Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
5. máj 2010

sorry,už viem čo 😀

aktijka
5. máj 2010

Dobrý den, pročítám vás už delší dobu a děkuji za vaši diskuzi. Své dítě jsem nenechala očkovat MMR vakcínou, bohužel zatím ne, ve dvou letech už se tomu asi nevyhneme, čeká ho nástup do jesliček. Naše Dr. z mého odkladu nebyla nadšená, snažila se mě přesvědčit, že dítě MUSÍ být naočkováno do dvou let podle vyhlášky. Když jsem jí řekla, že vyhláška udává spodní hranici očkovaní MMR, ale už ne horní, tak odpověděla, že jim to na přednáškách říkají takhle a že na ně tlačí pojišťovny, atd. Potom začala s těmi jesličkami:(. Zeptala jsem se, proč by se měli v jeslích bát mého nenaočkovaného dítěte, jako potencionálního nakazitele? K čemu teda očko slouží? Podle doktorů jsou přeci "chráněni" , tak nemusí mít strach. Na to už mi neodpověděla a debata byla u konce.
Měla bych ale ještě jeden, asi hloupý dotaz 🙂. Několikrát denně jsme v blízkém kontaktu s dítětem, které bude očkováno MMR vakcínou příští týden. Může být živá vakcína v jeho tělíčku nějak nebezbečná pro mé dítě? Děkuji za odpověď, přeji příjemný den.

vodicka75
5. máj 2010

aktijka, co napr. pise Hirte vo svojej knihe:

Přenos očkovacího viru
Očkovací virus proti příušnicím lze kultivovat ze slin očkovaného (Quast 1997). Může se také přenést na kontaktní osobu a u ní dokáže vyvolat onemocnění spalničkami (Sawada 1993, Atrasheuskaya 2006). V medicínské literatuře je dokonce popsaný případ vypuknutí encefalitidy po kontaktu s čerstvě naočkovaným (Kim 2005). Očkování proti příušnicím nesmí být provedeno během těhotenství nebo v období kojení.

vodicka75
5. máj 2010

aktijka, este nieco zaujimave od Hirteho:

Už od osmdesátých let existovala domněnka, že očkování proti příušnicím, stejně jako onemocnění příušnicemi může vyprovokovat onemocnění cukrovku závislou na inzulínu, (diabetes mellitus typ 1) - to znamená, že dojde k projevům této choroby u osob, které na ni mají dispozice (Otten 1984). Po zahájení očkování MMR-vakcínou došlo ve Velké Británii došlo k vzestupu případů diabetes mellitus o více než 10 procent ročně (Barr 1998). Také finská studie považuje souvislost vypuknutí diabetu mellitu za pravděpodobnou (Hyoti 1993). Z USA jsou hlášeny i případy časové souvislosti mezi očkováním
MMR-vakcínou a diabetem mellitem (CDC 1991). Classen (2003) zjistil zvýšený výskyt dětské cukrovky v době dvou až čtyř let po očkování MMR-vakcínou. V Německu bylo uznáno několik případů cukrovky jako poškození vzniklé očkováním (Ehrengut 1986).

vodicka75
5. máj 2010

Hirte na stiahnutie: http://truthbooks.blogspot.com
Očkování pro a proti

cora73
5. máj 2010

Blava a okolie :

8.5. od 15-18 hod. bude na Partizánskej lúke v Bratislave
akcia Míľa pre mamu. Je to príjemné prostredie na rodinné výlety, takže
dávam typ na akciu...Mali by tam byt aj z IURO,cize je moznost prebrat problematiku ockovania...

ak sa mi podari presvedcit mangela-tak dojdeme-pridajte sa... 🙂

aktijka
5. máj 2010

vodička: moc děkuji, nic moc optimistické,že:(

vodicka75
5. máj 2010

aktijka, ten diabetes to nie, ale ten prenos od ockovaneho podla mna nie je nic nebezpecne, aspon sa do maleho nedostanu tie pridavne latky z vakciny, ktore akoze zosilnuju imunitnu odpoved, myslim si, ze prave tie "zmagoria" ten imunitny system,
prave nedavno bol zverejneny clanok, ze niektore sarze vakciny Trivax mali 14-nasobne vyssiu "ucinnost", ja som to pochopila tak, ze tie adjuvanty tam boli 14-nasobne vyssie, laicky pochopene, akoby pre 14 deti, len to schytalo jedno?
Tu je ten prelozeny clanok: http://ockovanie.webnode.sk/news/detom-vo-velke...

