Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

reni93
11. júl 2012

@prevenar uvazujem aj preto, ze sa s muzom stale rypeme v zahrade a zevraj v zemi sa mu najviac dari a okrem ineho aj preto, lebo ked ho dostanes, zevraj uz nepomoze nic..som rada, ze sa mam s kym poradit..dakujem vam za to

reni93
11. júl 2012

@manof a tvoj nazor manof na tetanus a ockovanie proti nemu ak ta mozem poprosit? dakujem 🙂

diviska
11. júl 2012

@reni93 já si o tetanu čtu pořád, mám z něj jakoby strach, ale pro očkování nejsem rozhodnutá. Co se týká toho, že už ti nic nepomůže - tak úmrtnost je 10 - 30% takže z toho plyne, že to není tak, že se už nedá nic dělat..navíc aby člověk chytil tetanus je docela "umění" musí tam být několik blbých souvislostí, ale i přes to všechno z něj mám trochu strach...

manof
11. júl 2012

@reni93
závisí od životného štýlu, miesta, kde žiješ, či prichádzaš do styku s hospodárskymi zvieratami aj inde než na tanieri... 🙂

Vo výsledku mi riziko očkovania proti tetanu pripadá byť pre drvivú väčšinu obyvateľov Slovenska výrazne vyššie než riziko tetanu. Obzvlášť u malých detí do 2 rokov, ktorým tetanus prakticky vôbec nehrozí.

A injekčný vitamín C v dostatočnej dávke dokáže zabrániť prakticky každému úmrtiu na tetanus. Len to by si musela presvedčiť lekára, aby Ti miesto super-drahého tetanového séra pichol veľmi lacný vitC, a to neviem, či sa Ti podarí.
Viď kapitola o tetane tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

eaka
11. júl 2012

@manof Ten druhý klip mi normálne nahnal do očí slzy.. ďalej radšej nepúšťam.. snáď večer doma.. 😉

evening_star
11. júl 2012

Neviete poradiť pediatra v Žiline, ktorý radšej neočkuje ako očkuje? 🙂

manof
11. júl 2012

@eaka
@prevenar
a toto je ešte väčšie "maso":

https://www.youtube.com/watch?v=XgzVVwTv25A


parádna kapela. Tie texty sú ozaj vymakané.

Príklad:
"Budeš moct svoje dítě samozřejmě čistou látkou naočkovat,
zajdete pak spolu nakupovat.
Supermarket plný krásných výživných Éček,
říkali to v reklamě pro zdraví vašich děcek.
...
Ještěže máme doktory a jejich medicínu,
oni léčí akorát projevy a ne příčinu
nemoci, chemoterapie - čistý úmysl,
aby se mohl rozvíjet rakovinotvorný průmysl."

Ozaj pecka, počúvajte pozorne.

manof
11. júl 2012

@evening_star
aj my takého hľadáme už pár rokov.

prevenar
11. júl 2012

@manof hehe aj majster tesar sa obcas utne 😀

- v kazdom pripade to je statistika ktoru som videl , inu som nevidel ... ak existuje aj akakolvek ina , ziadna choroba a toboz uz nie tetanus sa moze priblizit co i len na 1 svetelny rok k mnozstvu umrti v dopravnych nehodach.

- a stale plati,ze nikdy nebudem ani len uvazovat o ziadnom ockovani , samozrejme kazdy si moze svoje dieta nadalej ockovat do zblaznenia, napriek mojmu nazoru 🙂

prevenar
11. júl 2012

@manof wow ! tak to je pecka 😀 hned posielam dalej .. 🙂

prevenar
11. júl 2012

@reni93 tetanove bakterie mozu byt kdekolvek (temer) ..najviac okolo koni, krav atd.. su sucastou ich kakyniek 🙂

..avsak treba si precitat nieco o tom ako funguje mechanizmus nakazi .. zistis, ze je extremne tazke, aby sa splnili podmienky na to aby toto ochorenie prepuklo . to ,ze su cisla nakazenych tak extremne nizke svedci o tom,ze je to proste tak...

najlepsie je kazdu ranu obliat peroxidom vodika ..kyslik v nom priamo zabija tieto bakterie.

prevenar
11. júl 2012

@diviska no tak "realna" hrozba samozrejme realne existuje, kedze existuje aj tato choroba .. avsak treba si to prepocitat na drobne

- statistika kt. videl vravela o 3ch pripadoch v ramci slovenska v priebehu 10 rokov. (co je skutocne , velmi, velmi,velmi malo)
- aka je spolahlivost danej vakciny? v konecnom dosledku ta aj pred niecim ochrani ? totizto pri kazdom takomto poraneni dostanes na pohotovosti tuto vakcinu znovu ,, nejak jej neveria , alebo co ? 🙂
- ked si vyhodnotis realne riziko nakazenie a das to do pomeru ,ze tvoje dieta bude mat mozno aj velmi vazne neziaduce ucinky po tejto vakcine. ..tak ti vyjde nejaky pomer a podla toho sa proste rozhodnes , ci ides do toho ,alebo mne ..

