Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

renata5
17. júl 2012

dneska sme boli na poslednej vakcine prevenaru o 4mesiace nas caka MMr ockovanie myslite ze ked je to take skodlive tak vsetky deti po tomto ockovani budu autisti a neviem co vsetko???

kaja73
17. júl 2012

@renata5 vsetky isto nie,tak ako ani kazdy nedostane rakovinu 😉
kazdy organizmus je inak schopny vysporiadat sa s chemiou v potravinach,v ovzdusi a nemali by sme si klamat, ze ak skodi to,tak ze by chemia vpichnuta priamo do tela babatka bola neskodna-holt niektore deti to z mozgu a inych casi tela uz neodburaju a nie je to ich vina-ze su slabe,neschopne a s predispozicami......-su normalne len ich telo toto proste nezvladne .
Je to cista ruska ruleta-na koho to padne ☹

bobocka
17. júl 2012

@renata5 no vsetky urcite nie,ale niektore to stastie nemaju ,nedobre ockovanie znasaju a neziaduce ucinky,casto trvale,sa u nich ukazu ☹ aj v tejto teme su rodicia autistickych deti po ockovani.to,ze napr aj moje dieta MMR dobre zvladlo este neznamena,ze kazde jedno tak obide.situaciu netreba zlahcovat,prave naopak,kazdemu rodicovi by mala svietit kontrolka a mal by dokladne zvazit ci ockovat bude a ak ano,tak za akych podmienok.dvojvetove info od lekara pediatra nestaci.treba o ockovani a veciach s tym spojenych vediet viac.

renata5
17. júl 2012

@bobocka dobre a ked deti zaockovat nedaju myslis ze je to lepsie??ked pojdu niekde na dovolenku alebo ked vypukne epidemia cim viac nezaockovanych deti tym horsie pre ne ja si radsej tu povinnost spravim lebo keby sa mi maly mal nakazit len preto ze som kadeco citala to by ma bolelo viac keby som ho prezila a takto ked aj zostane chory co dufam ze nikdy tak aj tak bude tu ci zdravy ci chory je predsa moj

lili_k
17. júl 2012

nema to smysl. Pekny den.
@miskakyska

bobocka
17. júl 2012

@renata5 pre niekoho to lepsie je.urcite ano.musela by si si o tom postudovat viac aby si to pochopila.nie je to bud alebo.kazdy jeden clovek je jedinecny,kazdy na chorobu i ockovanie reaguje inak.jedno dieta zvlada ockovanie bez akychkolvek tazkosti,ine po ockovani umrie.su to extremy,ale oboje je realne.ockovanim sa potlaca vlastna imunita.
vies,nebavime sa o neziaducich ucinkoch ako je teplota,ci opuchnute miesto vpichu,mozno ekzem..hovorime o trvalom poskodeni,deti s diabetom,autizmom,adhd,alergiami,astmou,.....deti,ktore ockovanie neprezili.
nik predsa nepodcenuje riziko choroby.nik chorobu na ktoru sa ockuje nezlahcuje.su to realne hrozby pre zdravie malych deti,no i neziaduce ucinky vakcin deti priamo ohrozuju.
tu skutocne neexistuje spravna odpoved,ockovat alebo neockovat.kazdy jeden rodic by mal poznat choroby aspon clenov blizkej rodiny.kazdy jeden rodic by si mal prestudovat nieco o chorobach na ktore sa ockuje,o tom ako prebiehaju,aka je liecba. a takisto by si mal postudovat nieco o zlozeni vakcin,o moznych neziaducich ucinkoch a po takomto samostudiu by mal uznat,ze ci je pre neho menzim zlom dieta ockovat alebo nie.

renata5
17. júl 2012

@bobocka ja uz ani sama neviem mam strach aj dat aj nedat clovek moze zostat chory aj ked ho nezaockuju potom si clovek poviem jaj nemala som dat alebo mala

renata5
17. júl 2012

@bobocka myslis ze autizmus moze byt aj dedicny alebo je to vylucne z MMR ockovania??

bobocka
17. júl 2012

@renata5 fakt jednoznacna odpoved neexistuje.ja mam dieta zatial ockovane a nevies si ani len predstavit aky mam strach z toho co bude.ci ockovat dame dalej alebo nie.sialene sa bojim chorob,no i neziaducich ucinkov vakcin.zatial mi to vychadza percentualne viac pre neockovanie,no co bude ked pride den d,to si teraz netrufam povedat.sama sa bojim vlastneho rozhodnutia,lebo ide o zdravie toho najcennejsieho co mam a desi ma predstava,ze sa rozhodnem zle ☹

bobocka
17. júl 2012

@renata5 no vylucne z ockovania byt nemusi.v nizkom percente sa vyskytol i u neockovanych,ale u vela deti nastane zmena prave po ockovani a deti sa vyvojovo vratia spat par mesiacov a ... ☹

renata5
17. júl 2012

@bobocka ved toto ze chceme len to najlepsie a od nas zalezi ja urcite dam ockovat bojim sa nedat a vies co mozno pomoze necitat vsetko zbytocne sa len plasime mozno tie deti co su atisti to nemaju ani s toho

renata5
17. júl 2012

@bobocka tu zmenu myslis po MMRockovani??takze ked dam maleho zaockovat tak bude zaostali hned po?

heimdalls
17. júl 2012

@renata5 : "dneska sme boli na poslednej vakcine prevenaru o 4mesiace nas caka MMr ockovanie myslite ze ked je to take skodlive tak vsetky deti po tomto ockovani budu autisti a neviem co vsetko???"

