Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vlnka81
18. sep 2012

@mariynka
@manof
celkom ma zaujala vami odporucana megaaskorbicka liecba - prva vec kt ma ale napada je prekyslenie organizmu, co je tiez dost zavazny stav. alebo sa mylim? alebo je to nejako podchytene? vdaka

majusqwa
18. sep 2012

@jandl hyyyyyyy! ty o tom teda asi este nevies... tu u nas, na slovensku, sa zltacka siri vzduchom! nekecam, aj toto ti su pediatri schopni povedat, len aby mohli ockovat... 😠

tin007
18. sep 2012

@mariynka vitamin C praveze podporuje pevnost a pruznost ciev, ja osobne si akurat davam pol litra vody s 1 g Ccka (z DM) a lyzickou medu, kedze sa mi zacala pustat z nosa krv, plus mm doniesol asi nejaku lahsiu virozu.

ewisam
18. sep 2012

@manof ak som to spravne pochopila, ty mi chces naozaj tvrdit, ze v dnesnej dobe ak ma decko teplotu 39 C ty mu naordinujes salviovy caj a vitamin C a nechas ho tri dni napospas osudu, sak ho ta horucka po troch dnoch prejde? 😕
Ak je to tak, tak to povazujem za hazard, pretoze si pravdepodobne taku teplotu nikdy nemal mozno aj vdaka ockovaniu....Pretoze salvia, moze dopomoct k znizeniu teploty, ale urcite nie je vseliek. Tak ked si taky fundovany, co je mensie zlo, prevencia, alebo nasledok ochorenia? Ja tvrdim prevencia a teda by som sa pri ceste do tropickych krajin dala "sprosta" urcite zaockovat, ty ako znalec by si sa urcite spoliehal nato, ved sa ti urcite nemoze nic stat...

ewisam
18. sep 2012

@eaka ale vsetci mi tu pisete o malom percente, mna zaujima nie male percento ja sa pytam, co so statistickym udajom ak sa tyka konkretneho cloveka mojho dietata, ktore tu chorobu dostane a ze tu vecsinu spominanych chorob nemame momentalne, vdacime comu? Len tak sa objavili a zas zmizli? NIe, vdacime tomu ze kazdy jedinec bol zaockovany 🙂

ewisam
18. sep 2012

@prevenar este raz, mna pravdepodobnost nezaujima, mna zaujima co robit ak to to nezaockovane decko MOJE decko dostane. A zial este som nedostala normalnu serioznu odpoved. Pretoze stale tvrdim, ze prevencia je mensie zlo, ako riesit dosledky ochorenia, samozrejme sa mozem mylit, ale vecny argument, ktory by mi moju teoriu vyvratil som este nedostala... Zatial len citam ako sa mam ist dat liecit.... 🙂

ewisam
18. sep 2012

@netrep21 Podla toho co pises mi vychadza, ze idem do tropov na dovolenku, tak naco sa ockovat, ved sa mi hmyz nakazeny malariou bude vyhybat 🙂 Ved nik netvrdi, ze sa nema zvazovat koho zaockovat a koho nie... myslim deti rizikove, deti predcasne narodene a podobne. Ja len nechapem, coho sa vsetci tak strasne bojite? Ze neziaduci ucinok postihne trepnem jedno dieta z 3 milionov?

ewisam
18. sep 2012

@usiko no asi ano ukradnem, lebo podla toho co tu citam, dam si vitaminy, zalejem si bylinkovy caj a som odolna proti malarii a mozem ist zvesela na dovolenku 🙂 sa mi infikovany hmyz zacne vyhybat 😉

