Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

evicka1971
10. okt 2012

Omlouvam se vsem maminkam tady na fore.Opravdu jsem nechtela aby to takhle dopadlo.Nechci nikoho osocovat ze ockuje,ani nikoho chvalit,ze ockuje.Opravdu je mi lito omlouvam se pokud jsem se nekoho dotkla.

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
10. okt 2012

@betka2010 To by bolo nadlho. Poradím základné. Priprav si svoje vyhlásenie, prečo nechceš očkovať. To im odovzdaj a ďalej s nimi nestrácaj čas. Budú sa tváriť milo a priateľsky, ale never ani slovko. Je úplne zbytočné sa s nimi púšťať do debaty, pretože ti nepovedia nič konkrétne. Teda pri nás nezaznelo od nich jediné slovo, ktoré by nás donútilo zamyslieť sa, či konáme správne. Budú strašiť tetanom a osýpkami.
Skutočne je strata času tam s nimi sedieť. napokon vytlačia zápisnicu. Tú máte podpísať. Silne doporučujem dopísať do nej tvoje vyhlásenie v štýle, že si sa síce prejednania zúčasnila, ale tvoje stanovisko je jasne dané v tvojom prehlásení. Aby si totiž nepodpísala niečo podivné v tej zápisnici.
Nech im tam povieš a predložíš čokoľvek, dajú ti maximálnu možnú pokutu: 30Eur za každú odmietnutú vakcínu.
Akceptujú len potvrdenie od odborníka, že máte vážnu kontraindikáciu. Inak naozaj pokutujú. POkutovali aj kolegyňu lekárku. 😀
Ak budeš mať ešte dotazy, kľudne napíš.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@evicka1971
ja popisujem to co vidim a citim, co je aj zakladom asertivity, ked vidim debila, nazvem ho debil, preco ho mam nazyvat inak?

abbey1
10. okt 2012

@majusqwa Ja som osobne 2krát kontaktovala pána profesora s otázkou čiastočnéhoočkovania, nami vybranými vakcínami. Rovnaký dotaz dostala naša pedina, RÚVZ Trnava a UVZ Ba a ich odpoveď znela: Náš očkovací kalendár je super a jedinečný. Ak nechcete očkovať podľa neho, tak si neočkujte vôbec, zacvakajte pokutu a zbohom!
Tak nech mi teraz niekto tvrdí, že im ide o tie deti. O moje zjavne nie. Nikto nebol ochotný sa s nami baviť o potencionálnom zúženom očkovaní.

abus
10. okt 2012

@evicka1971
Ty ni si tá, ktorá sa má ospravedlňovať.
Prišla som sem po radu, ale niekto tu nemá fak úroveň... Skoré uzdravenie želám. A nasaď si to céčko.

evicka1971
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Opravdu nechapu.Tady bohuzel takove cislovani diagnos nemi mam tu kterou vyvolala ta prvni bakterie.A naposledy te zadam o to abys me takhle nenazyvala.

abus
10. okt 2012

@abbey1 nemáte žiadne očkovanie? patríte pod TT?

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@evicka1971
prisla si si po radu a ani sama nevies co ti je? tak ako ti ma niekto poradit ked nevies ani co ti je?..........a nemam ta teda nazyvat tym cim si?.....tak ako ta mam nazyvat?

abbey1
10. okt 2012

@abus Presne tak.

evicka1971
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Podivej ja vim co mi je a tebe jsem o radu nezadala.Tak me uz prosimte vynech z tveho vybijeni se zle energie.Ja jsem ti nic neudelala a uz mi nepis

scrabble
10. okt 2012

@abbey1 Naozaj je jedinecny. Az na to, ze sa kazdu chvilu meni 😀 Ked je taky dokonyly, co mozu stale vylepsovat? Neviem co to bolo za vylepsenie pridat do povinnych napriklad taky prevenar 😀

abus
10. okt 2012

@abbey1
Tiež patrím pod TT, myslíž, že sa tam dá docieliť nejaký odklad? Vraj sú tam hnusní, aké máš skúsenosti s RUVZ?

