Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
27. okt 2009

teda napisla som to velmi blbo ..

matky , dospele, ktore neboli ockovane na tetanus.. 😉

zrzulka
28. okt 2009

baby myi mame tiez odklad ockovania a veruze som sa podozvedala zaujimavosti. nasa lekarka je taka ze ma sfukla pod ciernu zem co ona povie kontrole ze mala este nema povinne ockovanie ktore sa robi v 15tom mesiaci. no nemam slov. Pri druhom budem uz veeeeelmi opatrnna, preto ma zaujima to ockovanie proti TBC. Ci je tu niektora mamina ktora to naozaj odmietla... ci s tym nemala problemy ale asi ziadna:((((((((((...
inak mozno poznate ale ak nie davam do pozornosti
http://dolezite.sk/Ockovanie_a_rizika.html

ruza10
28. okt 2009

zrzulka ja som odmietla TBC v porodnici.povedala som ze dam syna zaočkovať ked bude mať 6 tyzdnov.teraz už má 10 týz a nie je očkovaný ani nebude.povedala som to aj pediatričke povedala že dobre,že jej nabuduce musim len niečo podpisať ale zatiaľ mi nič podpisať nedala.

martinka1981
28. okt 2009

http://www.tyden.cz/aktualni-vydani/obsah-casop...

Ahojte,ja som to včera uvidela v stanku a hned som si to kupila,som bola prekvapena že niečo take vidim na titulke 😕

lucrezia
28. okt 2009

zrzulka, tak to je sila to video, fakt som bola v šoku, lebo takto na plne usta a od lekára, to som ešte nepočula, teda fakt dobréééé.....to by sa zišlo pustiť mojej dokine, zajtra idem na poradnu a určite bude zas do mna hučať ohladom očkovania, ale toto si predtým pustím, to budem mať ako doping... 😅

zrzulka aj ja som v porodnici TBC odmietla....a v pohode
a to ked nas prepustali, nemali otvorenú vakcínu, mali sme prísť na druhý den a lekárka nám pre istotu nedala prepušťaciu správu, aby sme sa na druhý den dostavili 🙄 no a na druhý den sme prisli a povedala som sestričke, že ja chcem dať očkovať až v 6-tich týždňoch, lebo mám na to právo zo zákona a ona úúúplná pohoďáčka, že "dobre, ani ona by si nedala svoje 5-dnové dieta očkovať" 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 čumela som jak puk
no a malá nemá TBC doteraz, lebo u pediatričky som povedala, že nedám ani v 6-tich týždňoch, podpísala som v karte a hotovo, ale pozerala sa na mna jak na debila a asociala.... 🙄

a perlička: neviem za čo ma majú aj zo sestričkou, lebo minule, ked som volala, že kedy mám prísť na poradňu, (lebo naposledy mi nedali termín), tak doktorka že aby som na poradňu prišla, lebo...... 😨 😨 😨 skoro som odpadla, ved prečo by som nemala chodiť na poradne???? čo to má spoločné s očkovaním????? normalne ma vytočila....akože ja asocial ako vyšitý 😕 😵 a to s dvomi zdravotnými školami 😀 😀 😀

martina46
28. okt 2009

Ten časopis týden si chcem tiež kúpiť.

denduska
28. okt 2009

zajtra zasa Damsky magazin, bude tema - Nebezpecie podcenovania ockovania... tak ak mate nizky tlak, odporucam 😀 ak chytim nervy tak im tam zavolam, ale oni ma nepustia do vysielania 😀

mne na tom videu nejde zvuk 😠 jaj mam taky divny pocitac...

zelmirka1
28. okt 2009

lucrezia to sa stalo aj mne ze ked som odmietla tretiu hexu tak sa ma opytala ci pridem na poradnu ? ako keby som chcela ist do jaskyne a uz nikdy nenavstivit lekara len preto ze som sa rozhodla ze maleho uz ockovat nebudem.
inak to video je super, keby bolo takych lekarov viac... 😉

fibi
28. okt 2009

Kde sa dá ten časopis kúpiť? u nás v stánku ho vraj nemávajú...

zrzulka
28. okt 2009

Dakujem dievcata. Este ma zaujima ze preco az po 6tich mesiacoch davate ockovat drobcov proti TBC? nech mozem vytasit tie spravne argumenty v porodnici🙂))))Som na 100% presvedcena ze par dnove dieta ockovat nenecham.

