Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
25. júl 2012
hajanka
25. júl 2012

@zaockujteajslnko uz to vidim, ze hlinikove postreky booster davky a pod 😀 sak kolektivna imunita paradajok 😝

hajanka
25. júl 2012

@zaockujteajslnko ... nasa dr. uz asi spi, ja po nociach citam, narazila som na celkom zaujimavy uryvok:

"The MMR and the DPT both have long tainted histories of causing death and destruction and yet despite this fact the pharmaceutical industries are happy to keep on developing more and more multiple vaccinations which are accepted onto the market with minimal testing. ‘The more vaccines in one syringe the better’’ seems to be the government’s motto, however, many professionals describe this as more of a cost cutting exercise than an exercise in safety.
Many of the ingredients used in vaccines are considered to be dangerous and different vaccinations contain different ingredients. Many of us are unaware that when these ingredients are combined, their toxic effects can multiply, making them potentially lethal. Donald W Miller describes this extremely well in his paper- Mercury on the Mind. (6) He says that:
A small dose of mercury that kills 1 in 100 rats and a dose of aluminum that will kill 1 in 100 rats, when combined have a striking effect: all the rats die. Doses of mercury that have a1 percent mortality will have a 100 percent mortality rate if some aluminum is there. Vaccines contain aluminum. In other words the more vaccines a baby is given in one day the more toxic the multiple ingredients are likely to be."

http://vactruth.com/2012/05/18/baby-disabled-fr...

racerunner
25. júl 2012

@zaockujteajslnko
@hajanka vy jste mi dvojka povedená, hlavy pomazané. Máte pocit, že se tu nad vás vyvyšuji a já jen napsala pár vět o tom, že jsem ty nemoci viěla. Přijdete mi spíš jako dva dokonalí zakomplexovanci, co si musí dokazovat, že jsou lepší než kdejakej dochtooore. Nestavěla jsem se nad vás ani chvíli, napsala jsem svůj názor a čtu zde jen urážky...
Atestuji z všeobecného , dělám v nemocnici, svůj vlastní obvod nemám, ale chtěla bych. Sem jsem zabloudila právě kvůli tomu, že u nás to s povinností očkovat už není tak přísné. A ano, nejsitotu přiznávám a příliš se za ní nestydím...jenom nejsem tak radikální a nedoporučuju místo očkování vitamíny.. Prosím vás, tak už si mě nevšímejte, když vás tak šíleně irituje už jen to, že jsem se 6let flákala na medicíně a flákám se dál po špitále...

@bobocka do IP , mám vcelku dost těch urážek zde

manof
25. júl 2012

@racerunner
No to sa teda mýliš, pretože všetky Infanrixy obsahujú bližšie nešpecifikovaný "hovädzí" materiál:
http://kids.emedtv.com/infanrix/infanrix-warnin...

manof
26. júl 2012

z knihy:

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 13.: „Prečo je homeopatia lepšia než Paralen®“
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

manof
26. júl 2012

@racerunner
No nič v zlom, ale pokiaľ vážne poškodenie zdravia až úmrtie, ktoré pri každom jednom očkovaní hrozí (vo väčšej či menšej miere), nie je ZLO, tak potom už vážne neviem, čo teda je zlo.

Netreba potom veľa filipa na to, aby si z toho človek odvodil, že očkovanie (ktoré toto riziko prináša) je zlo. Otázkou je len, či sú väčším zlom prenosné ochorenia, pred ktorými to očkovanie má akože chrániť, a tiež do akej miery pred nimi skutočne chráni, a teda, čo z toho je väčším zlom.

Očkovanie teda rozhodne je zlo, len možno (ak vôbec) v niektorých prípadoch (rozhodne nie vždy) toto zlo znižuje iné zlo (nebezpečné prenosné ochorenia a ich následky).

