Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
17. aug 2012

@prevenar dobre zdroje...na urovni... to ti teda poviem...odbornici na slovo vzaty...a nic ine nerobia len prekladaju clanky podobnych "odbornikov... " ..." what the fuck?" .... dala som podnet do medii nech sa na to kuknu zblizsia...na cele to obcianske zdruzenie... a ich zdroje... a tvrdenia ... ked uz radia rodicom ako sa pravne branit proti este stale povinnemu ockovaniu... co zavana navadzanim, ohrozovanim kolektivnej imunity a sirenim poplasnej spravy...vzhladom na to kolko ziskavaju na forach privrzencov... som sa rozhodla k tomuto kroku a hlavne preto ze ani jeden znich nema ani len zaklady mediciny...

manof
17. aug 2012

@luthien.k
No však ja nehovorím, že kozie mlieko je vyslovene dobré, ale určite lepšie než kravské, a to je zase lepšie než umelina, čo je beztak vyrobená z kravského mlieka, ale super-pasterizovaného, vysušeného, a "obohatená" okrem vitD aj o nejaké vyslovené gebuziny.

A tiež je rozdiel surové a pasterizované. To pasterizované je už dosť zásadným spôsobom zdevastované, rozumej: nemá ani zďaleka takú vysokú hodnotu ako surové. I keď je fakt, že pri surovom je určité malé, ale predsa len reálne riziko patologickej bakteriálnej infekcie.

manof
17. aug 2012

@pectore
Kolektívna imunita by najprv musela existovať, aby mohla vôbec byť ohrozená.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A chceš snáď povedať, že MUDr. Peter Hrabčák, MUDr. Ludmila Eleková alebo trebárs Dr. Russell L. Blaylock nemajú ani len základy medicíny?

Ty máš dnes nejakú veľmi vtipnú náladu, zdá sa.

janano
17. aug 2012

Poznam take prislovie: Nikdy sa nehadaj s primitivom, lebo ta stiahne na svoju uroven a tam ta porazi svojimi vlastnymi zbranami... 😉

pectore
17. aug 2012

@manof : 😀 😀 😀 ...hej aj prave kiahne zlikvidovalo pekne slovo a nie ockovanie.... to ze neexistuje kolektivna imunita mas od pana Tuhárskeho? Ci nejakeho ineho odbornika co pod kazdy clanok napise : Tento informatívny materiál je vyjadrením názoru autora a nesmie sa považovať za lekárske odporúčanie. Rozhodnutia týkajúce sa zdravia konzultujte so svojím lekárom.

juliam
17. aug 2012

ahojte, dlho som tu nebola, ale potrebujem teraz poradiť. odmietli sme očkovanie hexavakcínou a doktorka od nás stále pýta nejaké prehlásenie. už som sa párkrát vyhovorila, že som zabudla a tak... ale dnes mi to zas pripomenula, že im príde kontrola z úradu a že to vraj potrebujú. čo mám robiť? s doktorkou ináč vychádzam dobre, tak jej proste povedať, že jej nič nedonesiem a nech úradu povie, čo chce? prosím, poraďte. vďaka

didulka85
17. aug 2012

@jandl mne hovor. Ja som tiez za blazna. 😀
Dceru stravujem velmi prisne, ziadne "nevhodne" potraviny, jedla nie som ochotna tolerovat. Akurat obcas biele pecivo. 😅

manof
17. aug 2012

@poppy1
Najlepšie ak máš niekoho, kto chová kozu/kozy v okolí. Sušené už nie je úplne ono. Ale ak žiadneho "kozáka" v okolí nemáš, tak aj to sušené 100% kozie mlieko (pozor: sú aj také, čo sú len z menšej časti kozie, a potom sú dotlačené sójou) bude asi lepšie ako Nutrilon.

Sójové mlieko neviem neviem... Otázka je, ako bolo vyrobené. Samozrejme, že sójové bôby boli na počiatku, ale čo sa potom s nimi robilo? Mne osobne to je podozrivé, aj keď pripúšťam, že pri jeho výrobe možno naozaj neboli nijak rozbíjané sójové bielkoviny a teda sa z nich neuvoľnila kyselina glutámová, ale nebol by som si tým taký istý. Navyše, ak je v tetrapaku, tak to je o dôvod viac na obavy, lebo tetrapaky sú z papiera (vonkajšia strana), hliníka a plastovej fólie (vnútorná strana), pričom Ti nikdy nikto nezaručí, že sa ten hliník (ktorého je inak v sóji už beztak neúnosne veľa) z obalu nedostane aj do tekutiny, ktorú akože chráni pred skazou. Ale horšie než tetrapaky sú hliníkové plechovky, do ktorých sa dáva pivo alebo všetky tie sajrajty od Coca-Coly, Pepsi atď.