-mne osobne vysiel ten pomer tak,ze je obrovske riziko riskovat zdravie dietata koli tetanu ,, ..ale kazdy pocita inak a kazdemu vyjde nieco ine. co uz ale nie je moja vec 🙂

tean
11. júl 2012

@prevenar
ten Alex v tom videu sa s tym neparal. Natrel to tam farmafirmam, obamovi, parlamentu, ....
Inak toto su tie typicke informacie, kde to niekto povie na plnu hubu ako to je, ale ked to pustis tunajsim lekarskym "kapacitam" tak ti povedia, ze su to internetove zvasty. Obvinia ta z konspiracnych teorii.
A clanky o nejakej pokute farmafirme vo vyske 3mld tiez nic neznamenaju.

Toto mi pripomina konspiracie ohladom pocitacoveho virusu stuxnet. V jeho tele sa nasli kratke stringy (texty), ktore mali navodit dojem krajiny, odkial samotny virus pochadzal. Vznikali rozne teorie, ze USA chcel tymto virusom napadnut iransky jadrovy program. Dalsia teoria bola, ze je to izrael, potom Cina, potom Rusi, ktori sa tvarili ako izrael, ... bola z toho sranda, bolo mnoho verzii a nikto neveril ziadnej z tychto verzii.
A nakoniec to bol cieleny utok USA voci iranu.
A teraz skus rozlisovat medzi konspiracnymi teoriami a realitou. Aj to co sme povazovali za vymyslene sa nakoniec ukazalo ako realne.
Viacej info:
http://www.sme.sk/c/6400633/amerika-a-izrael-ut...

diviska
11. júl 2012

@prevenar děkuji, no zatím se kloním k tomu neočkovat a asi to tak zůstane, ale chci mít všechny informace, přece jen jde o dítě, tak to si člověk radši všechno stokrát v hlavě probere..děkuji za informace i odkazy!

riamim
11. júl 2012

Tak my sme dnes odmietli očkovanie proti MMR, doktorka nás presviedčala, že toto očkovanie poskytuje celoživotnú imunitu, že osýpky sa začali vyskytovať všade vo svete a že keď ich malá dostane, môže dostať encefalitídu a mať doživotné neurologické poruchy. Odchádzala som so zovretým žalúdkom a stále nad tým rozmýšľam. Dúfam, že sme sa rozhodli správne a že toto rozhodnutie nikdy neoľutujeme. 😒

hajanka
11. júl 2012

@riamim dufat nestaci, musis byt o tom presvedcena, ak nie si, mala si si iste veci dostudovat a potom sa rozhodovat
za mna ti mozem povedat len tolko, ze ja by som to isto nelutovala 🙂

poppy1
11. júl 2012

@riamim ku komu chodite?

poppy1
11. júl 2012

@riamim radsej do IP 😉

prevenar
11. júl 2012

@riamim hahaha, uboziacka... ZIADNE ockovanie neposkytuje celozivotny imunitu 😀 to je ta "odbornost" ktorej mas zverit zivot a zdravie vlastneho dietata . : 😕

..ano osypky su vsade , lebo ich clovek dostane z VAKCINY 😀

stranu ci dve dozadu pisem o tom ako PRAVOPLATNE ODSUDILI v usa firmu GSK - pokuta 3 miliardy dolarov za falsovanie vysledkov testov ich vyrobkov !!!! ..rovnaky pruser caka firmu Merc a najnovsie aj Pfizer ! 😀

ludia ved sa uz preberte pre boha .. co ake dokazy este chcete ? ved ste im len na srandu ,ze ako fajnovo si na vas zarobia na sukromne lietadla , ostrovy, vily po celom svete, sluzobnictvo ..atd. na to, aby sa kupali v kaviari v zlatej vani obetovali zivoty a zdravie VASICH deti !!!