vodicka75
5. máj 2010

cora, to vyzera zaujimavo, aj by som isla, ale som cez vikend imobilna - bez auta a ist spojmi od nas do BA je poldnovy vylet busmi a dcerka nebude doma, vsak hadam z IURO budu mat aj ine akcie 🙂

cora73
5. máj 2010

vodicka,jasne... 😉 ani mne sa nedari ist na vsetky akcie..no,ale na tuto asi ideme,pokial nebude prsat,slubila som mangelovi,ze budem naspät soferovat.. 😀

denisocka
6. máj 2010

ahojte,chcem sa opýtať,ked neuhradím iniciative členstvo,možu ma pokutovať? či to len už nebudem členka?:

kopi?:
Vážení členovia Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania,

Na zabezpečenie činnosti Iniciatívy ako aj každého iného občianskeho združenia sú potrebné aj finančné prostriedky. Doména na internete a uloženie webovej stránky, vedenie bankového účtu, organizácia prednášok, kopírovanie propagačných materiálov, posielanie pošty a právne služby – to sú všetko náklady, ktoré platia alebo členovia rady priamo, alebo sa hradia z finančných darov. Na dary sa nedá spoľahnúť a preto sa rada rozhodla zaviesť členské.

Členské je vo výške 12 eur ročne. Iniciatíve pomôže každý dodatočný príspevok. Ak máte možnosť, budeme vďační, ak nás podporíte vyššou sumou než je predpísané členské. Naopak, ak zo sociálnych dôvodov nie ste v možnosti zaplatiť členské, požiadajte o jeho odpustenie.

Prosím vás, aby ste členské uhradili na bankový účet Iniciatívy:

2625070198/1100 (Tatra banka)

V správe pre adresáta uveďte meno toho, na koho sa uhradené členské vzťahuje. Jedným prevodom je možné uhradiť členské pre viacerých členov. Pri spoločnej úhrade uveďte toľko mien koľko sa zmestí a úplný zoznam nám pošlite e-mailom. Bude najlepšie, ak členské uhradíte čím skôr, najneskôr do 30 dní.

Zároveň vás žiadam, aby ste svoje členstvo – znovu čím skôr, a najneskôr do 30 dní – po úhrade členského potvrdili vyplnením a zaslaním novej, papierovej prihlášky (http://www.rizikaockovania.sk/prihlaska.pdf) na našu poštovú adresu:

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania
Hraničná 13
82105 Bratislava

Tento krok je podmienkou pokračovania vášho členstva.

Ďakujem vám za vašu doterajšiu podporu. Dúfam, že sa rozhodnete pre pokračovanie členstva.

S pozdravom

Valentino Vranić

predseda

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania

http://www.rizikaockovania.sk/

petot
6. máj 2010

denisocka: Iniciativa nechce a ani nemoze nikoho pokutovat. Mozes len prist o clenstvo.

lucrezia
6. máj 2010

ahojte,
pozerali ste dnes dámsky magazín? ja som neskoro zapla, neviem ani meno Dr. čo tam robila reklamu na Prevenar, ale spievala naň ódy. Najlepšie bolo, ked na záver spomenula, že volal, nejaký pán, ktorý je proti očkovaniu.....vraj má asi dieta poškodené očkovaním, ale ona nevie z akej vakcíny, lebo Prevenar je uplne super vakcinka.....vraj sa sťažoval, že ho nedali do eteru.....hm, a ja vždy čudujem, že ani jeden volajuci nemá nikdy námietky proti očkovaniu, tak cenzura funguje aj v telke.

Konečne som sa dozvedela, akou vakcínou sa budú deti očkovať od juna . Bude to 13 - valentná pneumokoková vakcína. Takže našim dietkam pridali ešte 6 pneumokokových kmenov naviac. Jupííí, tešíme sa nie???? 😠

denisocka
6. máj 2010

peto dik

luc - no "fasa" do fasa

molnarovak
6. máj 2010

Neviete mi poradiť, či je monovakcína bezpečnejšia, než viacvakcína? Ak nechcem očkovať MMR a zoženiem si monovakcínu, bude to vôbec v niečom lepšie pre moje dieťa?
A ďalšia vec. Ako zistím, či aj pri výrobe monovakcíny nie sú použité embryá?
Pýtala som sa na tieto otázky MUDr. Simurku, ale dostala som veľmi neurčité odpovede. Toto mi napísal:

