Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nikimax
28. sep 2012

@hajanka len ako ich mám na tom úrade donútiť, aby si otvorili oči, že BOL ten zákon porušený... 😠 som bezmocná 😢

hajanka
28. sep 2012

@nikimax sama neviem... ☹ ja by som asi vybuchla od nervov a neodlepila sa od nich kym to nepriznaju

nikimax
28. sep 2012

@aliza
@netrep21 hned by som bežala, ale z technických a organizačných dôvodov to u mňa nie je možné 😢 😢 ale bude nejaký záznam ? médiá? Dúfam, že bude veľká účasť 😉 😉

nikimax
28. sep 2012

@hajanka ved som tam na otočku napísala, taký nevrlý dopis, že takýto postoj je pre nás neakceptovateľný....ale vidno, že to chcú silou-mocou uzavrieť, samozrejme s čistým štítom.... 🙄 🙄 🙄

hajanka
28. sep 2012

@nikimax ako inak :(

prevenar
28. sep 2012

@netrep21 aky protest ? 😀 nieco mi asi uniklo 😝

prevenar
28. sep 2012

@nikimax nijako, urady tu davno nie su pre teba ...ale spolupracuju s dalsimi uradmi proti tvojim pravam a pre zisky nadnarodnych spolocnosti pre ktore pracuju.

netrep21
28. sep 2012

@prevenar protest na podporu Ivany Boorovej, jej deti a vsetkych ostatnych deti, ktore boli nasilne adoptovane v Anglicku.

petot
28. sep 2012

@teegreen Aj vodu na 80% vycikáš.

zaockujteajslnko
28. sep 2012

@teegreen
no lenze ako som to ja pochopil ty nemozes nikdy vediet KOLKO vitaminu C telo akutne potrebuje, cize prakticky musis plytvat a zaplavovat sa vitaminom C podla toho ako si to ODHADNES tu svoju spotrebu. Takze v klude a pokoji mozno mas spotrebu do 200 mg, ale v strese a nebodaj aj ti zacina nejaka choroba aleob si chora tak aj gramy......aj 10tky gramov..........vsetko je to poznani svojho tela a odhade...

takze z tohto pohladu ze 80% vymocis je uplne irelevantne, ked mozno v inej casti dna spotrebujes 100% vsetkeho prijateho vit.C a pricom to mozou byt 1000ky mg!

kkl82
28. sep 2012

@zyza to by si musela najprv najst pediatra, ktory nie je uplne presvedceny o ucinnosti a bezpecnosti vakcin. a to, mam strach, bude viac nez tazke...

zaockujteajslnko
28. sep 2012

@kkl82
dokonca aj akykolvek iny lekar bude aspon ticho "za ockovanie"..... aspon takym kvazi neutralnym "nemusi to byt zle....." ako som sa ja stretol... zaujimave preco si toto teda vsetci ludia nemyslia o plateni dani? ved z dani zije cely nas stat 😀

prevenar
28. sep 2012

@teegreen ahoj

pozeras sa na to z velmi zleho uhla, preto nevidis to co by si mala vidiet.

1) je pravda ,ze vela vycikas ...a prave preto si svojich 15g zarobis dajme tomu do 1.5 - 2l tekutiny a pijes to pocas CELEHO dna od rana do vecera ,aby si stale udrzovala hladinu C v tele. toto je klucovy moment.
2) terapeuticke hodnoty Cvit , teda gramy , resp 10g+ nemas ziadnu realnu sancu ziskat zo stravy

tak narychlo som nasiel http://www.kankan.sk/clanok/zdravie-a-fitness/v...