Pre Vás znie otázka inak, čo ak je to Vaše dieťako tým, u ktorého sa po priorixe (MMR očkovaní) rozvinie autizmus? Nemusí to byť dokonca ani autizmus, ale celá škála nežiadúcich účinkov tohto humusu s troma druhmy rôznych oslabených vírusov osýpok, mumpsu a rubeoly. Štatistika je tu pre rodičov nepodstatná, zle zareaguje 1 dieťatko z 1000 (podľa PÁNA profesora Dlouholudskeho 1:1000 000) otázkou je či dokážete k pediatričke odkráčať a risknúť to že ako som už spomenul, zle zareaguje práve to Vaše.

Na strane druhej tu máme choroby proti ktorím priorix "chráni".....nedávno som stretol pediatričkynu sestričku na detskom ihrisku, kde som bol s mojou dcérkou pri ktorej sme MMR RÁZNE odmietli, viete čo mi odpovedala na otázku, či sa počas svojej praxe stretla u nejakého dieťatka s osýpkami.....hádajte....NIKDY, za 10-17 rokov v našom okresnom meste nemali ani jeden hlásený prípad osýpok, inak v minulosti celkom bežnej a takmer neškodnej choroby....tak si teraz vyberte.

bobocka
17. júl 2012

@renata5 ale maju.kedysi som tvrdila,ze dieta musi mat v sebe predispozicie aby dostalo autizmus po ockovani,dnes to beriem spat.ockovanie moze skutocne vazne poskodit zdravie deti i dospelych.no i nemusi.hovorim,kazdy na ockovanie reagujeme inak,niekto ho zvlada lavou zadnou,iny po nom ostane trvalo postihnuty.jednoznacna odpoved nie je.ale rizika ockovania zlahcovat nesmieme.takisto ako nesmieme podcenovat riziko chorob.

kaja73
17. júl 2012

@renata5 dodnes sa nepodarilo dat na tuto otazku jednoznacnu odpoved ani odbornikom 😒
Ale moj nazor je ze pricin je viacej-v kazdom pripade je to daka porucha vo fungovani mozgu a toto moze byt zapricinene dakym problemom pocas prenatalneh zivota,pocas porodu,zapalom mozgu sposobeneho chorobami-napr virusmi,chemiou,metabolickym ochorenim.....v letacikoch mas pisane vedlajsie ucinky a je tam aj postvakcinacne encefalitida-teda zapal mozgu sposobeny vakcinou a to uz moze mat za nasledok aj autizmus,aj smrt.
Ja si nemyslim, ze za autizim je len vakcina MMR,ale aj hexa a prevenar vdaka hliniku co obsahuju-20 krat sa tu prekracuje toxicita pri 5 kg babatku-a to je pecka 😠
Mozog je vlastne otraveny a to uz mozog 3m babatka.
Ked sa hlinik spapa vyluci sa myslim cez 98%z tela von cez traviaci system a aj tak je zakazany riad z neho-ked sa vpichne do tela,vyluci sa len male % a ostatne zostava v tele a co to narobi je otazkou kazdeho telicka a jeho schopnosti sa regenerovat.
Takze na toju otazku neexistuje jednoznacna odpoved.

bobocka
17. júl 2012

@renata5 mas strasne slabunke info o samotnom MMR ockovani a jeho spojeni s autizmom.daj si trosku namahy a pogoogli co to o tejto teme.do ockovania mas 4 mesiace.dost casu na ziskanie info. 😉

kaja73
17. júl 2012

@renata5 ale je zaujimave ze v komunite Amish zijucej v USA sa autizmus nevyskytje vobec-oni neockuju- myslim z nabozenskych dovodov - na nic.

ajja21
17. júl 2012

@renata5 Prečítaj si: Mama, nedovoľ im, aby mi ublížili! Tam nájdeš veľa odpovedí, na tvoje otázky...