Dobry den. Na Slovensku nie je monovakcina registrovana, dostupna nie je ani v CR, tam sa prestala vyrabat. V indikovanzch pripadoch je mozne doviest vakcinu na mimoriadny dovoz na individualnu ziadost po schvaleni indikacie /ako u nas neregistrovany liek/. Vakcina je bezpecna do tej miery ako sa da aby bola este ucinna. Ak bude Vase dieta neimunizovane, tak v pripade ziskania ochorenia /u osypiek to je celozivotne riziko, imunitu bez prekonania ochorenia neziska/ je pravdeodobnost komplikacie mnohonasobne /az stonasobne/ vyssia. Odporucam ockovat MMR, ja svoje deti ockovane mam a v pripade dotazov jednoznacne odporucam vsetkych vratane najblizsej rodiny. Teologicky aspekt je tiez davno vyrieseny /na to je dostatok literatury/. Ak chcete ockovat MMR monovakcinou a nezivym virusom, tak moznost nie je nikde.

Okrem iného som vôbec nepochopila, čo znamená, že teologický aspekt je dávno vyriešený. Podľa mne dostupnej literatúry, by som mala žiadať zdravotnícke zariadenie, aby dal k dispozícii iné typy vakcín. A to aj robím, takže nechápem, ako je podľa neho tento aspekt vyriešený.

ivka144
6. máj 2010

molnarovak - tak ten teologicky aspekt vyrieseny mohol ozaj konkretizovat. Prekvapuje ma, ze to nazyva teologickym aspektom. Stacilo by mozno aj moralno-eticky, ale to je jedno. MMR je na emryach kultivovana a ci je nejaka ina vakcina zistis asi tak, ze vsetko, comu nerozumies - nejake kultury s divnymi oznaceniami a cislami niekde vyguglis alebo sa spytas tu na fore, mozno niekto vie. Mne sa mari inak, ze rubeola je robena na emryach, to je myslim to, ked pisu, ze ludske diploidne bunky a ostatne v MMR (teda osypky a mumps) by mali byt na kuracinke. Takze ak to ozaj tak je, tak ak by si si zohnala monovakciny na osypky, mohla by si to "bezobav" naockovat. Ale to by si asi musela byt indikovany pripad, ci co to pise. Alebo vycestovat za hranice.

juju
6. máj 2010

mne jeden liecitel poradil, ze pokial budem davat ockovat bejby, tak len monovakcinou, na etapy a cim neskor tym lepsie a efekt zmiernit homeopatikami aleco reiki, ci inym alternativnym sposobom... takze to je moj plan, no a urcite ho nedam zaockovat proti vsetkem moznemu; tiez ale neviem o moznostiach monovakciny, ale tu je myslim povinne ockovanie len proti jednej chorobe a manzel je lekar, takze hadam sa mu podari monovakcinu objednat a potom ju moze aj aplikovat; kazdopadne drzim palce molna...

petot
7. máj 2010

Osýpky celoživotné riziko... A po vakcíne nie? Veď ani podľa optimistov vakcína nechráni viac ako 5 rokov, a podľa realistov nechráni vôbec (sú publikované epidémie, keď ochoreli takmer 100% očkované populácie).

Teologický aspekt je vyriešený asi tak, že nakoľko ľudia o tom nevedia, tak ich to ani netrápi a tým pádom sa v tom cirkev radšej nevŕta, okrem vágneho odporúčania, aby sme "žiadali" vakcínu ktorá nebola vyrobená na embryách. Keby bola skutočná vôľa to riešiť, tak za 30 rokov by už bola vyvinutá iná, ale zjavne cirkev "nežiada" dosť dôrazne. Ale zanedlho to budú geneticky manipulované vakcíny a tým bude "teologický aspekt" vyriešený, za cenu dlhodobých nežiaducich účinkov...

ivka144: Máš pravdu, je to zložka rubeoly.

molnarovak
7. máj 2010

Takže ak zoženiem monovakcínu, pravdepodobne je to menšie riziko pre moje deti?
V tom prípade pôjdem za tým. Neviem, čo presne znamená "indikovaný prípad", asi to záleží od posúdenia "odborníkov" v zdravotnej poisťovni, ale aj tak to skúsim.
O kultivovaní vakcín na ľudských embryách naozaj veľa ľudí ani netuší. Ani sa nečudujem Cirkvi, že do toho príliš nezasahuje, pretože to nie sú lekári a keď im natlačia do hlavy, že taká vakcína je životne dôležitá pre dieťa, tak musia ustúpiť, nemôžu žiadať od ľudí, aby riskovali život vlastných detí.
Ivka - máš pravdu, nerozumiem, prečo to nazval "teologickým aspektom" akoby neveriaci ľudia nemohli mať morálny problém s danou vakcínou.