Na tvrdení, že očkovanie je zlo, teda naozaj nevidím nič zlé. Ba dokonca si dovolím tvrdiť, že toto tvrdenie je de facto nevyvrátiteľné a nespochybniteľné, čoho dôkazom je akýkoľvek príbalový leták od ľubovoľnej vakcíny.

racerunner
26. júl 2012

@manof A víš v čem všem svému dítku dáš ještě ten blíže nespecifikovaný hovězí materiál?
Plně kojené dítě, pokud maminka drží striktně bezmléčnou dietu, má v mléce naštěpenou bílkovinu tak, jak se dává dětem s ABKM. Pochybuju, že jde- li děcko na první injekci, ještě není BKM políbeno ...
Filosofovat nebudu. Co je zlo a co není. Každý fanatismus je zlo, přečti si pár nenávistných příspěvků výše a taky poznáš, co je zlo. Já zase nepotřebuju medicínské vzdělání na to, abych si ve všech vašich smutných příbězích vystopovala konkrétní lékařské chyby. Např. - očkuju-li věčně zafrkané děcko, pak bych si sakra zjistila v jakém stavu má imunitu a podobně. nemyslím, že na vině jsou vakcíny jako takové, ale lékaři, co s nima neumí zacházet ( a prosím neber to opět tak, že se tu povyšuju...)

racerunner
26. júl 2012

@hajanka nespí kočko, jenom ještě pracuje ... a nejsem vaše dr...jmenuju se Pavla

racerunner
26. júl 2012

@kaja73 "Byla jsem tehdy čerstvě po atestaci a ani ve snu mě nenapadlo, že by očkování mohlo něco takového udělat. Ani dětská lékařka mě na nic neupozornila." Ajaj, tak to mluví za vše, další odborný článek, dík 😀

racerunner
26. júl 2012

@zaockujteajslnko K tomu hippokratovi - kolika lidí jsi vyléčil ty , že se opovažuješ zde psát tak silná slova , že já někoho poškozuju? To ne já, ale ty máš EGO neadekvátně v oblacích 🙂

petot
26. júl 2012

@manof Nemám, ale ak skúsiš Googliť "lipospheric glutathion" mohol by si niečo nájsť. Na prvých stranách samozrejme len reklamu na konkrétne výrobky...

petot
26. júl 2012

@racerunner Neviem, ako si MYSLELA svoj prvý príspevok, napíšem Ti len, ako mohol VYZERAŤ navonok.

Možno Ti to tak nepripadá, ale uviedla si sa sem podobným štýlom ako mnohé osôbky pred Tebou, z ktorých sa vykľuli zadubení a hlboko nevedomí provokatéri. Tunajšie osadenstvo je z takých ľudí otrávené, pretože táto diskusia má jasný názov a jasné zameranie. Okrem toho, mnohí tu majú deti vážne poškodené očkovaním a keď potom príde niekto, kto o problematike nemá vôbec páru, len sa snaží zosmiešňovať a poučovať, tak si už servítku pred ústa nedávajú. A poviem úprimne, provokatéri si žiadne poklonkovanie ani nezaslúžia, pretože sami sa žiadnou slušnosťou neriadia. Slušne odprevadiť zvyčajne nestačí a pomáha len drsné vyhodenie. Zvyčajne človek, ktorý slušne príde, slušne sformuluje otázku a názor, bez podpichovania a narážok, dostane slušnú a často aj hodnotnú odpoveď.

Ale myslím, že 3 strany riešenia, čo kto povedal na začiatku a ako to myslel, stačili. Poďme diskutovať k téme.

@bobocka položila niekoľko legitímnych otázok a odpovede sa od Teba dočkala len veľmi povrchnej. Toto je diskusia presne k danej téme, takže smelo do toho, dostala si nahrávku na smeč, môžeš nás poučiť a zároveň preukázať, že nie si provokatér. Keďže sa Ťa nepýtala na nič súkromné, tak sa neschovávaj za IP, snáď si svoj názor vieš verejne povedať a obhájiť? Ak názor nemáš, alebo si ho formuješ, tak sa pýtaj Ty. O tom je diskusia.

