Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

dominika_sk
12. mar 2012

prosim o radu ! po dvoch negativnych reakciach v rodine na mmr očkovanie, som sa rozhodla že svojho syna nedam zaočkovať. doktorkaa ma však nuti a presviedča, že obidvaja rodičia musia podpisať papier na hygienu, že odmietam očkovanie. ohradzovala som sa zakonmi na ochranu osobnych udajov a že jej nič nepodpišem, ale ona tvrdi, že musim, lebo jej to vyplyva zo zakona !!! aj keď viem, že to je hluposť. a keď to nechcem podpisať, tak napiše tlačivo že odmietam podpisať a že to už podpisať musim ! čo robiť ? mam doniesť nejaky svoj papier ? zajtra rano tam musim byť ... ďakujem za všetky rady, prosim IP

strociatka
12. mar 2012

@prevenar tak uz som sa docitala, tie volby ani mna nenadchli, zvlast, ze sa tam neprekruzukoval Kalist, ale hadam si este nebudeme musiet pozbierat vsetky "svestky" a pobrat sa do inej krajiny, to bude asi to posledne riesenie

strociatka
12. mar 2012

rozobera sa tu tema Downovho syndromu - ale asi to je uplne zbytocne, mam pocit, ze sa dotycna pani PharmDr. iba pomylila, pretoze za vznik trizomie 21 paru chromozomu moze prave delenie chromozomov pri a tesne pred oplodnenim a pochybujem, ze sa v tom case niekto dava ockovat 😀

http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=node/116

strociatka
12. mar 2012

u autizmu je to ine, tam dodnes nikto nezodpovedal otazku ako? preco? nik nevie, netusi a pritom je to hadam jedna z najhorsich diagnoz - poruchy autistickeho spektra. Videla som vyliecenych onko pacientov, ale za svoju prax som nikdy nestretla vylieceneho autistu iba znicene, uzialene, nestastne, rozpadnute rodiny 😢

dulkagabulka
12. mar 2012

@strociatka čitala som članok, že sa robila študia, nakolko odbornici už považuju autizmus za epidemiu- v sučasnosti je asi 1% deti autisticke- ešte pred 20 rokmi bol pomer zdravych a autistickych deti 1:250..dnes 1:100

v tej študii prišli na to,že vačšina autistov je medzi detmi,ktorych matky dostali pri porode injekciu oxytocinu...
v podstate by to aj sedelo, lebo ja som rodila pred 23,21 a 20 rokmi a vtedy sa oxytocin nepodaval ...dnes na Slovensku nie je možne porodit bez neho!!..žeby to naozaj malo suvislost?

strociatka
12. mar 2012

@dulkagabulka netusim, chcelo by to seriozny vyskum, u nas sa zatial odbornici pobrali smerom skumania genetickeho pozadia, ale na nic neprisli, ja by som sa pustila aj smerom vakcin, ale o to nie je ziaden zaujem

strociatka
12. mar 2012

@dulkagabulka pritom chemicky a umelo dodavany oxytocin robi desnu skodu, to vidim az dnes, ked som starsiu dcerku porodila s davkou oxytocinu a druhu uz nie, neskutocny rozdiel nie len pre mna, ale hlavne pre babatko

hobit
12. mar 2012

@manof ahoj, daval si tu nejake besedy...ta vo stvrtok v BA plati?

strociatka
12. mar 2012

@hobit ja sa pridavam, ja tiez idem 😉

hobit
12. mar 2012

@strociatka Karlovka alebo Trnavka?

strociatka
12. mar 2012

@hobit Karlovka

hobit
12. mar 2012

@strociatka tak sa tam vidime 😉

strociatka
12. mar 2012

super 🙂

elbe
12. mar 2012

ahojte, práve som zistila, že naša dr. je asi aktivistka ako vyšitá. Na všetky žiadosti o prijatie dieťaťa do škôlky píše dodatok: "dieťa absolvovalo všetky očkovania podľa plánu. Bez reakcie." To môže????? Pritom má len podčiarknuť, či je dieťa spôsobilé navštevovať škôlku alebo nie.

