Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alenka600
18. júl 2012

@erikasadek si poklad 🙂

bobocka
18. júl 2012

@prevenar ved to bola nadsazka z mojej strany. som ostala v soku z toho,co s kludnym svedomim z ust vypustil 😠 ze ho huba neboli 😠 😠 😠

kvetinqa
18. júl 2012

@luna13 ja len nerozumiem na co prispievas,ked o tom nic nevies? Precitaj si svoje prispevky o obrne a o tom ako si ty prva zacala riesit inteligenciu tych,co o nej pisali. Pritom si to bola ty,kto bol totalne mimo. Potom si zrazu odbornik na ocko psov,ale to tiez len na slovensku. Ak vobec. Za hranicami slovenska svet nekonci a keby si mala nejake info o ockovani,vedela by si kt.vakciny sa ockuju aj mimo svk,ktore nie.. A nakoniec si ty ta ukrivdena,hoci si utocila a provokovala hned od zaciatku..

bobocka
18. júl 2012

@ajja21 tiez ma napadlo,ale mozno pise z mobilu,tak preto som to nekomentovala 😉

strociatka
18. júl 2012

@mackoxxx s poistovnou? a preco?

ajja21
18. júl 2012

@bobocka Ale i a y sa dá správne napísať aj z mobilu 😉

kvetinqa
18. júl 2012

@bobocka aj ja pisem z mobilu a celkom mi to ide 😀

bobocka
18. júl 2012

@kvetinqa mne nie.ja mam storocny stary raroh,ktory ale ani napojenie na net nema 😀 😀 😀 sms poslem,ale tiez neriesim interpunkcne.akurat tak vety bodkou oddelim,no ciarky neriesim,nech sa mi tam co najviac zmesti 😀 no to je jedno.gramatika sa da v pohode prehliadnut,obsah je dolezity 🙂

luna13
18. júl 2012

ok dievcata vidim ze v hadani ste na jednotku a ja som uz vyrastla z toho aby som sa chovala ako usoplene decko a to co si o mne myslite ma vobec ale vobec nezaujima 🙂tak zelam vela vela zdravia krasneho chovania k inym a porozumenia 🙂

erikasadek
18. júl 2012

@alenka600 nemas zaco kedykolvek.. drz sa.. daj vediet cez ip ako dalej pokracujes ak budes mat cas.. 😉

luna13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinqa
18. júl 2012

@luna13 no ale pozrime sa aka si ty starostliva.. Ja som uplne v najvacsom klude, takze o moje babatko sa ty vobec nemusis strachovat. A inak tu je uplne bezna klasika,ze ked cloveku dojdu argumenty, tak riesi kto kolko casu travi na internete... A nesedim 😉 lezim v trave.

hajanka
18. júl 2012

@luna13 heh, ta prava hovori o tom co dietatko v brusku potrebuje a co mu prospieva ci neprospieva 😀

luna13
18. júl 2012

@kvetinqa lenze mne argumenty nikdy nedochadzaju len toto nema konca a uz nemam chut donekonecna pisat lebo od ockovania je to uz daleko 🙂

kvetinqa
18. júl 2012

@luna13 tak maj pekny den!

bobocka
18. júl 2012

@luna13 no skopirovanie a zverejnenie tvojho prispevku z inej temy,ktora s touto nema nic spolocne,bola podla mna rana pod pas.
mozno by bolo fajn,keby si sem prisla zas zajtra.nechat trosku vychladnut hlavu jednej i druhej strane.lebo tato tema ti vie ozaj vela dat pokial sa neriesi to kto sa ku komu ako sprava,ale sa skutocne riesi tema ockovania a veci s tym spojene.bolo by skoda keby si to vzdala po jednom dvoch dnoch.vstup do fora nebol najstastnejsi,no to neznamena,ze jednanie ludi odtialto s tebou a naopak bude stale rovnake.skus si pozriet par linkov,ktore sem ludia podavali.prejdi si par stran dozadu a precitaj si linky,ktore boli postnute.ak ta zaujmu,tak sa dotycneho,ci uz celkovo ludi z fora popytaj na ich nazor,preco s tym suhlasia a preco nie...pokial bude debata skutovcne o ockovani,tak ti to moze vela dat.vobec tu nejde o to,aby si sa teraz pridala na druhu stranu k neockovancom,ale o to,ze temu ockovanie by podla mna mal mat aspon okrajovo zvladnuty kazdy rodic a nie len proockovacie info od lekara,no i negativa ockovania by kazdy rodic poznat mal.mnohi i slovenski i zahranicni lekari nie su ockovanim ako takym nadseni a vedia preco.fakt nie je naskodu trosku si o tejto teme zistit viac. 😉

luna13
18. júl 2012

@hajanka poznas ma?poznas ma osobne ked sudis aka som?najskor cloveka poznaj a potom sud to ze som si zapalila v tehotenstve dve cigarety alebo ze ockujem svoje deti tym nemusim byt ta prava nemyslis?

sissmiss
18. júl 2012

@luna13 ja by som povedala ze potrebujes sex, lebo sa spravas ako furia. A ak som nahodou mimo a ani to by nepomohlo, tak panboh potes...vzdy sa trosku zlaknem ked stretnem... cloveka z lavej casti Gaussovej krivky.

