Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
31. aug 2012

Aby ste boli v obraze, my mame aj sukromnu temu. Tato verejna sluzi na to, aby ludia co uvazuju o neockovani vedeli, ake maju moznosti, aby sa podelili o svoje skusenosti s ockovanim. Nie je to tu na to, aby sa sem chodili nejake cerstvo zalozene nicky ukajat. Lebo vsetci pisu dookola to iste.

poussin
31. aug 2012

@pectore mna len zaraza ako az velmi ty veris autoritam tohto statu, ktore rozhoduju o tom co je pre dieta to najlepsie. Osobne poznam ludi, ktori pracuju na ministerstvach a rozhoduju napriklad o bezpecnosti potravin a mozem ti povedat, ze im vobec a to zdoraznujem, ale vobec nezalezi co je pre ludi dobre. Su to yesmeni sefov velkych potravinarskych firiem bez nazoru a silnej osobnosti. Verim, ze na min. zdrvotnictva je tomu tak isto.
Nieco som si o ockovani nastudovala. Necerpam len zo slovenskych stranok, ale i zo zahranicnych. Po 2 rokoch zhanania informacii som si vytvorila na ockovanie svoj nazor.
Pectore nastuduj si nieco o tom a necitaj len propagandisticke letaky platene farmaceutickymi firmami. Potom si tu otvor usta a vecne argumentuj. Na mna tvoje filozoficke bla bla bez hlavy aj paty a vecneho obsahu neplatia.

prevenar
31. aug 2012

@poussin neries 🙂 nema to zmysel ..v tomto pripade skutocne vobec ziaden. nic si neprecita , ono ju totizto vlastne nic z tohto fora nezaujima. mnohi uz na to prisli a ty na to prides rychlo tiez 🙂

poussin
31. aug 2012

@prevenar prevenar ako sa dostanem na sukromne forum chcem tam polozit par otazok.

prevenar
31. aug 2012

@poussin hmmmmmmmmmmm ..neviem vobec o com hovoris ☹ vysvetli na IP prosim .

keziah
31. aug 2012

@tean "moja posledna ziadost na teba. Uved mi tu aspon jednu dlhodobu placebom krytu studiu na u nas povinne vakciny.
s tymto pomozes mnohym dalsim. "
obavam sa, ze to sa nacakas..... 😀

sorciera24
31. aug 2012

@lenaluci ja len tak, my mame aj sukromnu skupinu, ale tam naozaj nie je miesto pre teba;)......tu sa davaju info pre vsetkych, kt. maju o tuto temu zaujem...ak o nu zaujem nemas, tak neries.....

lenaluci
31. aug 2012

@sorciera24 Prečo by som podľa teba nemala o túto tému záujem? Mňa tu naozaj zaujalo veľmi veľa vecí. To, že o niečom pochybujem vám predsa nemôže vadiť. Nerozumiem prečo ma ustavične posielate preč. Ja keby som bola o svojej pravde presvedčená, tak si buď podiskutujem s človekom, ktorý má opačný názor alebo sa mu podakujem za záujem. Vy mi tu dokonca dávate hádanky.

lyongirl
31. aug 2012

@pectore no ja, ako vačšina chápeme, že sa v tejto téme budeme vyjadrovať k téme, budeme sa vyjadrovať k nesúhlasu a debatovať o o tom, čiže ak bude téma znieť Očkovať, alebo neočkovať, tak ty si myslím, že je to skôr o tej diskusii pre a proti

sorciera24
31. aug 2012

@lenaluci ved kludne tu diskutuj, ja vravim o sukromnej...tam sme naozaj len ti, co s ockovanim nesuhlasia....a mame s nim vsetci dost nepekne skusenosti (okolo 100 nas je, tych, co deti zazili zavaznejsie nez. ucinky....celkom aj dost...)...ale tu kludne diskutuj, len ako cloveka, kt. dieta ostalo nejako poznacene po ockvoani a ma toho nastudovane teda dost nepresvedcis asi o opaku...

halienka
31. aug 2012

@lyongirl pectore sa už presunula do témy https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ste-za-povinne-ockovania-pre-deti/ kde už robí svoju proočkovaciu prednášku 😎 vzor hodný nasledovania 😎 už ju prosím neprivolávaj späť 😀

sorciera24
31. aug 2012

@halienka som si vsimla...a divaj ako tam ide frajerit (s tym, co sa tu naucila) 😀 😎

lyongirl
31. aug 2012

@lenaluci ty tu vypisuješ, že či sme v škôlke, keď ťa niekto ani osloviť nedokáže a ty sama tu napíšešpríspevok, kde neoslovíš... tiež nedokážeš napísať, že to ja som ti napísala, či, ako?
A mimochodom to vôbec nie je k téme...