fibi
28. okt 2009

zrzulka, ani ja som nedala očkovať v pôrodnici, tiež som sa odvolala na tú zákonnú lehotu do 6 týždňov, a takisto na mňa pozerali ako na vraha... A potom sme to proste nestihli, lebo boli dovolenky a tak, takže dávame TBC očkovať až po zákonnom očkovaní, t.j. po hexe a mmr 🙂

vanish1
28. okt 2009

zrzulka, nie po 6 mesiacoch, ale týždňoch, ide o to, že v pôrodnici povieš, že dáš zaočkovať až neskôr (do tých 6 - tich týždňov - zákonná lehota) a potom ho nedáš vôbec. Lebo ak rovno odmietneš, tak by mohli v nemocnici robiť problémy a "odsudzovať" ťa.
petot ti dal hore link, tak sa drž toho.

martina46
28. okt 2009

prosim vsa, niekto tu dal nedavno(davno?) link na stranku who (tusim?), kde bol ockovaci kalendar vsetkych krajin sveta, ja som si myslela, ze ten odkaz mam v zalozke, no nemam ☹
nemohli by ste to sem prosim dat, kto viete? dakujem 🙂

spevacka
28. okt 2009

Pozerala som tú stránku WHO a pod Slovakia nie je uvedené očkovanie proti pneumokokom. Tak ako to je? Musí byť, či nie? Vraj od 1.1.2009 musí. Ja ale chcem odmietnuť.

spevacka
28. okt 2009

A ešte by som vás prosila o radu ohľadom vitaminu C. Poradte mi, aký si mám zohnať a kde? Napíšte mi obchodný názov, alebo mail stránku, kde si môžem objednať. Kúpila som si totiž v DM Vitamín C v prášku a v zložení je napísané čistá kyselina askorbová. Som z toho trocha zmätená. Je v tom rozdiel? Čítala som tú publikáciu o liečbe céčkom ale iba veľmi zbežne, nemám teraz veľmi čas. Ďakujem za radu.

olinka6226
28. okt 2009

spevacka nie je v tom rozidel. ja mam tiez cistu kyselinu askorbovu 😉

pneumokoky su povinne od 1.1.2009 asi who nestiha aktualizovat

martina46
28. okt 2009

barborka, velmi dakujem 🙂
prosim vas, kde v dm je dostat tu kys. askorbovu? ja som minule cely obchod pochodila a nenasla, pri akom tovare? dakujem.

vanish1
28. okt 2009

spevacka, myslím že to z DM sme tu už rozoberali, petot by ti mal odpovedať, on je nato odborník...
kupujeme tento vit. c od damiána zo stránky www.badatel.sk, tam si nájdi kontakt a napíš mu na mail, že chceš tento vitamín c, stojí 15 eur (napíš mu, že to chceš doporučene, lebo ináč pošle obyčajne a všetci vieme, ako to na pošte chodí..)
http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...
tu máš postup objednania http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

martinka1981
28. okt 2009

Ja som ho kupila v starom meste myslim že sa to vola Interpress

ronie
28. okt 2009

já se chystám taky na tu kůru C vitaminu, Julinka dobrala atb po zánětu stř.ucha a hned má zas zelený nudle a nevim jesi se neděje zas něco v tom uchu, tak musíme znovu na ORL,ale chci to zkusit podpořit tím vitamínem, sem hodně zvědavá jak to bude fungovat,ale má s tím tady dobré zkušenosti hodně lidí tak doufejme že to pomůže i nám. Budeme muset zajít na imunologii, protože to vypadá, že očkování nám způsobilo nejen tu epilepsii,ale také výrazně oslabilo imunitu jak sem se obávala..

Petot také moc poprosím, vím, že to píšeš každou chvíli, ale nedohledám..Kolik můžu dát Julince toho céčka? Je jí 9 měs. Budu to určitě kupovat v lékárně-psal si myslím, že dobrý je askorbát vápenatý..případně je něco lepšího? Prosím obchodní název, díky moc moc 😉

vanish1
28. okt 2009

ronie, link som dala vyššie, ale ešte raz http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...

pozrite si tento zaujímavý film, nesúvisí síce s očkovaním, ale s našimi deťmi, myslím, že stojí za pozretie, začiatok je trochu nudný, ale potom je to ok

https://vimeo.com/4443670
alfomilka
28. okt 2009

cital niekto novembrove Zdravie? Na titulke to sice nie je, ale je tam niekolko stran proti a za ockovanie. Dali moznost vyjadrit sa obom stranam ale viac proti ockovaniu.

spevacka
29. okt 2009

olinka6226, vanish dakujem za radu.

