Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
22. jan 2012

@supocka ..no pekne 😖

eaka
22. jan 2012

@supocka Tiež mohla aj o dve minútky skôr povedať, to by mi teda pekne padla sánka po takom vyhlásení...

miska_zv
22. jan 2012

Neviete niekto ako sa volá ten sirup, keď chcem očistit dieťa od kovov v očkovaní, je to niečo s aloe vera,či? Včera som to tu niekde čítala a dnes to neviem nájsť

alikaa
22. jan 2012

@prevenar nie vsetci detski lekari su jedna ruka s RUVZ. Nasa bola v tomto v pohode, len si zapisala do karty nieco ako petot pisal. A nehlasi nikoho. Ona napr. neodporuca ziadne navyse vakciny, hovori, ze uz aj tie povinne su poriadna supa pre babatka. Ale kedze chce z niecoho zit, tak sa podriaduje systemu.

petot
22. jan 2012

@prevenar @zaockujte_aj_slnko Ale lekárka by sa snáď mala riadiť očkovacou vyhláškou 585/2008, a tam je napísané to, čo som napísal aj ja (§13 ods. 3). Takže to, čo som písal, nie je "na moju žiadosť", to je jej povinnosť podľa legislatívy. Ak by nechcela rešpektovať vyhlášku v tomto bode, tak prečo neprestane rovno aj s plošným očkovaním, veď to je v tej istej vyhláške...

zaockujte_aj_slnko
22. jan 2012

@petot
ano mas pravdu MALA BY SA RIADIT 🙂 ale ako pisem nasa (uz 2.lekarka) nam chcela zase podhodit podpisat ten panflet o odmietnuti ockovania 🙂

jerryjanka
22. jan 2012

@manof @petot neviete ako je to s RUVZ v Topoľčanoch? akí su tam?

eaka
22. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Oni sú asi aj sami zmätení, že ako to má byť vlastne ošetrené, to odmietanie a ruvz je podľa nich pre nich aj autoritou z hľadiska právnej stránky, tak proste veria, že sa to má robiť tak, ako ruvz nariadi a nenapadne ich, že by chceli niečo navyše alebo nebodaj protizákonné... 😖 😖 😖

prevenar
22. jan 2012

@petot ja tomu rozumiem velmi dobre .. uz len o tom "presvedcit" aj lekarku .. na tu moju, jaksi nezabera ani ked jej prinesiem vytlaceny zakon. pozera sa na to ako na nejaku konspiraciu 🙂 ..a riadi sa tym , co jej povedala " Terka z RUVZ" 😖

eaka
22. jan 2012

@prevenar Tak sa jej spýtaj, že čo urobí, keď jej Terka z ruvz povie, že má skočiť z mosta!

elannor
22. jan 2012

ak si spisem vlastne odmietnutie aplikacie menovanych ockovacich latok na mojom babatku a dam ho lekarke, komu ho mam adresovat v hlavicke? Lekarke, alebo ho staci sformulovat len ako jednoduchu formu oznamu bez konkretneho adresata? Dakujem 🙂

prevenar
22. jan 2012

@eaka ..heh, v inej suvislosti som sa jej spytal, ci to povie aj sudcovi a ci si mysli, ze to bude stacit 😝

zaockujte_aj_slnko
22. jan 2012

@elannor
samozrejme uvedies v hlavicke meno osetrujucej lekarky.....
a napis tam ze to ziadas zalozit do zdravotnej dokumentaice dietata..... a urobit ZAPIS o existencii tohto dokumentu do zdravotnej dokumemtancie dietata a to ze toto rozhodutie mozes v buducnosti aj zmenit - keby nieco 🙂

prevenar
22. jan 2012

@elannor ..ale odmietnutie neadresujes nikomu. ..len ho spises , podpises a zalozi sa do karty. lekarka ho ma opeciatkovat ..a aj tvoju kopiu ktoru si nechas. ..keby nahodou, z tej karty to odmietnutie "zmizlo" . ako vravys, je to oznam o tom ako si sa rozhodla pokracovat v ockovani svojho dietata. teda,, ze nevyjadrujes suhlas s dalsim pokracovanim.

