Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

1ingrida1
27. aug 2012

@jonas17 v podstate na nic, len som sa divila ked tu ludia pisali ze ho maju doma a ja som ho ani poriadne nevidela... mi to prislo take zvlastne ze preco to nemam doma. inak by som sa do neho rada pozrela,ze ci si tam pan doktor nahodou nieco nepripisal

eaka
27. aug 2012

@minewka Zlatík, ono to je krásne, že Ty bojuješ za svoj princíp a že spravodlivosť žiaľbohu niečo stojí, to si tu uvedomujeme tiež, ale na druhej strane, my nie sme štát a ťažko môžme fungovať s x miliardovou stratou, že veď ideme na dlh a zadĺžime desať generácií, ktoré ešte nie sú ani na svete a ktovie, či vôbec budú... Ak niekomu ostáva pár eur na živobytie, tak sa nesúdi nie preto, že očakáva, že by právnik mal byť zadarmo, ale preto, že si to proste nemôže dovoliť. Alebo snáď Tvoja právnička za Teba bojuje za Tvoj krásny úsmev a pohľad Tvojich modrých očí? Asi jej za to platíš. A k tým peniazom sa musíš nejak dostať. A hlavne, ak protistranou je štát, ktorý má takúto bezodnú studňu zdrojov (že si môže fungovať na dlh alebo farma.firma, ktorá je nabalená na milión takýchto súdnych sporov, aj keby každý z nich trval milión rokov 😉 Nie každý sa k takým peniazom dostať vie a potom samozrejme v tomto tvrdom svete si môže o spravodlivosti akurát tak snívať.
A všetci ostatní si môžme snívať o tom, že by sa nám podarilo zohnať niekoľko lekársky potvrdených odporúčaní neočkovať 😀

pectore
27. aug 2012

@eaka vsak samotna stranka slobodaockovani ponuka kopec slovenksych odbornikov z lekarskach radov co su proti ockovaniu....tak vcom je problem ? snad na cestovne a telefon mate peniaze...aby ste sa dohodli a ziskali potrebne potvrdenia...ci aj samotny lekari su pokakany a niesu si taky isty svojimi tvrdeniami????....je vas tu kopec zorganizujte sa vytvorte hromadnu zalobu...poskladajte sa na pravnika....ja mat vase problemi tak ich riesim a nie sa tu dohadovat o nicom......ono asi bude problem v niecom inom...

nikimax
27. aug 2012

@tean presne toto sme zistili, posudok zo zahraničia za veľa peňazí+preklady, je pre nás nedosiahnuteľná méta. Pre bežnú rodinu s 3 deťmi, ktorá žije z jednej výplaty a rodič. príspevku....nemôžeme si dovoliť fin. neistotu, máme postihnuté dieťa...Neviem,neviem, už tento kríž, čo človek nesie je príliš, nie to ešte niekoľko ročné súdne ťahanice...nie každý človek má na to žalúdok...

minewka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko

Chceš, aby ťa súd odškodnil, alebo chceš, aby ti potvrdil, že to bolo z očkovania?

Áno, pri podaní žaloby leží dôkazné bremeno na pleciach toho, kto žalobu podáva.

Ide o to AKÚ žalobu podáš, KOHO a ČO žaluješ, s akým znením a o čo žiadaš, aký petit žaloby dáš a ako formuluješ, aký výrok súdu chceš.
Je rozdiel napríklad ak zmiešaš v žalobe to - aby súd priznal, že tvoje poškodenie zdravia bolo z očkovania, alebo či ti má priznať odškodné, lebo si napríklad nebol dostatočne informovaný o nežiaducich účinkoch, nedostatočne alebo vôbec ťa informoval lekár, ty si vplyvom nežiaducich účinkov, o ktorých si nebol vopred dostatočne a zrozumiteľne informovaný prišiel o prácu - a napríklad OD LEKÁRA žiadaš odškodnenie...

Čo myslíš, koľko takýchto vyhraných žalôb bude stačiť k tomu, aby lekári sami zo svojej pozície a z pozície svojich vedomostí začali fakt rozmýšľať koho zaočkujú?