nae
18. sep 2012

@ewisam ahoj, pravdepodobne ťa zaujíma, čo robiť, ak tvoje dieťa dostane nejaké z ochorení, proti ktorým sa očkuje. To by bolo ale skutočne na dlhý elaborát.
Pokiaľ sa niekto rozhodne neočkovať svoje deti, pretože uzná, že riziko nákazy je mnohonásobne nižšie ako riziko akútnych a chronických nežiadúcich účinkov, nemyslí štýlom: jááj, a teraz čo budem robiť?
Vačšina ochorení, proti ktorým sa očkuje, nie je adeptom na liečbu antibiotikami, takže tadiaľto cesta nevedie. V niektorých prípadoch možu zabrať špecifické antivirotiká, lokálne liečivá, event. antipyretiká, ale hlavne dostatok vitamínu C a dostatok času.. Ale zase, napríklad čo sa týka hepatitídy B:
Ochranný účinek očkování proti hepatitidě typu B je těžko měřitelný, neboť většina nakažených dětí onemocní zpravidla asymptomatickou hepatitidou typu B, která se může do chronické formy rozvinout až mnohem později.

V podstate v každom príbalovom letáku k vakcíne máš uvedené: Podobně jako všechny vakcíny, nemusí Infanrix hexa plně ochránit všechny očkované osoby. -----Tak čo s tým???
Myslím, že to hovorí za všetko.

nae
18. sep 2012

@ewisam p.s. ak poznáš vakcínu proti malárii, Afričania z teba spravia kráľovnú.
Pretože proti malárii neexistuje očkovanie, užívajú sa antimalariká.

ewisam
18. sep 2012

@zaockujteajslnko Ty vies o mne velky... asi tak, a len tak mimochodom je pravda, ze niektori prezili a kolko ich umrelo? Ale zas len povies naucene cislo, ved teba sa to netyka...Ty mas ruzove okuliare... Nikto predsa nepovedal, ze sa to nema zvazovat pri detoch oslabenych, chorych, predcasne narodenych...ale naco sa snazim k niecomu dopatrat, ved ty mas patent na rozum, len sa cudujem, ked ste vsetci tak svetaznali biologovia, chemici, imunologovia, co sa nezidete kdesi v labaku a nerobite nieco prospesnejsie a len sedite pri PC a filozofujete a robite bububu

Pretoze neziaduce ucinky sa prejavia u maleho percenta, uz aj tak chorych deti, ktore nezodpovedni lekari zaockuju... skuste nahanat ich 😉

alikaa
18. sep 2012

@ewisam vela ludi co tu pise ma dieta s komplikaciami po ockovani, alebo aj s trvalymi nasledkami, takze asi tazko je to jedno dieta z 3 milionov. V mojom okoli ma kazde druhe dieta nejake problemy, ktore zacali po ockovani (a nie su to len predcasne narodene alebo inak oslabene deti) a su aj opisane priamo v letakoch vakcin. Sam vyrobca priznava ovela ovela castejsie neziaduce ucinky ako 1 z 3 milionov. Presne kvoli tym neziaducim ucinkom sme v tejto teme a preto Nesuhlasime s povinnym ockovanim.

xlucia
18. sep 2012

@ewisam konkretizuj o ktoru chorobu sa jedna, ze co mas robis ak ju tvoje dieta dostane? rôzne choroby sa rozne liecia

luba41
18. sep 2012

Hmmm, a to ešte neviete, že očkovanie proti tuberkuloze sa vráti o pár rokov do povinného očkovacieho kalendára 😎 / lebo veľa nakazených k nám príde z Ukrajiny a východu /povedala to lekárka u nás v NsP v plúcnej ambulancii, kam chodím s 15 roč. dcérou už 5 rokov na kontrolu / samozrejme kvôli nežiadúcim účinkom po preočkovaní v 10r./ ☹ Nielen maličké detičky mali problém s BCG vakcínou, ale ja väčšie. ☹ Už sme boli poslednýkrát - kvôli vyradeniu z evidencie, tak som odmietla rontg. vyšetrenie/ už sa ju naožarovali dosť a nález- kalcifikát na plucach bol aj tak na ústupe. Minulý rok som sa lekárky pýtala na postoj k povinnému očkovaniu /samozrejme z jej strany kladný/ tak si ma pamätala, že som sa opýtala na niečo "do čoho ma asi podla nej nič nie je", tak sa so mnou teraz ani normálne nebavila, rýchlo kontrola, papiere a poďho vybavovať si telefon. Niečo som sa jej pýtala, ani sa už s nami nebavila. A sestrička popri vytláčaní papierov si taktiež kludne vybavovala súkromný telefonát / rozoberali, či sa má zúčastniť rodinnej oslavy alebo nie/ To je úcta k pacientovi na "slovenský spôsob" Normálne som vyšla z ambulancie a nevedela som, či mám nadávať alebo sa smiať.

