Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

andrejka1974
31. aug 2012

@zaockujteajslnko rubeola sa ockovala dievcata sa ockovali v 11 rokoch, chlapci nie, aj voci tubere sa preockovavalo v 13 rokoch aj voci obrne a boli sme ockovany aj voci pravym kiahnam ja som rocnik 74

abbey1
31. aug 2012

Nechcem sa tu veľmi zapájať do neplodnej debaty. Ale nedala mi jedna úvaha dotyčnej dámy. "Predsa by sme nechceli, aby zomierali nevinné deti tehotných matiek, ak by sa nakazili rubeolou!"
Myšlienka pekná, ale naše deti už môžu umierať, aby hypoteticky chránili matky, ktoré nevedia kedy otehotnia a ich detičky? 😠

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@andrejka1974
fajn to viem, ale od isteho roku........dovtedy su neockovane.....cize zase kolektivnu imunitu na rubeolu tie zeny v sucasnosti netvoria vobec.... aj to je otazne nakolko ta ockovacia latka je ucinna, zase nic...

pectore
31. aug 2012

@zaockujteajslnko no to viem ze nehlasia ...ale ty nemozes tvrdit ze dospela populacia ockovana nebola!!! A navyse naposledy sa ockuje v 13 roku zivota...a potom sa ma robit preockovanie na Diftéria, tetanus kazdych cca 15 rokov... dospely sa uz na nic ine neockuju... A vies preco...pretoze tie BLBE tabulky funguju.... staci preockovavat a chranit deti...vdaka nim sme chraneny aj mi ...dieta sa nakazi lahsie...deti umelo "drzime" vo velkych kolektivoch... je vecsie riziko ze sa nakazia.... Co je klamstvo??? ..vsetky historicky zaznami su sfalsovane.... no ci boha..ale aby to potom nebolo tak aj s informaciami na googlu... jak rozlisime co je falosne a co nie? Ked uz neverime ani historickym zaznamom....

pectore
31. aug 2012

@petot ale ja som si prave prezerala tie odkazy aj tie malinke 1,2, 3,4....a bola som nemilo prekvapena ake veci som nasla priamo v zdroji.. o ktorych nebolo ani slychu...a pritom na vytvorenie objektivneho nazoru boli dost podstatne......

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
vies co je najhorsia zrazka vo vesmire? ani 2 galaxie to stale nie su.........😀 s teba mi tety na RUVZ mali radost konecnie niekto s ich intelektom 😀

andrejka1974
31. aug 2012

@zaockujteajslnko nasla som to tuberkuloza plosne od 1953, zaskrt od 1958, tetanus od 1958, cierny kasel od 1958, polio od 1957, osypky od 1969, mums od 1987, hemofilove od 2000, a pneumokok od 2008 takze sme viaceri ockovani viackrat

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@andrejka1974
"my" to je generacia postupne..... to neznamena vsetci viackrat 🙂 v celej populacii neexistuje tych 95% zaockovanosti...

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
31. aug 2012

@zaockujteajslnko nevadi ja svoje deti oockujem a budem je to moj osobny postoj

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
ak si stale nepochopila 🙂 tu su ovela zrelsi ludia ako ty, ty tu uvadzas nejaku taku primitivnu etiku, ktora nie je osobna, tu su uplne ini ludia, co maju osobne eticke principy, nie take jednoduche ako mas ty....

aduskatt
31. aug 2012

@andrejka1974 ten ti nikto nebrie🙂) Ak si o tom presvedcena a davas ockovat, je to tvoje plne pravo a rozhodnutie, za ktore si ako matka zodpovedna🙂

abbey1
31. aug 2012

@pectore K tomuto nie je čo dodať. To ty si presvedčená, že naše deti majú byť obetované pre hypotetické blaho niekoho iného. ja osobne so držala v náručí moje zomierajúce dieťa, tak skutočne mám právo sa k téme vyjadriť.
Má niekto právo nútiť vystaviť riziku mije dieťa, keď on sám môže chrániť to ešte svoje nenarodené, ak je presvedčený, že ho očkovanie ochráni?
Tu konkrétne sa spomína rubeola, pred ktorou sa každá nastávajúca mamička presvedčená o prospešnosti očkovania môže dať zodpovedne zaočkovať.
Nechcela som sa púšťat do ťahaníc práve s tebou a týmto aj končím. To čo si mi práve napísala, hovorí samé za seba. Nie si hodná akýchkoľvek iných slov.
Ale ver, že aj tak neželám teba ani tvojim detičkám, aby ste si prežili niečo podobné, ako väčšina tu prítomných rodičov a ich detí práve v súvislosti s očkovaní.

blovitc120
31. aug 2012

@pectore ako citam tvoje prispevky, zistujem, ze absolutne nema vyznam namahat si prsty a cokolvek od teba este komentovat ani davat ziadne linky. Kto je inteligentny, najde si info aj sam a pani Tuharsky a Fillo tu pracu znacne ulahcuju, lebo informacie aj so zdrojmi uvadzaju, co druha strana nikdy nerobi, vsade len pocujeme, ake su vakciny skvele a bezpecne a my, co mame deti, ktore reagovali inak, si vymyslame a vsetko je casova zhoda. A to mi potvrdzuje, preco do tejto verejnej temy uz nechodim, ako napisal tusim @tean alebo kto to bol, 20 stran nezmyslov pribudne za par hodin. Moj cas viem vyuzit lepsie ako natahovanim sa s niekym, kto ma pocit, ze pojedol vsetku mudrost sveta a zdroj informacii su pre neho hlavne letaciky od doktora vytlacene firmami Pfizer, GSK, Merck a podobne.