A čo dosiahneš nepodloženým trestným oznámením? 😀

minewka
27. aug 2012

@eaka keď to budeš brať takto, nedosiahneš nič.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka
ja ziadne odskodnenie od nikoho nechcem, ja ak si stale nepochopila chcem aby mi dalo RUVZ svaty pokoj s tym ze som odmietol ockovaciu sracku GSK a Pfizeru. Bodka.

majusqwa
27. aug 2012

@minewka k tvojmu PS2: ukaz mi lekara, ktory ti podpise papier, ze to je z ockovania. je tu mozno dokopy 5 rodicov (ani to asi nie), ktori maju napisane NASLEDOK OCKOVANIA. takto sa ta opytam: prisla si uz niekedy domov s 3-mesacnym dietatkom po ockovani, o dve hodiny mu prestalo bit srdce a ty si mu musela davat umele dychanie? ozivovala si niekedy vobec niekoho? je tazke ozivovat cudzieho, nie vlastne dieta. volas zachranku, skoncis v nemocnici na tyzden, dietatko je placlive, ma problemy s dychanim, nechce jest a lekari ti povedia, ze to urcite NIE JE Z OCKOVANIA. nieeee, ako uz @zaockujteaj slnko napisal - dovtedy zdrave a vesele dietatko, ktore pekne papalo, spinkalo a smialo sa, je zrazu uplne ine, ale to bude urcite utok z planety andromeda, ktory si nikto nevsinol! najlepsie je, ze pri prepusteni z nemocnice ti povedia, ze to bola LEN NAHODA... uprimne ti poviem, kaslem na odporucania nejakych lekarov. je mi absolutne jedno, kolko provizii dostane od farmafirmy, kolko "skoleni", "kurzov" a podobnych exotickych dovoleniek mu zaplatia. moze mi skocit na hrb a s nim aj cele RUVZ, MZ SR a podobni, ktori si sedia na tepluckych miesteckach a nemaju predstavu o obycajnom zivote. toto uz nie je len o strajkovani za vyssie platy! nezalezi na tom, ze mam len 22 a kazdy, kto ma vidi si povie, ze som mlada a sprosta (od pediatra az po pracovnikov RUVZ). nie, nie som sprosta - inteligencia totiz nezalezi od veku. som dost inteligenta na to, aby som sama zistila, kde je sever. a nemusis sa bat, neriadim sa len touto strankou. ako vravim, milujem najviac tych, ktori vedia o farmacii, labakovani, medicine a podobnych zalezitostiach velke prd a mudruju. ja o tom viem svoje, kedze som to prezila na vlastnej kozi a o sterilite a kultivacii buniek by som mohla pisat romany. skus si to preskakat, rovnako aj @pectore, ktora svojimi "duchaplnymi" prispevkami akurat ukazuje svoju "inteligenciu" a uz by konecne mohla vycestovat do tych zahranicnych krajin, aby sa tam aspon pravopis naucila. bezte, prezite aspon jeden jediny rok na SAVke, potom sa sem vratte a mudrujte! alebo konecne vypadnite z tejto temy, lebo akurat vsetkych iritujete.
a k tym trestnym oznameniam - moj otec sa tahal s policajtmi. trestne oznamenia a staznosti sa "zahadne" stracali, urady si ho medzi sebou prehadzovali a snazili sa pripad utopit do zabudnutia. a vies, co sa stalo? otec mojho buduceho svagra ich utopil. dopravny policajt (nemohol sa divat na tu nespravodlivost) utopil vsetky sudy a urady, lebo sa v tom vyznal a presne vedel, ktore zakony oco potrebuje, aby vyhral. a vyhral, teraz ide po odskodnom za 8 rokov peripetii. cize aby sa prevalila pravda o ockovani na SVK treba lekarov, ktori si uvedomia, ze kedysi skladali hippokratovu prisahu a prestali brat uplatky od farmafiriem. ale toho sa asi ja nedozijem...

majusqwa
27. aug 2012

@pectore "sak samotna stranka slobodaockovani ponuka kopec slovenksych odbornikov z lekarskach radov co su proti ockovaniu....tak vcom je problem ? snad na cestovne a telefon mate peniaze...aby ste sa dohodli a ziskali potrebne potvrdenia...ci aj samotny lekari su pokakany a niesu si taky isty svojimi tvrdeniami????....je vas tu kopec zorganizujte sa vytvorte hromadnu zalobu...poskladajte sa na pravnika....ja mat vase problemi tak ich riesim a nie sa tu dohadovat o nicom......ono asi bude problem v niecom inom..."
ja mat tvoje problemy s pravopisom a mozgom, tiez to riesim. hej, mas pravdu s tym, ze problem je v niecom inom - vacsina mamin a lekarov je na tvojej urovni, to je cele.