luthien.k
17. aug 2012

@manof ono jde hlavně o ten věk dítěte, kojenci zkrátka neupravené savčí mléko dát bezpečně nelze, kvůli vysokému obsahu minerálů a bílkovin je to příliž zatěžující jak na trávení, tak ledviny. Zda pít jakákoli savčí mléka později, to je otázka, která je skoro taková, jako ta s očkováním 😀 Někdo je přesvědčený, že cizí savčí mléko k životu potřebujeme, někdo ne. Já zastávám spíš ten druhý názor a je mi vcelku jedno, jde-li o mléko kozí, kravské, buvolí atd. U nás konzumujeme (dospělí, děti mají alergii) pouze zakysané mléčné výrobky (kozí i ovčí) a tvrdé sýry, které jsou nejlépe stravitelné, obsahují málo laktózy, s jejímž trávením má řada starších dětí a dospělí potíže (je to logické, trávení je nastavené co se týče laktózy na MM a produkce laktázy časem klesá).
Jinak ideální zdroj živin pro kojence, co nemůže být kojen, je zcela jistě zdravá a zdravě žijící kojná 😉 Když kojná není a dítě není ještě ani přikrmováno, nevidím jiné řešení, než co nejlepší UM, které se z dostupných dá vybrat.

pectore
17. aug 2012

@manof : pan gynekolog a porodnik... tiez v oblasti ockovania zrejme najvacsi odbornik...???
Homeopatka...no este aby zastaval ockovanie..to by snad nebolo u homeopata ani len mozne....
a posledny je viac spisovatel nez lekar...

manof
17. aug 2012

@luthien.k
Problém je, že NEEXISTUJE dobré UM, a oni sú aj tak buď zo sóje (kopec glutamanu a hliníka, skrátka hnus) alebo z kravského mlieka - a si tam, kde si nechcela byť.

tamix
17. aug 2012

@pectore nechcela som sa už vyjadrovať k podobným pripomienkam, ako sú tvoje, a ani neviem, či máš deti. Ani to neriešim, a ani ma to nezaujíma. Ak si Ty s celou rodinou zaočkovaná, tak čo sa vôbec staráš o kolektívnu imunitu. Ak by okrem teba nikto nemal na Slovensku očkovanie, tak nie si ohrozená, lebo Ty si. Tak neviem, prečo Ti tak strašne vadí, že je pár rodičov, čo neočkujú. A to, že ako si to ostatní riešia, či neriešia, je každého osobná vec. Sesternicu mám v Rakúsku, a jej deti, ani deti ich známych nie sú zaočkované. Ich pediater je proti očkovaniu a predsa sa tam neskapína na každom kroku a nenarieka sa o kolektívnej imunite.

manof
17. aug 2012

@pectore
Všeobecná lekárka pre dospelých je hlavná živnosť Dr. Elekovej. Homeopatiu má len ako bokovku.
Najprv si zisti fakty a potom kádruj, OK?

Pediatri (česť vzácnym výnimkám) o očkovaní dokopy nič nevedia, viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-co...

Ale dnes Ti už na Tvoje výlevy odpovedať nebudem, lebo mám aj dôležitejšie veci na práci (napr. dcérku, s ktorou som teraz sám doma, lebo manželka šla na víkend preč) než vyjadrovať sa ku všetkým Tvojím vysloveným nezmyslom, ktoré ani len nešli okolo faktov, logiky a skutočnej vedy.

A k pravým kiahňam viď napr. tento článok (kapitolu z knihy) naslovovzatej odborníčky - IMUNOLOGIČKY Dr. Tatiany Obuchanyč:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...

sirael
17. aug 2012

@juliam My sme tiez odmietli a mali sme dobre vztahy s lekarkou, aj odmietnutie zobrala ako-tak v pohode, ale ja som jej odmietla cokolvek podpisat a vtedy sa mila pani doktorka zmenila na zensku, ktora nas len urazala a urazala a z neziaducich ucinkov po predchadzajucom ockovani sa len vysmievala, takze som si o nej aj ja spravila velmi pekny obraz 🙂

aduskatt
17. aug 2012

komu neni zhury dano v apatece nekoupi

pectore
17. aug 2012

@tamix mne je tiez jedno co mi tu pises o rakusku...sa tam odstahuj...tu je ockovanie stale povinne. Navadzat ludi a vyvolavat medzi nimi neockovaciu histeriu je tema ktoru treba zacat hovorit verejne...pretoze ludia su bez mozgu a veria kazdej hluposti co najdu na nete..

pectore
17. aug 2012

@manof neboj... ja som si nasla prave to co mi povedalo o tom "odbornikovy" na ockovanie to co som potrebovala vediet...