alikaa
12. mar 2012

@hobit @strociatka aj my prideme do karlovky 😉 zlanarila som aj jednu tehotnu kamosku. Kamosky co maju deti akosi nemaju zaujem, maju vraj lepsi program.

hobit
12. mar 2012

@alikaa aj ja pridem aj s kamoskou 🙂

strociatka
12. mar 2012

@alikaa iha, neviem si predstavit lepsi program ako zabezpecit zdravie pre vlastne dieta, ale sak kazdy podla svojho gusta...

alikaa
12. mar 2012

@strociatka tie kamaratky odmietaju akekolvek negativne informacie o ockovani, takze pre nich je to uzasna vec a nic ich nepresvedci o opaku, ani to, ze ich deti maju nasledky, ale to samozrejme nie je z ockovania ale urcite nejaka geneticka predispozicia... 😒

prevenar
12. mar 2012

@alikaa hmm.. ty musis mat tie iste kamaratky ako my LOL ..lebo toto sa hodi presne na nasich znamych 😀

prevenar
12. mar 2012

@strociatka ..ja viem ..pokecat si totalne o nicom pri kavicke a cigaretke s kamoskou. ist pozriet najnovsie vypredaje a stravit 3 hodiny v nakupnom centre ..alebo sa objednat ku kadernicke - ostrihat a nafarbit vlasy , dat si spravit umele nechty atd ..toto su strasne dolezite momenty v zivote mnohych ..ako som odpozoroval 😀

alikaa
12. mar 2012

@prevenar no bohuzial, podla mna tak 90% ludi rozmysla rovnako.

halienka
12. mar 2012

pridávam sa do klubu rovnakých kamarátok 😀 ale ja mám aspoń jeden úspech - švagrinú, tá min. rok odmietla TBC a hexu a prevenar síce dala, ale dala rozostup medzi nimi mesiac a keď mala ísť dať dopichnúť ten prevenar, tak zrovna bol spln, tak volala doktorke, že príde až po splne 😀 😀 som sa váľala od smiecju, my tu aké všeliake ťahy vymýšľame keď chceme oddialiť očkovanie a ona nemá problém ako príčinu udať že je spln 😀 a doktorka asi bola tak v šoku, že aj súhlasila 😀 😀 😀 ale tak moja švagriná je prípad, ona sa teda neserká, niekedy by som rada mala jej povahu 🙂

halienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
12. mar 2012

@dominika_sk ahojky 🙂 s podobnym scenarom sa tu stretavame casto 🙂 takze tu mas drobne zhrnutie ..len nezabudaj,ze tato zalezitost si vyzaduje aj samostatne studium , inak ta niekto oklame (napriklad lekarka) a skoncis so skaredou pokutou , ktorej sa da potencionalne vyhnut.

1) lekari radi nutia ..sranda je v tom, ze je to protizakonne . dieta je TVOJE a ty si zodpovedna za jeho zdravie , takze lekar moze maximalne tak akceptovat TVOJE ROZHODNUTIE.
2) negativne rekcie existuju na vsetky vakciny, nie len MMR ..vyplyva to z podstaty a zlozenia vakcin. vela ludi neockuje vobec nic. zaroven "povinne" ockovanie je totalna rarita.. vsetky zapadne krajiny okolo maju ockovanie uplne DOBROVOLNE. napriklad rakusko, nemecko ..atd.
3) ziaden papier nikam nemusis posielat .. je to obycajne klamstvo. nech ti lekarka prinesie vytlaceny uryvok ZO ZBIERKY ZAKONOV SR - aby ti ukazala , ktory ZAKON ta k takemuto niecomu zavazuje .

