Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

saska.t
1. jan 2012

@anicka1981 najnovsie vyskumy dokazali ze cim skor tym lepsie, preto sa odporuca zacinat medzi 4-6 mes. kedy je väcsinou dieta este dojcene a tym padom ho chrani MM a odporuca sa to aj nedojcenym, kedze si osobne myslim, ze najlepsia je zlata stredna cesta a 8-9 mes. na zavadzanie lepku je neskoro, kludne uz zacni. Najlepsie na zavadzanie su ovsene vlocky, ak je schopny drzat a zuzlat tak biely rohlik, alebo ako ty hovoris kasami, ale ja som velky skeptik na umele kase, takze to ti neodporucim 😀 😀 😀 Mimochodom ak ma dieta celiakiu, tak uz nicim neovplyvnis ci ju dostane alebo nie a je jedno ci bude zavedeny lepok v 6-8 mes. ale z velkej casti je to dedicna zalezitost, takze ak nie ste celiatici, je velmi mala pravdepodobnost, ze ju bude mat dieta, aj ked v dnesnej dobe je vsetko mozne....

kaja73
1. jan 2012

@anicka1981 ja by som už určite zaradila ovsene vlocky-tu instatnu kasu od Alnatury z DM ka napr. -je bez pridaneho cukru,bez mlieka,su to vlastne len celozrne ovsene vlocky,ale take najemno pripravene-možes to pridavat po troske do tych svojich kasiciek,alebo do ovocnej vyzivky.
Ovsene vlocky obsahuju menej agresivny lepok ako psenica.

prevenar
1. jan 2012

@anicka1981 ahojky 🙂 my sme uz od 6 mesiacov davali vlocky ..zuzlat korku atd. ..ale co musim podotkut, tak my nedoverujeme nicomu co je priemyselne vyrobene ..a hlavne nie pre babatka. nutrilon, ani nic instatne sme nikdy nepouzivali. ked mame, tak vsetci aj mala pijeme nepasterizovane mlieko, nepasterizovane syry atd. kasicku si spravys za par chvil. staci ked v mlieku chvilu povarys vlocky , mozes pridat mrkvicku a vymixujes ponornym mixerom. ..alebo das len suche vlocky do jogurtu , pridas jablcko a zas vymixujes. boh vie co do tych instatnych gebuzin davaju aby to vydrzalo a splnalo vsetky "normy" a aby to este aj chutilo ..ehh. je to ako s ockovanim, tiez nikto nevie co v tom vlastne je pamatam sa ze z casu na cas stiahnu z trhu nejaku kojenecku vyzivu, alebo nieco take , lebo v tom "najdu" nejake toxicke lastky.. ^^

molka
1. jan 2012

Ja by som sa s lepkom zbytocne neponahlala, u oboch dcer som cakala min. do ukonceneho 10.mesiaca. Najnovsie vyskumy ukazuju presny opak, ale ja tymto vyskumom neverim. Moj rozum mi vravi, ze sa nemame kam ponahlat. Nase mamy nam davali zuzlat korky a piskotky uz od 3.-4.mesiaca a teraz je pomaly kazde druhe dieta celiatik. Myslim si, ze kazdy bude tvrdit to svoje, ale ktovie, kde je vlastne pravda?

nae
1. jan 2012

Ahoj @anicka1981, nas maly bol ciastocne dojceny len do 6 mesiacov cez den a potom este do 7,5 mes. v noci, potom uz vobec nechcel. Lepok nam bol doporucovany od 6 mesiacov, odkedy aj prikrmy, ze pre nedojcene deti je to znacka ideal. Zacala som tak, ze do zeleninoveho prikrmu dostal par ovsenych vlociek, alebo trochu ovsenych otrub, ci ineho (po troskach, napr. lyzicku). Po nejakom 1-2 mesiaci si uz drzal rozek a pekne z neho "odkusoval" (aj ked len 2 zubmi a dasienkami). Takze tak pekne pomaly, postupne.
Myslim, ze je to spravne, ale nie typu hrrr - ze hned by som dala psenicnu kasu plnu davku apod. Ved uvidis, ako na to bude reagovat.

prevenar
1. jan 2012

@molka podla mna je to skor koli ockovaniu ako koli korke.

