Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls rozpraval* uz sa to neda opravit 😕

strociatka
4. máj 2012

@prevenar jasne 😀

didulka85
4. máj 2012

Teraz davali na radiu Viva v spravach, ze mena a dalsie osobne udaje nasich bio-teroristov budu zhromazdovat.

didulka85
4. máj 2012

@denduska nech idu do p... A keby sme chodili do Rakuska k pediatricke?

didulka85
4. máj 2012

Este by ma zaujimalo, naco to robia? Dovod...
Aby potom prisli jedneho dna ku nam domov s policajnym doprovodom a pichli moje dieta?

prevenar
4. máj 2012

@didulka85 su to len vysunute ruky farmaceutickeho priemyslu a ich uloha je tlacit tie jedy do populacie. ..a to presne aj robia.

inak to nie je zly napad , heh. inak neviem ako by to fungovalo .. koli poistovni, prihlasit dieta mimo nas stat . viem si to predstavit len tak,ze mat dieta zdravotne poistene v rakusku a mat tam k lekarovi aj prihlasene dieta, vtedy by to mohlo fungovat , inak si to neviem predstavit. + samozrejme dost problematicke z pohladu skutocneho pouzivania takeho lekara v pripade, ze ho fakt potrebujes ..teda ak nebyvas 5km od hranic ☹

najlepsie riesenie je komplet tam odist zit 🙂

prevenar
4. máj 2012

@didulka85 jo, to ,ze ti dojde sestricka aj s 2mi policajtami a socialnym pracovnikom domov , krasne funguje v usa . ak nedas , dieta ti hned odoberu a vyhlasia ta za "blazna" - dieta potom predaju za huste peniaze na adopciu. je to "uzasny" biznis. maju vyhliadnutych ludi ktori sa mozu tazko pravne branit, ako slobodne matky atd.

myslim,ze sa sa este mame na co tesit ^^

didulka85
4. máj 2012

@prevenar lutujem, ze sme uz kupili byt. Fakt... Este by ma to vyslo aj lacnejsie
Vsak keby som sa v Rakusku zamestnala a neskor aj mm, tak by to s poistenim deti nebol velky problem. A nikto by ma nebuzeroval kvoli ockovaniu a nespisoval nase osobne udaje pre pochybne ucely.

Vcera sme boli na nakupe potravin v Rakusku a mala som dost. Tu uz nekupim ani posraty banan.

didulka85
4. máj 2012

@prevenar ak k tomu naozaj pride, tak zdvihneme kotvy a utekame.

heimdalls
4. máj 2012

@denduska - vďaka za link, uverejním sem celé znenie príspevku:
pre: @prevenar a @petot

Deti s odmietnutým očkovaním budú evidovať

BRATISLAVA. Deti, ktorých rodičia odmietnu ich povinné očkovanie, bude evidovať Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Vyplýva to zo záväzného stanoviska Úradu na ochranu osobných údajov SR, podľa ktorého lekári od 1. mája získali oprávnenie poskytovať ÚVZ osobné údaje neplnoletých fyzických osôb, ktoré sa nepodrobili očkovaniu alebo nariadenému očkovaniu podľa zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti regionálnym úradom verejného zdravotníctva a orgánom verejného zdravotníctva poskytnú meno, priezvisko, dátum narodenia, adresu trvalého pobytu a štátnu príslušnosť nezaočkovaných maloletých, titul, meno, priezvisko, rodné číslo alebo dátum narodenia ich zákonných zástupcov a dátum, kedy a proti ktorým ochoreniam očkovanie odmietli.

Úrad na ochranu osobných údajov vydal záväzné stanovisko, lebo v tomto roku riešil a rieši viaceré oznámenia dotknutých osôb týkajúce sa poskytovania ich osobných údajov poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti regionálnym úradom verejného zdravotníctva za to, že odmietli podrobiť seba alebo svoje dieťa povinnému očkovaniu.

Ustanovením sa vyhovuje litere zákona, podľa ktorého ak sa osobné údaje spracúvajú na základe osobitného zákona, ktorý ustanovuje zoznam osobných údajov, účel ich spracúvania a okruh dotknutých osôb, tak sa súhlas dotknutej osoby na spracúvanie jej osobných údajov nevyžaduje.

Záväzné stanovisko nadobudlo účinnosť 1. mája 2012 a jeho platnosť skončí 30. apríla 2013. Dovtedy by sa zoznam osobných údajov, ktoré môžu lekári o odmietnutí očkovania poskytovať ÚVZ mal zapracovať priamo do zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Tento zákon okrem iného hovorí, že priestupku na úseku verejného zdravotníctva sa dopustí ten, kto sa bez preukázania závažných zdravotných alebo iných lekárom zdôvodnených prípadov nepodrobí očkovaniu, vyplývajúcemu z príslušných právnych predpisov, alebo nariadenému očkovaniu.

Zároveň sa podľa neho môže priestupku dopustiť ten, kto nespolupracuje s ÚVZ SR alebo regionálnym úradom verejného zdravotníctva pri plnení nariadených opatrení na predchádzanie ochoreniam. Takýmto subjektom môže byť aj poskytovateľ zdravotnej starostlivosti.