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@andrejka1974
ockuj, je to tvoj osobny postoj..... ak veris inym, doverujes ludom absolutne, tak si ockuj......pravdepodobne potom sa ti lahsie znesie ked ti to ublizi, najdes si najeke kolektivne ospravedlnenie a nebude to tak boliet....... na tomto svete to atjak takto funguje

blovitc120
31. aug 2012

@pectore tak podla toho, ako reagujes na abbey, pre mna uz nie je ani jeden tvoj prispevok hodny precitania a potvrdilo mi to, ze do tejto temy uz nevkrocim, hoci som sem kedysi chodila rada a pravidelne. Je to tu vazne ubohe, ako klesa uroven vyjadrovania.

andrejka1974
31. aug 2012

@zaockujteajslnko viete ja mam skusenost opacnu moj syn ked mal 15 mesiacov dostal pneumokoka vtedy sa este neockovalo do 2 dni mu zacali praskat male cievy okamzity prevoz do nemocnice kde mi ho v poslednej chvili kortikoidmi zachranili keby lieky nezabrali bol by mrtvy vykrvacal by a to bol len blby pneumokok mam 6 deti a ani jedno zatial nemalo ziadny problem

halienka
31. aug 2012

@blovitc120 ááá to by zas bola škoda aby si kvôli jednej "nechápavej rýpajúcej" už sem neprišla 😉 keď všetci šikovní odídu zostane tu len ona tak to už načisto nebude mať úroveň 😉 to nedopustíme 😉 nereaguj na ňu ale neodchádzaj 🙂

yanus
31. aug 2012

@andrejka1974 ten pneumokok co ockuju u nas nie je zdaleka ten, ktory sa vyskytuje v nasej sirkovej a dlzkovej zonalnosti, ale biznis je to perfektny...niet pochyb

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tasiko
31. aug 2012

pise IGOR: pectore dik za dnesny vecer, precital som teraz vsetko co ste dnes pisali a tvoje prispevky to je hotova komedia, lepsie ako film 😀 i ked je to skor do placu, ale skus napisat tejto pani http://zivot.azet.sk/clanok/160/mudr-jarmila-pe... ta bude mat s teba neskutocnu radost, mam tusaka ze ti aj ponukne miesto po jej boku lebo lepsieho nasledovnika v pokracovani svojej prace podla mna nenajde

hajanka
31. aug 2012

@senoble ano ako pise @jandl pectore sa nechala oblbnut pediatrickou 😀

najskor si myslela, ze jej pedi rozklada hexu 😀 na 6 casti (davok)
teraz tu poti nieco ako ze jej "dieta dostalo mensiu davku napriklad hlinika a veskerych latok ktore su obsiahnute aj v jednej aj v druhej vakcine.." 😀 stale nepochopila ten ockovaci kalendar 😀 ze kazde dieta dostane 3hexy + 3 prevenare + 6 vakcin spolu, ci v troch navstevach, ci v siestich stale sa to = rovnakej davke antigenov + rovnakej davke pridavnych latok (napr. hlinika) 😉
a este napise nieco ako "kebyze si niesom ista svojim rozhodnutim nespravim ho.... " to je vrchol - cela pectore 😀

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
31. aug 2012

zosmiesnujes sa sama 🙂
a je smiesne, ze hoc sme ti to s tou hexou vysvetlili uz desiatky stran dozadu, stale tomu nerozumies a stale tvrdis, ze si vedela co robis 😀 to je najvacsia sranda 😉 a tu pediatricku si tiez pekne na zaciatku vychvalovala, ze aka je super, ako jej veris.. vari si zabudla?

aduskatt
31. aug 2012

ano, som sebecka a osud mojho dietata mi je nad vsetko a v tejto suvislosti mi je fakt ukradnuty osud inych deti........v ZIADNOM pripade neuprednostnim zivot inych trebars aj tisic deti nad mojim jednym...................a kludne si moze mysliet ktokolvek, ze som najsebeckejsia matka na svete, ktorej su ukradnute ostatne deti.....a neverim ani jednej, ktora tvrdi, ze obetuje svoje dieta v prospech inych.ci uz jedneho, alebo vacsej skupiny.....

hajanka
31. aug 2012

@aduskatt tak tak, tiez sa mi oci prevracali ked som citala...

prevenar
31. aug 2012

@blovitc120 ...ved to vravim uz asi tyzden ☹ nejak uz pochopte ,ze vas len trolluje a ste jej akurat na srandu. fakt sa vam cudujem ☹ ako vtip je smiesny tak max 2x ..ale 100x? neuveritelne. nechapem ako jej moze niekto, kto ma aspon minimalnu sebauctu nieco napisat. 😲 je to total mimo moje chapanie. to necitate co pise a ako reaguje , alebo co ?

halienka
31. aug 2012

@aduskatt si správna matka, a každá normálna matka to takto cíti 😉 🙂

hajanka
31. aug 2012

"Co ked dobrovolnost ockovania sposobi spoplatnenie vakcin pre ludi ktory chcu ockovat?"
to by bolo fer! ked teraz my musime platit za to, ze svoje deti ockovat nechceme!