renata5
17. júl 2012

@bobocka najdem si len mi na to odpovedz ze ci bude zaostali hned po lebo uz ani nezaspim

aduskatt
17. júl 2012

@renata5 no v tej sekunde nie, ale postupne sa zacnu prejavovat ucinky............u niekoho to moze byt po mesiaci, u niekoho po roku.a to uz si, bohuzial po roku, do suvisu s ockovanim, lekar radsej neda

kaja73
17. júl 2012

@renata5 ono mamicky co tym presli hovoria ze do mesiaca -dvoch ,troch sa vyvoj ich deti bud zastvil alebo vratil spat,plus sa pridali znamky autizmu.
na tuto vakcinu nemas hned ani tie bezne reakcie-az po 10 dnoch vacsinou zacinaju a mozu trvat aj 2 tyzdne -hlavne ospykovy vysp dlho trva a aj horucky mozu byt vysoke a dlhsiu dobu-vacsinou az po tomto si mamicky vsimli zastavenie vyvoja,alebo zmeny v spravani.

ajja21
17. júl 2012

@kaja73 Doteraz tam boli zistené 3 prípady autizmu....1 dieťa bolo adoptované z Číny, myslím, druhé bolo očkované (neviem z akého dôvodu) a u tretieho sa nepátralo po príčinách, resp. nevie sa, prečo má autizmus....a to hovorí za všetko!

bobocka
17. júl 2012

@renata5 no hned nie.zmena nenastane hned.to myslis akoze v jeden den ti ho zaockuju a druhy je autisticky? to asi nie veru.fakt si o samotnej chorobe prestuduj viac.je kopec veci,ktore rodic vie na dietati odpozorovat a ktore mu povedia,ze jeho dietatko mozno autisticke bude.vcasna diagnostika je velmi dolezita.autizmus sa neda diagnostikovat za tyzden.sprievodne znaky su,no dieta treba sledovat.ak si rad toci kolieskom od auta ci ukada auticka od majmensieho po najvacsie,dokaze dlho pozorovat ako sa toci bubon pracky...tak to hned neznamena,ze autisticky je.na diagnostiku treba viac.s autizmom to nie je take jednoduche a hlavne na svk ti ziaden lekar nepovie,ze dieta po ockovani autisticke ostalo.teda neviem o takom,ktory by to spojenie priznal.
mas cas 4 mesiace.to nie je malo.ale neplas sa hned.mozno ti z toho celeho vyjde,ze ockovat chces aj nadalej.hlavne nech je to tvoje rozhodnutie,tvoje a tvojho muza.obaja si dajte tu namahu a zistite si co a ako a ak sa rozhodnete v ockovani pokracovat,tak je to vase rozhodnutie a nik nema pravo ho spochybnovat.takisto ak sa rozhodnete neockovat,nech je to vase rozhodnutie podmienene ziskanymi informaciami o vakcinach a veciach s tym spojenych.

kaja73
17. júl 2012

@ajja21 tie dva pripady viem ale to nie su amishi v pravom slova zmysle 😉obaja boli apdoptovani a pravdepodobne ockovani a o tom tretom som asi ani nepocula

ajja21
17. júl 2012

@kaja73 No vidiš 🙂 No aj tak to hovorí za všetko....očkovaní a sú autisti, u neočkovaných doteraz autizmus nebol nájdený...

renata5
17. júl 2012

@bobocka moj maly sa rad hra s kolieskom od auticka uz teraz

bobocka
17. júl 2012

@renata5 no som mala co napisat 😝 .s kolieskami aut sa hra rad hadam kazdy chlapcek.diagnostika je trosku o niecom inom.googli a aspon daco si o autizme precitaj!o sprievodnych znakoch,o prejavoch o diagnostike,o liecbe...

miriem
17. júl 2012

Tak my sme dnes boli na RUVZ a mam z toho zmiesane pocity...boli na nas veeelmi mili (to som necakala ale v podstate je to jedno). Co ma skor zarazilo je, ze pani doktorka nam navrhla, ze ked uz nechceme hexu+prevenar, aby sme dali "aspon" DTaP, ze aj to bude stacit (a nedaju nam pokutu). Ze v podstate, ta hepatitida az tak velmi detom nehrozi, aj obrna sa da ozeliet, hemofilov az tak velmi nie je, pneumokoky aj tak donedavna povinne neboli....no total haluz. Takze sama priznala, ze zo 7 povinnych 4 "az tak nevyhnutne" nie su. A potom nam este povedala, ze pripadne mozeme dat v roku monovalentnu vakciu na tetanus a kedze cierny kasel a zaskrt monovakcinynie su, tak skor ako o 2-3 roky by sme aj tak ockovat nemohli. Znelo mi to skoro ako navod, ako sa vyhnut vacsine ockovani... 😝 Ze mame o tom porozmyslat a koncom roka sa nam ozvu. Tak rozmyslat nemame o com, ockovat nedame, ale aspon mame cas na dalsie studium...

renata5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keziah
17. júl 2012

@miriem monovakcina na tetanus? tym hadam nemyslela tetavax, ci?

bobocka
17. júl 2012

@renata5 😲 😲 😲 fuuuha,si sa krasne vyfarbila 🙄