Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
31. júl 2012

@vefi89 naša bola predčasne narodená a očkovala sa v podstate podľa kalendára ale s posunom akým sa narodila, t.j. počkali sme, kým mala vek akoby po riadnom termíne. Našťastie nie je úplne očkovaná, ale naša pediatrička tvrdila, že práve predčasne narodené by mali byť ešte skôr očkované. No a asi rok na to som videla nejaký príspevok, kde sa tvrdilo, že predčasniatka by sa vôbec nemali očkovať, lebo sa nedá vedieť v akom štádiu je vývoj ich imunitného systému. A potom som čítala niekde aj takú otrasnú štúdiu, že predčasne narodený chlapček bol očkovaný už v inkubátore a dostal anafilaktický šok, tak výsledok štúdie bol, že predčasne narodené deti by mali dostať všetky očkovania ešte pred opustením jisky, či novorodeneckého oddelenia 😠 ☹ 😝

labaga
31. júl 2012

@manof Čomu teda ľudstvo vďačí za prežitie dlhých tisícov rokov navzdory oveľa horším hygienickým podmienkam, než máme dnes? Očkovaniu očividne nie. to píšeš v jednom z trapnych komentorov ty... ja ti poviem čomu.... tomu že prežilo jedno z piatich, siedmych detí.... že jedno z piatich detí sa dožilo dospelost. študiu neprikladam.... a ak niekto vytrhuje veci a fakty z kontextu si to ty.
pišeš ako možno hovorit o uspechu v boji ak sa nedá vyhrat?... prepač ale o čom hovoríš???
si v podstatee rozhladený človek ktorý viiepracovat s informaciami... ale to je všetko.
prepač ale každý ¨tvoj koment je amatersky na rozdiel od koopirovania naučených a preložených študii... kde kto může robit dnes študiu.... kde kto chce byt PhD.prof. mat granty.... nič??? nezapalaluje? su různe motivacie

labaga
31. júl 2012

V USA zaznamenali po zavedení konjugovaných vakcín do očkovania detí pokles týchto kmeňov až o 79 %."
OK, lenže prevalencia nevakcinačných kmeňov pneumokokov VZRÁSTLA zo 7% na 16%, tzn. o 129%!!!

TY si horší ako bulvar. tie 129 percent tukne aj krave, ako zdůraznujes to co chces... ale nedopšíes že iné kmene su klinicky menej významné

manof
31. júl 2012

@labaga závidíš, či ako si mám vysvetliť Tvoj príspevok?

Jarčuška je Tvoj idol? Mne osobne je srdečne jedno, že ho zbožňuješ a že má viac papierov ako ja, podstatné je, že vhodne poslúžil Pfizeru. Pokiaľ to urobil aj napriek tomu, že na to vôbec nie je odkázaný, tým väčšia trápnosť z jeho strany to je. Bolo mu to treba, takto sa ponižovať, robiť zo seba predajnú prostitútku?

Byť na Tvojom mieste, tak do @petot -a by som sa nenavážal. Na rozdiel od Tvojich hlúpych poznámok jeho rady a kniha reálne pomohli tisícom ľudí.

A to, že dnes sa nerobia také výskumy vitamínu C ako pred 50 rokmi, je len a len dôkazom zapredanosti a úpadku tzv. modernej medicíny, ktorá neskúma nič, z čoho sa nedajú vytrieskať milióny. Takže na Tvojom mieste by som o tom radšej pomlčal.

slniecko77
31. júl 2012

@manof prestan sa prosim ta neprijemne navazat do ludi...
..fakt mi to tu niekedy pripada ako sekta...uz to tu niekto predo mnou napisal 😒
..niektore informacie co sa tu podavaju su tak nechutne vytrhnute z kontextu...a tym nechcem povedat, ze ockovanie je vsemocne a neskodne, ale svojim pristupom odradzate mnoho ludi, aby vas podporili

manof
31. júl 2012

@labaga joooj, teraz si riadne zapílila. Keby tie ostatné kmene boli klinicky menej významné, tak asi nespôsobujú invazívne ochorenia, ale oni ich spôsobujú. Napr. vo Francúzsku množstvo invazívnych pneumokokových ochorení po zavedení Prevenaru nekleslo. To Ti ale Tvoje Pfizerom platené zdroje asi zabudli povedať, čo?