merja
18. sep 2012

@nae ano to myslím 🙂 Prý je i v knížce Doba Jedová něco o vitamínech, neznáš někoho , kdo tu knížku má a mohl by vložit příspěvek - co se tam doporučuje?

merja
18. sep 2012

@nae ještě jsem se chtěla zeptat, kdy se má začít podávat tato dávka vitamínů a jak dlouho před a po očkování?

hajanka
18. sep 2012

@vlnka81 megaskorbicka liecba tu ma na fore samostatnu diskusiu, tam sa dozvies co chces vediet

ewisam
18. sep 2012

@alikaa nam v rodine na nasledky ockovania dieta umrelo...Vies ja stale tvrdim, ze ockovanie ma svoje opodstatnenie a nieje to len rozmar, inak by sa nestalo povinnym lebo sa stalo povinnym davno pred bojom farmaceutickych skupin a podobne jedna vec, druha ak by to bolo take kriticke myslis, ze odbornici, ktorych tu tak vsetci zatracujete (samozrejme ludia a kvalita ich vzdelania je rozna) by dokazali spavat s tym, ze to deti zabija? Povies lludia su podplatitelni, suhlasim, ale pochybujem, ze vsetci.. A mozno sa mylim, vsetci chcu len zle, teba sa vratit do niektoreho storocia pred nami, zakopat sa v zemlanke, popijat caj a pockat na inu dobu...

netrep21
18. sep 2012

@ewisam Tak to si fakt trepla 🙂))))). Pozri príbalový leták a tam máš napísané ako často sa NÚ vyskytujú. A zďaleka to nie je len jeden človek z milióna (to bol snáď jedine Jozef Mak ). Takže netrep a študuj, to bude rozumnejšie.
Na margo tých rizikových detí a predčastniatok, bohužiaľ sa to nedeje, aby lekári volili individuálny prístup, očkuje sa rad radom ako dobytok. To je bohužiaľ fakt, práve s odôvodnením, že majú oslabenú imunitu a o to viac to očkovanie potrebujú. Rozdiel medzi očkovaním exoickým je ten, že nik ťa nenúti do exotickej krajiny cestovať, avšak tu ťa nútia očkovanie absolvovať. Zásadný rozdiel podľa mňa.

ewisam
18. sep 2012

@xlucia No caka syna ockovanie proti osypkam 🙂 nuz treba cakat asi na dobu kedy bude kvalita vakcin 100% a prestane sa boj farmaceutickych skupin... co povedzme si otvorene ja povazujem skor za utopiu....

lyongirl
18. sep 2012

Ahojte, dávam otázku sem aj napriek tomu, že sem nepatrí, dúfam, že mi to admini prepáčia, ale jednoducho tu sa orientujú určití ľudia a ich názor ma zaujíma 🙂
Takže, ktoré preparáty by ste mi odporučili na zvýšenie imunity v jesennom a zimnom období, popr. aké vit. doplnky, samozrejme čo najprírodnejšie a tak...ďakujem.
Bežne brávame Imunoglukán a vit. C, občas Arthur-a od Jamiesonu. Je veľa všelijakých prípravkov, echinacea, kolostrum a čo ja viem, čo ešte a človek nevie, čo má vybrať a či je to správne...

alikaa
18. sep 2012

@ewisam cize ak to chapem dobre, tak keby tvoje dieta po ockovani umrelo, dalsie budes ockovat podla ockovacieho kalendara? Aspon to mi vyplyva z toho, co si povedala. No na SR mame sice povinne ockovanie, ale preco ho potom nemaju v Rakusku, Nemecku, Anglicku a pod.? Tam su vsetky ockovania len odporucane. V com je rozdiel u nich a u nas?