prevenar
27. aug 2012

@minewka preco radis ludom a "riesis" nieco comu totalne nerozumies? ...teda ..dufam,ze chapes ,ze o tejto teme nemas ani sajnu ?!! rada do buducnosti : ked prides do nejakej temy ktorej nerozumies, najprv si precitaj aspon par desiatok stran , potom sleduj aspon par desiatok stran novej diskusie a potom sa popripade spytaj na veci ktorym si nerozumela a zaujimaju ta. ..ak vobec chces investovat cas do noveho poznania ..a ak vlastne ani nechces, tak potom viac menej netusim co tu porabas . stracat svoj aj nas volny cas ??

pectore
27. aug 2012

@majusqwa ... to je jedine stastie...ze ludia neveria hned prvek konspiracii co padne z neba...... Mna pravopis netrapi.... ja som nikdy jednotky s diktatu nemala....a ani nepotrebovala ku stastiu....

minewka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko ty stále nechápeš, čo ti hovorím - keď je raz očkovanie zákonná povinnosť - RUVZ ti pokoj nedá a ani nemôže dať - len pre to, lebo niečo nechceš a zhodou okolností nechceš niečo, čo je prikázané zákonom. To je akoby si chcel, aby ti polícia dala svätý pokoj, lebo si nechcel zaplatiť za niečo, čo si si myslel, že by mala byť zdarma , ale zdarma to nebolo... Ideš na to zlou cestou - kým platí stav, aký platí.

majusqwa
27. aug 2012

@pectore nastuduj si vyznam slova konspiracia, potom ho zacni pouzivat, prosim ta

minewka
27. aug 2012

@prevenar máš vešteckú guľu, že vieš, čo som čítala a čo nie? 😀 Pokiaľ si si všimol - sa samotnej téme či očkovať alebo nie zámerne vyhýbam - reagujem len na niektoré príspevky o tom, čo sa odškodnenia týka, zodpovednosti lekárov, atď.

Ale chápem, že jedinú a tú pravú orechovú pravdu máš len ty 😀 čo chceš dosiahnuť touto témou inak?

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka
ked odmietnes vseobecnej lekarke penicilin od vyrobcu XXX tiez ta potahuje RUVZ pre zavazne orhzoenie verejneho zdravia?!? .......preco nie?..... ved siris nakazu - infekcne ochorenie 😀.....

co sa ale tyka ockovania deti tam mussi brat vyrobcu akeho ti daju, to je co za "zakon" v slobodnej demokratickej republike, to je proste korupcia vsetkym na ociach

tean
27. aug 2012

@minewka
Moja zlata, ja nielenze sa uz sudim, ale po nociach pracujeme na dalsom pripade, ku ktoremu pripravujem materialy. Takze od teba nepotrebujem ziadne rady na dobreho pravnika. Mam spraveny predbezny rozpocet kolko ma budu jednotlive sudne instancie stat a tak sme podali zalobu. Hned od zaciatku som kazdy krok robil s pravnikom. Riesim to sudne preto, ze som si vedomy svojej pravdy a chcem ju dokazat.

Ja som podal zalobu, ty si podala zalobu. Obaja sme to vsak urobili len preto, lebo si to mozeme financne dovolit.
Moj prispevok z minulej strany bol o rodinach, ktore si to dovolit nemozu.
Tak prestan pozerat iba na seba, otvor oci a uvdis konecne ako ziju tvoji susedia.
Ak raz nemas peniaze na pravnika, tak tam konci aj spravodlivost.
Zijeme v kapitalizme a tam vitazia prachy, ... uz sa zobud.

minewka
27. aug 2012

@majusqwa skôr než sa spravodlivo a emotívne rozhorčíš, prečítaj si poriadne , o čom píšem a čo radím - nepíšem o priznaní, že niečo bolo následkom očkovania - ale píšem o tom, že lekár nebude odporúčať očkovať!
Dobrá rada stojí groš, tak sa poriadne zamysli, čo píšem a ako píšem - lebo cetsa, ako dosiahnuť svoj cieľ - môže mať viacero spôsobov.

A netárajte, že sa to nedá - moja švagriná má po komplikáciách po TBC očkovaní pozastavené všetky Ďalšie očkovania na odporúčanie lekára.

