Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
26. nov 2010

@suzand ok zuzi,našla si ma . ešte pripomen ake ste mali problemy a kde ste doteraz kvoli reakcii na TBC chodili 😉

abbey1
26. nov 2010

Nestíham veľmi písať,ale chodím čítať.
@manof Filipko bol úplne zdravučké bábo ,ale v 20mesiacov u neho prepukla AML5-akútna myeloblastická leukémia.Minimálne sa vyskytujúca leukémia u detí.A zrovna MY!Bojoval 13mesiacov,statočne,ale úplne zbytočne.

manof
27. nov 2010

@abbey1
Na jednej strane to je smutné, že tak malé dieťa si muselo toľko vytrpieť, ale na druhej strane si hovorím, že zbytočné to určite nebolo, lebo všetko sa počíta. Neviem, či tušíš, kam mierim.

kaja73
27. nov 2010

Neviem ,či ste čitali včerajšiu prilohu k Novemu času.Je tam članok o hexe a konečne nie v pozitivnom svetle.

manof
27. nov 2010

@suzand
Akú reakciu?

Ale nech je aká chce, je veľmi pravdepodobné, že bude mať dcérka oslabenú bunkovú imunitu. Rozhodne by som ju nedával očkovať ničím ďalším skôr, než bude úplne zdravá a testy imunity jej vyjdú v poriadku.

Teda keby bola moja, tak by som ju už vôbec nedal nikdy očkovať. 🙂

manof
27. nov 2010

@kaja73
Sakriš, tak som to prepásol. Podieľal som sa totiž na tej odpovedi.
Vedela by si to oskenovať a pricapiť to sem?

kaja73
27. nov 2010

@manof Ja som z toho dili. 😒 Ale ked manžel bude vdiet tak to sem da. Clanok je od kolektivu inžinierov vyživy Barnys.Popisuju tam ten hlinik, ATB čo sa tam davaju, testovanie 3 dni, kritizuju vyšetrenia respektive nevyšetrenia pred očkovanim zo strany lekarov,hovoria o umrtiach v Nemecku. Fakt som prekvapena, že to je v novinach.Hlavny hygienik Simko sa tam tiež vyjadruje, ale len v skratke.

abbey1
27. nov 2010

@manof Dúfam,že som nepochopila,pretože by sme sa asi inak nezhodli.Ja na utrpení tak bezbranných detí, a v podstate na veku nezáleží,nikdy nenájdem nič pozitívneho.Určite ma tá skúsenosť zmenila,ale nič z toho nestojí za Filikpkov život.

manof
27. nov 2010

@kaja73
Však ja viem, čo tam je. Skôr než to šlo do tlače, som to videl. Ale nevidel som, čo k tomu povedal Šimko.

manof
27. nov 2010

@abbey1
Ide o to, že život ducha sa smrťou tela nekončí a každá životná skúsenosť má svoj význam (nie je teda zbytočná).
Ale ak s tým nesúhlasíš a berieš to len z pohľadu jedného pozemského života, tak potom je Tvoj postoj pochopiteľný.

Rozhodne nechcem jatriť rany na duši a je mi jasné, že pre rodičov je niečo také naozaj smutné.
Jednoducho, či už s vyššie uvedeným súhlasíš, alebo nie, súcítim s Tebou.
Prepáč, prosím, ako som sa Ťa tým nepríjemne dotkol.

manof
27. nov 2010

Heh, práve som si všimol, že SME.sk zrušil diskusiu u jedného článku, čo sa týkal očkovania. Tomu hovorím sloboda slova. Nehovoriac o tom, že mi už pár mojich príspevkov kritických voči očkovaniu vymazali, bez toho, že by ma upozornili, ako aj bez toho, že by na miesto pôvodného príspevku dali "príspevok zmazaný preto a preto".

manof
27. nov 2010

A pravidelne mažú všetky moje príspevky na Zzz.sk ako aj na VaseDeti.cz.
Tak som sa na nich vybodol, lebo to nemá cenu tam potom prispievať, keď za pár hodín je to fuč.

lucula73
27. nov 2010

@kaja73 ahoj..to je príloha k piatkovému novemu času?ak som dobre pochopila.....veľmi by som to potrebovala......dať prečítať mojmu mm,ak je tam aj o hexe 😠

jonas17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olina.s
28. nov 2010

Hezký večer všem, tenhle mail mi přišel včera...

Dobrý večer,
ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti z pro-očkovacího školení.
Před pár dny jsem byla na třídenním školení na jedné katedře epidemiologie, jejíž zaměstananci (dle mého názoru) mají dost velký vliv na vznik různých předpisů a pravidel ohledně očkování. Jsou to
kolegové Dr. Prymuly.
A tam nám říkali, že virus prasečí chřipky bude letos hlavním virem sezónní chřipky. A že udělali změnu ve způsobu aplikace očkování proti chřipce. Změnili subkutánní aplikaci v intradermální.