ewisam
18. sep 2012

@netrep21 trepla som, pravda, ale mna statistiky nezaujimaju, preto im nevenujem pozornost. Mna totiz zaujimaju konkretni ludia 😉

ewisam
18. sep 2012

@alikaa nie, chcela som tym povedat, ze pokial je dieta zdrave, myslim, donosene a v poriadku, preco by sa nemalo ockovat?
Ockovanie podla mna ma opodstatnenie... Inak by uz bolo predsa davno zrusene, ci? Sa caka len na par mudrlantov v roku 2012? No rozddiel je v tom, ze pokial nieco len odporucis, kolki tak spravia?

alenka600
18. sep 2012

@ewisam Ak Ta naozaj zaujima liecenie urcitej choroby/chorob, nechapem preco hladas odpoved v diskusii, ktora je o niecom uplne inom a vola sa uplne inak. Alebo tu chodis len provokovat?

xlucia
18. sep 2012

@ewisam osypky su smrtelne u jedincov ktori nemaju dobru stravu, dost vitaminov a zraza sa im teplota. cize ak by si nedala zaockovat, a tvoj syn dostane osypky, aj ked neviem od koho.... tak nasadis vela vit. C a min tri dni nebudes zrazat teplotu

usiko
18. sep 2012

@ewisam no ale sak deti proti malarii neockujeme, ci hej? ja neviem, ty uz nevies, kam z konopi, lebo preockovana zrejme nie si, alebo o tom nevies, takze nas vsetkych ohrozujes tak ako aj my teba, sme na tom presne rovnako, a operujes tu s chorobami ako malaria, proti ktorym sa tu bezne neockuje....tak neviem, co tu rozpravas o imunite proti malarii a okrem toho, ak mas protilatky proti chorobe, neznamena, ze ju nedostanes, takze asi tak......

alikaa
18. sep 2012

@ewisam to dieta co u vas v rodine umrelo bolo nedonosene, alebo inak chore? V mojom okoli je vacsina deti plne donosena a po narodeni prehlasena za uplne zdrave a v poriadku. A aj napriek tomu maju po ockovani problemy. Aj moje dieta bolo do posledneho ockovania uplne zdrave, v poriadku, plne donosene. Potom som ho z nasledkov dostavala rok. Tak to trochu nesedi s tvojou logikou.
No a ved som sa pytala, preco v Rakusku, Nemecku, Anglicku a aj vinych krajinach je ockovanie len odporucane? V com je ine Slovensko od tychto statov, ze tu to musi byt povinne? Si mi neodpovedala. Moj nazor je taky, ze ak by na SR bolo tiez len odporucane ockovanie, ockovanost by neklesla, mozno iba minimalne. Takze by si sa nicoho nemusela bat.

syla
18. sep 2012

@ewisam vieš o tom, že tvojho syna nečaká očkovanie "len" proti osýpkam?

slady
18. sep 2012

@ewisam nie vsetci lekari vedia o tom, ze ockovanie sposobuje trvale poskodenie zdravia, a ak sa k nim takato informacia dostane, musia si dobre rozmysiet ci si ju priznaju v prvom rade sami pred sebou, alebo radsej zatvoria oci a kategoricky ju odmietnu, ide im predsa o zamestnanie a pre nich mozno jediny sporob ako uzivit seba + rodinu, kto by sa chcel dobrovolne stavat pred taku moralnu dilemu? Na tvoju otazku ci su vsetci podplatitelni ti odpoviem - nie. Existuju stovky lekarov, ktori sa o nasledky ockovania skutocne zaujimaju a snazia sa sirit osvetu o skutocnych nasledkoch ockovania pre organizmus aj za tu cenu, ze kvoli tomu pridu o licenciu, snazia sa ludi vzdelavat a pomahat im pri rieseni nasledkov poskodenia sposobeneho prave ockovanim. A potom su aj taki, ktori vedia co predavaju a je im to jedno - je to krute ale je to tak.