nae
31. júl 2012

@slniecko77 ahoj. Informácie ti možno pripadajú vytrhnuté z kontextu, pretože na tých 1300 stránkach sa stále omieľajú plus mínus rovnaké témy, otázky poznámky, a stále sem chodia noví uživatelia so svojimi otázkami, poznámkami, bez toho, aby si predtým aspoň časť diskusie prečítali.
Nechápem poznámku, že tu niekto odrádza ľudí, aby ich podporili - v čom? Podpora finančná? Podpora morálna? Rozhodnutie je ale na každom individuálne, veď nikto tu nikoho do ničoho nenúti - na rozdiel od LEGISLATÍVY 😎.
Vidím, že silné slová typu "sekta", "vodca" apod. sa niektorým veľmi zapáčili, ešte nejaké nápady od @labaga ? 😎

manof
31. júl 2012

@slniecko77 sorry, ale keď sa niekto správa ako prostitútka, tak sa nebudem tváriť, že nie. Navyše naváža sa tu @labaga do mňa a do @petot -a, takže svoj príspevok si mala adresovať jej.

nae
31. júl 2012

@labaga by the way, farmaceutické firmy nielenže sponzorujú priamo (euráče), ale preplácajú aj školenia, konferencie plus dávajú aj vreckové na tieto akcie. Takže ideš na konferenciu, všetko máš zaplatené, dostaneš obálku, aby si si mohla niečo pekné kúpiť, každý večer máš zaistenú večeru v nejakej fajn reštaurácii a ak nie je dostatočne fajn, možeš sa sťažovať a ver, že druhý deň bude výber naozaj lepší. Zaujímalo by ma, či by si toto odmietla len kvoli tomu, aby si mesačne nemusela doporučiť či napísať o pár receptov viac. To len tak by the way.
Keď to robia politici, tak ľudia prndajú, a keď sa to robí takto, to nikomu nevadí?

slniecko77
31. júl 2012

@nae citala som nieco z ''vasej'' stranky a pozerala nejake videa..tam som myslela, ze vytrhnute z kontextu
..podporu som myslela v Peticii a podpore, aby bolo ockovanie dobrovolne..ale citam, ze si radi domyslate 😉 nebudte paranoidni, nie kazdy vas chce napadat 😉

nae
31. júl 2012

@slniecko77 sorry, ja už začínam byť paranoidná, lebo vačšinou sa tu naozaj nedáviesť argumentačne vyrovnaná diskusia s ľuďmi obhajujúcimi očkovanie bez osobných invektív. Veď aj ja sa chcem dozvedieť argumenty pro-očkovacie, zaujímajú ma názory oboch strán, ale zatiaľ nikto vehementne obhajujúci očkovanie sem nebol schopný dať odkazy na relevantné vedecké štúdie (bez komerčnej podpory). To je proste fakt. Ako vravím - rada sa poučím, naozaj, nemyslím to ironicky, sarkasticky, cynicky ani autisticky 😉 (= pokus o vtip).

tamix
31. júl 2012

@slniecko77, @labaga : zaujímavé, že @manof sa napr. do mňa nikdy nenavážal, ale pomohol mi rozhodnúť sa. Tak ako aj @petot a mnoho ďalších, čo majú zlú skúsenosť s očkovaním. Už som to tu písala asi 10x, ale napíšem ešte raz. Ja som o očkovaní nič nevedela a považovala som ho za super prospešnú vec, ale mala som to šťastie, že som stretla lekárov, ktorí sú proti očkovaniu a nie len lekárov typu MUDr. Lipták, ktorý by tvrdil, že očkovanie je neškodné, aj keby "vyd.chla" polovica sveta. A tiež som si prečítala komentár MUDr. Orosovej, že TBC vakcína je humus a jej vnučka ho mať nikdy nebude, a pritom ona je jedna zo zodpovedných za TBC očkovanie na Slovensku. Myslím, že vo Švédsku je už dlho zakázaná a u nás sa očkovalo ako na bežiacom páse. Keď začnete trochu rozmýšľať, tak vám to musí doklapnúť. A jedna vec, ktorá mňa dosť presvedčila: film na youtube, kde primár detskej neurologickej kliniky otvorene priznáva vedľajšie účinky vakcín. Nepredpokladám, že by bol taký dement, za akého nás považujete vy, zástancovia očkovania. Jeden primár by si také vyjadrenie nemohol dovoliť, keby to bol len manofov, či petotov výmysel. To, že ste o pozitívách očkovanie presvedčené vám nikto neberie a je dobré, že ste presvedčené, lebo očkovať dieťa proti vlastnému presvedčeniu je trocha choré.