-prave naopak, lekarka MA zapisat do karty "ockovanie sa nevykonalo , diagnoza Z28.2" - to je vsetko .

-NIC nepodpisuj, ani na papier, ani do karty ,, nikde. nepodpisujes, lebo NEMUSIS podpisovat, neberies si uver. vsetko co takto protizakonne podpises bude nasledne pouzite proti tebe. ked na tom bude trvat, proste povedz, ze nic nebudete podpisovat a dalej ju proste ignoruj.
4) ak poskytne vase osobne udaje tretej strane, na co nema ziadne pravo tak je za to mozna pokuta od UOOU 30 000 eur az 2 roky vazenia.
5) to je zatial vsetko co potrebujes vediet ..ale vrele ti doporucujem neskor si precitat aspon 200 , 300 poslednych stran tejto diskusie. paa a vela stastia 🙂

prevenar
12. mar 2012

@alikaa mas chybu vo vete 😀 "rozmysla" by malo ist do uvodzoviek , lebo to ako ludia myslia nazyvat rozmyslanim , je vlastne oxymoron 😀 hehe

ercika
12. mar 2012

@strociatka ahojko, ak sa smiem spýtaťa akú desnú škodu? Ak to nechceš verejne, môžeš aj do IP.Dík

verinka100
12. mar 2012

Ludia, mam otazku. Kamosku sa mi podarilo prehovorit aspom na oddialenie ockovania, ale vraj pocula, ze je lepsie ockovat, ked mamicka este koji. Je to pravda?? 😕 😕 Alebo je to jedno, ma kojenie nejaky vplyv na zmiernenie neziaducich ucinkov ockovania??? Dakujem. 🙂

bea1971
12. mar 2012

@elbe ahoj,akurat dnes som si bola dat potvrdit tlacivo teda prihalsku do Ms.,kde ma lekarka len podciarknut ,ze dieta je alebo nie je sposobile a razitko,nic viac tam nema vyplnovat,teda nema tam na to kolonky dalsie,lenze ona sikovna, ano podciarkla ,ze je maly sposobily,ale rukou este dopisala,ze som odmietla ockovanie v 15 mesiacoch a teda syncek nie je vtedy ockovany,mam taku otazku mala pravomoc to tam sikovne dopisat ,ked tam nic take nevyzaduju od lekara vypisat? 😕

hajanka
12. mar 2012

@verinka100 tomu neverim, aby to malo nejaky vplyv ☹ a ja z vlastnych skusenosti radim, ty len nepresviedcaj nikoho, sam musi byt o tom presvedceny 😉 nasmeruj na info a tak... ale krvopotne aj ked budes presviedcat a ona sama si tym nebude ista, ci to vobec chce.... musi byt o tom sama presvedcena, informovana, vediet si svoj nazor aj obhajit padnymi argumentami. Nemoze predsa odpovedat na nieciu otazku "Preco si nedala ockovat?" odpovedou "Lebo kamaratka ma presvedcila." ...alebo kamaratka mi poradila.......

prevenar
12. mar 2012

@verinka100 moooozzznoooo ..akurat v zmysle, ze kojene dieta ma silnejsiu imunitu , tak nejake efekty ockovania moze "prezit" trosku lepsie ..samozrejme ziadne kojenie nikoho nezachrani pred toxickymi latkami ktore idu malemu dietatku priamo do mozgu ..ako ortut, hlinik..formaldehyd a dalsie .. takze . to je taka otazka, ako "kedy si mam ist dat odseknut ruku ? hned, alebo az o rok " ^^ 😕 😕 😕 ..aspon ja to takto vnimam .

ako povedala hajanka ..zaujem sa proste neda nanutit ..proste ked niekto nema prvotny zaujem sa dozvediet nieco nove, tak takemu cloveku nepomoze nic ..casto ani nasledna negativna skusenost , ako som uz zazil . "ano, ale to urcie nebolo z ockovania " ^^ proste komu niet rady ..