denisocka
7. máj 2010

ale kde isť po tie monovakciny?

cora73
7. máj 2010

Tak ja do kostola nechodim,aj ked v Boha verim a to,ze su vakciny kultivovane na embryach,mi velmi prekaza,minuly tyzden bola v PK peticna akcia za zrusenie interupcii ci co,a boli tam velke plagaty s fotkami embryi ,a bolo to fakt hrozne..okrem toho,nie som sice lekarka,ale ak sa nieco kultivuje na cudzom DNA,nie je moznost prenosu nejakych genetickych poruch z daneho embrya? uz nehovoriac o tom,ze co zo zvieracej DNA...???

juju
7. máj 2010

ako som spominala vyssie, moj manzel tazko bojoval proti osypkam vo svojich 26 rokoch (nebol v detstve zaockovany, lebo v Belg zrusili toto ockovanie 2 roky pred tym nez sa narodil). On sam si niekedy myslel, ze uz ide zomriet (je lekar). Ja nie som velka fanusicka ockovania, ale ked si na toto spomeniem, tak veru vaham, ci to naozaj ockovanie nie je lepsie. Vsetci okolo neho sme boli ockovani proti osypkam a ked sme sa o neho 3 tyzdne starali, tak sa nikto nenainfikoval, tak vakcina asi stale ucinkovala.

nuz neviem, je to velmi diskutabilne - eticke hladisko, percento rizika nakazy, mozne neziaduce ucinky a dosledky vakciny. Ja som za individualnu volbu a nech si kazdy zvazi, ci ano ci nie, ale nemali by to ludom nutit.

blovitc120
7. máj 2010

Juju, ved to je to, ze osypky su detska choroba a dospeli vsetky detske choroby znasaju horsie. To v Belgicku zrusili ockovanie alebo ho urobili dobrovolnym? Lebo podla mna vsetky europske krajiny ho maju v odporucanom.

denduska
7. máj 2010

ahojte tak dnes sme boli na poradni..trosku sme debatili o ockovani - a co je zaujimave - pytali sme sa ci ak si zozenieme rozdelenu hexu, ci je nas pediater ochotny zaockovat inymi vakcinami, povedal ze on s tym problem vobec nema, akurat asi si to musime sami zaplatit, lebo poistovna to nepreplati. A dalej som sa pytala ci potom nebude problem, ci nebudu nahanat jeho alebo nas z hygieny, a on povedal ze ocko nie je povinne, lebo nie je v zakone 😕 ze je to odporucane ci co ..ze k tym pokutam sa vyjadrit on nevie, ale ak rodicia "vymyslaju", tak on zapisuje do karty ze ockovane tak a tak na ziadost rodicov, alebo neockovane na ziadost rodicov a tym to prenho hasne.
A este aha TBC - my sme oficialne objednani s malinkou na ocko v 6.tyzdni, na to on povedal, ze nevie co by on robil na nasom mieste, akurat ze by sme nad tym mali rozmyslat ak by sme deti chceli poslat neskor napr. do USA...lebo vcera vypisoval nejaku prihlasku chalanovi co ide na studium do ameriky..a prva polozka - ockovanie proti TBC..ak nema, zaockuju ho hned pri prichode...ze tam maju na to dooost prisne normy, co sa tyka cudzincov...takze asi tak 😒

denisocka
7. máj 2010

denduš,do študijneho pobytu v USA mate ešte čas, a super lekára

ivka144
7. máj 2010

Ja mam s tymi osypkami (pripadne aj ostatnymi MMR) ten problem, ze ak mame dostat v detstve, fajn, aj ked nas rozhaseny maly to bude mat asi tazsie, ale ak nedostaneme osypky do 5r alebo do 10r alebo tak, tak co potom? Ako to vyriesit pre dospelost? Nijak, len spoliehat ze nedostaneme a mat vo vacku pol kila cecka? (neironizujem, fakt sa pytam). Dik.

erikasadek
7. máj 2010

ivka jednoduche ockuje sa v 12 rokoch deti ktore nikdy neboli ockovane... A nikdy neprekonali chorobu