lucula73
23. jan 2012

ahojte
@petot ako to je s tým podpisovaním,moc tomu nerozumiem,som tu čítala,že nemusím doktorke nič podpísať....
lebo som tam dnes bola,pýtala som sa,čisto teoreticky ,že keď odmietnem znovu očkovať,čo potom....a povedala že nás musí nahlásiť a spíšeme ďaľší papier..takže asi ho budem musieť podpísať? 😕 😕

piacere
23. jan 2012

@prevenar prečo by to lekárka sama nenapísala? My sme odmietli a naša pediatrička dala malému záznam do karty: dňa... odmietnuté očkovanie Prevenar, MMR.... koniec 🙂

lucula73
23. jan 2012

@piacere ahoj...........a nič si nepodpisovala?

manof
23. jan 2012

@jerryjanka
Tie tri dni dúfam dožiješ. Teším sa (aj) na Teba. 🙂

Na RÚVZ TO zatiaľ hrajú mŕtveho chrobáka. Nepočul som o nikom, kto by tam bol predvolaný, hoci viem o viacerých, čo tam neočkujú, ktorých aj lekár(ka) hlásil(a) a RÚVZ na to nič.

V PB sú pomerne v pohode, ale pokuty do 100 € dávajú.

jerryjanka
23. jan 2012

@manof takže ťa môžem aj osloviť? aj tykať? 😀 😀 😀 ťaham tam aj kamošku a už som aj zvažovala pozvať pediatričku 😀 😀 😀 😀 ale asi by na to odvahu nemala

manof
23. jan 2012

@jerryjanka
Samozrejme, že mi môžeš tykať. 🙂
A pediatričku pozvi, to by bolo skvelé, keby prišla. S lekármi je vždy živšia debata. 🙂

monikamajova
23. jan 2012

@prevenar ja som napísala,že odkladám všetky očkovania na neurčito,tak mi poradila jedna kamoška,pretože takto ju nikto nemohol naháňať po hygiene tým pádom jej dali pokoj.Mala to vymyslené tak,že podľa očkovacieho kalendára kde je uvedený NAJBLIZSI MOZNY TERMIN,ale to neznamená,že sa musí,ale že už MOZE a očkovanie sa MUSI ukonciť do napr.do 6.mesiaca ale PO UPLYNUTI TERMINU SA OCKOVAT UZ NEMOZE,lebo tak JE TO V ZAKONE 🙂 čo na to hovoríte?

prevenar
23. jan 2012

@piacere ..no, po tomto vyhlaseni som si uplne isty ,ze namas tu moju 😀 haha

piacere
23. jan 2012

@prevenar 😀 😀

manof
23. jan 2012

Kultúrna vložka:

Suvereno - Do roka a do dňa

https://www.youtube.com/watch?v=-U6ebvXb3LY

Vypočujte si to naozaj pozorne. Týka sa aj očkovania.

prevenar
23. jan 2012

@monikamajova hehe , znie to dobre 😝 . vyzera to funkcne 😀 ..ci je v tom nejaky "zadrhel" to neviem ..

piacere
23. jan 2012

ešte sa chcem opýtať... aká je skúsenosť tak vo všeobecnosti? Po odmietnutí lekár hlási hneď? Ak nahlási, reaguje hygiena hneď?

nata_
23. jan 2012

@monikamajova my sme to spravili podobne...

zaujimalo by ma ale, ci nie je "nahlasenie" porusenie zakona o osobnych udajoch..lekar predsa nemoze poskytnut moje udaje niekomu tretiemu, ci? lekarske tajomstvo je kdeee??

monikamajova
23. jan 2012

no to neviem,tereticky ano,ale oni sú im nadriadený orgán,takže asi nie,to máš ako inšpekcia v škole...ale skús sa spýtať ING,FILo na sloboda v očkovaní a ten by to mal vedieť presne..Ale ked to povieš rovno doktorke,tak ju vyvalí zo stoličky A MOZNO UZ TI DA POKOJ 🙂

zaockujte_aj_slnko
23. jan 2012

@jerryjanka
manofa sa pediatricky boja, vraj ich odstreli tym co nosi za opaskom 😀

monikamajova
23. jan 2012

@prevenar prišiel mi mail "čo robiť,ak nechcem očkovať dieťa" ako to mám sem odoslať,vieš ja som technicky negramotná ☹ ja sa začala kamarátiť s počítačom kvôli očkovaniu,lebo som hľadala info..vopred dík 🙂