anicka1981
1. jan 2012

@saska.t
@nae
@molka
@prevenar
dsakujem pekne, zacneme asi tymi vlockami, prihodim mu ich troska do prikrmu, ja varim vsetko cerstve, az na tie kase, ale ono vlastne je to to iste co to um, ale s tym suhlasim, ze nikdy nebudem mat istotu, co v tom je a to sa aj mlieka tyka 😒 , najlepsie by bolo,keby som este kojila, ale co uz, nedalo sa, inac roztek uz par x zuzlal, aj ked sa mu asi nic nepodarilo zjest,,, 😀 , ked uz zacne lepok, tak budeme tie ovsene kase, a vlastne aj ryzova - bezlepkova kasa, by sa dala doma robit tu skusim este dneska urobit,,, ,, neviem preco mi to nenapadlo skor 🙄 , dakujem velmi pekne za rady 😉

molka
1. jan 2012

Dieťa mojej známej dostalo z UM salmonelózu. 😝
Vy ste sa nebáli dávať deťom rohlík? Mojej malej sa raz tak prilepil na podnebie, že sa skoro zadusila! Odvtedy som jej dávala iba chlieb. Rohlík som jej dávala iba domáci, ten nie je taký lepkavý.

zaockujte_aj_slnko
1. jan 2012

pozrite sa aj preco netreba nikdy volit KDH........ Uhliarik + Lipsic, jedni geniovia.........Lipsic zase chce vratit situaciu do komunizmu co sa tyka hodnotenia VEREJNYCH osob..... zaujimave....

http://spravy.pravda.sk/za-nadavky-politikom-ma...

moira19
1. jan 2012

@anett9 Druhu neockujeme a musime si strazit, aby uz v zivote nedostala vakcinu so zaskrtovou zlozkou (hexa, prevenar, tetanus). Je naivne si mysliet, ze nejaky lekar potvrdi, ze je to od vakciny a uzna pravo na dalsie neockovanie (napriek tomu, ze sa to stalo 4 hodiny po ockovani a je to jasne napisane aj v pribalovom letaku hexy... dostala dalsie dve davky... zial vtedy som o tom este nic nevedela a prave vdaka takym ludom ako je aj manof som sa dozvedela viac a uz si viem obhajit svoje podozrenia). Je to boj s veternymi mlynmi. Boli sme za udajnou odbornickou na ockovanie, no hroza, ked chces preposlem ti nasu skusenost s "odbornikmi" do IP.
Malinka este zial dostala ockovanie proti tbc (3krat vytlacali hnis, 5teho januara bude rok, ze ju ockovali a dodnes nema zahojenu ranku po ockovani... 4krat sa ozval alarm monitoru dychu)... vtedy na plucnom dr sa s nami lucila so slovami:"mozete dalej ockovat, alebo (stichla, neodvazila sa dokoncit vetu, preto len povedala): necham to na vas"
Kamoska po tetane d ostala lymfom, asi pred mesiacom mala pohreb, mala 27 rokov.
Je vela utrpeni po ockovani, ale nik o tom nebude hovorit tak nahlas, aby nieco aj dosiahli, pretoze nam nedovolia o tom hovorit nahlas. Tak ako aj ty si zacala s tym, ze sme len akesi banda hlupych odmietacov, presne tak sa na nas pozera vacsine, kt. ma zatial zdrave deti. Smutna realita na SR ☹

prevenar
1. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko ja by som pridal k tomu aj dalsich 😀 "uz nebudem nikdy volit nikoho kto podporil euroval" dobre sa to pamata 😉

anicka1981
1. jan 2012

@molka no, ked umele mieko musi, tak nema na vyber, ono salmonelu nasli uz aj v ciernom mletom koreni, takze s tym ja nic nenarobim, a co sa tyka rozka, tak mu nedovolim z neho odhryznut, akurat ho zoslinta 😀 , popripade, ked sa mu neaky rozmoceny zoslintany kusok podari prehltnut,,,

no ryzovo-jablcna kasa navarena , celkom chutila, aj ked nebolaako ta sackova, malemu celkom chutila 😅

saska.t
1. jan 2012

@anicka1981 takto mozes robit aj ostatne domace kase a vyhnes sa umelinam...moze byt pohankova, kukuricna, psenova, ovsena atd. vsetko sa vari rovnako a su kombinovatelne s ovocim aj zeleninkou 😉

anicka1981
1. jan 2012

@saska.t pojdem zajtra do dm, tam som to videla v bio kvalite 😉

vefi89
1. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko už dlho som sa tak z chuti nesmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

molka
1. jan 2012

@anicka1981 veď aj moja mladšia bola na UM, tiež som nemala na výber. Len ma to zarazilo, pretože človek si myslí, že práve táto oblasť výživy bude extra prísne kontrolovaná. Veď takému novorodencovi môže ísť pri salmonele aj o život.

