Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

wham
12. jan 2012

ahojte, dnes spravy o 12tej na JOJ, bola debata o ovcich kiahnach,,, som sa cudovala, ze pani doktorka nepretlacala ockovanie, len ho odporucila tym ludom,ktory myslia aj na inych, ktory maju slabsiu imunitu a nemuseli by kiahne zvladnut
http://www.joj.sk/noviny-o-12-00/noviny-o-12-00...

19 min

eaka
12. jan 2012

@wham Ho odporučila tým ľuďom, ktorí myslia na tých, čo majú slabšiu imunitu???? Tak to je aký hlod, tak sa tu ide pôsobiť na naše ľudomilstvo, aby sme sa a svoje deti očkovali kvôli chúďatkám, čo by to nemuseli zvládnuť? Koľko je takých?

eaka
12. jan 2012

Len tak mimochodom, bude nejaká oslava 1000ky? 🙂

wham
12. jan 2012

@eaka no ano,odporucala ho v pripade, ked su surodenci a jeden je chorvajsi a ze ten zdravy by mohol zaviect domov ten virus a nasledne ten chorlavy by mohol sekundarne chytit pasovy opar, ale povedala, ze je to na zvazeni rodicov,comu tiez nerozumiem, kedze zvazovat mozu len ak su ochotny zaplatit pokutu za neockovanie, a jednak spomenula, ze ockovanie ma aj benefity, ale aj mozne rizika a ze je to na zvazeni rodicov, a podotkla, ze aj vit C ma svoje vyhody a nevyhody 😝 zmiesany pocit mam z nejak z celeho tohto okienka co na tej Jojke mali,,,,prakticky o nicom 🤐

eaka
12. jan 2012

@wham No tak aby tomu chorľavejšiemu nebolo ľúto, tak napicháme aj zdravšieho, nech je chorľavejší tiež...nie??? 😖
Ale hovoríš o očkovaní O.K., nie? To nie je povinné, pokiaľ viem... ale aj tak sa podľa mňa nie je o čom rozhodovať 😉 Proste jednoznačné nie...

halienka
12. jan 2012

@wham očkovanie proti ovčím kiahňam je tuším dobrovoľné, takže tam pokuta nehrozí chvalabohu 😉 ale tak zdá sa, že podľa toho čo píšeš nebola tá doktorka až tak proočkovacia, takže to vcelku beriem, lepšie ako podaktorí maniaci (Dluholudský atď.), čo sú schopní vyhlasovať, že je to to najlepšie na svete a zanedlho sa bude očkovať proti všetkému, tuším aj proti pádu kométy 😀 😀

prevenar
12. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ja ti pochopitelne nebranim, aby si si nevybral nejaku lepsiu stranu. good luck 😉

prevenar
12. jan 2012

@vefi89 heh, no niekomu sa pacia viac, niekomu menej 😝 co je nepodstatne ..podstatne,je ,ze sa rutime do totalnej ciernej diery a vacsina ludi si to zatial ani len nevsimla :/

prevenar
12. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Liptak ma v mozgu prilis vela hlinika a ortuti ..tak to jeho rozhodovanie tak vyzera 🙂

eaka
12. jan 2012

@prevenar No predstaviteľ SaS práve teraz hovoril v telke, že ak chce niekto podporu v nezamestnanosti, tak sa nebude brať ohľad na to, akú skončil školu, ako dlho je nezamstnaný, nič, proste pôjde s cigánmi zametať ulice, ak chce dostať peniaze..to sa mi nepáči, podľa mňa by sa nemali všetci nezamestnaní hádzať do 1 vreca... no a ešte chcú dať cigánom €270 za pomocné práce ako odstraňovanie lístia a pod... namiesto €100 dávok...to sa mi zdá dosť veľa...

eaka
12. jan 2012

To len na margo tej politickej debaty, čo sa tu strhla... 😉

petot
12. jan 2012

@lemge Ohľadom hlásenia/nehlásenia, pozri http://rizikaockovania.sk/leg/leg11-vyhlaska_zm...

wham
12. jan 2012

@eaka no ja ked som som to pozerala a pocuvala, som si myslela, ze som sa zobudila o niekolko desiatok rokov neskor a povinnost ockovat je zrusena a ockovanie cisto dobrovolne 😵 , aspon taky pocit som mala z jej rozpravania,,,, no snad to raz bude pravda..... a budeme sa mohli dobrovolne rozhodnut ci ano, alebo nie ako je tomu v dalsich zapadnych statoch,,,, ja medizinu ako taku neuznavam, co sa tyka chronockych chorob a tak, ale to, ze vedia zosit cloveka po uraze to beriem,,, ale nic ine, ockovanie je budovanie si klintely do buducnosti.... 😝

prevenar
12. jan 2012

@eaka faktom je ,ze CELY komplet cely system je zly .. ci s SaS alebo bez. strany s statna politika su bezvyznamnejsie z roka na rok . cela moc a rozhodovanie o vsetkom sa presuva do sukromnych ruk akcionarov nadnarodnych spolocnosti. uz teraz temer o vsetkom podstatnom rozhoduju ludmi NEVOLENI uradnici niekde ,,bohvie kde, ktori zastupuju zaujmy sukromnych spolocnosti .. momentalne sme svedkami zaniku statov, parlamentov , suverenitity na hociakej urovni, ludskych slobod a demokracie tak ako sme na nu boli zvyknuti . je to ako ked vypustas vanu po kupeli.