prevenar
11. júl 2012

@poppy1 ..radsej ani tam nie ^^ .. vymente si mail 😕 😕 😕

riamim
11. júl 2012

@hajanka
@prevenar Ďakujem za podporu, stále o tom čítam a utvrdzujem sa, že som urobila dobre. Kamoške, čo má rovnako staré dieťa, doktorka porozprávala také horory, vrátane toho, ako jej v náručí zomieralo nejaké dieťa na osýpky - teraz rozmýšľam, buď je tá doktorka fakt veľmi stará, alebo liečila deti niekde v Afrike... 😅
Pediatri sú vážne presvedčení o správnosti očkovania, alebo im hrozia RÚVZ alebo majú z vakcín provízie???

tamix
11. júl 2012

@prevenar "hahaha, uboziacka... ZIADNE ockovanie neposkytuje celozivotny imunitu" - toto isté nám tvrdila aj jedna pediatrička ohľadom vakcíny Synagis pre predčasne narodené deti. Má ich chrániť voči respiračným ochoreniam dolných dýchacích ciest. Vedľajšie účinky to má riadne a v jednom dokumente z ministerstva zdravotníctva ČR som sa dozvedela, že vakcínu považujú za nedostatočne účinnú. Hlavné, že ju pneumológovia a pediatri pchajú do predčasne narodených bábätiek a tvrdia, že dostanú celoživotnú imunitu - pritom aj na letáku nájde človek, že nedajú imunitu 😒

hajanka
11. júl 2012

@riamim vsetko v jednom, treba aj o tom citat 😉

kkl82
11. júl 2012

@riamim aj mne doktorka tvrdila, ze videla na vlastne oci umierat dvojmesacne babatko na cierny kasel. a vraj to bolo hrozne, lebo chudatko este nemohlo byt ani zaockovane, takze sa tomu nedalo predist... ale tiez netusim, kde to mohlo byt, kedze u nas podla statistik umrtnost na cierny kasel rovna sa nula uz dlhe roky... ale argument jak svina 😉

prevenar
11. júl 2012

@riamim ..uz som to sem pisal viac krat , ale este raz to zvladnem 🙂

LEKAR a NEockovanie stoje v absolutnom konflikte zaujmov ! ..totizto detsky lekar je PLATENY nasimi peniazmi cez zdravotnu poistovnu za kazdu jednu vakcinu ktoru pichne dietatu . ergo - cim vakcin poda , tym viac ZAROBI . je to obycajny system spojenych nadob . za jedno podanie dostane , pokial mam dobre informacie 6e ! ordinacia moze mat pod sebou aj niekolko tisic deti + ockovani su desiatky . tak si to vypocitaj o akych prachoch sa bavime .

v kratkosti - prijem z vakcinacie tvori peknu cast prijmu ordinacie detskeho lekara. staci ? 🙂

-vakciny proti niektorym chorobam maju aj viac vyrobcov ..vzdy som rozmyslal nad tym, podla coho si lekarka vyberie ^^ hm hm hm ....

- samozrejme ,ze sa aj boja RUVZ
- a samozrejme ,ze mnohi tomu aj fakt "veria" ..alebo , ich pekny prijem a slusny zivotny standard im radi pozerat sa radsej "inym smerom"
- kazdy sme iny , ja by som na to zaludok proste nemal ,, absolutne za ziadne peniaze.

manof
11. júl 2012

@tamix a to si ešte nepovedala, koľko ten neúčinný a nebezpečný Synagis stojí: polovičná dávka vyše 500 € a plná šleha takmer 1000 €. No a plná očkovacia séria činí 6 kusov. Super cena za taký neúčinný brak, čo povieš? No nekúp to!

tamix
11. júl 2012

@manof nám by to bola hradila poisťovňa, tak ma sestrička presviedčala, že aké máme šťastie, že to malej môžeme dať zadarmo 😠 . Že aká som nezodpovedná, lebo sú rodičia, ktorým dieťa nemá nárok a predsa si to vybavujú a dávajú zaočkovať 😝 😝 😝 . Už som to písala, že som sa neskôr dozvedela, že sa na Slovensku robila štatistika účinnosti vakcíny. No tak to ma už totálne naštvalo. Moje dieťa nemienim dať na štatistiku

prevenar
11. júl 2012

@manof LOL !!!!

lypka
11. júl 2012

tak my sme tiež odmietli MMR, dozvedela som sa aké to nebezpečné, že robím chybu, že červienka môže poškodiť plod, ked bude moja dcéra tehotná a že ked pôjde do ameriky, že si bude musieť všetky očkovania doplatiť 😠
okrem toho musíme obaja podpísať do karty, že sme odmietli očkovanie lebo pani doktorka má taký príkaz z hygieny a potom začnú naťahovačky 😕
ale nech sa nažerú ja im tu pokutu nejako zaplatím 🙄

aduskatt
11. júl 2012

@lypka nic nepodpisovat, nema ta ako prinutit🙂