Ten DMkový me kupili v tom oddelení, kde majú tie všelijaké vitamíny a čajíky. A je dosť lacný.100gr. vyšlo necelé 2 eurá.

A ešte k tým očkovaniam. Čím viac nad tým rozmýšľam, tým viac mi prichádza na um prípadov len z mojho najbližšieho okolia detičiek so zníženou imunitou, neustále sú choré, niektoré ani nemohli do školky kvôli tomu. To sú ale všetko nepotvrdené dopady očkovania, ale poznám aj deti, ktoré mali priamu reakciu na očkovanie, ktorú uznala aj MUDr. a to kŕče (postupne sa to zlepšuje), zastavenie vývoja vo veku asi 2 rokov a následne dieťa zabúda už aj to, čo vedelo (pýtať sa na nočník, rozprávať a pod.) a jedno dievčatko, ktoré napr.vo veku 2rokov ešte nechodí hoci sa narodilo ako "normálne" (tento prípad bližšie nepoznám, takže neviem rozpísať všetky príznaky). Ale rozhodne najviac je tých detí s veľmi slabou imunitou hoci aj dva roky boli dojčené a trebárs ani nemajú predispoziciu z rodiny. Teraz sa už budem viac pýtať tých mamičik, ked viem, čo a ako.

martinba
29. okt 2009

ahojte, ja len chcem opravit olinka6226, pretoze cista kyselina askorbova (vit C) a askorbat vapenaty (sol kyseliny askorbovej) co predava Damian, nie je to iste. Sol je lepsia, pretoze sa rychlejsie viaze na volne radikaly. Ale na druhej strane ceny je vyusia 250g za 15€ a 100g za necele 2 € je rozdiel...

oscarka3
29. okt 2009

martina46,v DM pri vitamínoch v tmavo modrom kelímku 100g-1,85€. je na nom písané: das gesunde plus ,vitamin C pulver

olinka6226
29. okt 2009

ospravedlnujem sa za chybu. myslela som ze je to to iste. dakujem martin za opravu 😉

lucrezia
29. okt 2009

zdravím vospolok,
musím sa s vami podeliť o dnešný zážitok, lebo ešte teraz kypím zlosťou 🙄 🙄 🙄
takže boli sme u dokiny, najprv celkom v pohode, či som si to nerozmyslela a pod. ja že nie (očkovanie) a ešte sa my pýtala, či čítam aj niečo odborné, nie len laikov na internete 😎 a ja že ano.....tak bla, bla bla, že kedy chcem dat dieta očkovať a ja že najskôr až v 1 roku. Ona že dobre, musite mi to podpisať v karte. Písala tam celé litánie, ale najlepšie bolo toto.....matka aj napriek opakovaným upozorneniam ODMIETA dať dieťa zaočkovať... 🙄 🙄 🙄 Tak to ma vytočilo a hovorím jej, že ja neodmietam, ale odkladám a že to nepodpíšem! Ona to začala čítať, ako keby nevedela, čo píše a potom mi hovorí, že ved to je to isté, že momentálne odmietam 😲 ja jej hovorím, že odmietnuť a odložiť je rozdiel 🙄
Tak tam dopísala, že momentalne odmietam a do zátvorky dala, že očkovať hodlám až v jednom roku. 🤐 🤐 🤐
no nehorázne!!!!! napíše si tam čo chce, pritom jasne vie, že len odkladáme (zatial 😉 potom som to podpísala, dufam, že ked to tam dopisala, tak to je o.k.

ozaj a strašila ma tým, že v 1 roku mi tie vakcíny nikto nepreplatí, že si ich budem musieť cvakať sama. je to tak???neviete????
no nech, keby som si to musela aj platiť, len chcem vedieť, či na mna zase nevytahuje nejakú búdu.

fibi
29. okt 2009

čo je menšie zlo, rozložiť vakcíny alebo pichnúť hexu... Nie je v tých rozložených viac toho hliníka a iného sajrajtu? 😕 Dr. mi navrhla, že keď sa tak strašne bojím dať očkovať, že mi dá odporučenie na rozloženie očkovania na kramáre... 😕