"Z pohľadu Úradu verejného zdravotníctva SR nenastanú zmeny so zaobchádzaním s osobnými údajmi nezaočkovaných detí. ÚVZ SR bude aj naďalej postupovať v súlade s platnou legislatívou. Predmetné záväzné stanovisko vydal Úrad na ochranu osobných údajov a Úrad verejného zdravotníctva SR na ňom participoval," reagovala hovorkyňa ÚVZ Lenka Šramková.

denduska
4. máj 2012

@heimdalls hlavne ten predposledný odsek je zaujímavý...ach ako dobre, že nie som pediater 😕

bonaquaba
4. máj 2012

Ahojte
chcem sa Vas opytat, co mi ako rodicovi hrozi, ked nedam zaockovat dieta, a nemam na to ziadne zdravotne dovody, za odpovede dakujem

tamix
4. máj 2012

@didulka85 také tu už vraj počas socializmu bolo ☹ . Keď sa rodič nedostavil, tak prišli policajti aj so sestričkou domov. Len je zaujímavé, že nás bielych budú evidovať a obťažovať, a čo s našimi rómskymi spoluobčanmi? Prečo si tam nezačali už dávno robiť poriadky. Oni by mali byť zaočkovaní jeden po druhom, keď žijú v podmienkach, že im deti ohrýzajú potkany a nie naše, čo si denne 100x umývajú ruky 😝 😠 ☹ . Je to na zaplakanie. Ja neviem, čoho sa ten štát bojí. Aj keby zdobrovoľnili očkovanie, národ je taký zmagorený a verí v očkovanie, že by zaočkovanosť možno klesla len o 5%.

heimdalls
4. máj 2012

@bonaquaba - Nehrozí Vám nič, teda okrem pokuty vo výške až do 331€ ktorú ale zatiaľ preukázateľne nikto nedostal, je to také bu bu, vlastne veľé BU BU. V každom prípade je to neporovnateľne menej, ako ohroziť svoje dieťa nezmyselným a vo veľa prípadoch nefunkčným - (http://www.rozhlas.cz/vysocina/zpravy/_zprava/d...) očkovaním.

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls problem je ten , ze im su lahostajne akekolvek zakony , ustava, medzinarodne dohovori , ludske prava .. a v tom je cely kamen urazu. zaroven "prijmu" "vydaju" "vyhlasia" co len chcu bez ohladu na hocico. v takomto de fakto mafianskom prostredi sa skutocne neda spolahnut na nic. je to cisto len o tom,ze za nimi stoji policia a skorumpovana politicka masineria a za nami nie. cize sa neboja, ze jedneho dna by mohlo par z nich prist domov napriklad bez hlavy ^^ ..tak si proste robia co chcu.

je to o nicom a v takejto pravnej anarchii nam ostava len tahat za kratsi koniec. jedine co nam ostava , je tiez stupnovat odpor a dufat, ze to bude stacit na to aby sa "lady pohli" v prospech slobody ^^

cinamon7
4. máj 2012

to je super, takze staci zaplatit pokutu a je to v poriadku? ostatne deti nech si dostavaju jedy do tela? mne uz sa o tom ockovani aj sniva 😀

prevenar
4. máj 2012

@bonaquaba ako pisal @heimdalls "len" pokuta. ..ale da sa proti nej bojovat .. teda povedal by som , ze je to priam ziaduce bojovat za kazdych okolnosti, lebo len tak moze dojst ku globalnej zmene.

prevenar
4. máj 2012

@cinamon7 to nie je super, ta pokuta je nezakonna a nemas co dostavat ziadnu pokutu.. tie peniaze patria tvojmu dietatu a nie nejakym skorumpovanym psychopatickym smradom, ktori tie peniaze pouziju na propagaciu tejto skazy. urob vsetko preto aby sa k nej nedostali.

ich totizto ziadna "pokuta" neuspokoji , ludia musite pochopit jednu vec ,, a to ,ze tito ludia proste nemaju limit . nepoznaju konca . neda sa proste kracas s nimi, ze "ok zaplatim pokutu" a bude koniec.. vsetko bude v poriadku. nebude, akonahle nebude odpor , budu postupovat dalej . na vacsiu pokutu , na rozne zakazy, ze vam dieta nezoberu do skolky, skoly . ze sa vam budu stazit zaockovat dieta bez vasho suhlasu , ze sa ho budu snazit odobrat .. AK IM TO DOVOLITE. tito ludia nemaju totizto ziadne HRANICE. hranica bude koncit tam , kde im to dovolite.

toto je velmi dolezite pochopit.

cinamon7
4. máj 2012

ja to plne chapem, to super som myslela samozrejme v uvodzovkach, vsetko je to spinava politika penazi ☹

heimdalls
4. máj 2012

@prevenar - len nech to skúsia s tým nátlakom po predvolaní na RÚVZ, diktafón bude zapnutý a v médiách mám príliš veľa kamarátov, aby som celý dialóg pustil niekde do reportérov, alebo paľby, aké praktiky si osvojili naši úradníci na RÚVZ.