keby si dnes isli vsetci ludia vybrat peniaze zo svojich bank asi za 30 min by sa zistilo,ze tam ziadne peniaze nie su 😕 .. vsetci sme boli okradnuty a sme okradani denne ..a ani si to moc nevsimame. cely "dlh" grecka je podvod na ktory budu natahovat stat po state az nakoniec bankova mafia zrujnuje komplet celu europu ..aby cez chaos ktory vypukne mohol povstat z popola model ktory je pre nadnarodne spolocnosti uplne idealny. je to model "cina" ..a ako spoznate zaciatok konca ? jednoducho, ked jedneho dna bude vytvorena spolocna Europska armada , to bude den ked si mozte povedat, ze dnes je zaciatok konca.

globalizmus, socializmus a ani vlada .. tu nie je pre vas, nikdy nebola a nikdy nebude.

prevenar
12. jan 2012

@eaka ked ta fakt zaujima co sa vlastne deje a ako skoncis, tak si pozri tento kratky kresleny film. divila by si sa kolkych ludi to vlastne ani nezaujima, lebo maju "ine" problemi .. to teda maju ,, a este len budu mat.

https://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k

vypni reklamu aby si videla ceske titulky

eaka
12. jan 2012

@prevenar úprimne mám aj obavy si to pustiť...

prevenar
12. jan 2012

@eaka je to mila kreslena rozpravka , nebud makka 🙂

eaka
12. jan 2012

@prevenar To je ako keď kamoška vzala hypotéku na byt a keď som to vypočítala, tak som zistila, že za 2,9megový byt zaplatí nej.5mega a ona že vtedy ten byt bude ale mať hodnotu 5mega... no ktovie, možno bude...ale bude to ten istý byt, čo dnes..vlastne o 30rokov starší...takže menej hodnotná vec bude stáť raz toľko... hm...

eaka
12. jan 2012

@prevenar Ale na konci to vyzerá na happyend.. 😕 😅

wham
12. jan 2012

@halienka tak to mi asi uniklo,preto sa to nieslo v tom slobodnom duchu, ako ze nie je na vyber, a ani sa o tom nediskutuje,,,, neviem preco som myslela, ze kiahne su povinne, asi som si to zamenila s osypkami 😨 ,

wham
12. jan 2012

@prevenar uf, mne sa nezdal kratky 😀 , no je to tak, a je to smutne,lebo tych par tisicok ludi,co si to uvedomuje s tym nic nedokaze urobit, iba zaby vsetko spalit a zacat odzaciatku.... a to sa neda....ci?

eaka
12. jan 2012

@wham A koho to u nás treba zhodiť do bezodnej studne?? 😀

prevenar
12. jan 2012

@eaka samozrejme ,ze nebude mat taku hodnotu ..nebude mat ani taku hodnotu za ktoru ho kupila. 30 rokov je v situacii ked stojime na hrane 3 svetovej vojny, ze nekonecno. urcite si si vsimla ,ze usa chce za kazdu cenu napadnut iran . ze do perskeho zalivu stahuju lietadlove lode a jadrove ponorky usa, anglicko ..aj rusko. ze cina a rusko vyhlasili,ze v pripade napadnutia iranu budu branit iran 😕 ..ze iran vyhlasil,ze ked ich napadnu tak zablokuju cely persky zaliv z ktoreho prudi tusim 40% vsetkej ropy pre usa .. a ze keby nato ktoreho je clenom aj napriklad take slovensko dostalo do konfliktu s ruskom,ze rusko by asi tazko pokracovalo v dodavke ropy a zemneho plynu na "nepriatelske uzemie" .. ze co by takyto konflikt, ktory graduje ..teraz ako citas tieto riadky znamenal pre svetove ceny ropy ..a co by taky 400-500% narast cien znamenal pre svetovu ekonomiku ? si myslis,ze preco uz teraz rastu ceny ropy z tyzdna na tyzden ? a to sa este ani v podstate nic nedeje ..

ja som prudko zvedany do bude tak o rok ..dva.

prevenar
12. jan 2012

@eaka ved hej .. aj druha svetova vojna vlastne skonicla happy endom ..teda pre tych co to prezili 😕

prevenar
12. jan 2012

@wham no vidis, vsetko spalit .. to je tusim najrozumnejsia vec ktora tu bola vyslovena v ramci politiky .. len treba postrazit, kto bude palit , koho palit a kto bude veci riadit, ked palenie skonci ^^ ..aby to nedopadlo ako v egypte ,,z kaluze pod odkvap. pozitivny priklad su udalosti ktore sa odohrali na islande .. tusim rok 2009 . v spravach "nahodou" nic o tom nebolo .. ale pozri si na youtube " island revolution" ..ked sa chces o tom nieco dozvediet.

