Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
27. júl 2012

@kkl82 ako to? ved ockovaci kalendar hovori 1.hexa 3-4mes., 2.hexa 5-6me.

strociatka
27. júl 2012

@labaga uz mam nejasno, este si to pozriem znova, lebo som to mozno len nepochopila... sorry, odbehnem, deti volaju 😀

alenka600
27. júl 2012

@labaga Teraz bez vyryvania, ok? Vazne to nemyslim v zlom. Ale mam pocit, ze ci si otvoris na MK temu o strave, plienkach, podnikani, vierovyznani, detskych soploch, prani, bio, ci nebio - velmi rychlo chyti akakolvek diskusia naznak jednosmerneho fanatizmu. MK je jeden velky kotol plny emocii. ktore tu ludia ventiluju, profiluju sa tu, niektori tu ziju svoj zivot viac, niektori menej.
Takze podla mna vynimka nie sme, kludne nas moze niekto studovat ak chce, ano mame skor vyhraneny nazor (nehovorim, ze vsetci jednoznacne, je tu kopa ludi co vahaju, skumaju, citaju, pytaju sa), niekto sa angazuje viac, niekto menej, ano tesime sa, ked k nam pribudne "dalsia ovecka" (zamerne pouzivam tento pojem, pre srandu🙂 - ale ked si tieto slova aplikujes asi tak na 80% tem na MK - podla mna bezny standard.

alenka600
27. júl 2012

@aaluska Paci sa mi Tvoj entuziazmus akym kladies nove otazkky a hladas cesticky - ked si vcera nepochodila s vratenim pokuty, dnes Ti napadlo preplatenie/nepreplatenie liecby, to je svetove. Uplne vidiet ako sa Ti obracaju kolieska v hlave 😀 😀 😀 😀 😀 Pekny vecer

hajanka
27. júl 2012

@labaga jedine studie, ktore sa o ockovani vyjadruju pozitivne, su studie farmaceutickych spolocnosti, ktore tieto vakciny vyrabaju, vzdy ide o NIMI fininacovane studie 😉

hajanka
27. júl 2012

@aaluska dieta musi byt normalne liecene ak ma zdravotne poistenie (co ma, plati ho za neho stat) musi byt liecene a osetrovane ako akekolvek ine dieta 🙂

kkl82
27. júl 2012

@hajanka ockovaci kalendar ano, ale kuk pribalovy letak (cast davkovanie a sposob podavania) - lekari sa tym riadia: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/infanr...
p.s. este dobre, ze tu schemu 2-3-4 alebo 2-4-6 nemozu kvoli tomu, ze po narodeni ockuju HepB len deti matiek, ktore HepB maju 😢

hajanka
27. júl 2012

@labaga je to len na tebe na ktoru stranu sa otocis, ak chce citat PRO ockovanie nazory, chod na sprievodcaockovanim.sk tam tiez nenajdes jediny ANTIockovaci nazor 😉 (ved hlinik je vlastne neskodny, formaldehyd tiez, kontraindikacie neexistuju... apod.)
ak chces citat opak, chod na slobodavockovani.sk 😉

hajanka
27. júl 2012

@kkl82 takze ked je treba ockovat, tak sa riadia letakom 😠 ze sa moze od 10.tyzdna! 😠 😠
ale maju pred ockovanim posudit kontraindikacie a informovat o neziaducich ucinkoch alebo priznat nez. ucinok, tak letak nepoznaju 😠 😠 😠 😠 😠

adra22
27. júl 2012

Ahojte len by som sa chcela poradiť z tejto témy mám prečítané asi tak 500 strán dozadu pomaly to lúskam, stránku slobodav očkovaní som prečitala. Mám len otázku máme odklad MMR potvrdený od neurologičky do 2 rokoch veku dieťaťa. Samozrejme ho nédam ani potom. Len sa chcem opýtať nieje presne stanovené že MMR sa musí pichnut do 18 mesiaca?
Ja len či by som sa nemohla odvolať na to že sme to nestihli v termíne či aj tak nás pokuta nemie? ďakujeem

kkl82
27. júl 2012

@hajanka ja si myslim, ze letak nepoznaju, ale urcite mali skolenie 😝

hajanka
27. júl 2012

@adra22 zakon stanovuje hranicu 15-18mes. ale lekari ti veeeeelmi ochotne zaockuju aj neskor 😉
vid prave riesime vyssie opak 😲
lekari zvysoka kaslu na ockovaci kalendar, im je jedno, len aby napichali....

labaga
27. júl 2012

@hajanka ked si sa v prvom a druhom rocníku nadýchala formaldehydu....mas pravdu....nikoho netrápi že v každom jednom ovocí su reziduá fungicidov typu mancozeb..... v usa karcinogen...a iné ktoré denne zima jesen idu do detí.... to netrápi nikoho

petot
27. júl 2012

@strociatka @mikymiky @tasiko Taká štúdia môže existovať. Dôvodov je viacero.

Štatistika je záludná veda a väčšina štúdií má slabý, nedokonalý návrh, takže umožňujú rôzne "šuflíkovania" s dátami, ktorými sa dá v prípade potreby upraviť výsledok tak, aby vyšiel podľa očakávania. Tie metódy sú natoľko efektívne, že teoreticky v prípade manipulácií, ktoré by autori "prešvihli" nad nejakú pomyslenú nenápadnú hranicu, mohla by im vyjsť aj takáto absurdnosť (že neurotoxické látky podporujú vývoj nervovej sústavy). Väčšina štúdií týkajúcich sa očkovania nemá dostatočne robustný návrh, ktorý by odolával prípadným manipuláciám.