@cinamon7 - prevenar má pravdu, netreba poľaviť, táto vyhláška o povinnom očkovaní je v rozpore s ústavou SR a tvojom práve a práve tvojho dieťatka na zdravotnú starostlivosť. Zaujímavé, že na chemoterapiu pre onkologických pacientov peniaze nemajú a so slzami v očich samotný pacienti odchádzajú z nemocníc bez poskytnutia zdravotnej starostlivosti. Často krát na to stačí málo, mať preukaz poistenca z poisťovne Dôvera, naopak tu sú maximálne ostražitý a "chránia" tvoje dieťa povinne pomaly aj pred kiahňami, celý tento systém je jeden bordel, treba ich poriadne postrašiť v prípade predvolania a brániť sa, nedať sa.

bobocka
4. máj 2012

uz som sa to pytala viackrat a opytam sa znova-co konkretne sa spravilo preto,aby na slovensku sloboda v ockovani bola? vsetci sa u na fore len anonymne rozculuju a nadavaju na system,no nik mi este nebol schopny povedat co sa stalo pre slobodu v ockovani na svk,ci boli spravene nejake projekty,peticie? pokial je nutenie do ockovania v rozpore s ustavou,co je,tak je sa predsa o co opriet.dokedy tu budeme vsetci len bedakat? ked chceme zmenu,tak pre to treba aj nieco spravit! co konkretne sa uz spravilo?

alikaa
4. máj 2012

@bobocka zakladom celej stranky www.slobodavockovani.sk je peticia, mozes ju podpisat alebo dat podpisat inym - http://www.slobodavockovani.sk/peticia/ Podpisy by sa mali zbierat este do roku 2013. Pred par mesiacmi tu niekto pisal, ze uz je vyse 8 tis. podpisov.
Zakladatel tejto stranky, tu na MK je manof, robi prednasky po celom slovensku, ak potrebujes s niecim poradit, ochotne poradi, niektori s nim boli aj na priestupkovom konani, pise clanky o ockovani do casopisov, zopar krat sa uz vyjadroval aj v mediach.

Iniciativa pre uvedomenie si rizik z ockovania (www.rizikaockovania.sk) sa tuto temu snazi pretlacit do medii, podali aj rozne navrhy, zaloby, podnety na urady, pomahaju ludom, ktori chcu odmietnut, radia v pravnych veciach

prevenar
4. máj 2012

@heimdalls no, mozno by si mohol tych znamych oslovit uz teraz ^^ ..ked si spomeniem co vsetko nasi partajnici spachali za poslednych 6 mesiacov, tak je toho celkom dost. ..a to na 2013 chystaju nejaky novy "zakon" tak to som prudko zvedavy uz teraz co v nom bude. 😕

prevenar
4. máj 2012

@bobocka nie, mnohi podavame zaloby na konkretnych ludi , alebo organizacie, podporujeme peticie a rozsirujeme ich medzi ludi, zbierame podpisy, hladame pravnikov, media , informujeme na roznych forach. za to ,ze ty o tom nevies a nerobis nic okrem toho bedakania na fore neznamena ,ze vsetci su tiez taki.

bobocka
4. máj 2012

@alikaa o stranke aj prednaskach viem.dakujem za info.no mne ide hlavne o to ci uz boli oslovene kompetentne organy.aby sa to dostalo do parlamentu.proste ci niekto napadol tie navrhy zakonov(samotne zakony),ktore k ockovaniu nutia.kolko podpisov treba aby sa to mohlo realne riesit?to co sa momentalne deje mi pride byt "len" informovanost sirokej verejnosti.co je samozrejme velmi dolezite a je to take pripravenie si pody pre ostrejsie boje,no vies co myslim.ja nemam politologiu ani pravo zmaknute,no niekto tu iste ma,ja som velmi za slobodu v ockovani napriek tomu,ze mam dieta ockovane.verim,ze hlavne slovo by mal mat rodic.

didulka85
4. máj 2012

@bobocka Dia aj minule sa podpisovali peticie, aj on-line peticie sa uz vyplnali. Ja sama za seba obtazujem politikov, lekarov, kadejake organy, media. Dokonca aj farma firmy, z jednej mi obcas niekto zavola, ako sa moja dcera, tak sa vyventilujem. 😀

bobocka
4. máj 2012

@prevenar odpust si tu ironiu. 😠 ja som sa slusne opytala co sa uz spravilo,kedze sama som za slobodu v ockovani a rada by som to podporila.preto som sa opytala co sa robi a co treba spravit preto aby to bolo skutocne riesene a aby sloboda nastala.

bobocka
4. máj 2012

@didulka85 pozriem tie online peticie urcite 😉 .vies dobre,ze ja som teraz len v stadiu spoznavania tematiky ockovania,no uplne jasno mam v tom,ze som za slobodnu volbu.to je podla mna velmi dolezite.btw bambulka vam krasne spieva 😀 zalata velmo 🙂