je tato vakcina medzi povinnymi.
RUVZ zase nevie, kde je sever.
V kazdom pripade neockovat proti TBC

luba41
10. jan 2012

@tean to by snád znamenalo, že všetky nezaočkované deti nar. do 31.12.2011, /aj tie čo majú odklad rok,dva/ že si na ne vakcína počká? Nejaká nedomyslená vyhláška...

verinka100
10. jan 2012

@manof Dakujem, napisem 😉

ninan2
10. jan 2012

Aj keby sa vsetci na hlavu postavili, tak TBC nikdy ockovat nedam... a je uplne smiesne, ze deti narodene napr. toho 31.12.2011 ockovane byt musia a narodene 1.1.2012 uz nie. To sa naozaj neda ani komentovat slusnymi slovami...

prevenar
10. jan 2012

@ninan2 ty extremistka 😝

ninan2
10. jan 2012

@prevenar haha, no 😀

olivova
10. jan 2012

ked som kukala spravy, nakrucali v dakej nemocnici a ich hovorkyna sa vyjadrila nieco v tom zmysle, ze oni budu ockovat aj po zruseni tetjo vakciny, pokial si to budu mamicky zelat....to nezrusili uuuplne? ta vakcina bude na poziadanie k dispozicii? dost ma to zarazilo (viem si predstavit to presviedcanie, ake to bolo hrozne zrusenie...)

prevenar
10. jan 2012

@olivova nie, teraz je to dobrovolne a nie "povinne" ^^ ..aspon ja som to tak pochopil .

zaockujte_aj_slnko
10. jan 2012

@tean
RUVZ urcite klame....... ved "PRAVNY STAV" v tomto case je taky ze ziadne ockovanie TBC sa nie len ze nevyzaduje ale je bez vedomia a suhlasu rodicov matky je dokonca trestne!.... ublizenie na zdravi, napadnutie, a podobne.....
ak by tvrdili ze ockovanie deti je "podla datumu narodenia" v tej vyhlaske sa nakoniec dava "prechodne obdobie" alebo "co" s detmi ktore boli narodene skor......nic take tam (pokial viem) nedali.....cize deti sa ockovat na TBC povinne uz nemozu v tomto CASE, bezohladu na datum narodenia dietata..... to je moj nazor, ale zaiste sa nemylim.

eaka
10. jan 2012

@olivova no, dobrovoľné takým štýlom, že keď povieš nie, tak nezaočkujú, ak nepovieš nič, tak to bude brané ako tichý súhlas a dieťa pichnú...

prevenar
10. jan 2012

@eaka je to celkom mozne, ja sa uz divim malo comu ^^ ...

olivova
10. jan 2012

@eaka - aha, a ja ze som zle pocula...ach jo..tu zamienku na presvedcenie si najdu... 😖
Inak ste sa bavili o rozhodovani v ocko - @jitka90 - ja musim povedat, ze moj manzel je k novym roznym informaciam velmi pristupny...Sice mi dal na vedomie, ze si urady pochodim sama, ale nema nic proti neockovaniu ba sa skor priklana k vobec neockovaniu ako vystavit sa rizikam (asi to vidi na nasej dcere....) a keby nieco, urcite ma podrzi...je to na nezaplatenie, ked mas najblizsieho pri sebe ...Ale nikomu to nevesiame na nos (niekto sa zmienil, ze ako ju rozvlaci okolie), tiez nemame pochopenie po opatrnom vyzistovani stavu 🙂 Takze je to len v rodine - u nas....

manof
10. jan 2012

@janka79
V prvom rade: očkovací kalendár NIE JE PRÁVNYM PREDPISOM, a už vôbec nie všeobecne záväzným. Očkovací kalendár je len pomôckou pre dezorientovaných detských lekárov. Z právneho hľadiska platí vyhláška, nie očkovací kalendár. Ak je očkovací kalendár v rozpore s vyhláškou, treba sa riadiť vyhláškou, nie očkovacím kalendárom.

P.S.: Pediatri tak-či-tak nevykonávajú očkovanie proti TBC. To sa robí už len na novorodeneckých oddeleniach nemocníc. Takže ak Ti dieťa chce proti TBC zaočkovať sám pediater, tak chce dvojnásobne porušiť platné právne predpisy, na čo ho môžeš taktne upozorniť. A keď si nedá povedať, radšej zdrhaj k inému.

atana
10. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko , ked minuleho roku v lete zrusili preockovanie 11 rocnych proti TBC s platnostou od 1.7., tak to platilo pre vsetkych a nedoockovavali sa ti, ktori mali 11 pred tym a este to nestihli.
Jednoducho aj teraz to podla mna tak plati, a neznalost zakona neospravedlnuje.

tean, ja som na zac. jednania zacala tym, ako doteraz vsetko zbabrali, ze pouzili zle zakony a pod a pravnicka ma razne zrusila, ze sa o tom nebudeme bavit, ze toto je nove jednanie a bude len v urovni porusenia zakona. A tak sme sa bavili o pragrafoch. Trosku ma nechala hovorit ako bolo moje dieta od malicka chore.

Tato zapisnica isla potom na UVZ a od nich sa mi pacilo, ze prisla ako odpoved cela uvaha o kolektivnej imunite, osypkach v Bulharsku a mojom neprave v nicom, co sa tyka mojich vlastnych deti. Akoby stat bol ich mamou, v podstate si na ne narokovali, ze oni rozhoduju o ich zdravi.
Im uz nevadilo, ze sa mame bavit len v pravnej rovine.

Na moje tvrdenia, ze stat neodskodnuje postihnutych ockovanim uviedli, ze to nie je pravda, ze odskodnuje. Par mojich znamych, co s tym maju skusenost tym poriadne napalili a vsetci povedali, ze ak bude treba, pridu svedcit na sudne pojednavanie. To ma zatial minulo. Ale asi nie na dlho. Tak do roka by som mala vediet co dalej.

Super je to, ze medzitym co sa s nimi natahujem pribudaju v telke reportaze o ludoch, ktori v nich tvrdia, ze je to nasledkom ockovania a rozne ine kauzy okolo toho. To mi nahrava. I ked kolegovia maju na mna svoj nazor... 😎.
Nevadi, aj ja na nich.... 😝