Iným príkladom, tentoraz už z praxe, je nepochopenie širších súvislostí. Jedna známa štúdia o "nesúvislosti" thimerosalu s autizmom (Andrews et al, 2004), okrem ostatných katastrofálnych chýb, len tak mimochodom zistila, že čím viac dávok vakcín deti dostali, tým boli vážne negatívne účinky relatívne menej časté. K takémuto pozorovaniu je množstvo logických dôvodov a vysvetlení. Deti, ktoré mali závažné nežiaduce účinky po prvej alebo druhej dávke vakcíny, rodičia už ďalej nedovolili očkovať, takže tieto zjavne najzraniteľnejšie deti "vypadli" z hodnotenia ďalších dávok vakcín, takže vážnych reakcií už natoľko nepribúdalo. Navyše, dávka toxických chemikálií v pomere k hmotnosti je najnepriaznivejšie pri prvej dávke vakcíny, a sú tu aj ďalšie okolnosti, ako HE bariéra, myelinácia, kapacita obličiek, čo sú všetko veličiny, ktoré sa z veľkej miery vyvíjajú práve v prvom pol roku života. Takže logicky, vážne neurologické následky najviac hrozia práve po prvej dávke vakcíny, poťažne druhej, pretože tam sa už môže prejaviť kumulatívna toxicita, senzitizácia z prvej dávky, ako aj posun v imunitnej rovnováhe a z toho plynúca záťaž zo zhoršeného zdravia.

Ako sa s pozorovaním vysporiadali autori? Jednoducho, pripísali ho "ochrannému účinku ortute"! 😝

adra22
27. júl 2012

@hajanka ďakujem ja len som chcela ako sa vyhnúť pokute kedže je v zákonne hranica do 18 mesiacov. Ano čítala som aj o tej hexe v 2,5 mes.

hajanka
27. júl 2012

@labaga nastuduj si aky je rozdiel v prijati traviacim traktom a priamym vstrekom do krvneho obehu

hajanka
27. júl 2012

@adra22 tymto sposobom sa nevyhnes ☹ jedine ze ta dr. nenahlasi a do dvoch rokov na to ani RUVZ nepride

inka070707
27. júl 2012

dakujem krasne 🙂

aaluska
27. júl 2012

@alenka600 si ma pobavila... teraz by som chcela zistiť, či sú v iných krajinách EU tie isté vakcíny ako u nás...

petot
27. júl 2012

@labaga Vidím, že si si prišla robiť srandu, ale že až takú, som nečakal. Asi si chcela skúsiť, že či Ti to zhltneme alebo či vieme čítať, však? 😉 Lebo v opačnom prípade by bolo dosť naivné, šplechnúť sem štúdiu, ktorá spočíva len v spočítavaní predpokladov v Exceli, to už je podobné ako tie reklamy "vyhrali ste auto... za predpokladu, že si kupite náš výrobok a budete vylosovaní" 🙂

hajanka
27. júl 2012

@aaluska
na tomto som sa pobavila 🙂

"Výskyt nežiaducich reakcií po imunizácii nedokazuje,
že príznaky spôsobila vakcína. 😀
Očkovacie látky sú podávané dojčatám a deťom v určitom období života,
kedy sa najčastejšie klinicky prejavujú určité ochorenia
(napr. záchvatové ochorenia). 😀
Pretože sa bežne objavuje náhodná spojitosť nežiaducich udalostí s časom
podávania špecifickej vakcíny". 😉

tolko nahod.... 😉 no a preco sa podavaju tie vakciny prave v urcitom obdobi zivota dietata, prave v tom obdobi ked sa najcastejsie prejavuju rozne ochorenia??? no predsa, aby sa zakamuflovali vsetky neziaduce ucinky 😉

"Hoci objavenie sa špecifických ťažkostí po očkovaní
u jednotlivca neposkytuje dostatočný dôkaz 😀 na
preukázanie, že udalosť bola skutočne spôsobená
očkovaním, 😀
je potrebné, aby každá nežiaduca udalosť
bola hlásená na ŠUKL." 😉

@gubcikova kuk
"Vakcíny obsahujúce adjuvanciá (t.j. primesy ako hlinik, a ine toxicke latky) by mali byť podané
hlboko do svalu a nemali by byť podané s. c., pretože
môžu spôsobovať lokálne podráždenie, zápal, tvorbu
granulómov (soli alumínia) alebo až nekrózu tkaniva."

labaga
27. júl 2012

@petot ale no tak.... si dost inteligentný na to že si pochopil o čom su študie.... viem že musím dosadit tie správne data.... a bude výsledok..... a prestan požívat to Céčko....

petah82
27. júl 2012

@jandl odvolanie matky na katolicke zakony http://www.slobodavockovani.sk/news/rozhodnutie...

hajanka
27. júl 2012

@labaga este aj toto...., co mas proti Cecku?

labaga
27. júl 2012

@hajanka vidím že modrykonik brainwash zabral.... len hlupe nemocnice a lekár nerobia terapiu Céčkom....... mala som kadejaké spolužiačky.... teraz som pochopila

hajanka
27. júl 2012

@labaga a ja vidim, ze nevies nic ine len vyryvat 😉 asi sa moc nudis 😀

labaga
27. júl 2012

@hajanka iste protargument je vyrývanie.... sila

labaga
27. júl 2012

ale váš kohut stále spí....

hajanka
27. júl 2012

@labaga no neviem neviem... za cely cas tvojej pritomnosti v tejto diskusii si nanapisala nic co by si vedela logicky vysvetlit a dolozit, nic co by sme nevedeli velmi rychlo vyvratit ... 😉
tak ako je to s tou neskodnostou hlinika? 😀