slniecko77
31. júl 2012

@nae tak to si podla mojho nazoru na ''zlej'' stranke ked chces pocut relevantne nazory na ockovanie 😉 tu sa dozvies len preco NEockovat
..vies uz mi zacina byt smiesne ked tu vidim odkazy na to, ze Panadol sposobuje astmu a pod. (tym nechcem povedat/napisat, ze to nie je mozne) 😀 😀 😀

slniecko77
31. júl 2012

@tamix presne...keby hluspot nadnasala 😉

katka0905
31. júl 2012

@labaga deti mojej kamaratky ochoreli na tie iste kmene pneumokokov, proti ktorym boli ockovane a lekarka jej na to povedala, ze to nie je take vynimocne. Jej dcerka mala zle reakcie na ockovanie,obe deti su stale chore, casto beru ATB,chudokrvne. Neviem, na co je toto dobre. Jej dcerka je popri tom plne dojcena, ved by nemala byt chora vobec. Dala ju ockovat viac-menej pod silnym tlakom lekarky. Nechapem, ako mozeme zit v krajine, kde rodicia pod hrozbou pokuty a casto verejneho odsudenia musia vazne poskodzovat zdravie a imunitu vlastnych deti.Treba sa ist popytat na detske ihriska, ake maju deti problemy po ockovani a to nemyslim banalne problemy, ako je opuch a teplota. Vazne narusena imunita, problemy s motorikou, psychicke problemy, poruchy recoveho centra, to pocuvam najcastejsie. Kvoli tomu, aby ochoreli na pneumokoky, proti ktorym boli ockovane? Nechapem hlavne tu odvahu, ladovat do drobcov naraz hexavakcinu s vakcinou proti pneumokokom. To bude zrejme preto, aby sa v pripade vaznych neziaducich ucinkov nedalo urcit, z ktorej vakciny boli 😉 Kde to zijeme..

manof
31. júl 2012

@labaga jeminenko, Ty si horšia než Dluholucký. Kde berieš tie čísla, že prežilo len jedno z 5 či dokonca 7 detí? Moja nebohá stará mama bola zo 6 (neočkovaných) detí a dospelosti sa dožili všetky. V iných rodinách zomrelo možno jedno, max. dve deti z 5 až 10, ale určite nie 4 z 5 či 6 zo 7. To snáď ani počas tej najhoršej morovej rany nebolo tak zlé (v priemere). Keby bola pravda to, čo píšeš, tak ľudstvo nemá šancu rozmnožiť sa za pár stoviek rokov z niekoľkých desiatok miliónov na miliardy (to všetko pred začiatkom očkovania).

Takže je celkom očividné, že ak tu niekto je demagógom, tak si to Ty.

molka
31. júl 2012

@slniecko77 ja som napr. rodič, ktorý dal svojim deťom všetko povinné okrem MMR. Bola som si čítať aj túto stránku a nikto sa do mňa nenavážal. Pokiaľ človek diskutuje slušne a neprovokuje, tak si buď istá, že sa do Teba nikto nebude navážať.