Akurát nečakaj (a asi už ani nečakáš), že titul Ti zabezpečí nejakú autoritu. Tu si ju musíš získať argumentami a vedomosťami. 🙂

kaja73
26. júl 2012

@racerunner vidim ze si vyberas len to co sa ti hodi do vzorca-blbi amateri 🙄 inak ty neviem ci uz vobec atestaciu mas-ona ju aspon v tej dobe mala,ked to pislala.
dalej si asi necitala na tych niekoko dielov od postrehov od tej Dr a ani ta dalsia literatura ta nezaujima.
Takze sa maj pekne a zi si vo svojim svete kde iny nazor nema miesto.

kaja73
26. júl 2012

boze este spim-ta dalsia veta znie-dalej si uz asi necitala,tie dalsie diely postrehov a nazorov od Dr Elekovej-mimochodom prax ma iste dlhsiu ako ty.Tak ale ked je amater,potom si sa tiez-aspon dlzkou svojej praxe-zaradila do tejto kategorie.
Ona sa aspon nehanbi priznat, ze na medine sa o tom vela neucili a ani atestacia je nepomohla rozsirit si obzor ohladom ockovania-preto informacie ocakavala od cloveka co ockuje denne v ambulancia-svojho pediatra.

kaja73
26. júl 2012

@racerunner A ty si ozaj myslis, ze maminky bezne drzia prisnu bezmliecnu dietu ked ma ich bbabo 3m a ide na prve ockovanie???-ved vacsina tych deti dovtedy nema ziadne problemy ani s ekzemom ani ine-preco by mali drzat maminky bezmliecnu dietu???? to si kde pocula, ze sa ma taka dieta pri kojeni pausalne drzat-ak dieta nema problem-moje deti teda problem v tej dobe ziadny nemali a dietu som drzat nemusela pri jednom nikdy a pri druhom az od jeho 6m.
To znamena, ze sa s mliecnou bielkovinou uz bezne vo svojich 3m stretali-teda boli polibene BKM-tak ako aj vacsina ostatnych deti.
Dalej pises ze sa dieta stretne aj inde s hovedzim materialom-no tak mi povedz kde inde mu ho vpichnu do tela???? 🙄 vo veku 3m -pokial viem maximalne ho spapa v materskom mlieku a tym padom ten "hovadzi material" prejde traviacim stavami,tak ako je to normalne a nejde rovno do krvi vyhnuc sa traveniu-co je teda nieco uplne ine.
Uz pred mnohymi rokmi povedal jeden nositel nobelovej ceny-ludske telo nie je stavane na to, aby prijmalo akukolvek bielkovinu inak ako spracovanu traviacimi zlazami-ale to bol tiez isto amater,alebo to uz bolo povedane tak davno,ze sa nas to uz netyka. 🙄

tamix
26. júl 2012

@racerunner čítala som, že si MUDr., a ako vidím aj zástanca očkovania. Nič proti tomu, len ja poznám takých MUDR., čo sú jednoznačne proti očkovaniu a považujú vakcíny za humus a sú presvedčení, že vakcíny spôsobujú nežiadúce účinky. Je to tvoje tvrdenie proti ich tvrdeniu, 50 na 50. A tvoje tvrdenie - "že jsem se 6let flákala na medicíně a flákám se dál po špitále... " asi neobstojí, lebo tým urážaš svojich kolegov, ktorí sú proti očkovaniu. Nepredpokladám, že by sa oni 6 rokov flákali na škole, a ich prax a skúsenosti tiež nenasvedčujú tomu, že by sa flákali ďalej.

alenka600
26. júl 2012

@prevenar Ta otazka kto si aj mne vrtala chvilu hlavou, lebo vies, ze ked je reklamny mesiac s firmou XY, alebo opalovacim kremom AZ, atd atd, tak sa tu stale objavi nejaky clovek, co si da nazov tej firmy/produktu ako nick a propaguje, tak som s myslela, ze aka super vec, ze k nam prevenar zabludil a diskutuje s nami 🙂 😀 😀 😀
@aaluska 😎

racerunner
26. júl 2012

@kaja73 s bezmléčnou dietou to bylo špatně pochopeno - samozřejmě tím myslím právě to, že normální je nedržet dietu a proto se i kojené miminko setká s BKM a tudíž se - pokud má potenciál- alergizuje se již s prvním mlékem, je pravda, že vpich a střevo je rozdíl , ale nemyslím si, že velký...sliznice je jednen velký imunitní orgán a tedy potenciál k imunizaci...
Vidím spíš problém v tom, že vakcína je zásah celkově, jež imunitu rozhodí a ta pak může reagovat
jinak než normálně. Jak se to právě děje a at.d. Nicméně prostě je otázka, zda byste se ekzému bez očkování vyhnuli...
@tamix to není moje tvrzení, ale tvrzení ostatních zde, přečti si přízpěvky o něco výše, bylo to myšleno ironicky, samozřejmě lékařům jejich názor neberu a opakuji, že zde jsem si četla vaše názory právě kvůli své vlastní nejistotějak co kdy nejlépe a nejšetrněji očkovat (jen si nemyslím, že očkování je zlo, zlo jsme my lidé- lékaři,
kteří neví, jak s ním zacházet)... a to je mi předhazována v každém vašem přízpěvku a komentáři...