K veci. Mate niekto skusenosti s detoxom od tazkych kovov, plus hlinika z ockovania aj u vacsich deti? Maly ma 6, dostala som par info ohl.homeopatie, ale este berie ine veci tak nechcem miesat, ak by mal niekto tip postudujem a vyberiem co dalej...Maly je dysfatik

ajja21
18. júl 2012

@bobocka Ty máš teda trpezlivosti 🙂

luna13
18. júl 2012

@bobocka to vobec nebola rana pod pas preco to ze som si zapalila cigaretu ked som bola tehotna tym som nezhresila a neviem kvoli comu som tou zlouze som dala ockovat deti no niekedy by bolo dobre prvom rade si pozriet do svojho hrnca co je navarene a potom criet do ineho

bobocka
18. júl 2012

@sissmiss myslim,ze didulka85 ma s homeo detoxom skusenost.skus jej napisat ip 😉

hajanka
18. júl 2012

@luna13 citaj poriadne a uvedom si co pises skor nez sa potom zacne vykrucat
pocas tehotenstva nema v matkinych ustach co robit jedna jedina ciga, nie to 5 ci teraz uz len 2.... nema tam vobec co hladat! a dr. co taketo nieco tehotnej poradi by mal okamzite vratit diplom aj biely plast!
sedenie za internetom naproti tomu fajceniu v tehotenstve je jeden velky relax, tak si myslim, ze s takymto zivotnym stylom a pristupom k zdraviu nemas co poucovat ostatne tehotne mamicky.

bobocka
18. júl 2012

@luna13 jezkove oci,ja si ta zastanem a ty to zas beries ako utok 😝 .rana pod pas to bolo,ze to sem niekto dal,lebo to s temou nic nema.nemalo to tu vobec co robit ,preto si myslim ,ze voci tebe to bolo nefer.ved uz zas nehladaj za vsetkym utok. 😀

sissmiss
18. júl 2012

@bobocka bavime sa o zdravi deti, ak sem niekto pride s nazorom ze vy vsetci nie ste inteligentni ale ja som pojedla mudrost sveta, je podla mna fajn vediet ze to pise zena co pocas celeho tehu fajcila 5cig denne a radi to ostatnym ze netreba prestat len obmedzit a ti co hovoria inak su uplne blbi. Ja osobne sice mam skusenost so zlym nasledkom ockovania, ale jej prispevky mi nejdu "do ziveho". Takze ani zaujata nie som. Len nemam rada ked je niekto nezodpovedny a zodpovednym sa vysmieva, uraza ich. A rana pod pas? Ona si za svojimi nazormi stoji, ona to fajcenie povazuje za prospesne, rana pod pas by bola ak by som na nu vytiahla nieco co povedala v slabej chvili a pri plnom vedomi by sa s tym nestotoznovala...ale ona prave naopak

hajanka
18. júl 2012

V kolkych mesiacoch (rokoch) postupne od narodenia byvaju poradne u pediatra? je to nejak dane, alebo kedykolvek, ked vas dr. pozve?

sissmiss
18. júl 2012

@bobocka vdaka za info, pojdem si po radu 🙂

pran
18. júl 2012

Dievcata, prosim nereagujte na lunu. Takych tu uz bolo, nema to vyznam, znizuje uroven diskusie a moze odradit inych rozumnych zaujemcov o tuto problematiku.

bobocka
18. júl 2012

@sissmiss ja som bola v tom,ze toto je tema o ockovani 😝
ved to je jedno.osobne si myslim,ze by bolo o com debatit aj bez toho ,aby niekto v inych forach hladal kompromitujuce nazory danej diskutujucej.tema ockovanie je dostatocne "kontroverzna",netreba pridavat nic extra 😀 co sa tyka fajcenia v tehu,tak niet o com.sama som abstinujuci fajciar.fajcila som vela a a dlhe roky,neprestala som koli tehu,ale koli tomu,ze som chcela setrit na vlastne byvanie a vyfukovat peniazky do vzduchu mi prislo viac ako nelogicke.to bolo asi tri roky pred otehotnenim.mozno i viac.nechce sa mi teraz pocitat.prestala som zo dna na den,novorocne predsavzatie. da sa to v pohode.ale o tom tato tema nie je. 😉

tamix
18. júl 2012

@luna13 Keď si myslíš, že sa tu ničomu nepriučíš a nezískaš žiadne potrebné info, tak nie je zbytočná strata času to tu čítať? Treba si nájsť stránku, ktorá Ťa uistí v tvojom rozhodnutí očkovať.

miriem
18. júl 2012

Baby, co keby sme kauzu "Luna13" uzavreli a uz ju neriesili? Je aka je, ja som si tiez musela par krat capnut po ruke, aby som nieco ostre nenapisala, ale uz je toho asi dost. Poslednych par stran sa venuje pomaly len jej, co si zjavne vychutnava a pusta perly dalej. Co keby sme sa radsej vratili k niecomu uzitocnejsiemu a to k teme a tomu nestastnemu ockovaniu? 😉 Podla mna si nezasluzi tolko pozornosti.