"Zdroje

2 dl pomarančového džúsu obsahujú až 97 mg vitamínu C. Pol pohára zelenej papriky obsahuje 120 mg céčka, ale rovnaké množstvo červenej papriky až 190 mg. Stredne veľká kivi obsahuje 70 mg vitamínu C a 100 gramov kyslej kapusty 20 mg."

cize ,, tie prve neviem z tohto vypocitat ..ale ked uzivam pri chorobe 15g Cvit denne musel by som zjest 75kg kyslej kapusty. ako, kyslu kapustu mam rad ..ale predsa `O_o` to by som musel sakra moc "chciet" 😀

zaockujteajslnko
28. sep 2012

@prevenar
ono naozaj ide na tu latku zvanu vitamin C treba pozerat ako nie na doplnok stravy ale ako na nieco co nam proste z nejakeho prapodivneho genetickeho dovodu CHYBA.... to ze prijem vyssich davok vitaminu C chyba ja badam hned na kozi, aj ked som v zivote nefajcil bez umeleho vit.C mam kozu ovela v horsom stave........ a som zvedavy ci teda tuto jesen a jar budem vobec aspon raz chory kedze sa chystam udrziavat uroven vit.C.....

petah82
28. sep 2012

je mi na vracanie http://www.bbc.co.uk/news/health-19751209 ockovat tehotne 4vakcinou proti ciernemu kaslu, zaskrtu, tetanu, a bonus vo forme polio 😢 a tvrdit, ze v letaku je sice napisane, ze to nie je urcene pre tehotne, ale to je tam len preto, lebo tehotne sa maju vyhybat vsetkym zakrokom, ale tento zakrok pozitivne prevazuje nad nebezpecim kasla pre narodene mimino, tak hura do toho, ako pisu, No Dilemma! 😖 ved vsetky casti vakciny su inaktivovane, nemozu vyvolat chorobu a ohrozit plod, to je pekne a co ten zvysok toho "fyziologickeho" roztoku? grc, kde je ten grcajuci "smutnik"? ☹
@manof

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
29. sep 2012

@duplicka Ak potrebuješ nejaké info, tak kedykoľvek a maličká mala neuroblastóm nie leukémiu. Leukémiu by vraj mala dostať z agresívnej liečby ako nežiadúci účinok z chemoterapií.

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
29. sep 2012

@teegreen Ak si vybrať môžeš, prečo nie.

majusqwa
29. sep 2012

@nikimax a @hajanka jaaaaj, co vsetko by sa malo robit a co sa nerobi... jedini, komu to chyba, su rodicia. je to smutne, ale je to tak. naozaj verim tomu, ze jedneho pekneho dna si dotycni vsetky tie svinstva odskacu. niekde sa im to musi vratit, proste musi! a ked ryzuju na detoch, musi sa im to vratit minimalne 2-krat 😠 nie som nejaka potvora skodoradostna, ale ak by ich vnucata alebo deti mali tie najhorsie ochorenia po ockovani, brala by som to ako zadostucinenie a vobec by som ich nelutovala.... to je ako teraz s tym 25-rocnym vedcom - pracoval na vyvoji vakciny a zomrel pri tom. nemal sa vrtat do toho, s cim by sa mozno v zivote nestretol a bol by zil. nechcem byt hnusna, ale dobre mu tak.

@nikimax "Ked nám z UDZS poslali, že lekárka tvrdila, že nás poučila a súhlas sme dali tým, že bol rodič v ordinácií !!!" prepac za vyraz, ale nakopala by som ju do r***. s ostrymi topankami, samozrejme.

@manof nove cislo maminy - palec hore! 😉 konecne niekto nazval veci pravymi menami v takom kupovanom casopise. dokonca aj ustavny pravnik sa vyjadril, ze to je cele nedomyslene - dufam, ze sa tym konecne aspon nieco zmeni. by ma zaujimalo, dokedy sa budu "kompetentni" tvarit, ze sa nic nedeje...