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@abbey1
a dieta ktore prejednavali ma kolko rokov a kolko mu chyba ockovani?........hexu pocitaju za jedno ockovanie alebo za 6?

majusqwa
10. okt 2012

@abbey1 noooo, tejto odpovede sa mi dostalo tiez, ked som sa pytala, ci je mozne vypustit niektore ockovania kvoli mojej stitnej zlaze s tym, ze je velka sanca, ze to krpata podedila. odpoved: ockujte, nic sa nemoze stat, jedine nejaka "nahoda". 😠 tak som kontaktovala par mamiciek s tou istou diagnozou ako ja a pytala som sa na ich deticky a ockovanie. niektore odmietli odpovedat a viacere mali zavazne problemy, od nervovych poruch az po rakovinu stitnej zlazy. takze "veseloockujem, ved sa nic nemoze stat!" 😠

abbey1
10. okt 2012

@scrabble Oni by radi pridali napr proti HPV, a podobne. Vždy je čo vylepšovať.
@abus Na nás boli milučkí. Ale nám zomrel synček, tak asi nemali odvahu. Oni si vravia svoje, na naše námietky podložené faktami pritakávajú a ozaj omielali len osýpky a možnosť, že si malá rozbije koleno a dostane tetanus.
Nechcem byť hnusná, ale odborne boli skutočne nepripravení. Nám "umožnili" odklad do roka dieťatka.
@zaockujteajslnko Každý s kým som po RUVZ Trnava hovorila to dostal rovnako. 10 očkovaní po 30Eur=300Eur. Už im ubudlo 30Eur za TBC z pôrodnice.

majusqwa
10. okt 2012

@scrabble keby tak radsej pridali lekarom ockovanie proti blbosti, to by lepsie spravili 🙄

@zaockujteajslnko podla mna je srdecne jedno ci hexa = 6 ockovani alebo nie. nic v zlom, ale tebe daju isto full house :D

tean
10. okt 2012

@majusqwa
az je mi zle ked to citam. Normalne neviem co povedat na tieto nacisticke svine

abbey1
10. okt 2012

@majusqwa Naozaj som sa nedočkala ani len náznaku možnosti očkovať inak. 😒

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@majusqwa
full house by som dostal tak ci onak, nie? 😀

abus
10. okt 2012

@abbey1 máš nejakú radu, čím argumentovať, aby som dosiahla odklad do roka?

majusqwa
10. okt 2012

@tean co ti mam povedat... proste slovenska ruleta, nikto nevie, ako to dopadne. moznosti je vela...

@abbey1 nie. bud budes ockovat riadne alebo nie a pokuta. ziadna stredna cesta. tak som sa im podakovala a zazelala im prijemne spanie, lebo ja by som spat teda nedokazala v ich pripade

majusqwa
10. okt 2012

@zaockujteajslnko v TT vraj hej. ale ty si ten typ, ktory by podla mna dostal full house vsade, len by tam vkrocil :D vies prilis mnoho a nedas si povedat. si absolutny rebelant a neprisposobivy clovek! individuum! prec s tebou!

abbey1
10. okt 2012

@abus Ten odklad som povedala našej pedine, tá to dala im do hlásenia a oni nám hneď asi po mesiaci poslali list, že očkovanie je v kompetencii detskej lekárky. Potom boli vyše roka ticho. Lepšie povedané, počklai si do 20 mesiaca malej.-termín na MMR, potom kontaktovali Dr, či sme očkovať dali a následne nás predvolali.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@majusqwa
no vidis, ked vies ze s idiotom ziadna diskusia nie je mozna, tak treba hladat ine riesenie tej situacie....... 🙂 a tie riesenia su, nie len cakat ako pokorna ovca pokym ta podrezu 🙂

aliina
10. okt 2012

Výborně. Jsou dva typy očkování. Jeden chrání vás, třeba proti klíštovce, a druhý chrání ty kolem vás, aby jste a vaše děti na ostatní nemoci nepřenesly. Takže tím, že odmítáte očkování, dopouštíte se trestného činu obecného ohrožení.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@abbey1
teda do 20.mesiaca ste neockovali vobec nic, a toje akoze "v kompetencii" pediatricky?

lebo aj tie blaboly co posielaju su s nazvom "posunutie povinneho ockovania" oni to tak asi zatial chapu, sice su to idioti tak chapu aj idiotsky....

abbey1
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Tak nám napísali.Mám to čierne na bielom.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@aliina
moja, ak si povinne ockovana predsa ti nic od neockovanych nehrozi - co vylucuje ich vseobecne ohrozenie 🙂

ak predsalen aj ockovani mozu ochoriet = potom predsa nemozu povinnym ockovanim zamedzit sireniu nakaze nikdy a nijak a teda nemozu neockujuci zase spachat vseobecne ohrozenie, lebo potom ho pachaju aj povinne ockovani 🙂

skus aj trochu mysliet, to pri "vykrikoch do tmy" celkom aj pomaha 😀

abbey1
10. okt 2012

@aliina A čo na vás prenesieme, keď sme zdraví???
Prosím ťa rozmýšlaj, čo píšeš. Ak budem behať niekde s infekčným ochorením, potom na nás pošli ozbrojenú jednotku.
Hlvane sa postarajte, aby tie choroby neprenášali bezdomovci, prostitútky a iní neprispôsobiví občania. A nie tu útočíš na starostlivých rodičov a zdravé deti.