luthien.k
17. aug 2012

@manof já bohužel jiné řešení, které zajistí dítěti živiny aspoň ve správném poměru do doby, než bude přikrmované, ale zkrátka nevidím 😉

sirael
17. aug 2012

@pectore A preco sa ty staras do toho, ze ludia veria kazdej hluposti, co najdu na nete? Ty neveris tym hlupostiam - veris ze ockovanie je dobre, tak ockuj, my tu mame ine skusenosti, preto neockujeme. A nechapem, preco nas tu chces presviedcat o tom, ze manof figu vie, lebo nie je lekar, alebo ze jeho odkazy nie su vierohodne......ved mu never, never nicomu, co tu je napisane, never nikomu z nas a bude sa ti lahsie zit 🙂 Len nechapem, na co nas chces presviedcat o tvojej pravde 🙂

pectore
17. aug 2012

@manof so slobodou ockovani si dost trapny...si len vezmi co maju napisane na konci webovky...ktora je navise robena cez server v ktorom si kazdy hlupak vie spravit web. WEBNODE ...
Sloboda ockovani:
© 2010-2012 Občania za slobodnú voľbu v očkovaní | Tento článok môžete voľne použiť na nekomerčné účely, ak uvediete zdroj. Obsah článku je názorom autora a je určený výlučne na informovanie verejnosti. Nesmie sa chápať ako lekárske odporúčanie. Autori nepreberajú zodpovednosť za prípadné škody.... NESMIE SA CHAPAT AKO LEKARSKE ODPORUCANIE!!!!

Ing. Marián FILLO - vystudoval informatiku v ziline!
Juraj BRODŇAN - dalsi IT
Irena TUMPACHOVÁ - stara mama dievcatka co malo zistenu imunodeficienciu ( definujeme ako stavy, keď je niektorá zložka imun. sys. Porušená, a to v zmysle chýbania, zníženia alebo alterácie. ...nanestastie bolo dievcatko zaockovane co skutocne sposobilo tragediu....je ale velmi pravdepodobne zanedbanie pediatra z hladiska nedostatocnej kontroly dietata pred ockovanim!!! ...nie len vina ockovacej latky)
Ing. Ladislav JUHÁR - elektrotechnik...

to su skvely odbornici na medicinu.. ..ludia len nevedia co so slobodou...
..to sa uz ale opakujem... fakt s odkazmi s tejto stranky ktoru vedu zrovna takyto ODBORNICI... ma ani jednym clankom nepresvecis... to by som musela byt TUPA aby mi IT -hovoril o medicine.

manof
17. aug 2012

@luthien.k najlepšia by veru bola tá dojka (kojná)

pectore
17. aug 2012

@sirael ja vas nepresviecam.. ja len poukazujem na to co tu vlastne obhajujete a ci niektori zvas vobec vedia co obhajuju... co pochybujem.

keziah
17. aug 2012

snazim sa najst info o tom, ze kuchar Ali Maow, slavny tym, ze sa stal poslednym chorym na prave kiahne, bol v skutocnosti proti tejto chorobe ockovany. viem, ze som to citala, ale nepamatam si kde, neviete niekto?

luthien.k
17. aug 2012

@manof to teda souhlas 🙂

aduskatt
17. aug 2012

no, v 6 riadkoch mat 10 chyb, tak to jo, taky clovek ma urcite presvedci o tom, ze som tupa......

moniaak
17. aug 2012

@alenka600, @luthien.k a ako si robite tieto mliecka-ryzove, ovsene, mandlove...? Budem vdacna, ak date navod, mozte aj do ip

sorciera24
17. aug 2012

@pectore a mna by zaujimalo, ty si co vystudovana, ze nevies ani rozdiel medzi ovcimi a pravymi kiahnami (teraz uz hej, kedze ta niekto musel poopravit;)) a co vravis na lekara Mudr. Hirteho?...ci ty si vyberas lekarov, len tych, kt. tebe sedia?...ak sa objavi lekar, kt. ma iny nazor ako ty, tak to uz je zly lekar a nie je odbornik?....ci podla coho ty vidis, kt. lekar ma pravdu a kt. nie o ockovani???

pectore
17. aug 2012

@aduskatt ked bude gramatika znakom inteligencie ...tak budes mat pravdu.

manof
17. aug 2012

@pectore
niekto tu asi nevie, čo to je "Disclaimer".
🙂

Určite si si tiež nevšimla, že cca tretina článkov na www.slobodaVockovani.sk je napísaná lekármi (minulý mesiac dokonca vyše polovice).

A tiež zrejme vôbec netušíš, čo to je "argumentum ad hominem", a že to so skutočnou vedou nemá absolútne nič spoločné. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
http://philosophy.lander.edu/logic/person.html

Tak a teraz už naozaj pekný víkend. Pobavila si ma vskutku výborne dobre. Takého zaslepeného a autorite bezvýhradne oddaného fanatika človek na tomto fóre len tak ľahko nevidí...