Jinými slovy já to chápu tak, že někdo vzal ty miliony vakcín, co zbyly z loňského roku. V nich bylo půl mililitru nějaké látky. To přebalili do stříkaček, které mají objem JEN !!! 0,1 mililitru a JEN !!!délku jehly 1,5 milimetru. A slevnili na asi 150 Kč za jednu dávku z původních asi 800,- Kč za prasečí. Tím odpadnou ti odmítači, co se bojí jehel, protože taková
pidi-jehlička nikoho nevyleká. Pro děti je to vysoce "komfortní způsob
aplikace"- nás učili. Tohle zatím vše je v pohodě, to vnímám jen jako marketingový tah a skvělé využití starých "zbytků". Ale co ti epidemiologové plánují je, že dají doporučení k očkování všech dětí v předškolním věku a všech
těhotných (my ROZÁLISTÉ* víme o hlášených potratech po vakcíně proti pras.chřipce, že?).
V praxi to bude asi vypadat tak, že se spustí megakampaň, co bude masírovat lidi a budit v nich strach z chřipky. Něco jako ten ohluchlý chlapec v reklamě na pneumokoka. Překvapilo mě, že ti epidemiologové a hygienici jsou opravdu paranoidní, že oni mají OPRAVDOVÝ STRACH z těch nemocí, který si podloží různými statistickými koláči a daty, že to vypadá hrozně vědecky a pravdivě.
Za ty 3 dny semináře jsem litovala, že jsem si s sebou nevzala několik platiček Lexaurinu a nesypala jim ho do kávy. Nechci podceňovat vědu a nijak se nechci vysmívat vědcům. Jejich práce, výzkum a řada studií je jistě přínosem. Ale chci upozornit na silné až skoro hysterické nadhodnocování situace v nejodbornějších či nejpovolanějších kruzích. Jinak tyto nové vakcíny už před týdnem přijely do Česka, takže kampaň se musí spustit co by dup.

manof
28. nov 2010

@olina.s
No ja k tomu len toľko, že navzdory všetkým hriechom Big Pharmy, tie nové vakcíny nie sú prebalenými starými.
Už len kvôli tomu nie, že tie nové obsahujú aj ďalšie dva antigény, ako aj kvôli tomu, že prebalenie by bolo výrobne náročnejšie než výroba nových vakcín.

Big Pharma sú síce svine, ale zase treba sa držať faktov a nešíriť nezmysly za každú cenu (t.j. za cenu klamstva).

manof
28. nov 2010

@lucula73
Oni to časom asi dajú aj na internet, ale trvá to pár týždňov.

manof
28. nov 2010

Milí priatelia,

ak chcete naživo podebatovať o očkovaní, konkrétne so zameraním na vedeckosť a náboženskosť očkovania (ale nebránim sa ani iným otázkam), bude príležitosť najbližší štvrtok 2.XII.2010 od 17:30 v čajovni Čarovna v Banskej Bystrici (nám. SNP 5, vo dvore, na poschodí), bližšie viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Teším sa na vašu prípadnú účasť.

zdeniii
28. nov 2010

@olina.s tak to je hodně šílený s těma vakcínama... fakt zírám, jak je to a jsem zvědavá na kampaň... 😠

olina.s
28. nov 2010

@manof děkuju, že jsi to uvedl na pravou míru, nejsem odborník, tak jsem jen přeposlala informace, které mi přišly, i když se mi nelíbí věci, které jsem dosud k očko zjistila, šíření nepravdy a pošpinění za každou cenu taky neobhajuji... 😉

manof
28. nov 2010

@zdeniii
Ja myslím, že väčšia časť kampane je už za nami. Aspoň tak súdim podľa frekvencie článkov v médiách na tému očkovania proti chrípke. Tá už totiž opadla. Najviac toho bolo cca pred mesiacom - mesiacom a pol.

manof
28. nov 2010

8 otázok o bezpečnosti, ktoré sa treba spýtať PRED očkovaním, a ako vypadá nežiadúci účinok očkovania?
http://www.slobodavockovani.sk/news/a8-otazok-o...

molka
29. nov 2010

viacerí ste sa tu zhodli na tom, že najhoršie je očkovať dieťa do 2 rokov, ale ako je to s očkovaním starších detí? Tento rok by som mala dať očkovať 10 ročnú dcéru. Keďže máme v rodine autoimunitné ochorenie, doktorka ma do ničoho netlačí, necháva rozhodnutie iba na mne. Doteraz som MMR u staršej nechcela dať (u mladšej som odmietla), ale teraz som na pochybách, predsa len, keď už má 10 rokov, tak má imunitu celkom dobre vyvinutú a organizmus by si s tým mal poradiť, či nie?