anett9
1. jan 2012

@moira19 "banda hlúpych odmietačov" som nenapísala.....samozrejme stále musím premýšľať nad tým,čo sa tu píše.Verím,že mojim živým vitálnym očkovaným ratolestiam nič nehrozí.... ani v budúcnosti.Aj keď ma tu už milý prevenar strašil,že dcéra možno bude mať neskôr problémy s otehotnením.Môže sa stať...jeden nikdy nevie.Ale určite to nebude následok očkovania.A keď si tak mrknem tému snažilky a tú kopu mladých báb,ktoré nevedia otehotnieť...dávam to za vinu hlavne hormonálnej antikoncepcii.Ja som zásadne proti nej a pokladám ju za väčšie svinstvo ako očkovanie. Ale doba je taká...slečny už v 15 tabletkujú,nešportujú,väčšina má nadváhu,v zime-v lete holé kríže,lebo bedrovky sú in.A potom prichádzajú následky 😒 Ale to je už mimo témy....

anicka1981
1. jan 2012

@molka ved to, ja by som najradsej dojcila,aleked sa neda, tak sa neda, neviem,ci si pocula, ze nasli aj neke kusky skla v tychto kasiach, neviem, aka znacka,aasi davnejsie to bolo, ale na fb to bolo vsade,,,..no treba len dufat, ze kymmi maly odrasie nic take sa nestane,,,, je to smutne,ale kedsa nieco robi vo velkom, tak to tak byva, to je so vsetkym tak aj s masom, a inymi vecami,,,toco je robene, pestovane a chovane v malom je zdavsie a kvalitnejsie,,,, ja som videla neake dokumenty, ako chovaju lososy,clovek si mysli, ze zje zdravu rybu,aono je to masko prespikovane atb, a farbivami, ktore do ryb pchaju este pocas zivota, aby mo maso krajsiu farbu, nehovoriacokontrole kvality vody v ktroch ich chovaju,,,, rovnako, ako chovaju hydinu a vlastne vsetko ostatne, keby to clovek bral takto, tak by naozaj nic zobchodu ani nejedol,,, 😒

zaockujte_aj_slnko
1. jan 2012

@vefi89
Lipsic si asi prvykrat nieco uprimne z duse precital o sebe 😀

Ja musim za ich "zakony" znasat nadavky a ohovaranie od ludi a on nemusi?!?

prevenar
1. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko LOL tolko k slobode slova ...

anthea6
1. jan 2012

Maminky , prosím Vás je tu niekto taký, kto odmietol očkovanie MMR? ako potom postupovala lekárka? Nahlásila Vás? Dali Vám potom pokutu?

happy8051
1. jan 2012

KOCKY, TIEZ IDEM ODMIETNUT MMR AKY JE POSTUP?

tin007
1. jan 2012

@anthea6 mmr sa bude tvojho maleho tykat, az ked bude mat 15 mesiacov, preco sa tak ponahlas? zatial studuj, citaj si tuto diskusiu, najdes tu odpovede na tvoje otazky

adra22
1. jan 2012

K tej MMR to by aj mňa zaujímalo ako mám postupovať?

anthea6
1. jan 2012

@tin007 lebo lekárka mi už spomínala ,že pri ďalšej poradni sa dohodneme na očkovaní a ja ho chcem odmietnuť. preto som chcela vedieť postup

tin007
1. jan 2012

@anthea6 aha, ak si dobre spominam, tak dalsia poradna je v 15. mesiaci, mas 3 mesiace na studium, pozri www.slobodavockovani.sk je tam aj "navod"

p4
1. jan 2012

no,super. chcela som si precitat nieco o MMR ockovani a akurat sa tu zabavam na tych vasich bludoch o UM, holych krizoch, hormonalnej antikoncepcii a podobne! 😠

p4
1. jan 2012

@tin007 toto som potrebovala. dakujem. 🙂

zuzana76
1. jan 2012

a co vravite na to, ze napr v Spanielsku nie je ockovanie povinne a aj tak sa ockuje vacsina populacie, neockuje sa 30 percent ludi po 18 rokoch, deti su ockovane v 95 percentach, len ma to zaujima, ze ked to maju nepovinne, tak preco ockuje vacsina rodicov.

zuzana76
1. jan 2012

@p4 myslim,ze HAK, hole krize nie su ziadne bludy podla mna, chronicke zapaly materncie a vajecnikov sposobuju neplodnost