jandl
26. júl 2012

@mates22 podívej se na str.1280 nesúhlas s povinným očkováním. MUDr. Přezdívka racerunner by nedala své dítě očkovat TBC a maningokoka.Zajímal by mě tvůj názor.díky

kaja73
26. júl 2012

@racerunner vies len mojmu malemu sa aj zastavil motoricky vyvoj po prvej hexe-uz vtedy sa vedel pretacat na chrbatik a aj naspat-dnom ockovania s tym prestal na takmer 3m 😒 ,po druehj vakcinacii plakal 8h bez prestania,mal svalove zasklby,2 dni 40 horucky ,nabehli mu tiky hlavy,stratil zrakovy kontakt,odmietal byt v naruci,prestal spavat-budil sa v noci kazdu pol h max. hodinu s hysakmi a ekzem sa nanovo rozbehol-uz krvacajuci.
Vyzeralo to na poskodene dieta natrvalo-dnes mu nic nie je ,ma 2 a pol roka -uz bicykluje bez pomocnych koliesok,vo vetach keca od 18m,pocita,recituje...... ale tie mesiece po ockovani to bolo ine dieta a dako v srdci citim ze dalsie ockovanie a spacatim jeho osud na vzdy. Takto sme sa z toho daky vylizali.
Takze sorry,ale neverim ze by niecim takym presiel bez vakcin.
On je proste citlivy na chemiu a to ziaden rodic vopred pred vakcinou nevie-ci je jeho dieta na to citlive ,alebo nie je citlive-ci jeho telo odbura ten chemicky napor bez nasledkov-je to ruska ruleta..
a podotykam ockovany bol v plnom zdravi -ekezem uz pri druhom ockovani nemal-az zas po nom hned nabehol-a aj krvne testy mal v poriadku-mal ich o robene pred 1 aj 2 ockovanim,plus bol prezrety odhlavy po paty. mame v tomto smer zdpovedneho pediatra. A aj tak bol pruser.

racerunner
26. júl 2012

@kaja73 Od atestace by vylítla, kdyby to tam zjistili, to by nikomu neprošlo, nevědět toto. Myslím, že to nějak blbě napsali, podle mě třeba byla teprv po škole a ne po atestaci, tomu se mi fakt nechce věřit, že by toto nevěděla...
Atestaci nemá a ty taky ne. Jdu na ní za rok. A nebude z praktické pediatrie, ale z všeobecky (nemocnice).
Opakovaně zde píšu, že nemám jednoznačný názor, že sama hledám cestu a jak to řešit , aby se nežádoucí účinky minimalizovaly - především proto, že bych ráda jednou svůj obvod měla a s maminkami podobné problémy řešila. Jenomže mě přijde, že ty vidíš jen jedinou věc, že tě štvu jako osoba a s tím nic neudělám. Ten článek není ničím nijak vyjímečný. Paní doktorka prozřela a odmítla očkování, nic se nestalo, což je dobře a zajímá se o to. Přečetla jsem si ho se zájmem, ale prostě mě na vaši víru zcela neobrátil. porstě udělala to, co by měl i pediatr, který s očkováním souhlasí...buď dál neočkovat nebo alespoň očkovat jinak.... Píše tam že nemá ráda Cabrnochovou (naše propagátorka očkování) , to já taky ne...Kdyby moje dítě mělo po první hexe takové potíže, taky další už taky nedostane... Vídám denně chyby nás doktrů v očkování.

hajanka
26. júl 2012

@racerunner kto sa vyvysuje? vsetci za radom tu napisali argumenty a dokazi voci tvojmu prispevku, padli tu n ezodpovedane otazky,............atestuji hentam, robim to, ja som doktor, ja som som videla umierat...... ked sa ta clovek opyta konkretne, stale len JA JA JA, preco jednoducho neodpovies na otazky, 6 let si studovala, tak by to pre teba nemal byt problem. Namiesto toho tu riesis len same somariny 🙂 preco nenapises verejne svoj nazor za ktorym si stojis, si predsa lekar tak sa nehraj na macku a mys...