manof
29. nov 2010

@molka
Povedzme, že vo vyššom veku je pravdepodobnosť nežiadúceho účinku očkovania v zásade o poznanie nižšia, nie však nulová. Tzn. nemôžeš si byť istá, či to dieťaťu neuškodí. Navyše, tri živé vírusy naraz nie je sranda ani pre dospelého. Pravda, pre 15-mesačné bábo je to oveľa horšie.

jonas17
29. nov 2010

@molka pozri, ťažko povedať, môj syn dostal cukrovku až v 14.a v nemocnici sa striedali 14-15-roční chalani a dievčatá s cukrovkou.

molka
29. nov 2010

@jonas17 ja viem, že je to ťažké rozhodnúť. Ak mám pravdu povedať, vôbec nemám obavu z mumpsu, osýpok alebo rubeoly, skôr ma už nebaví stále vymýšľať argumenty, prečo odmietam toto očkovanie. Doktorka na mňa síce vôbec netlačí, ale pri každej návšteve to spomenie a ja to musím stále vysvetľovať.
Inak, keď som ako malá chodila po nemocniciach, často tam boli deti okolo puberty, ktoré dostali cukrovku, vraj z puberty, následkom búrlivých hormonálnych zmien. Možno je to aj prípad Tvojho syna.
@manof máš pravdu, tri živé vírusy nie je sranda. Ak by to šlo, hneď by som menila za jednotlivé neživé vírusy. Ale najradšej by som tieto choroby neočkovala vôbec.

manof
29. nov 2010

@molka
Tak neočkuj a je vybavené.

Hormonálne zmeny sú jedna vec, cukrovka čoby autoimunitné ochorenie vec druhá. Nakoľko viem, tak prudké hormonálne zmeny NIE SÚ povahy autoimunitného ochorenia, čo DM1 je, viď Wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Diabetes#Type_1_di...

Type 1 diabetes mellitus is characterized by loss of the insulin-producing beta cells of the islets of Langerhans in the pancreas leading to insulin deficiency. This type of diabetes can be further classified as immune-mediated or idiopathic. The majority of type 1 diabetes is of the immune-mediated nature, where beta cell loss is a T-cell mediated autoimmune attack.

Pre anglicky nerozumejúcich:
Cukrovka typu 1 je charakteristická stratou beta buniek v Langerhansových ostrovčekoch v podžalúdkovej žľaze (pankrease), ktoré vyrábajú inzulín, čo vedie k nedostatku inzulínu. Tento typ cukrovky možno ďalej rozdeliť na sprostredkovaný imunitou a idiopatický. Prevažná väčšina cukrovky typu 1 je sprostredkovaná imunitou, kde je strata bunky spôsobená autoimunitným útokom T-buniek.

Takže aj keď je teoreticky možné, že syn @jonas17 má cukrovku z iného dôvodu (to by sa, myslím, dalo nejak otestovať), je oveľa pravdepodobnejšie, že je spôsobená poruchou imunity, a na poruchy imunity je očkovanie najlepším odborníkom.

jonas17
29. nov 2010

@manof dík, že si to vysvetlil, lebo dnes už v nemocnici, ako som už aj písala, priznali cukrovku, ako dôsledok očkovania, dnes sa už nevyhovárajú na pubertu a hormonálne zmeny.a na to otestovanie sa najbližšie spýtam.škoda, ak sa to dá, že to nerobia automaticky.ak by ľudia videli, ako si chalan, ktorý by mal mať ešte detské starosti, pichá 4x denne inzulín a kontroluje si stravu, váži keksy, čipsy, chlieb a všetko ostatné,nenapcháva sa ako iní chalani v jeho veku, už by svoje dieťa od strachu očkovať nedali.a matka v tichosti rozmýšľa, či si uvedomuje, ako sa mu zmenil život a dúfa, verí, že nebude mať nikdy žiadne zdravotné ťažkosti a bude žiť sto rokov bez bolestí.

manof
29. nov 2010

@jonas17
No konkrétne ide o to, či sú v krvi protilátky proti tým bunkám vyrábajúcim inzulín. Aspoň tak som to pochopil, ale možno som sa sekol. Nie som odborník na cukrovku.

Každopádne, ten test bude asi plne na účet pacienta. Zaujímavé inak, že v nemocnici Ti priznali cukrovku ako následok očkovania, len bývalý hlavný hygienik Ivan Rovný to nie a nie priznať...

jonas17
29. nov 2010

@manof ja už teraz kade chodím, myslím po lekároch, tak s každým sa o tom bavím a ani jeden mi zatiaľ nepovedal, že je to z puberty, alebo z niečoho iného, všetci pripúšťajú to očkovanie.akurát naša dr. povedala, že ona nemôže povedať, že to je z očkovania, ani že to z očkovania nie je.no, šak nemôže priznať, jasné. ale nevadí, už sa nič nezmení, ja len verím, že aspoň iné matky si to uvedomia a zachránia zdravie svojim deťom.