monky978
31. aug 2012

@sorciera24 + ostatní... prosím uveďte má do súkromnej témy... lebo toto čo sa tu deje už v poslednej dobe je dosť otras a trápne... človek sa tu nic nové nedozvie a zbytočne mi to tu kradne čas a energiu... ďakujem 🙂

lenaluci
31. aug 2012

@sorciera24 Ale ja vás nechcem o ničom presviedčať. Je mi naozaj ľúto, čo sa stalo vaším deťom. A myslím si, že treba hľadať príčiny, prečo sa im to deje. Povedať, že zato môže očkovanie nie je celou odpoveďou. Čo ešte všetko škodí, ktoré lieky, ktoré lekárske postupy. A ako to riešiť?

lenaluci
31. aug 2012

@lyongirl Naozaj neviem o akom príspevku hovoríš.

aduskatt
31. aug 2012

@lenaluci rovnako ako tvrdit, ze ockovanie za nic nemoze, ako tvrdi vacsina lekarov

ssisska
31. aug 2012

Chcem odkazat vsetkym matkam,ktore su rozhodnute neockovat svoje deti,aby ignorovali prispevky hlupakov ,ktorym vymyvaju mozgy medialne prostitutky ako su televizia radio a novinova tlac,a veria vsetkemu ,co slubuju a o com presviedcaju masmedia a media,ktore su kupene,a vsetko sa toci ,len okolo penazi.Ludia su tak zaslepeni peniazmi,ze ignoruju vlastne svedomie.

lenaluci
31. aug 2012

@aduskatt Ale čo s tým? Je naozaj zrušenie očkovania cestou, ktorá zabezpečí našim detom zdravie? Alebo sa spustí lavína?

lyongirl
31. aug 2012

@lenaluci
lenaluci @gubcikova a ak niekto napíše, že ak mi po očkovaní ostane poškodené dieta, ze si budem buchať hlavu o stenu to má byť čo?
Dnes o 13:53

lenaluci
31. aug 2012

@lyongirl ale veď to som adresovala kolegyni gubcikovej, ktorá tvrdila, že tu nikto nikoho k ničomu nemotivuje (necitujem), tak som to uviedla ako príklad strašenia. To je všetko.

lyongirl
31. aug 2012

@lenaluci ale si jej napísasala, že: ak niekto napíše, že ak mi po očkovaní ostane poškodené dieta...nenapísala si, že ak mi lyongirl napíše...to ja som písala 🙂, dúfam, že som to zrozumiteľne napísala a je to aj tak len chytanie za slovíčka 😀

aduskatt
31. aug 2012

@lenaluci a kto hovori o zruseni ockovania? ja tvrdim, ze ma byt sloboda v rozhodovani ci ano, alebo nie..a ten kto chce, nech sa necha ockovat aj kazdy tyzden, mne je to jedno..........a okrem toho, tato tema nie je o polemizovani o tom, ci ockovat alebo nie, ale pre rozhodnutych neockovat, ako postupovat v styku s lekarmi a uradmi.....

lenaluci
31. aug 2012

@lyongirl 😉 tak sorky

lenaluci
31. aug 2012

@aduskatt mne sa zasa ten postup zdal uplne jednoduchý dojdem poviem neočkujeme, dojdem zaplatím majte ma radi. Taká je legislatíva. Musela by sa zmeniť. O tom sa bavte.

pectore
31. aug 2012

@poussin neviem skade si prisla na to ze doverujem autoritam nasho statu 😀 ... to si vazne robis srandu.... pozrela som si zahranicne zdroje ohladom NEOCKOVANIA....vsetko su to stranky ktore sa distancuju od uverejneneho obsahu...vsimla si si to? Mozno ta co sluzi na kontrolu vakcin je objektivna.... "odporcovia" sa nesnazia hladat pravdu ci kompromisi ale rovno tiahnu do agresivneho utoku.... ociernovania celeho ockovaia od A do Z.... az prilis to pripomina sposob "kampane pravice a lavice"....metaforicky povedane.... ja sa obavam ze to bude tak jak s politikou ...vsetci sa budu chcet nazrat...a ludia nebudu dolezity ani pre jednu stranu.... to si treba uvedomit ...nikto nebude spasitel...nikto nikdy nebol...aj te najuslachtilejsie myslienky sa vzdy pokrivili pod vahou penazi az na kost....

pectore
31. aug 2012

@sorciera24 jasne ze si zafrajerim ked mam scim...hejze?

pectore
31. aug 2012

@ssisska a ja zas vyzyvam matky aby sa zamysleli nad tym preco sa niekto potrebuje tak agresivne branit.... a coho je to ukazkou....

pectore
31. aug 2012

Co ked dobrovolnost ockovania sposobi spoplatnenie vakcin pre ludi ktory chcu ockovat?

sorciera24
31. aug 2012

@lenaluci ale tu nikto nevravi o zruseni ockovania.....tu sa bojuju za slobodnu volbu v ockvoani....nie za ejho zrusenie....aby ty si mala ponechane rpavo svoje dieta ockvoat, ale ti, co nechcu, aby mali to pravo beztrestnne neockovat...