Vies, prisla si sem na str.1278, skus si pozriet a precitat vsetky strany v tejto diskusii a nie len posledne 4 do ktorych si prispela. Ludia ktori vedia pravdu o vakcinach a ockovani tu kazdy den riesia lekarov ako si ty a nevedia sa z nich vymotat, tak sa jednoducho necuduj, ze ta tu hned kazdy riesi, vies, mne to pride uz smiesne a vsetky tieto super ockovacie rady ktore uz z dialky zavanaju nevedomostou a dohadmi, uz nemozem citat alebo pocuvat, pozri si prosim nazov a obsah tejto temy,
prides tu ako doktor super hero na spominanu stranu a napises, ze TY si videla najvacsie ZLO, vitaminy a zivotosprava nestacia a ockovat treba, lebo TY si videla umierat dieta na tetanus (vo videu), 1 na pertussis a 1 na zaskrt za cely svoj zivot.... videla si umierat dieta po ockovani???? Vies kolko ich len u nas umrelo za tvoj cely zivot? Umiet po ockovani nie je ZLO?
Trpiet tazkymi komplikaciami po ockovani (rakovina, kozne problemy, ekzemy, autizmus, alergie, znicena imunita...) nie je ZLO?
Pises, ze si si pisala s pani ktorej dieta po ockovani umrelo a to je podla teba v poriadku? Po tomto este dokazes pichnut nejaku dietatu vakcinu? .... ano dokazes, to asi preto ze si ho nevidela umierat na vlastne oci..

Mas akusi zvlasnu mieru na to co je ZLE, ale to preto, ze svoju vahu na tom ma ten titul pred menom...

kaja73
26. júl 2012

@racerunner ja atestaciu nemam ale mm uz ma dve a nieco o tom vie.A ja zas robim s detmi ktre maju nasledky aj po vakcinach 😖

didulka85
26. júl 2012

@racerunner zbezne som precitala tvoje prispevky a trosku sa cudujem. V Cechach mate viac osvietenych lekarov, pedagogov ako u nas a nebojite sa o veciach uvazovat ako u nas. Ty si mlada baba, mala by si viac kriticky pozerat na svet a davat si veci do suvisu.
Odporucam ti knizku Doba jedova 2 od prof. Anny Struneckej a prof. Patocku. Nie v zlom ti to pisem. Naozaj si tu knizku kup a prestuduj.

alenka600
26. júl 2012

@racerunner OK, skusim to konstruktivne.
Tema sa vola nesuhlas s povinnym ockovanim, na poslednych 5 stranach sa diskutuje o Tebe v dobrom ci v zlom, to teraz nechajme tak, urobme hrubu ciaru a zacnime od znova. Takze:
- je nieco, co by si nam chcela zdelit, nejaky poznatok, informaciu, nazor ci uz pre, alebo proti ockovaniu?
- je nieco konkretne co sa nas chces opytat?
Ak ano sem s tym.

racerunner
26. júl 2012

@hajanka nepíchla jsem nikdy ani jednu vakcínu, protože pracuju v nemocnici (už jsem psala...)a nikomu nic necpu, můj titul zde řešíš akorát ty a pár ostatních lidí, sama jsem opakovaně napsala, že mě toto téma zajímá a nikomu nevnucuji své názory jako jediné správné narozdíl od vás...

hajanka
26. júl 2012

@racerunner uz v druhom tvojom prispevku si napisala "ja som doktor" tak naco si ho pisala??? si si myslela, ze sa pred tebou poklonime a vymazeme vyse 1000 stran 😀 a zabudneme ze nase deti su po tych DOBRYCH vakcinach chore, trvalo poskodene, alebo tu uz nie su...

racerunner
26. júl 2012

@didulka85 Knihu si ráda přečtu, děkuji.

didulka85
26. júl 2012

@racerunner este jedna vec. Raz budes mat dieta. Das ho zaockovat a do konca zivota zostane postihnute. Budes aj nadalej zastavat nazory ake mas dnes?