v zasade islo o to,ze ludia odmietli zo svojich dani "odskodnit" banky ..AKA nechat sa okradnut . obsadili parlament , rozprasili vladu ..a napisali novu ustavu kde politici maju minimalne pravomoci .. v podstate ludia prevzali moc a zadpovednost za svoje zovoty .. veeeelmi nepopularne pre bankarov a nimi platenych politikov. +/-

eaka
12. jan 2012

@prevenar Videla som aj v TV dokument o Islande a spomínali to tam, ľudia sú tam za to na seba veľmi hrdí..ale tu by Ťa tak akurát zavreli do basy za to... nemáš právo hájiť svoje práva... ani keď Ťa opakovane vykráda banda zasranov, tak nemáš právo po nich strieľať... jediné právo máme nechať sa zdierať, vysmievať sa nám do ksixtu a pichať do seba sajrajty...

prevenar
12. jan 2012

ludia , vysvetlim vam v kratkosti ako funguje velka cast toho co sa deje .. je to sialene jednoduche 😀

1) sukromne firmy AKA banky zbavili stat schopnoti tlacit si vlastne peniaze bez dlhu cez skorumpovanych politikov ktori nas akoze maju zastupovat. cize vsetky peniaze co ma stat v dispoziici su zatazene urokom hned na zaciatku a tym padom sa rozbieha kolotoc nekonecneho, nepsplatitelneho dlhu a inflacie.

2) cize banka vytlaci nicim nekryte peniaze komplet priamo zo vzduchu bez akej kolvek kontroli .. potom najde skorumpovaneho politika ,,ktory si tie peniaze pozicia akoze v mene statu napriklad na dialnice .

3) potom sa najde firma ktora patry tej istej banke, aby postavila tuto dialnicu samozrejme za 10x tolko ako ma naozaj stat.

4) a)vsetky peniaze sa vratia banke b) vsetok zisk z uzivania pojde banke a tu je ten mega trik c) DLH za to vsetko je zrazu nas 😀 a my vsetci sme zrazu zodpovedny za jeho splacanie ..za dlh aj uroky ktore nam stat stiahne cez dane a tvari sa ,ze ten dlh je predsa nas ! samozrejme zainteresovane osoby si tiez pridu na svoje 😅 zacalo to tym ,ze stat si nema co poziciavat peniaze ,,stat si ma tlacit peniaze sam pre seba bez uroku ! v tomto kolobehu je zakopana podstatna cast psa.

no, nie je to krasne ? a takto to funguje do kolecka ..

halienka
12. jan 2012

@prevenar no nebol to génius kto toto vymyslel? 😀 😀 vymyslieť liek na rakovinu, tak to niééé, to sa roky a roky nedarí, ale na to ako vychcane všetkých okradnúť sa múdrych hláv vždy nájde dosť 😖

prevenar
12. jan 2012

@eaka presne preto si "stat" AKA mafia drzi armady a policiu ..tajnu policiu . aby ich ochranila pre NAMI ! preto maju tieto organizacie najvacsie socialne benefity ..do dochodku v 40ciadke ci kedy preplacane rekreacie , dobre platy ..odmeny a co ja viem co .. aby sa neotocili proti nim lebo ich "krmia" ..vies ako to je "nehryz ruku co ta zivy" je to krasna symbioza , len co je pravda 😕 😔 ked sa yo rozmeni na drobne tak jedine na com zalezi je to na koho stranu sa otoci armada a policia ked pojde do tuheho .. ci na stranu obyvatelov ci na stranu 300 politikov. ..a politici samozrejme robia vsetko preto aby to bol ten druhy pripad .

policia je tu na nas , nie pre nas . ^^

prevenar
12. jan 2012

@halienka no genius to urcite bol 🙂 ..liek sa na rakovinu ?!! si sa uplne zblaznila !! vies si prestavit tie obrovske financne straty pre farma korporacie ? 😉 ked uz cloveka znicia vakcinami a inak ..ze nakoniec rakovinu dostane, tak je vhodne ho udrzat v tomto stave co najdlhsie. kym sa "lieci" tak tecu peniazky z rozpoctu. ciel je liecit , nie vyliecit. to je jeden z hlavnych dovodou demonizacie marihuany napriklad ..z nej sa da ziskat okrem pohonnych latok pre dieslove motory , krmiva, hnojiva , kuchynskeho oleja , vlakien na latky a co ja viem coho este aj liek na rakovinu. ved staci si pozriet na wikipedii oficialnu tabulku drog. v grafe je dane do korelacie navykovost danej latky ,, a pocet umrti ktore s danou drogou suvisia .. vsimni si , kde sa nachadza nikotin, alkohol a cofein ..a kde marihuana ..alebo uplne zo srandy kde sa nachadza take LSD 😲 tak o com sa vlastne bavyme , ze .

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Drug_danger_a...