Mimochodom, som vyštudovaný biológ, vedecký smer, fyziológia živočíchov a človeka - takže sa za až takú sprostú a naivnú nepovažujem.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka

ja som neodmietol ockovanie!.......ja som odmietol sracku vyrobenu GSK a Pfizerom, tak si skus v tej hlavke dat veci dokopy co som odmietol a co nie.... je v zakone definovane ze musim do dietata napichat sracku GSK a Pfizeru?..... nie je a napriek tomu pokutuju za to ze nepouzijes ich ockovacie latky - co je podla mna jasny precin zneuzitia pravomoci verejneho cinitela.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka
mozes byt vystudovany aj kozmoplavca v specializacii cezgalakticka exploracia, ale ked nerozumies rozdielu jasnych veci ciernych na bielom tak to poukazuje presne na to co to poukazuje ze si.

minewka
27. aug 2012

@tean môj zlatý 😀 áno, tak je to, ako píšeš. Nikoho nezaujímam ja, nezaujímajú ma ani moji susedia. Bijem sa sama za seba. (mimochodom, právnym precedensom a rozsudkom v môj prospech pomôžem aj tým, čo peniaze nemajú, však???Na to si zabudol? A je to určite pre týchto ľudí užitočnejšie.)

Preto nech sa nemíňajú prachy na nezmyselné preklady jednostranných zahraničných "odborných" článkov, ale nech sa napríklad zriadi právne poradenstvo z určitých finančných príspevkov.

Plus v KE je veľmi dobrý právnik, ktorý má každú stredu právne poradenstvo zdarma. Advokát, ktorý vidí potencionálny úspech a dobré podklady, sa bude súdiť aj bez nejakých extra poplatkov.

Každý môže platiť právnikovi paušál, alebo ho platiť podľa jednotlivých úkonov - a vzhľadom na frekvenciu vytýčených pojednávaní na SR to zas nie sú až také horibilné sumy. Záleží od prípadu k prípadu, čo je výhodnejšie.Samozrejme ide aj o to, o akú sumu sa súdiš a aký bude prvotný poplatok súdu. Tak nezavádzaj, že je to až tak hrozne drahé, že si to môžu dovoliť len tí najbohatší - lebo to nie je paušálna pravda. A netreba sa rovno súdiť - stačí sa pripraviť už len tým, že mi odmietnutie očkovať a zdôvodnenie napíše právnik a toto ja predložím lekárovi. Je to stále lepšie, ako si to písať sám a napísať to zle.

minewka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko kľudne urážaj, keď nevieš zmysluplne diskutovať, aj tak ti to nepomôže. Robíš to zle 🙂 Ale kľudne sa bi ďalej ako dômyselný rytier Don Quijote s veternými mlynmi 🙂

A mimochodom, penicilín je vždy penicilín, účinná látka je stále rovnaká, či ju vyrába Jožko alebo Ferko, trochu zlý príklad si dal, ale chápem, čo si chcel povedať.

pectore
27. aug 2012

@majusqwa neboj ja velmi dobre viem co znamena... a pouzivam ho presne tam kde mam.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka
a ako ti "mudro" pravnik napise "odmietnutie ockovania" - Odmietnutie ockovania? 😀 😀 😀

ruvz z tych rozhodnuti neuznavam ziaden zakon, len ten ich vyklad, a co sa im nehodti to "prejdu akoby nic" takze mozes mat pravnika aj za milion v spravnom konani na ruvz nemas ako "vyhrat" vzdy si spachala priestupok a hotovo...... Ide len o to aky strasny trest ti daju, v tomto si kazde ruvz zase vyklada zakon po svojom, niekde nemas ziadnu pokutu inde dostanes 333 e + 16e. Pravnik v tomto v spravnom konani zaiste urobi to ze dostanes 333e + 16e + 500 e jeho trovy 😀

eaka
27. aug 2012

@minewka Inak fakt by ma zaujímalo, ako by sa vyvíjal prípad odmietnutia, keby to odmietnutie bolo napísané právnikom na hlavičkovom papieri 🙂 Keď sa nás to bude týkať, tak si to tak zariadim a poreferujem... Avšak čítala som tu odpoveď ruvz či uvz na nenormálne dlhé odvolanie používajúce všelijaké možné zákony a neprešlo cez nich nič.. všetky námietky boli proste "posúdené ako irelevantné", takže ak má niekto v moci túto formulku, tak ju môže šupnúť fakt na všetko a koniec..