prevenar
29. sep 2012

@majusqwa co sa tyka toho casopisu, je to aj niekde na nete ?? ..inak tvarit sa ,ze sa nic nedeje budu do vtedy dokedy im to volici budu tolerovat. ak by 20-30-40% obyvatelov odmietlo ockovanie ..tak okamzite by bolo v programe kazdej strany zrusenie "povinnosti" ockovat . je to len o tom z coho maju politici vacsi profit .. momentalne z podpory "povinneho"ockovania ,, ak by sa to zmenilo , v tej sekunde otocia kabaty. smutna realita nasej "demokracie" ^^

tamix
29. sep 2012

@syla nie je na tých homeo nič napísané, iba že je to na novorod. žltačku.

martinkah
30. sep 2012

ahojte, trošku OT, ale vy mi možno pomôžete.. čo by mohlo zabrať na zlatého stafylokoka a podobnú háveď v nose - okrem targesínových kvapiek a Pamyconu, čo mi bude zajtra núkať pediatrička? upchatý nos, non-stop chrapčanie v noci, ale soplíky žiadne, toho stafylokoka samozrejme tipujem, lebo už sme to u obidvoch detí zažili.. ďakujem za rady

mahalo
30. sep 2012

@prevenar ahoj, prosim ta preco je take dolezite doktorke nic nepodpisat?

manof
30. sep 2012

@majusqwa nehovor, že čítaš taký bulvár 🙂

Ja som niekedy na pochybách, či niektorým mediám poskytnúť vyjadrenie, lebo niektoré (napr. SME) sú schopné neskutočne prekrútiť, čo im poviem, aby sa to hodilo do ich ideológie

prevenar
30. sep 2012

@mahalo

-po prve , preto lebo je to nelegalne ? neexistuje, ziaden zakon ktory by ta k niecomu takemu zavazoval. je to skor principialny postoj, ludia nutne nemusia zozrat kazde ho-no ktore sa im mocenska masineria neserviruje.

-po druhe, je to v podstate samoudanie , udas samu seba a tym vlastne priznas, ze si nieco spachala ..pri com na odmietnutie ockovania mas absolutne pravo , je to ako dobrovolne si strcit hlavu do slucky, za vrazdu ktoru si nespachala.

-po tretie kedze neockovat je tvoje pravo , snazia sa ta dotlacit pre buducnost podpisovanim takychto mimozakonnych papierov do co najnevyhodnejsej pozicie , pre pripad sudneho sporu. jednoducho , aby oni boli v co najlepsej pozicii z hladiska zakonov a ty co v najhorsej. to ze na to vyuzivaju nelegalny sposob uz nebude nikoho zaujimat, ked uz rac nieco podpises, tak s tym suhlasis a stava sa to tvojim rozhodnutim a nazorom a tak sa na to budu pozerat.

- je to proste trik , nepodpisujes , lebo NEMUSIS podpisovat a kedze nemusis tak nepodpisujes. hotovo .

pozri ja chcem od teba , aby si mi poslala na ucet 20 000 eur . ..lebo proste legitimne potrebujem viac penazi , kludne sa obleciem do bieleho plasta a budem sa tvarit seriozne + ukazem ti papier podpisany mojou manzelkou ktora mi prikazala ,aby som ti povedal ,ze mi mas poslat tie peniaze. tak dufam,ze nebudes robit problemy ..a este porozmyslam,co budem chciet dalsie neskor. 🙂 😀 😎 ..uz to chapes lepsie ,ze preco jej nic nepodpisujes ? 😉

manof
30. sep 2012

@martinkah môžeš skúsiť cesnak, ktorý pretlačíš a necháš ho 5 až 10 minút postáť (tým sa radikálne zvýší jeho účinnosť) a tiež oregánový olej, ale nie hocijaký, lebo niektoré nie sú dosť silné. Ten z FinClubu by mal byť dosť dobrý.

sirinka
30. sep 2012

@martinkah moja stredna ho ma potvrdeneho vo vyteroch... 😒

@manof ten cesnak by mala taky cerstvy asi zjest? hm, to do trojrocneho dietata nedostanem... a ten olej? ako ho pouzit? lokalne ci celkovo? dakujem.

adra22
30. sep 2012

@martinkah nám pomáha koloidné striebro 🙂