@labaga ak si nebola nikdy vážne chorá a nebola si nútená skúšať megaskorbickú liečbu, tak by si mala byť vo svojich vyjadreniach trochu pokornejšia. Mám najradšej, keď človek zatracuje niečo, čo vôbec nepozná a nikdy to osobne neskúsil.

tamix
31. júl 2012

@slniecko77 moja dcéra sa narodila s 1250g a ako dvojtýždňovú ju operovali na srdiečko. Do troch rokov sme mali chodiť na prehliadky aj k pnejmológovi, ale potom ako sme odmietli jeho ospevovanú vakcínu Synagis, jednoducho sme prestali byť zaujímaví: žiadne očkovanie = žiadny obchod, t.j. žiadna kontrola, jednoducho nás vyradili z evidencie. Akým právom??? Na tú kontrolu mala dcérka nárok, či so Synagisom alebo bez.

nae
31. júl 2012

@slniecko77 dobre, tak ešte raz a jednoduchšie: rada sa dozviem, v čom je očkovanie také úžasné, ako sa tu snažia niektorí užívatelia neustále nadhadzovať. Pretože zatiaľ ma nikto z nich nepresvedčil okrem toho, že vedia len kydať na ostatných, ktorí tento názor nezdieľajú. Pretože zatiaľ takmer všetci len urážajú, vysmievajú sa, rýpu a prudia. A dokazy nikde. Howgh.

tamix
31. júl 2012

@manof možno brala štatistiku z nejakej hladovej doliny, ako súrodenci mojej starkej - oni tiež pomreli ako bábätká od hladu ☹

slniecko77
31. júl 2012

@nae uz som ti napisla, ze ''zla'' stranak pre ockovanie, skus sa obratit na niekomu kto odborne vie co hovori 😉 (tym nechcem urazit nikoho na tejto stranke), ono pravda asi bude niekde uprostred, ako zvycajne
@tamix tak to si sa mala stazovat u kompetentnych - tato stranka ti naozaj nepomoze a ani tu tvoju dceru nikto nevysetri 😉

..halo, halo...ja sa do vas nenavazam a ani nikoho nechcem presvedcit, aby ockoval..ale ani neockoval 😉 len som mala niekedy dost zmiesane pocity ked som to tu citala 😒

molka
31. júl 2012

@slniecko77 ale veď to je normálne, ja tiež nezdieľam všetky názory, ktoré sa tu objavia - deťom znižujem teplotu liekmi, neuznávam homeopatiu...no a čo, názory treba selektovať a tolerovať ostatných, každý má právo na taký životný štýl, aký mu vyhovuje. Ale keď sa tu rieši niečo ohľadom vakcín, rada si to prečítam.

slniecko77
31. júl 2012

@molka 😉
..uz sa budem krotit a nereagovat 😉

molka
31. júl 2012

@slniecko77 kľudne reaguj, veď ak máš nejaké zaujímavé info ohľadom vakcín, ja si to rada prečítam. 😉

tamix
31. júl 2012

@slniecko77 ja sa nesťažujem, ja len opisujem, že svätácke tvrdenia lekárov nie sú až také sväté a nezištné. A ich hlboké presvedčenie o dokonalosti očkovania sa triešti na tvrdeniach rovnako vzdelaných kolegov, ktorí očkovanie odmietajú. Máš pravdu, tu moju dceru nikto nevysetri, ale aspoň mi otvorila oči!!!

alenka600
31. júl 2012

@slniecko77 Kto vie podla Teba odborne a kompetentne poradit ohladom ockovania?

maznacik007
31. júl 2012

no u nas v rodine sa este za komunizmu stalo ze mi umrel bratranec ako 6 mesacne babetko prave na nasledky ockovania... totiz lekarka ho zaockovala aj napriek zvysenie teploty a jasne bolo vidiet ze je chory... rano ho zaockovali do 24 hodin umrel... lekarku potrestali a odpratali do skolskej ambulancie a nemohla predpisovat lieky ani ockovat...
len ktovie ci sa vobec to nejako vykazuje dneska ked ide o problem po ockovani. ci su take statistiky

alenka600
31. júl 2012

@maznacik007 Nie, dnes nie su ziadne problemy po ockovani. Samozrejme tym padom ziadne statistiky a uz vobec ziadne postihy. 🤐

molka
31. júl 2012

@maznacik007 mne vraveli na hygiene, že štatistiky sú mizerné a neobjektívne, pretože lekári nič nenahlasujú. A to mi vravela lekárka, ktorá je jednoznačne za očkovanie, ale sama uznala, že sa nežiaduce účinky nehlásia. Oni vraj potom musia rozhodovať tak, ako rozhodujú, pretože musia vychádzať z oficiálnych štatistík.

labaga
31. júl 2012

@manof počas moru to nebolo zle???