prevenar
27. aug 2012

@minewka

1) k tomu vestecku gulu nikto nepotrebuje , celkom staci citat tvoje "prispevky"
2) nie nevsimol ^^ ..z dovodu,ze sledovanie tvojich aktivit je na absolutne poslednom mieste v mojom zivote.
3) ok teda, najlepsie asi bude ked budes pokracovat vo "vyhybani" sa tejto teme ..sama uz musis citit, ze tvoj prinos pre ludi kt. tu hladaju informacie je este mensi ako nulovy 😨

majusqwa
27. aug 2012

@minewka 1) nie som rozhorcena :D to, ze pisem ostro este neznamena, ze musim byt nastvana,

2) snazila som sa Ti ozrejmit situaciu s odporucaniami lekarov, ale zjavne si nepochopila. citujem:
"prečítaj si poriadne , o čom píšem a čo radím - nepíšem o priznaní, že niečo bolo následkom očkovania - ale píšem o tom, že lekár nebude odporúčať očkovať! "
"A netárajte, že sa to nedá - moja švagriná má po komplikáciách po TBC očkovaní pozastavené všetky Ďalšie očkovania na odporúčanie lekára. "
sama si to napisala - lekar ti neodporuci dalej ockovat az po nejakych komplikaciach po urcitom ockovani = musi uznat, ze tie komplikacie nastali nasledkom ockovania (cize priznanie o niecom, ze je nasledkom ockovania - Tvoje slova) = na SVK velky problem, lebo ockovanie je bezpecne, nic nesposobuje, len horucku a nepokoj maximalne, za ostatne mozu mimozemstania,

3) preco si vlastne v tejto teme? prisla si sa hadat? a sorry, ale biologov som mala plnu skolu. :D som rada, ze som sa ich zbavila (cest vynimkam, aj take su). pokial viem, fyziologia studuje funkcie organov, nie mechanizmy. aj ked si mala mozno semester biochemie, mozno dva, ani len netusis, ako ockovacie latky funguju,

4) tymto prispevkom ta oficialne posielam do kelu a viac ti nemam co napisat, rovnako ani slecne pravopisnej, lebo je to aj tak zbytocne. tesilo ma a pekny den :P

eaka
27. aug 2012

@minewka Penicilín je vždy penicilín, ale pri očkovaní nám ani tak nejde o "účinnú látku" ako o všetky možné prímesy, ktoré sa do nej dostanú v procese výroby
Proste keď si to tak vezmeš, tu zákon káže, že očkovanie proti chorobe xy je nariadené látkou AB od firmy CD, pritom očkovacích látok je viac a malo by byť možné si z nich vybrať, ale na SK sa všetko berie tou optikou, ako to vidí pectore "ľudia sú tupci a potrebujú viesť", nikto nemá rozum iba ja a ja musím o všetkých ostatných rozhodovať, lebo nikto vec nechápe tak, ako ja...
My tu proste chceme rozhodovať sami o sebe a nenechávať túto zodpovednosť na úradníkoch a pečiatkach, ktoré sú voľne zakúpiteľní/é a o veci vedia len to, koľko za to opečiatkovanie dostali... 🙂
Mohla by si špecifikovať "nie až také horibilné" sumy? Ďakujem 🙂

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
27. aug 2012

Súdy stoja peniaze a ačas. To nikto nevyvráti. Mne ide hlavne o čas, ktorý môžem venovať svojim deťom a práci. Už len nájsť dobrého a ochotného právnika stojí čas.
A keď nám ide o zdravie našich detí, prečo mám míňať drahocenný čas a peniaze mojich detí na nezmyselné súdy? Prečo sa mám ja krvopotne brániť nezmyselnému očkovaniu, len preto, že ho pán minister mohol zaviesť pre prospech jemu vyvolených?
Kde bol štát a RÚVZ, keď sme mali ťažko choré dieťa a potrebovali ich pomoc v základných veciach? Vtedy sme nikoho nezaujímali a rovnako sme museli záujmy svojho syna riešiť samotní.
Každý, kto sa rozhodne vzoprieť očkovaniu, hľadá možnosti, ako to urobiť čo najúčinnejšie. Niekto ten čas a peniaze na právnika vynaloží, iní radšej mlčky zaplatia a vec hodie za seba. Každý si vyberiema pre nás najschodnejšiu cestičku.
Bohužiaľ, ani jedna však nie je príliš ľahká. A následne sa tu dočítam "múdre" rady, čo a ako máme robiť lepšie. 😒